Jump to content

Moto Zajednica

Kymco Agility City+ 50i vs Kymco Super 8 50i vs Peugeot Tweet 50 RS

Recommended Posts

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Va-->Bg-->HD
  • Motocikl: SYM Symphony SR 50

Ćao svima još jednom. Kao što navedoh tamo u predstavljanju, trenutno me studije navedoše u Nemačku, pa ću ovde biti još neko vreme. Od vajkada su me, doduše usputno, zanimali motori, ali mi nikad nije došlo na red, bilo da polažem, bilo da kupim jedan. Doduše, imao sam priliku da vozim 50ice.

E sada, pošto mi je bicikli, iskreno, više preko glave, razmišljao sam se da pređem neki motocikl. Najpre je bilo razmišljanja oko 125ica (ovde se ne plaća porez na njih), međutim njihov glupi zakon je takav da našima, koji zamene dozvole, ne dozvoljava da doplate taj neki dodatak, koji je u principu ekvivalent A1 kategoriji i to bez polaganja. Tako da sada ostaje vaganje da li ću na proleće da polažem za normalnu A kategoriju kod njih (pošto je dosta skupo), ili ću da vidim, ako se vraćam kod nas, da to uradim tu (trenutno ne mogu kod nas, jer oni priznaju naše dozvole, ali ne i nova polaganja nakon ulaska u zemlju).

 

Toliko o uvodu. E sada, s obzirom na to da ovde na jugozapadu nikada ne pada sneg i da temperatura retko pada ispod nule, razmišljao sam da uzmem neki skuter, koji mogu da vozim (znači 50ica). U principu ne bih prelazio više od 10-15km dnevno (kuća-posao-faks-trening), eventualno jednom nedeljno na neku dužu relaciju, do ukupno 50-60km. Taman i da vidim da li će to da mi se dopadne, pa da odlučim da li zaista hoću da investiram, najpre u dozvolu za A kategoriju, a onda i u neku mašinu (Yamahu od 1000 kubika, što bi rekao Pera Božović u onoj čuvenoj filmskoj sceni :) ). Malo sam istraživao i došao sam do nekog izbora, ali pošto je moje znanje o motociklima jako malo, hteo sam vas da priupitam za mišljenje, šta bi od ovoga najbolje bilo.

 

Dakle, pošto sam oko 186cm visok, gledao sam da izbegnem one skuterčiće koji izgledaju kao trotineti, najviše zbog udobnosti, pa sam izbor sveo na tri modela.

Da napomenem, budžet mi trenutno dozvoljava da uložim u novu mašinu, koji bih možda posle čak i gledao da uvezem u Srbiju (ako pretekne), ćaletu da prepustim da se vozi po gradu, da štedi gorivo i čuva okolinu. Ali naravno, pratim i oglase, no problem mi je što ne znam mnogo o motociklima, pa je lako da mi neko uvali neku krntiju, a u ceni ovde nema nešto mnogo razlike.

 

U pitanju su sledeći modeli, kao što naslov kaže: Kymco Agility City+ 50iKymco Super 8 50iPeugeot Tweet 50 RS.

Cene su im prilično slične, jako malo variraju gore-dole, performanse su im slične i što je najvažnije, dimenzije su im slične. Prednost dajem Kymcu jer je salon gde se prodaju udaljen svega 1km od mene, pa oko servisa ne bi bilo cimanja i vožnje od oko 30 km(koliko je udaljen pežoov servis).

Nekako za sada sam najviše za Agility City, dimenzije su dobre, 7l rezervoar, 16 i 14 inča točkovi, najmanja potrošnja (po spec), ali i najmanja snaga (2,2kW).

Druga opcija je Super 8i, dimenzije veoma slične, malo manji rezervoar, 6l, 14 inča točkovi, malko manja potrošnja (po spec), nešto jači (2,4 kW).

Što se Pežoa tiče, on je najjači (2,6kW), točkovi oba 16 inča, ali i najviše troši i ima najmanji rezervoar (5.7l).

 

E sada, ja stvarno ne znam koliko je realno razlika u snagi tih 0,2 tj 0.4kW i u zapremini rezervoara. Potrošnja realna kapiram da je prilično slična za sva tri modela. A ne razumem se mnogo ni u ove marke. Laički bih rekao da je Pežo najjači, jer sam vozio dugo auto, 406icu, koja je gotovo neuništiva, ali siguran sam da je to baš neko početničko razmišljanje.

 

Ima li neko od vas iskustva sa ovim mašinama? Šta vi mislite? Ili možda ima i nešto četvrto, na šta ja nisam obratio pažnju. :)

Ako želite, mogu vam pustiti i linkove ka konkretnim modelima (samo nisam siguran da li je pravilima dozvoljeno linkovanje).

 

Živi bili i izvinite ako je bilo glupih ili preopširnih opaski. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Dobrodosao Aleksa

Mislim da si pecen, zagrizao udicu sto bi rekli. Cim to tinja duze vreme verujem da ce ti se svideti zivot na 2 tocka :)

 

Izbor ti je dobar, prednost bi dao Peugeotu iz razloga sto ima oba tocka 16-ce i jedan mali detalj koji mozda nisi primetio .... disk - disk na obe strane dok ti je kod drugih modela disk - dobos.

Takodjer imaj u vidu da je agregat kod Tweet-a uzet od SYM-a, fakticki samo je znak nakacen (SYM Simphony) tako da i taj brend mozes uzeti u razmatranje.

Srecno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Va-->Bg-->HD
  • Motocikl: SYM Symphony SR 50

Bolje vas sve našao, a tebi Satelise hvala na odgovoru! :)

Pa i meni se čini, no videćemo šta kažu i meni bliski ljudi, koji se plaše dvotočkaša... :D

 

Kad pomenu sada to, proverih SYM-a, i trenutno izgleda postoji akcija, nekih par stotina evra popusta na SYM Symphony SR 50 (bez popusta cena gotovo ista kao za Kymco ili Peugeot). Deluje kao preslikan Peugeot po performansama, a plus je veliki što je serivs u istom gradu, na 7km od mene (Kymco je doduše 2km :D ).

Tako da mislim da ću da odem da pogledam u ovih dana Kymco Agility City i SYM Symphony SR... Jedino ne znam koliko je realno primetna ta razlika u snagi za tih 0,4kW i 1.4l u zapremini rezervoara. Tu bi mi poslužila pomoć nekog iskusnijeg. :)
Iz mog ugla, prednost Kymco-u - malo je viši i veća zapremina rezervoara, prednost SYM-u - malo jači, disk na oba dočka (plus oba točka su 16-ice). Samo da na kraju estetika ne odluči... :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2905 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Zdravo,

Ako si pečen, kao što reče kolega, računaj da ćeš brzo da prevaziđeš tih 50cc i da polažeš za A. Pa u tom smislu, cenim da je bolja kupovina Peugeota, lakše ćeš da ga prodaš kad ti dosadi.

Ja sam imao Tweet svojevremeno. Dobar je to skuterčić, ne kvari se pa se, pogotovo nov, pa ne brini mnogo dal' je servis neki km bliže ili dalje :) Meni je najviše smetalo što ima jako slabo svetlo, čak i dugačko. Slabo osvetljava noću, pa ako se zatekneš van grada, bude zeznuto. Al' to je valjda boljka i mnogih drugih 50cc skutera.

 

Što se snage tiče, ako se skine fizička blokada (prsten na varijatoru), ide oko 60 km/s po ravnom, al to je oko 40-45 km/s max na uzbrdici. I to ti je to otprilike kod 4T 50cc skutera, nema nekih značajnih razlika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Va-->Bg-->HD
  • Motocikl: SYM Symphony SR 50
Pre 3 sati, boza_kg je napisao:

Zdravo,

Ako si pečen, kao što reče kolega, računaj da ćeš brzo da prevaziđeš tih 50cc i da polažeš za A. Pa u tom smislu, cenim da je bolja kupovina Peugeota, lakše ćeš da ga prodaš kad ti dosadi.

Ja sam imao Tweet svojevremeno. Dobar je to skuterčić, ne kvari se pa se, pogotovo nov, pa ne brini mnogo dal' je servis neki km bliže ili dalje :) Meni je najviše smetalo što ima jako slabo svetlo, čak i dugačko. Slabo osvetljava noću, pa ako se zatekneš van grada, bude zeznuto. Al' to je valjda boljka i mnogih drugih 50cc skutera.

 

Što se snage tiče, ako se skine fizička blokada (prsten na varijatoru), ide oko 60 km/s po ravnom, al to je oko 40-45 km/s max na uzbrdici. I to ti je to otprilike kod 4T 50cc skutera, nema nekih značajnih razlika.

Hvala ti na odgovoru. :)

Pa pre bih ga dovezao nekako u Srbiju i dao ćaletu da vozi okolo mada opet, nikad ne znaš, možda bude zafalio koji dinar, pa bude morao da se proda.

A šta bi rekao za ovaj SYM Symphony SR 50? Koliko čitam, to je u principu gotovo isto kao i Peugeot Tweet. Odnos kao tipa VW i Škoda. Ili ja možda grešim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2905 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Pa kao što reče Satelis, Pežo Tweet ti je SYM Symphony sa Peugeot etiketom. Tweet RS ima malo lepše plastike i šarene detalje, i širu zadnju gumu u odnosu na osnovnu varijantu, al unutra je SYM makina.

Al kad prodaješ skuter, grebiga, svi su čuli za Pežo, a samo upućeni za Kymco i SYM, pa ode lakše i manje pada cena.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Va-->Bg-->HD
  • Motocikl: SYM Symphony SR 50

Što se gume tiče, ako ja dobro čitam, Tweet RS je 90/80-16, a Symphony SR 110/70-16. Ako su to oznake kao i na automobilima, treba daje Symphony ipak širi.

Što se prodaje tiče, to si potpuno u pravu! No viđam po gradu i u oglasima ovde mnogo više SYM-ova, nego Peugeot-a. Za to ću još da vidim. Hvala u svakom slučaju na korisnim savetima. :)

Ako ima još neko nekih utisaka, dobro bi došli, a ja ću u ponedeljak da odem da vidim, vrv sve tri makine: Symphony SR, Tweet RS i Agility City, pa gde su najbolji uslovi i šta mi najbolje leži (mada vrv. će sve da mi leži, jer skuter nisam vozio 10+ godina). :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2905 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

E, ne veruj mnogo pamfletima sa Neta, često znaju da budu netačni. Moguće je i da proizvođač menja karakteristike iz godinu u godinu, ali i da snajka koja popunjava podatke prepisuje od ko zna gde :) Bolje uvek idi lično da se uveriš, pre kupovine.

Bilo je davno, al zakleo bih se da je zadnja guma na mom RS-u bila 110/70-16. Sa druge strane, imao je samo jedan amortizer pozadi, a u prospektu i na slikama je imao 2...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Va-->Bg-->HD
  • Motocikl: SYM Symphony SR 50

I to je moguće. No ako Nijemci omanu sa karakteristikama, onda ne znam... Sprema se neko zlo. :D

Šalu na stranu, u pravu si, prvo videti, pa onda odlučiti. Tweet je doduše lepše boje, neka lepa plava. Symphony je glupo siv. :lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 1 sat, boza_kg je napisao:

E, ne veruj mnogo pamfletima sa Neta, često znaju da budu netačni. Moguće je i da proizvođač menja karakteristike iz godinu u godinu, ali i da snajka koja popunjava podatke prepisuje od ko zna gde :) Bolje uvek idi lično da se uveriš, pre kupovine.

Bilo je davno, al zakleo bih se da je zadnja guma na mom RS-u bila 110/70-16. Sa druge strane, imao je samo jedan amortizer pozadi, a u prospektu i na slikama je imao 2...

Prvi modeli su imali uže obe gume, disk napred dok je doboš pozadi. Također su imali problematične glave (da ne širim na daleko) i niplu je trebalo zatvoriti jednu kod reduktora.

Kod druge generacije sve je ispravljeno od navedeneog. Zajeb prave na poklopcu rezervoara goriva. Čep ne diše valjano i ondak krene praviti vakum u rezervoaru, pumpa ne može isporučiti gorivo do karba.

Mali sec V oblika se napravi na samom vrhu i rešen problem.

Inače prelaze lepu km bez ikakvog diranja agregata.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Vespa GS 160, Vespa GTS 300 HPE

Moje iskustvo sa kymcom je apsolutno pozitivno. Pouzdan, dobro sklepan, bez klasičnog kineskog fuša. Za klasu iznad ogromne većine kineza, a potpuno ravnopravan sa druga dva koje si naveo. Potrošnja je baš kao u specifikacijama, provereno milion puta. Mada, realno, šta god od toga da uzmeš novo, nećeš pogrešiti sigurno :).

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Va-->Bg-->HD
  • Motocikl: SYM Symphony SR 50

Nažalost, danas su mi odgovorili na mejl i rekli da Peugeot-a trenutno nema, i da ne znaju kad će dolaziti, tako da su u najužem izboru Kymco Agility City i SYM Symphony SR. U ponedeljak ću da odem da ih vidim.

Što se cene tiče, svi su tu negde, oko 2000-2200e, samo što je SYM do 11. oktobra spušten na 1800e, a Kymco je 2175e. Tako da će verovatno i to da odigra ulogu, jer jer treba uložiti i u propratne stvari (tipa kofer, ona cerada kišna, pošto nemam garažu i naravno, dobra zaštitna oprema etc..) a ne bih baš da se razbacujem, ipak je studenCki život i ovde samo studenCki život. :)

 

Jedino ma malo "brine" što je rezervoar SYM-a za 1,4l manji nego kod Kymco-a. To mu (ako su tačne specifikacije) dođe skoro 50km vožnje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Va-->Bg-->HD
  • Motocikl: SYM Symphony SR 50

Pa zavisi da li mu potrošnja po spec. štima. Ali naravno da ne, sigurno ne više od 50 (i to max toliko). Nego sam lenj čovek, pa da ne tražim svako malo neku pumpu :D Šalim se malo. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2905 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 1 sat, alexxxa je napisao:

samo što je SYM do 11. oktobra spušten na 1800e, a Kymco je 2175e

Vidim ja da ti se smeši SYMče :) Kofer uzimaj obavezno, pošto pod sedište staje samo neka manja Jet kaciga, a svakako će dobro da dođe. A Vidi i da li može da se nabavi i neki, po mogućstvu veći vizir, mnogo znači u hladnim jutrima, ako ti je primamljiva ta ideja.

 

Ja sam uspeo da polomim vizir na mom sadašnjem skuteru, pa sam vozio nekoliko dana bez njega, dok nije stigao novi.

Idi begaj, osećaj ko da sam go :) Ne bi se odrekao visokog vizira nikad više.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Va-->Bg-->HD
  • Motocikl: SYM Symphony SR 50
pre 19 minuta, boza_kg je napisao:

Vidim ja da ti se smeši SYMče :) Kofer uzimaj obavezno, pošto pod sedište staje samo neka manja Jet kaciga, a svakako će dobro da dođe. A Vidi i da li može da se nabavi i neki, po mogućstvu veći vizir, mnogo znači u hladnim jutrima, ako ti je primamljiva ta ideja.

 

Ja sam uspeo da polomim vizir na mom sadašnjem skuteru, pa sam vozio nekoliko dana bez njega, dok nije stigao novi.

Idi begaj, osećaj ko da sam go :) Ne bi se odrekao visokog vizira nikad više.

I meni se tako čini.. Osim ako se ne desi da me Agility City prefascinira, ili ako neko ovde da neki ozbiljan razlog zašto Kymco pre SYM-a.

Kofer svakako, samo još da skontam koja mi je veličina potrebna za tako mali motor, jer nemam ovako osećaj. U salonu imaju 29-39l (ja kontam možda taj od 33), mada kapiram da može da se nađe i na drugom mestu. Što se vizira tiče, imaću u vidu. Možda taman kad dođe na red prvi servis (posle 300-500km). :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1850 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Bicikl je zdraviji,skuter je zgodan.Imam oba pa kad mi je sta zelja da vozim.Recimo leti na toceno pivo u udruzenje gde drzim camac idem biciklom.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Va-->Bg-->HD
  • Motocikl: SYM Symphony SR 50
Pre 2 sati, Cvijanović je napisao:

Mislim da je greška menjati bicikl skuterom od 50ccm,al ajde....

Neću sigurno ja zameniti potpuno bicikl skuterom. Ako imam u danu samo jednu stvar da rešim, naravno da ću da vozim bicikl. Ali često mi se tokom nedelje, 3-4 dana (od 7 dana) desi da moram da 2 puta dnevno jurim s kraja na kraj grada, i da mi onda, prvo otpadnu leđa od ranca,  pa onda stignem (npr. na trening) preumoran, i ništa nisam uradio. A primetio sam da je to počelo da mi smeta. Ako idem samo na jednu stranu i nazad, jasno je da za to neću da palim maKinu. A i bicikl mi nije baš 100% ispravan, da mogu da pređem bezbezdno jednom nedeljno tih 50ak km (u obe strane) koje bih morao, pa zaglavim u prevozu, koji moram da platim 15+e... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600

Vozio skuter peugeot tweet 50 cc 9 godina.Ni sijalicu nisam zamenio samo redovan servis.To je zapravo SYM Symphony 50  S .   Jedino peugeot ima lepsi prednji far od syma .Neces se pokajati ima ih u Motoringu u bg .ja sam imao kapin kofer od 30 litara .Apsolutno pouzdana masina trosio je oko 3 do 3,2 litre.Isao oko 70  do 72 km na cas sa skinutom blokadom na varijatoru to jest plasticni prsten koji bi treblo skinuti posle 1000 1500 km kad se lepo razradi masina .Ne prelaziti 30   35 km prvih 300 km i lepo zagrejati oko par min  pre kretanja na voznju.Ako ne prelazis 60 km na cas trosi oko 2 do 2.5 litara na sto km.I jedna napomena ne prelaziti u jednom cugu vise od 50 km pa onda ga malo odmoris.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Va-->Bg-->HD
  • Motocikl: SYM Symphony SR 50

Evo i mene posle malo dužeg vremena. Na kraju je, kao što se i da pretpostaviti, odluka pala na SYM Symphony SR 50:) A stavio sam mu kofer od 38l i mislim da je taman. :jee1: Iskreno, bio mi je čak lepši od nekog ružno-plavog Tweet-a, koji je bio u ponudi.

Pa možda neko od administratora može i da preimenuje temu, čisto da ovde bude diskusija o ovom modelu. :)

Evo dole ispod jedna fotkica od pre par nedelja.

 

Trenutno sam generalno zadovoljan. Sada je pred prvim servisom (blizu 300km). Za moju visinu (čak i za više ljude) je optimalan. Za dvoje i nije baš nešto, mada sam probao samo jednu takvu vožnju na ravnom. Hvala ddimic za ove jako korisne savete gore. Mislim da će ovaj modelčić ostati kod mene, iako se odlučim da početkom iduće godine polažem za normalnu dozvolu.

 

Sada se razmišljam da mu još nabacim neki vizir, jer iako ide samo do 50kmh, vetar ume da smeta, pogotovo ako je hladnije. Samo nisam siguran da l' da mu stavim 51 ili 71cm. Cena je potpuno ista. Ne znam, ima li neko od vas iskustva s tim generalno kod skutera?

 

P.S. Što se blokade tiče, mislim da ovde zakonski to ne sme nikako da se dira (rekoše mi da proveravaju), bez, naravno dozvole za A kategoriju. :jok:

 

SYM Symphony SR 50

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2905 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Lep motorin :)

Što se tiče vizira, pisao sam i u drugoj temi, moje skromno mišljenje je da treba birati visoku varijantu. Prednosti su brojne:

- štiti od hladnoće (a i vreline leti) ceo torzo i glavu, a i ruke ako ima proširenje

- štiti od buke vetra u kacigi (to zna da bude jako zamorno na dužim vožnjama)

- štiti od insekata i kamenčića koji odskaču sa puta... Dok sam vozio bez vizira, dva puta me je pčela ubola za vrat, a jednom leto me pukao bumbar u oko (ili tako neka živuljka) pri brzini od 60-ak km/s, kad sam podigao vetrobran od Jet kacige. Boli ko udarac pesnicom, umal se nisam sunovratio :)

- ne prelama vidik kao niži koji viziri su negde na pola oka

Mane su:

- mora da se održava čistim i po potrebi menja za nov, pošto prelama svetlost i pravi refleksiju ako ima fleka i ogrebotina. To je noću zeznuto.

- nije zgodno kada pada kiša, opet iz sličnog razloga - kapljice smanjuju vidljivost. Tu može dosta da pomogne neki rainoff sprej. Poprska se vizir, i onda voda samo sklizne...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Sym symphony 50

Imam isti ovakav 99%. Moj je običan Symphony iz 2009. godine. Prešao 45 hiljada bez ikakvih problema. 

Imam neki vizir rađen po meri kod majstora u Bgd-u. Vredi sve pare, bilo zimi bilo leti. 

Ide oko 50 km/h(mada sam ja malo teži) i ne treba ti više.

Potrošnja od 2 litra na otvorenom do 3.3 litra u gradu/zimi.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja