Jump to content

Moto Zajednica

Ipak se okrece, tj uskoro

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova

 

 

Imam jednu interesantnu stvar da podelim sa vama. Tice se "famoznih " diferencijala na r1200 gs motorima, pogotovo onima do 2010 gde se inzinjeri nisu bas proslavili. Naime, svima je vec do sada poznata problematika zadnjeg lezaja i curenja ulja iz diferencijala.

Pre par dana jedan od momaka kojima odrzavam motor je dosao na redovan servis i prilikom nabacivanja motora na dizalicu cuo se onaj smesni zvuk kao da nesto gumeno zvace u tocku. On je naravno poceo da se smeje u fazonu: Sta je bre to? Naravno on to u voznji nije mogao da cuje. E sad znao sam mu nece biti smesno kada bude cuo koliko kostaju dva lezaja i par semeringa. Dakle:

 

 

 

IMG_20200919_144922.thumb.jpg.26970d6da1cdc386bbf8bf50b43952d4.jpg

 

E sad posto smo rastavili diferencijal :

 

IMG_20200921_165722.thumb.jpg.b93f8afaf4be182af2c67bd9f0fb8389.jpg

 

Imali smo sta i da vidimo. Na stranu to sto je voda usla u lezaj i on je totalno korodirao, veci problem je bio taj sto je usled te korozije lezaja doslo do proklizavanja istog na osovini, tako da je on skinuo nekih 3 desete materijala sa osovine.

 

2025706809_IMG_20200921_165722(2).thumb.jpg.2323e8ed0d4d991efdca79e53bfcb590.jpg

 

E sad.. obicno se u ovakvim slucajevima stavlja drugi diferencijal ili....mozda i ne

IMG_20200930_203307.thumb.jpg.4ee8de4490b1125d2eaf6f1e49db6e25.jpg

 

Uz pomoc tvrdog hromiranja nabaci se materijal koji je izuzetno postojan i otporan i to se ne navaruje ili nalemljuje nego se radi elektrodama u kiselini blablabla. ukratko vezuje se za sam metal. A sto je po meni najbolje to ne moze da rdja. Tako da sutra ovo ide na brusenje na nominalnu meru i naaazad na asfalt. Ukoliko se pitate da li ce to raditi biti bezbedni i takve stvari... da hoce. Vec sam to radio i jos traje. Nego ovaj put sam se setio da to dokumentujem pa mozda nekom i bude interesantno.

 

Eto toliko od ja...

Pozdrav!

  • Sviđa mi se 14
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: BMW 1200 gs

Nije to toliko do kvaliteta i statusnog simbola, nego balkanskog sindroma teraj dok ide.

Na stranu to da je sve skupa moglo i trebalo biti kvalitetnije, ali....

Na tom diferencijalu se vidi iz aviona da je ulje curilo duzi period, i samo odrzavanje je bilo pitaj boga kakvo, dok je na njemu toliko naslaga ulja,prasine i sl.  Kad ne promjenis jedan je.eni semering na vrijeme, doceka te to sve skupa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
On 13.2.2021. at 21:32, bomber je napisao:

Nije to toliko do kvaliteta i statusnog simbola, nego balkanskog sindroma teraj dok ide.

Na stranu to da je sve skupa moglo i trebalo biti kvalitetnije, ali....

Na tom diferencijalu se vidi iz aviona da je ulje curilo duzi period, i samo odrzavanje je bilo pitaj boga kakvo, dok je na njemu toliko naslaga ulja,prasine i sl.  Kad ne promjenis jedan je.eni semering na vrijeme, doceka te to sve skupa

 

Po slikama je diferencijal sa zatvorenim ležajem koji se podmazuje sopstvenom mašću, tako da gubitak ulja u kućištu ga ne ni oštetio, osim da je došlo do enomrnog pregrevanja, al to ne bi moglo da prođe bez još veće štete. Uzgred, ne može se zaključiti da je bilo procurivanja, spoljna prašina i prljavština su uobičaje kad se motor neredovno pere a vozi kojekuda. Lager ima svoj radni vek , recimo 150-200K, ali bude i prevremenih crkavanja, što zavisi i od pretežne upotrebe. Do početka 2010 je fabrički opoziv flange, često se pri njenoj zameni koristi neadekvatna sila što ne prija ležaju, mada ovde ima i korozija uticaj.  Na FD-u postoje 2 spoljna semeringa, obično crkava desni, to ne bude da lipti već masti u početku, to bi svakako moralo da se primeti blagovremeno, iznad 100k i desetak godina, nije loše da se preventivno zameni. Ovde je ležaj verovatno dugo vožen oštećen, to bi moralo da se  čuje i oseti makar pri zameni ulja, pošto se okretao na osovini, to znači da je baš "zavario", verovatno je i dobio zazor i motor možda nije išao pravo. Velika nebriga i ono, "Pali, radi, ide- ne diraj". No, ovo će se popraviti na način kako je opisao kolega i biće ko nov i bolji. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja