Jump to content

Moto Zajednica

Savet za izbor prvog motora

Recommended Posts

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Ukratko, ako uzmes bilo sta osim hypermotard pogrešićeš. Kupovina motocikla, osim u retkim izuzecima, je sve samo ne racionalna odluka.

 

Ja sam prosle godine posle 2 transalpa, kupio odličnog vstrom 650.  Motor nema mane, ali već mesec dana listam oglase svaki dan i trazim KTM 950,990... Trebao sam to da uradim davno... Sta ti vredi da kupis savršeni motor kada ćeš da se osvrćeš i uzdišeš za svakim Dukatijem koji prođe pored tebe

 

A ako bas nećeš da slušaš, moj ti je predlog Transalp ili Vstrom 650, pouzdani, pitomi, povozni, visoki, relativno se lako prodaju kasnije

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Da se razumemo, ni jedna kupovina nije racionalna odluka. Konačnu odluku donose emocije i kad ti skoči pritisak znaš da je to to. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250

E jbg, on hoce da iz prve ubode sta mu odgovara. Mora da kupi motor pa da vitla po oglasima jedno mesec dana da vidi dal se zajebao ili nije. :lol::lol::lol:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tracer 900 GT

@Markone88 Pa sad da l je FZ osetno veci ne znam, malo veci jeste. Nisam ni preporucivao XJ6S, znam da je taj motor prilicno nepopularan (ne da ga ljudi ne vole, nego se prave da ne postoji). 

 

I ja vozim to sto vozim zato sto su mi sport turing motori kakvi mi se svidjaju tesni (Fazer, XJ6S, Z750S...).

Nisu mi tesni da se vozikam po gradu i skoknem negde okolo, ali da drljam dupe na motoru ceo dan, tesno mi je. Do toga sam dosao sam posle nekog vremena. Jeste, hteo sam jos malo da se zrtvujem na FZ8 Fazer, ne nadjoh kakav sam zeleo, pa sam ga preskocio.

 

Nisam planirao da cu da ubijem 10k za 4 meseca, nisam znao da cu toliko koristi motor. Da ga ne koristim toliko, verovatno bih ostao na toj kategoriji koja mi se dopada, jer za kratko vozikanje je ok.

 

Tako da, mozemo mi da savetujemo svasta ovde, ali najbolje da covek uzme sam sta mu srce zeli. Ideja kako ce da koristi motor ne mora da se slaze sa onim sto ce biti u stvarnosti. Mozda mu i cafe racer bude radio posao za to za sta mu treba, a svidja mu se taj fazon, pa onda sto da ne.

 

Opet oduzih... 

 

Poenta je: ne opterecuj se previse izborom modela. Da li ces se osecati kao da si se zajebao ili ne, zavisi od tvog stava. Menjaces ga svakako, ali ces biti bogatiji za iskustvo i imaces jasniju sliku sta zelis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S
10 hours ago, Markone88 said:

Kao neko ko je u 4 godine promenio sledeće motore:

2004 fazer 600

2001 bandit 600

2005 kawasaki z750s

2003 yamaha tdm900

2005 kawasaki z750s (po drugi put)

2007 bmw f650gs

I sada 2010 bandit 650

 

Moja preporuka za all around motor ide za Bandit. Najjeftiniji delovi i održavanje od svih navedenih, nije skupa registracija, ne troši puno, ima 77 ili 86 ks, zavisi da li uzmeš 600 ili 650. Mnogo se lako vozi, težak i glomazan za nas visoke milina (ja sam 191cm 95kg). Znači dobar je u svemu, a ni u čemu nije najbolji. Pa kad stasaš na njemu biraj dalje :) drugi pik bih dao hondi nc700x :)

Sve sam se slozio sa tobom i onda ga na kraju usere sa NCom :lol3:

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

U pregovorima sam za ovog fazera. Mislim da je skroz ok za prvi.motor.

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Yamaha fz6 fazer, 2007. godište, Touring, vozilo prešlo 20500 km, Leskovac. Cena 3.550 € - Motori - Polovni Automobili


Zemljaci smo , pa sutra idem da ga provozam malo..

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
Pre 9 sati, MilanS je napisao:

Uh koje diskusije... Aj sad cu ja malo kontru da opalim... 

 

Za autoskolu gledaj da imas normalnog instruktora i ispravan motor, a sad koji je, manje je bitno (kazem ti to jer meni kvacilo nije odvajalo do kraja celu obuku, a onda je riknulo skroz na dan polaganja).  Svejedno od motora neces osetiti nista za vreme obuke.

 

Kacigu dzaba kupujes, kupi podkapu i cao. Koristices kacigu iz skole, jer ima komunikaciju instaliranu.

 

Sto se motora i gabarita tice... Ja sam krenuo sa XJ6S, Fejzerov jeftiniji i uslovno receno losiji brat, a po meni modernijeg izgleda i mozda primereniji pocetniku. Visok sam nesto ispod 190 i imao tada 100+ kg. Ubio 20k km za manje od dve godine. Resio da odem za Grcku sa devojkom, seo i otisao, bez pauze. Da je super udobno, nije, ali tada mi apsolutno nista nije smetalo. Realno, kad pocinjes, ni da sedis na tvrdom ku*cu nece ti smetati.

 

Onda dodjes ovde pitas za savet... Javljaju se ljudi koji su prosli ko zna koliko desetina ili stotina hiljada kilometara. Oni imaju izgradjen stav sta zele i kako zele. Ne zele svi isto svakako. I oni su prosli tu neku evolociju, krenuli od necega, shvatili sta im tu odgovara, sta ne, pa menjali motor u tom pravcu.

 

Uradi tako i ti, neces bog zna sta izgubiti. Krenes od necega, pa za godinu, dve menjas. Ako ne polupas motor i odrzavas ga normalno, neces ni bog zna sta izgubiti (verovatno nista).

 

Visina sedista je ok kao polazna tacka, ali i sirina igra veliku ulogu. Na XJ6S su mi noge bile na zemlji i poprilicno savijene. Na Traceru stojim na prstima, a razlika u visini je nekoliko cm. 

 

Da si smesan na nekom motoru... Kome si smesan? Sta te briga i da jesi?

 

Ako gledas npr FZ6S ili XJ6S, to je isti motor kao njihova N braca, ali zbog maski izgledaju vece (sto tebi odgovara). Izmedju ostalog, zato mt07 izgleda toliko manje...

 

U sustini, kreni od necega sto nije bas egzotika i nije ultra nezgodno za pocetnika. Da li enduro, sport turing ili sta ti se vec svidja, ko da je bitno. Za sezonu, dve, bices pametniji, znaces sta hoces, pa ces menjati. Bolje da uzmes motor koji ti se dopada, nego udoban motor za kojim se ne okrenes kad ga parkiras. 

Hvala na komentaru! Što se autoškole tiče dobio sam preporuku od kolege sa foruma, tako da to ne bi bio problem. Takođe je olakšavajuća okolnost što imam AM kategoriju pa bi me sveukupno polaganje izašlo 38.000,00 RSD. Što se XJ6S-a tiče, dok sam pretraživao autoškole primetio sam da je u jednoj autoškoli moguć izbor između XJ6S i MT07, što me je iznenadilo.

 

Što se samog izbora motora tiče, najviše sam se plašio da ne budem jedan od onih likova što kupe motor koji je "too much bike" za početnika i da se lepo provedu prvi put kad opuste desnu šaku. Shvatam vremenom da je bitnija kontrola u glavi nego tip motora, iako sumnjam da bi iko ovde opravdao kupovinu Yamahe R1 kao prvog motora iz očiglednih razloga. Za egzotiku se slažem, to bi bila samo rupa bez dna što tiče ulaganja i servisiranja, a da ne pričam o popravkama usred moje greške (ne daj Bože padanje ili klizanje sa motora ili jednostavno ispuštanje na semaforu, pri polukružnom itd.) Iz tog razloga sam i pomenuo Dorsoduro jer estetikom podseća na Hypermotard a deluje (barem meni) kao motor koji je pouzdaniji i koji nije toliko nezgodan za servisiranje (kad kažem "nezgodan" mislim prvenstveno na cenu popravke i na učestalost kvarova). Uvek se setim muka koje je imao snowcatxx87 sa svojim Hypermotardom ali uspem vrlo brzo da zaboravim iz nekog razloga :D 

 

To da li ću nekome biti smešan mene iskreno ne zanima - ja imam motor i uživam na njemu, meni je samo to bitno i apsolutno ništa više od toga. Svakako ću nakon prvog promeniti još ko zna koliko motora i nema sile da ubodem pravi iz prvog pokušaja. Ne plašim se ja toga, ja sam samo imao određenu dozu predostrožnosti oko izbora motora zbog svega što slušam ceo svoj život: "visok si za motore", "šta će ti to", "kreni od malog motora", "si lud, poginućeš sa tim motorom!", "nije to za tebe" i slično.

 

Želim da se izvinim svim forumašima koji su se osetili kao da sam im protraćio vreme mojom opsesijom za Hypermotardom, zaista nisam jedan od likova koji dođe na forum po savet da bi na kraju sve uradio na svoju ruku kao što je i zamislio pre pisanja teme na forumu. Meni je svaki vaš savet bitan i ne želim da se iko oseti uvređenim i slično :) 

 

Pre 9 sati, Markone88 je napisao:

@MilanS slazem se sa vecinom stvari koje si naveo. Dobar je izbor xj6s. Imao sam prilike da ga vozim. Ali za isti novac, moze da uzme Bandita ili Fazera koji su osetno veći motori i pogodnoji za visoke ljude. Iskreno mislim da on sa 196 nema šta da traži na xj6. Evo jedna slika poredjenja radi. Levo ja (191cm) pored TDM900 a desno drug (180cm) pored xj6.

 

IMG-20190804-164457.jpg
IBB.CO

Image IMG-20190804-164457 in Markone88's images album

 

Definitivno bih izgledao čudno na XJ6N, barem je to inicijalno zapažanje, mada ko zna, možda bi mi i odgovarao u vožnji. Hvala na slikama, ovo je definitivno bilo od velike pomoći!

 

Pre 9 sati, lemy je napisao:

Ukratko, ako uzmes bilo sta osim hypermotard pogrešićeš. Kupovina motocikla, osim u retkim izuzecima, je sve samo ne racionalna odluka.

 

Ja sam prosle godine posle 2 transalpa, kupio odličnog vstrom 650.  Motor nema mane, ali već mesec dana listam oglase svaki dan i trazim KTM 950,990... Trebao sam to da uradim davno... Sta ti vredi da kupis savršeni motor kada ćeš da se osvrćeš i uzdišeš za svakim Dukatijem koji prođe pored tebe

 

A ako bas nećeš da slušaš, moj ti je predlog Transalp ili Vstrom 650, pouzdani, pitomi, povozni, visoki, relativno se lako prodaju kasnije

Iskreno i o ovome sam razmišljao. Izgleda da bi bilo idealno da nađem manje egzotičnu verziju Hypermotarda i da sa tim krenem, pa kako se snađem - snašao sam se. Zato sam i pomenuo Dorsoduro jer mi to deluje kao dobra alternativa. U svakom slučaju tražio sam ovde po forumu iskustva sa Hypermotardima ali ili nisam umeo da nađem, ili ih jednostavno nema, tako da ne znam šta da mislim.  Ukoliko to ne ide, definitivno su Transalp i V Strom 650 dobri motori sa kojima mogu početi, kao i FZ6S ukoliko mi budu njegovi gabariti odgovarali. 

 

Pre 8 sati, lestra je napisao:

E jbg, on hoce da iz prve ubode sta mu odgovara. Mora da kupi motor pa da vitla po oglasima jedno mesec dana da vidi dal se zajebao ili nije. :lol::lol::lol:

Hahaha ma taman posla - i da ne ubodem, imam motor ej! Moj prvi motor! Pa da je od plastelina bio bih srećan kao malo dete :D Ovo za oglase se slažem, tako sam radio i kad sam kupio prvi auto :lol2:

 

Pre 7 sati, MilanS je napisao:

Ne opterecuj se previse izborom modela. Da li ces se osecati kao da si se zajebao ili ne, zavisi od tvog stava. Menjaces ga svakako, ali ces biti bogatiji za iskustvo i imaces jasniju sliku sta zelis.

Evo napisah gore, ja sad da kupim i najveći krš bio bih srećan jer imam motor :) Slažem se da još ni ne znam za šta će mi motor služiti i šta će me privući, poučen drugarovim primerom. Takođe pošto nemam garažu moraće da bleji ispred ulaza u gradu, tako da će morati da rade lanci, katanci i laserski zraci :D , ali sam izabrao da me o tome boli glava tek nakon kupovine motora, jer sad apsolutno ne želim da se zamaram razmišljanjem o tome :D:D  Ako budem srcem birao motor, neću imati problema pri kupovini, nego tek kasnije :lol2:

 

Pre 2 sati, Predator016 je napisao:

U pregovorima sam za ovog fazera. Mislim da je skroz ok za prvi.motor.
 

eb669fa718ea-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Yamaha fz6 fazer, 2007. godište, Touring, vozilo prešlo 20500 km, Leskovac. Cena 3.550 € - Motori - Polovni Automobili

 


Zemljaci smo , pa sutra idem da ga provozam malo..

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 

 

Jako lep Fazer. 

 

Jedno pitanje samo: Fazer S2 je počeo sa proizvodnjom od 2008. godine, a kao što vidim ovo je S1. S1 model nije imao ABS ili ja grešim? Čitao sam po netu da ABS modul može da se uoči na motoru, ali ja pošto se ne razumem baš dovoljno, ne znam šta bih konkretno trebalo da gledam da bih procenio da li motor ima ABS ili ne (osim da se informišem o tom modelu sa interneta).

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Motori sa ABS-om imaju perforirani(rupicasti) deo na disku preko koga dolazi senzor koji prati kretanje, ustvari blokiranje diska. Tako bar ja prepoznajem..

 

Inače, koja je razlika između S1 i S2 modela fazera?

 

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
pre 44 minuta, Predator016 je napisao:

Motori sa ABS-om imaju perforirani(rupicasti) deo na disku preko koga dolazi senzor koji prati kretanje, ustvari blokiranje diska. Tako bar ja prepoznajem..

 

Inače, koja je razlika između S1 i S2 modela fazera?

 

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk

Aha, dakle ovaj Fazer nema ABS ako sam dobro razumeo:

 

hqdefault.jpg

 

Fali mu ovaj unutrašnji perforirani prsten, ako ja gledam kako treba.

 

Što se razlike tiče, S2 ima drugačiju instrument tablu, podesive viljuške i bolje kočnice. Takođe, lakše se menja vizir na S2 modelu jer nije iz jednog dela kao na S1.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Da. Ovaj fazer nema Abs. Lepo se vidi. Znači razlika izmedju S1 i S2 uglavnom kozmetičke prirode... agregat isti, menjač isti, jedina bitna razlika su kočnica. Koliko.ja znam, i S1 ima skroz dobre kočnice...nisam nigde citao.da se žale na njih.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Pa koliko vidim, da, kozmetika samo.

Kažu da generalno nije dobar savet da se uzima motocikl bez ABS-a za prvi motor, e sad, ja ne bih znao razliku u praksi, pa sam zato samo onako pomenuo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
pre 15 minuta, Petre je napisao:

...mojom opsesijom za Hypermotardom...

Motor je ljubav, znaci... trazi to i pamet u glavu.  I sa srecom, naravno.

Hvala na podršci, ali me sad od toga odvraća manjak ABS-a, tako da je idalje sve, što se kaže, "fair game". Pretpostavljam da je motor bez ABS-a za početnika sve osim dobra ideja :) 

 

https://www.youtube.com/watch?v=XhR8nVkvJaY

 

Nakon ovog snimka mi je jasno zašto su preporučeni motori u ovoj temi, a zašto neki nisu. Mada, ljudi su vozili motore i pre ABS-a, nije kao da je ABS postojao pre 40 godina i više...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Dobro je da imaš ali to neće da ti reši nedostatak veštine kočenja. Moraš da ideš na poligon i vežbaš, vežbaš, vežbaš tehniku kočenja. Nemoj da odbaciš dobar primerak samo zbog ABS jer nije zamena za veštinu nego pomagalo.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 549 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Kad nesto volis prihvatas i "mane" :). Nisam poceo sa ABS_om , kao i vecina ovde, pa i ne smatram to kao nesto presudno. Supermoto je kralj u gradu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800
5 minutes ago, blackmore said:

Pretpostavljam da je motor bez ABS-a za početnika sve osim dobra ideja :) 

Mislim da previse pridajes znacaja ABS-u. Da budem iskren i ja sam pa moja Honda poseduje ABS ali trenutno ne radi :D Kao pocetnik i neces se zaletati kao manijak i stiskati kocninicu kao lud ali svakako nije lose da ga ima. Za 5 meseci mi nije ni jednom zatrebao ali kao i sa kontrolom proklizavanja na kolima. Ne treba ti u 99% slucajeva ali u tom 1% pravi razliku.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
pre 7 minuta, Alekre je napisao:

Dobro je da imaš ali to neće da ti reši nedostatak veštine kočenja. Moraš da ideš na poligon i vežbaš, vežbaš, vežbaš tehniku kočenja. Nemoj da odbaciš dobar primerak samo zbog ABS jer nije zamena za veštinu nego pomagalo.

 

pre 7 minuta, Petre je napisao:

Kad nesto volis prihvatas i "mane" :). Nisam poceo sa ABS_om , kao i vecina ovde, pa i ne smatram to kao nesto presudno. Supermoto je kralj u gradu.

Hvala momci na rečima ohrabrenja, pretpostavio sam da je takva situacija. Neće nijedno tehnološko pomagalo da domesti nedostatak veštine, čak bi verovatno bila pesma naučiti tehniku kočenja bez ABS-a i kasnije preći na motor koji ima ABS. Svakako bih morao biti veoma pažljiv da me motor ne lansira u zid.

 

Što se supermoto mašina tiče, čitao sam reči hvale za gradsku vožnju, najpre zbog visoke pozicije sedenja a i zbog agilnosti samih agregata. Reklo bi se da nisam izabrao loš tip motora u koji ću se "zaljubiti" :D

 

pre 5 minuta, DeusExMachina je napisao:

Mislim da previse pridajes znacaja ABS-u. Da budem iskren i ja sam pa moja Honda poseduje ABS ali trenutno ne radi :D Kao pocetnik i neces se zaletati kao manijak i stiskati kocninicu kao lud ali svakako nije lose da ga ima. Za 5 meseci mi nije ni jednom zatrebao ali kao i sa kontrolom proklizavanja na kolima. Ne treba ti u 99% slucajeva ali u tom 1% pravi razliku.

Pa možda pridajem previše, zaista nisam upućen pa možda iz tog razloga. Nije ni Golf 2 imao ABS pa naučih da vozim bez incidenata :D Šalim se malo, znam da nije uporediva stvar, ali eto. Imam veliki respekt prema motorima i ne bih se usudio da divljam na njima (verujem da ovo svi kažu pre nego što sednu zapravo na motor :D ), tako da ako kažete da ABS nije presudan - nije presudan :D 

 

Spoiler

Na profilu već bleji slika Hypermotarda a od skoro na pozadini telefona Dorsoduro, šta reći, naložila se budala i eto :D 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

@Predator016 predbosti s2 u odnosu na s1:

- bolja zadnja viljuska

- bolje cizme napred, i ogibljenje utegnutije

- veci ventilator na hladnjaku

- crni ram i agregat

- bolje kočnice i cilindri

- manja potrosnja, bolje mapiran

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Inače mali offtopic, čitam celi dan upoređivanja izmežu DD750 i HM 796 i definitivno je Aprilia bolji izbor: viši i teži motor, pouzdaniji, jeftiniji za održavanje, lakši za preprodati. Oba motora troše 5.8-6l/100km što pretpostavljam da je u redu.


Presudno je to što je HM 796 dosta pogodniji za niže vozače ali eto, to je opet sve subjektivni osećaj.

 

Ne bih vas više davio sa ova 2 motora, ali eto ako je nekoga zanimalo da napišem ipak :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski
pre 36 minuta, blackmore je napisao:

Inače mali offtopic, čitam celi dan upoređivanja izmežu DD750 i HM 796 i definitivno je Aprilia bolji izbor: viši i teži motor, pouzdaniji, jeftiniji za održavanje, lakši za preprodati. Oba motora troše 5.8-6l/100km što pretpostavljam da je u redu.


Presudno je to što je HM 796 dosta pogodniji za niže vozače ali eto, to je opet sve subjektivni osećaj.

 

Ne bih vas više davio sa ova 2 motora, ali eto ako je nekoga zanimalo da napišem ipak :)

Hahahahahaha, sad već pričaš sam sa sobom :jok:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: Cb500
Pre 9 sati, blackmore je napisao:

čak bi verovatno bila pesma naučiti tehniku kočenja bez ABS-a i kasnije preći na motor koji ima ABS. Svakako bih morao biti veoma pažljiv da me motor ne lansira u zid.

Pre ce da ti prokliza prednji tocak, nego da te motor lansira pri ostrom kocenju. 

 

Ja na mom motoru nemam abs, i da ga imam mislim da se ni jednom za ovih par godina koliko ga vozim ne bi aktivirao. Kada sam menjao plocice, montirao nove, isterao motor napolje i par jakih kocenja da probam. Od 3 kocenja sa 40 na 0 kmh na jednom je tocak kliznuo 10-20cm, ali daleko od toga da padnem. Nek ti kolege koje imaji abs, kazu koliko im se puta aktivirao.

 

Tako da nemoj da ti abs bude od presudnog znacaja, dobro je imati ga, ali ne i obavezno.

 

Ps. Kupi dukati, ako ga vec zelis toliko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
Pre 8 sati, kvaicnenad je napisao:

Pre ce da ti prokliza prednji tocak, nego da te motor lansira pri ostrom kocenju. 

 

Ja na mom motoru nemam abs, i da ga imam mislim da se ni jednom za ovih par godina koliko ga vozim ne bi aktivirao. Kada sam menjao plocice, montirao nove, isterao motor napolje i par jakih kocenja da probam. Od 3 kocenja sa 40 na 0 kmh na jednom je tocak kliznuo 10-20cm, ali daleko od toga da padnem. Nek ti kolege koje imaji abs, kazu koliko im se puta aktivirao.

 

Tako da nemoj da ti abs bude od presudnog znacaja, dobro je imati ga, ali ne i obavezno.

 

Ps. Kupi dukati, ako ga vec zelis toliko

Aha kapiram, onda svakako neću razmatrati ABS kao nešto bez čega ne može da se živi, to je dobra vest jer većina motora u ovom cenovnom rangu ni nema ABS.


Što se Dukatija tiče, čisto sumnjam - preskupi su za održavanje, tako da ili ću poslušati savet forumaša za neki razuman motor, ili ako bude odgovarao FZ6S ili Aprilia Dorsoduro ako budem želeo baš da ne slušam nikog i da uradim na svoju ruku, pa da se kajem posle jer nisam poslušao :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki versys 650

S obzirom da kupuješ prvi motor, šta god da kupiš uživanje je zagarantovano :moto3:

Imaš fin budžet, nemoj da žuriš i nadji neki motor koji je u dobrom stanju. Kolege su ti već preporučile odlične motore ali ništa nećeš znati dok ne sedneš i probaš.

I ja sam skoro tražio prvi motor i posle desetine različitih modela koje sam hteo da uzmem kupio sam versys-a 650 o kome nikada nisam nešto preterano ni razmišljao :)

To ti je još jedan jako dobar motor koji se uklapa u budžet. Udoban, jako se lako vozi, ima ABS, mali potrošač, dosta dobar i za grad i za otvoren put. Ja sam ga kupio bez maltene ikakvog prethodnog iskustva i nemam nikakvih problema.

Srećno sa potragom :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
Pre 3 sati, pilip88 je napisao:

S obzirom da kupuješ prvi motor, šta god da kupiš uživanje je zagarantovano :moto3:

Imaš fin budžet, nemoj da žuriš i nadji neki motor koji je u dobrom stanju. Kolege su ti već preporučile odlične motore ali ništa nećeš znati dok ne sedneš i probaš.

I ja sam skoro tražio prvi motor i posle desetine različitih modela koje sam hteo da uzmem kupio sam versys-a 650 o kome nikada nisam nešto preterano ni razmišljao :)

To ti je još jedan jako dobar motor koji se uklapa u budžet. Udoban, jako se lako vozi, ima ABS, mali potrošač, dosta dobar i za grad i za otvoren put. Ja sam ga kupio bez maltene ikakvog prethodnog iskustva i nemam nikakvih problema.

Srećno sa potragom :zdravo:

Hvala puno na komentaru! :) 

 

Versys bi bila najrazumnija odluka, ali svakako kao što reče kolega, da prvo položim pa ću onda tražiti način da probam što više motora pre nego što donesem konačni sud :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja