Jump to content

Moto Zajednica

U pomooooocccccc pri izboru motocikla

Recommended Posts

  • U prolazu, 0 postova

Postovani, treba mi pomoc! 

Naime, oduvek zaljubljenik u motore od nedavno resena i da ih vozim, pa prikupljam savete i korisne informacije. Znam da dok ne steknem rutinu moram da vezbam, pa se mislim neki kinez 125cc ili 150cc? Skromno za pocetak! Predlozi neki? Savet? 

Oprobala se na MZ-u, ETZ 251, 250cc i nisam pala ni ogrebala...oboje preziveli

Hvala unapred! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...

Ooo ženska glavooo... Kako sam video naslov, reko hitno treba ubiti nekoga ili leti glava onom kome ne treba...
125 kubika, kasnije ga se lakše rešiš...
150 nikako (nema gluplje kubikaže, pardon, nije kubikaža kriva, zakon je, ali nam mnogi zakoni spadaju pod glupe - ni jedan se ne ističe nešto posebno).
A 125 kubika ko i sve druge bicikle, uzmi samo 4-taktnu mašinu a kasnije vidiš do koje cifre ideš i šta ti se od toga sviđa. Nema tu neke preterane filozofije.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...

Ali što kaže i kolega, a mudro zbori, mora se priznati... Volimo kad se novajlije predstave...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...

Eto, milo mi je em drago.
Mislim da sam rekao dovoljno za sad, a ako imaš još neka pitanja, ti viči. Ali nemoj baš toliko glasno, uši mi otpale.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova

Kao što rekoh prvi motor a prvi i forum. Sve je u redu. Zelim sve po propisima. Vec sam se raspitala u auto skolama,e sad je ta procedura malo komplikovanija nego ranije.

Spremam testove pa onda polaganje itd. Obzirom da imam staru vozacku imam i AM dozvilu,ali rekoše mi da moram i test.

Sve u svemu meni motor treba za uzivanje. I da me preveze od tačke A do tačke B...

Za Pedu sam dobila ne bas tako dobre kritike.

Gledali smo i TVS a 2018 kao casa.... 

i sinoc neki Kymco 125... Zato Vas sve i pitam (verujem da imate pametnija posla..ali...)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Po meni, Piaggio Beverly ili Liberty su odlicni, a nisu kinezi, sto je najbitnije. I pruzice ti ljubav i uzivanje, kako nece. Ja sam sa Free-jem prelazio ozbiljnu kilometrazu i presao Vojvodinu uzduz u popreko. Juznije nisam mogao jer je ipak 50 kubika, pa se mucio uzbrdo :D 

A pe-du, izbegavaj. Ima drugar to. To tako kilavo ide.... Ime sve samo govori. Free je katapult :D Sad sam se setio nekih momenata sa njim, raspisao se, pa obrisao da ne odem u off puno. 

 

Da ne duzim, dobro dosla u ovaj svet :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4336 postova
Postovani, treba mi pomoc! 
Naime, oduvek zaljubljenik u motore od nedavno resena i da ih vozim, pa prikupljam savete i korisne informacije. Znam da dok ne steknem rutinu moram da vezbam, pa se mislim neki kinez 125cc ili 150cc? Skromno za pocetak! Predlozi neki? Savet? 
Oprobala se na MZ-u, ETZ 251, 250cc i nisam pala ni ogrebala...oboje preziveli
Hvala unapred! 
Да себи купиш неку Vespa px 125/150, релативно сачувану па да је офарбаш штосно и тераш.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4336 postova

Овај скутер има ручни мењач и четири брзине које се мењају стискањем кумплуга и окретањем ручице. Опасно добро може да иде и права је легенда, људи њиме пролазе свет.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Secam se kad sam ja zeleo da uzmem malo jaci motor, pa me drugar ubedjivao da uzmem maxi skuter. Tj samo jednom je to pomenuo i posle je bilo zabranjeno za spominjanje :D 
Tako da te razumem. Al isto tako kazem da su prilicno udobni i za neku duzu voznju, kao sto kolega kaze za Vespice. Znam jer sam proveo dosta sezona i km na Free-ju.

Ti imas sliku u glavi sta zelis i to guraj onda. A nase je da predlazemo i govorimo misljenja. Dok je misljenje kao dupe, svako ima prava na isto. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova

Razumno sam ja bice (i skromno ocigledno), pa svako misljenje i sugestija su dobrodosli.  Samo skuteri i ja ne idemo ruku pod ruku. Mislim da smo se odlucili,tj meni je za srce prirasla Honda CBR 125r ... Ako neko zna neku manu - neka cuti zauvek  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4336 postova
Razumno sam ja bice (i skromno ocigledno), pa svako misljenje i sugestija su dobrodosli.  Samo skuteri i ja ne idemo ruku pod ruku. Mislim da smo se odlucili,tj meni je za srce prirasla Honda CBR 125r ... Ako neko zna neku manu - neka cuti zauvek 
Па онда можете да се пољубите.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...

Uzmi nešto od tih hondica, nema tu mane a ni previše prostora za iste...
Ima jedna devojka iz BG, pre pola godine se registrovala ovde... Mene nema često na forumu pa ne znam ni da li je ona aktivna. Elem, bila je u istim dilemama kao ti sad i odlučila se za pedu tek125. Koliko čujem, zadovoljna je. U kontaktu sam sa njom ali na Facebooku... Poenta priče, Honda No1 u toj kategoriji, ali ne volim baš da čujem osudu na osnovu proizvođača, sve je od modela do modela.
Spojio bi te ja sa njom pa vas dve razmenjujte iskustva kad ste već u istom gradu, ona ti je kod sajma negde...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja