Jump to content

Moto Zajednica

Savet za izbor prvog motora

Recommended Posts

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Dakle ako sam dobro razumeo, 4 cilindra su “mirnija” tj. isporučuju snagu linearnije nego 2 i 1 (ili 3, koliko ima MT 09) ? Nije mi baš bilo jasno ranije zašto su motori sa manje HP kao što su npr XTX i Hypermotard “živahniji” ili što bi se reklo “less forgiving” na gasu dok nisam video na YT lika kako daje “gas patos” na FZ6S i kako je nakon toga idalje na motoru, dok recimo svaki drugi motor koji nema 4 cilindra momentalno propinje prednji točak. 
 

Okej, napredujem - ranije sam mislio da je zapremina motora presudna, dobro je da nisam baš tolika neznalica sada :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Nisi ti neznalica. Meni deluje da znas vise od mnogih koji uveliko voze. Jesi ti siguran da potrazujes prvi motor? :haha1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
Pre 14 sati, blackmore je napisao:

Setio sam se još jednog motora: Yamaha FZ6 Fazer. Drugar je pre neka 2 meseca kupio sebi ovaj motor i malopre sam ušao na oglase i našao ovo:

 

011403f1cc73-800x600.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Yamaha Fazer FZ6 Tek reg., 2006. godište, Touring, vozilo prešlo 55400 km, Novi Sad. Cena 3.350 € - Motori - Polovni Automobili

 

E sad, znam da je reč o "uštrojenom" agregatu iz R6, pa nisam baš siguran koliko je okej za prvi motor, ali ovi sport-touring motori su meni apsolutno prelepi. Nekako bi mi želja bila ili sport touring ili supermoto, pošto izgleda da je većina naked motora jednostavno gabaritno mala za mene, a hypernakedi će me verovatno ubiti posle 2 ili 3 krivine :D

Са фрезом немаш грешке.
Мој први мотор, после Бургмана 400 је био Бандит 600, који је несадерив, а таква је и фреза.
Иста кубикажа, разлика је у 20ак коња.
Мотор лаган, повозит, мало лењ на старту (доста се више шалта у односу на FZ1, ако се та два мотора уопште могу поредити), потрошња од 4,5 до 5,5 литара. Уз стандардно мењање уља, филтера, осталих течности, нема ту много цимања.
Овај примерак баш делује лепо. Јесте комплет исполиран и сређен, али можда је то стандардна стање, можда није лицкан за продају. Док се не погледа и проба не знаш ништа. Ако је километража права онда нема грешке (виђао сам примерке по 200 и кусур хиљада на сату).
Брзо ћеш се навићи.
А мотор колеге @mladenjanjusevic jе "најбоља куповина". Ја га меркам ако оде моја фреза (коју "продајем" а није на огласима, жао ми да га продам). Да сам на твом месту не бих размишљао, одмах пут Бачке Тополе. Срећна куповина! :takoje:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S
10 hours ago, blackmore said:

Dakle ako sam dobro razumeo, 4 cilindra su “mirnija” tj. isporučuju snagu linearnije nego 2 i 1 (ili 3, koliko ima MT 09) ? Nije mi baš bilo jasno ranije zašto su motori sa manje HP kao što su npr XTX i Hypermotard “živahniji” ili što bi se reklo “less forgiving” na gasu dok nisam video na YT lika kako daje “gas patos” na FZ6S i kako je nakon toga idalje na motoru, dok recimo svaki drugi motor koji nema 4 cilindra momentalno propinje prednji točak. 
 

Okej, napredujem - ranije sam mislio da je zapremina motora presudna, dobro je da nisam baš tolika neznalica sada :D

 

Kao sto rekoh, nije bas sve tako crno i belo, nemam neko veliko znanje kako sve to funkcinise, samo prenosim utiske od nekih 20ak probanih motora, razlicitih tipova agregata.

I takvo sam misljenje stekao, da ako se vec ide na kubikaze 600cc+(motori od 2005. god na ovamo), 4 redna cilindra za pocetnika su majka, za mirnu isporuku snage(kad kazem mirnu ne znaci da ne mozes da pogines), da nema mnogo drndanja sa kvacilom i vise prasta ako nisi u pravom stepenu prenosa/ nizi obrtaji. (a to je ono sve sto bi prakticno trebao da doktoriras i da ti postane kao dobar dan kako bi ti ceo fokus bio samo na put i okruzenje oko tebe)

 

Ali naravno savet je da isprobas bar neke od tih motora, pa da vidis o cemu ti pricam.

 

Inace za FZ6 i oklopnu i naked verziju, mogu da prokomentarisem isto da je ubedljivo najlaksi motor za voznju na koji sam ikad seo, korman je kao na bicikli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Bačka Topola
  • Motocikl: Can Am Renegade 1000R XXC

@blackmore Evo da se javi kolega sa foruma koji prodaje Fejzerka :)

Pre svega dobrodosao na forum :dobrodosli2:

Ono sto ja mogu da kazem iz mog iskustva jeste da mi je moj Fejzerko prvi motor. Kada kazem prvi motor mislim na prvi motor vece kubikaze od 125 koji sam licno ja posedovao. Znaci zanemarujemo sve motore koja sam probao/provozao pre njega.


Motor me je odusevio sto izgledom sto povoznoscu i tome kako se moze iskoristiti, a to govori i 14.000 kilometara koje sam napravio za malo vise od godinu dana. Ponekad pomislim da vozim biciklo, a onda u nekim trenutcima me iznenadi i pruzi mi uzivanje kao da vozim R-a u "punoj" snazi.

 

Potrudio sam se da procitam sto vise iz ove teme pa sam zapazio da jednu tvoju recenicu gde si pomenuo da si gledao snimak kako lik odvrce gas na fejzeru do kraja i nista. Slozicu se sa tim ali ne u potpunosti.
Fejzerko je miran i lepo se vozi na malim obrtajima nema poskakivanja ali njegova R strana se krije posle 8.000 obrtaja u nizim brzinama ;)


Dodao bih jos da S2 verzija (nije sto je ja posedujem/prodajem) je daleko bolja od predhodnika jer su ispravljene neke mane i napravljena poboljsnaja u odnosu na model pre. Masina jeste ista ali CDI, samo mapiranje i ubrizgavanje nije isto sto daje veliku prednost S2 modelu i sto se tice rada motora i same voznje. Takodje je tu ABS na oba tocka, manje vibracije na prednjoj maski, lako zamenjivi prednji vizir jer nije deo prednje maske vec se skida na 6 srafova itd (dopisacu jos kako se cega setim).

Sada sam se probudio pa je ovo nesto sto sam uspeo da se setim i napisem, a da ti ipak pruzim neke korisne informacije :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Za pocetak bih ti predlozio da bacis pogled ovde, na ovaj sajt.

https://cycle-ergo.com/

Imas razne motore, podesis svoju visinu, pa onda vidis odokativno kako bi izgledalo da sednes na neki konkretan motor.

Za prvi motor, moj ti je savet, s obzirom na tvojih 196cm visine, da ipak gledas nesto gabaritnije. Pominju se ovde i fz6s i z750 i ostali i u principu sve su to odlicni motori, ali su "mali" za  tebe, ali osnovno bi trebalo da bude da ti mozes da se smestis lepo na motoru i da ti bude udobno, da te kasnije ne bole ledja, ruke, zglobovi...  Sad, da li ce da bude redni 2,3,4 cilindra, ili neka V masina, ili ce da ima 50 ili 150 konja,  to ces vec vremenom da skontas i sam sta ti odgovara, pa ces i da menjas motore u skladu sa tim. Ja koliko vidim tebi bi bila najveca prepreka tvoja visina, tako da bih ti predlozi recimo:

- Transalp 650, visi i gabaritniji od TA 700 (nije da ga preporucujem zato sto ga i ja vozim);

- V strom 650;

- Stara Afrika, mada je precenjena;

- Neki GS, funduro, GS800 (veca nabavna cena)...;

- ...

 

Potapanje gasa do kraja, nenamerno dizanje na zadnji zato sto je jak motor, ili bilo sta drugo, to nemoj toliko da te brine, jer ce svaki motor da ide onoliko koliko mu ti dozvolis, tj. u sakladu sa tvojim pozitivniim strahom i kocnicom u glavi. Pada se i gine se i sa 50ccm i sa 125ccm i sa 1200cm.

PS. Kao sto rece zika56, tu ste negde sa visinom, pa ja verujem da bi se sasvim lepo spakovao na TA, a motor sam je mrcina koja trpi sve i prasta greske, sa solidnom snagom i lepom voznjom za po gradu, ali i za otvoreni put, jedino sto ne voli brzine preko 120-130km/h.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
Pre 7 sati, gox je napisao:

Nisi ti neznalica. Meni deluje da znas vise od mnogih koji uveliko voze. Jesi ti siguran da potrazujes prvi motor? :haha1:

Trudio sam se da se informišem što više, tako da sam jako dugo vremena proveo čitajući i gledajući YT snimke, valjda se nešto i zadržalo od svih tih informacija :) 

 

Pre 7 sati, Marko05 je napisao:

Са фрезом немаш грешке.
Мој први мотор, после Бургмана 400 је био Бандит 600, који је несадерив, а таква је и фреза.
Иста кубикажа, разлика је у 20ак коња.
Мотор лаган, повозит, мало лењ на старту (доста се више шалта у односу на FZ1, ако се та два мотора уопште могу поредити), потрошња од 4,5 до 5,5 литара. Уз стандардно мењање уља, филтера, осталих течности, нема ту много цимања.
Овај примерак баш делује лепо. Јесте комплет исполиран и сређен, али можда је то стандардна стање, можда није лицкан за продају. Док се не погледа и проба не знаш ништа. Ако је километража права онда нема грешке (виђао сам примерке по 200 и кусур хиљада на сату).
Брзо ћеш се навићи.
А мотор колеге @mladenjanjusevic jе "најбоља куповина". Ја га меркам ако оде моја фреза (коју "продајем" а није на огласима, жао ми да га продам). Да сам на твом месту не бих размишљао, одмах пут Бачке Тополе. Срећна куповина! :takoje:

Hvala puno na komentaru! Mislim da je već opšte poznato da su japanski motori pesma za održavanje naspram italijanskih (za koje sam se zalepio kao ludak, ali dobro to je već više stvar estetike a i subjektivnog osećaja). Mislim da ovaj je ovaj plavi Fazer S1 verzija bez ABS-a tako da bih svakako morao da je preskočim, mislim da nije pametno uzimati motor bez ABS-a, još mi samo fali da razmišljam o tome da li ću preleteti korman ili ne :) Motor kolege sa foruma je prelep, apsolutno se slažem! Što se kilometraže tiče, vidim da ovaj tip motora prelazi u proseku nešto više, ali to je valjda i normalno sa obzirom na to čemu oni služe i kako se koriste. 200kkm na satu je već ozbiljna cifra, voleo bih da vidim neki supersport sa tom kilometražom :lol2:

 

Pre 4 sati, filipfg je napisao:

 

Kao sto rekoh, nije bas sve tako crno i belo, nemam neko veliko znanje kako sve to funkcinise, samo prenosim utiske od nekih 20ak probanih motora, razlicitih tipova agregata.

I takvo sam misljenje stekao, da ako se vec ide na kubikaze 600cc+(motori od 2005. god na ovamo), 4 redna cilindra za pocetnika su majka, za mirnu isporuku snage(kad kazem mirnu ne znaci da ne mozes da pogines), da nema mnogo drndanja sa kvacilom i vise prasta ako nisi u pravom stepenu prenosa/ nizi obrtaji. (a to je ono sve sto bi prakticno trebao da doktoriras i da ti postane kao dobar dan kako bi ti ceo fokus bio samo na put i okruzenje oko tebe)

 

Ali naravno savet je da isprobas bar neke od tih motora, pa da vidis o cemu ti pricam.

 

Inace za FZ6 i oklopnu i naked verziju, mogu da prokomentarisem isto da je ubedljivo najlaksi motor za voznju na koji sam ikad seo, korman je kao na bicikli.

Hvala puno na informacijama, zaista su mi od krucijalne važnosti, pogotovu uzimajući u obzir da ja nisam imao prilike da uopšte sednem na puno motora, kamo li nešto više. Čitajući razni moto sadržaj i gledajući mnoge YT klipove stekao sam sličan utisak što se isporuke snage tiče i vrste agregata. Naravno slažem se da je nekoj ložani na motoru dovoljno i 50ccm da pogine, ima takvih primera nažalost mali milion. Radovao sam se sajmu automobila i MotoPassionu ove godine, ali svi znamo kako se to završilo - to bi bila idealna prilika da barem neke motore vidim uživo i da otprilike steknem dojam na kom od njih bih barem sedeo komforno, ali to je sad neka druga tema. Uglavnom, biću studiozan u izboru kao i do sada, nije motocikl igračka i ne treba ga olako shvatiti.

 

Pre 2 sati, mladenjanjusevic je napisao:

@blackmore Evo da se javi kolega sa foruma koji prodaje Fejzerka :)

Pre svega dobrodosao na forum :dobrodosli2:

Ono sto ja mogu da kazem iz mog iskustva jeste da mi je moj Fejzerko prvi motor. Kada kazem prvi motor mislim na prvi motor vece kubikaze od 125 koji sam licno ja posedovao. Znaci zanemarujemo sve motore koja sam probao/provozao pre njega.


Motor me je odusevio sto izgledom sto povoznoscu i tome kako se moze iskoristiti, a to govori i 14.000 kilometara koje sam napravio za malo vise od godinu dana. Ponekad pomislim da vozim biciklo, a onda u nekim trenutcima me iznenadi i pruzi mi uzivanje kao da vozim R-a u "punoj" snazi.

 

Potrudio sam se da procitam sto vise iz ove teme pa sam zapazio da jednu tvoju recenicu gde si pomenuo da si gledao snimak kako lik odvrce gas na fejzeru do kraja i nista. Slozicu se sa tim ali ne u potpunosti.
Fejzerko je miran i lepo se vozi na malim obrtajima nema poskakivanja ali njegova R strana se krije posle 8.000 obrtaja u nizim brzinama
;)


Dodao bih jos da S2 verzija (nije sto je ja posedujem/prodajem) je daleko bolja od predhodnika jer su ispravljene neke mane i napravljena poboljsnaja u odnosu na model pre. Masina jeste ista ali CDI, samo mapiranje i ubrizgavanje nije isto sto daje veliku prednost S2 modelu i sto se tice rada motora i same voznje. Takodje je tu ABS na oba tocka, manje vibracije na prednjoj maski, lako zamenjivi prednji vizir jer nije deo prednje maske vec se skida na 6 srafova itd (dopisacu jos kako se cega setim).

Sada sam se probudio pa je ovo nesto sto sam uspeo da se setim i napisem, a da ti ipak pruzim neke korisne informacije :) 

Pozdrav kolega, hvala na prijatnoj dobrodošlici! :jee1:

 

Pre svega bih želeo da naglasim da je tvoj Fazer prelep, to sam istakao i pre nego što sam uopšte znao da je motor u vlasništvu nekoga sa foruma :) Što se tiče boldovanog dela teksta, hteo bih samo da se malo "opravdam" da tako kažem: želeo sam da naglasim da motor ne divlja na nižim obrtajima, daleko od toga da sam pod time mislio da nema snage. YouTuber "MOTORAŠ" je ovo demonstrirao u jednom od svojih klipova ali sad kao za inat ne mogu da nađem trenutak kada je to uradio (gledam poslednjih sat vremena poslednjih par klipova koje sam gledao i nikako da nađem :grr: ) Baš si lepo rekao, njegova R strana se krije posle 8.000 obrtaja, što je sasvim u redu i normalno za ovaj tip motora. Pošto sam zaluđen Hypermotardom (i zbog toga što sam gledao apsolutno svaki klip na YouTube o njemu), odmah sam izvukao paralelu sa njim i pomislio kako bi vozač na njemu sigurno podigao prednji točak i na pola gasa u nižem stepenu prenosa, a kamo li da se drzne da u prvoj/drugoj brzini odvrne gas do kraja odjednom. U svakom slučaju, kada već pomenuh Motoraša, on žali što nema S2 verziju, najviše zbog vizira i komandne table (naravno i ABS-a). Kolega @JohnyBravo me je prestigao sa određenim bitnim informacijama, tako da priču o Fazeru nastavljam dalje u ovom komentaru:

 

Pre 2 sati, JohnyBravo je napisao:

Za pocetak bih ti predlozio da bacis pogled ovde, na ovaj sajt.

https://cycle-ergo.com/

Imas razne motore, podesis svoju visinu, pa onda vidis odokativno kako bi izgledalo da sednes na neki konkretan motor.

Za prvi motor, moj ti je savet, s obzirom na tvojih 196cm visine, da ipak gledas nesto gabaritnije. Pominju se ovde i fz6s i z750 i ostali i u principu sve su to odlicni motori, ali su "mali" za  tebe, ali osnovno bi trebalo da bude da ti mozes da se smestis lepo na motoru i da ti bude udobno, da te kasnije ne bole ledja, ruke, zglobovi...  Sad, da li ce da bude redni 2,3,4 cilindra, ili neka V masina, ili ce da ima 50 ili 150 konja,  to ces vec vremenom da skontas i sam sta ti odgovara, pa ces i da menjas motore u skladu sa tim. Ja koliko vidim tebi bi bila najveca prepreka tvoja visina, tako da bih ti predlozi recimo:

- Transalp 650, visi i gabaritniji od TA 700 (nije da ga preporucujem zato sto ga i ja vozim);

- V strom 650;

- Stara Afrika, mada je precenjena;

- Neki GS, funduro, GS800 (veca nabavna cena)...;

- ...

 

Potapanje gasa do kraja, nenamerno dizanje na zadnji zato sto je jak motor, ili bilo sta drugo, to nemoj toliko da te brine, jer ce svaki motor da ide onoliko koliko mu ti dozvolis, tj. u sakladu sa tvojim pozitivniim strahom i kocnicom u glavi. Pada se i gine se i sa 50ccm i sa 125ccm i sa 1200cm.

PS. Kao sto rece zika56, tu ste negde sa visinom, pa ja verujem da bi se sasvim lepo spakovao na TA, a motor sam je mrcina koja trpi sve i prasta greske, sa solidnom snagom i lepom voznjom za po gradu, ali i za otvoreni put, jedino sto ne voli brzine preko 120-130km/h.

Hvala puno na svim iscrpnim informacijama! 

 

Sinoć sam na redditu naleteo na ovaj sajt i odmah počeo da proučavam sve motore koji su pomenuti u ovoj temi. Nažalost, reklo bi se da si potpuno u pravu - MT 07, FZ6S, Z750 i slični motori su jednostavno mali za mene. Okej, možda bih uživao na njima u vožnji ali to ovako napamet ne mogu znati, ali evo šta kaže Cycle Ergo (fajlovi u spoileru). Nema neke prevelike razlike između MT 07 i FZ6S, iako sam mislio da je FZ6N viši od MT 07, ali izgleda da ipak nije. Meni bi zasigurno bio potreban (gabaritno) veći motor. 

 

Postavio sam screenshotove Yamahe MT 07, Transalp 700 kao i FZ6S, poređenja radi. Transalp nekako odaje utisak najprirodnijeg položaja sedenja za moju visinu, mada opet, možda grešim (a možda i ne, sa obzirom da je Transalp među preporučenim modelima). Nisam stavljao screenshot F800GS modela jer je on poprilično veći i nema dileme da bih se na njemu osećao komfornije (ne bih se ja bunio za jedan F800GS, to je sila od motora :D ).

 

Spoiler

FZ6Fazer_1.jpgFZ6Fazer_2.jpg

MT07_1.jpgMT07_2.jpg

Transalp700_1.jpgTransalp700_2.jpg

 

Okačio screenshot i još jednog modela: Aprilia 750 Dorsoduro.

 

Spoiler

Dorsoduro750_1.jpgDorsoduro750_2.jpg

 

Znam da je već pomenuto da supermoto ne bi možda bio dobar početnički motor, ali sam ga pre svega postavio ovde zbog svoje visine: 895mm visoko sedište je ubedljivo najviši motor od svih do sada predloženih (ne računajući F800GS), a može se naći takođe za neki razuman novac na oglasima (takođe, estetikom vrlo sličan motor Hypermotardu). Kakva su mišljenja što se ovog motora tiče? Čak ni ja sa svoja maltene 2 metra ne bih mogao da stojim ravno na zemlji, pa nisam siguran da li je to dobra ili loša stvar u ovoj situaciji (slična priča je i sa F800GS ali to je generalno i veći, širi i teži motor od Dorsodura). Sedište je ravno 7cm više od Transalpa, mada je i sam položaj na motoru dosta drugačiji (što je i normalno jer je u pitanju supermoto vs touring). Jedino čega se sećam od ranije je da mogu imati potencijalno problema sa U-turn sa ovako visokim motorom, pogotovu jer nemam iskustva, ali nisam siguran odakle mi ova informacija.

 

Za sam kraj sam stavio i screenshot Hypermotarda čisto eto, radi reda.  Deluje mi sam položaj sedenja jako čudno, kao da se sedi na rezervoaru. Osim toga, ni on baš nije preterano veliki, tako da pitanje je da li ću ikada i "dogurati" do njega, nakon nekoliko drugih motora :) . 

 

Spoiler

Hypermotard_1.jpgHypermotard_2.jpg



Malo sam odužio ceo ovaj post ali sam se trudio da svima odgovorim, pa se nadam da nećete zameriti :) Hvala svima na iscrpnim odgovorima još jednom, jasno je da sam doneo pravu odluku kada sam se registrovao na BJBikers forum :sampion:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

@Blackmore

Posto vec pratis motorasa na yt, ima li on drugara sa sivim fazerom sa kojim se druzi i vozi? :-)

 

Pitam te posto izgleda nisi ukapirao da je to motor o kojem pricas gore.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
pre 3 minuta, bopk je napisao:

@Blackmore

Posto vec pratis motorasa na yt, ima li on drugara sa sivim fazerom sa kojim se druzi i vozi? :-)

 

Pitam te posto izgleda nisi ukapirao da je to motor o kojem pricas gore.

Odgledao sam par snimaka, tek od nedavno sam subovan na kanal. 

Takođe sam shvatio da Mladen snima sa Motorašem i da je to ovaj sivi Fazer, ali umalo da se opasno ispalim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Evo nesto što je meni zapalo za oko juče. 

0.jpg
WWW.ANIBIS.CH

Frisch ab Service,ab MFK,3 Monate...

I ja tragam za nekim endurom, mada više ne znam ni sam sta hoću. :grr:

Promenio bih tip motora, al' posle pola sata možda i ne bih, i tako u krug.:stabre:

Zbog ovog Transalpa bih stavio fazera na oglase. Mada, brzo ce otići. 

Sa švajcarcima nem greške.:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Visine sedista nekih modela, ovako na brzinu, na kojima bi verujem mogao da se smestis.

Po sajtu motorcyclespecs.co.za:

 

Honda Africa Twin XRV 750 - 860mm;

          po meni odlican ali precenjen motor koga je pregazilo vreme ali traze ogromne pare za njega.

Yamaha TDM 900                  - 825mm;

         kazu da hoce da potrosi ulje kada se vrti u visim obrtajima, generealno super motor.

Suzuki V STROM 650             - 820mm;

         klasika za svakog stroma, problem su magnet i namotaji, ostalo odlicno.

Kawasaki versys 650             - 840mm;

        ne znam nista o njemu.

Yamaha xt660r                       - 865mm;

        ne znam nista o njemu.

Transalp 650                           - 843mm;

        TA 700 je manji od 650. S obzirom da vozim TA 650, mogao bih svasta da kazem, generalno nema mana. Za detaljne informacije pretrazi forum i net, vec je mnogo toga receno o svim ovim modelima.

 

Sa svim ovim motorima bi se uklopio u svoj budzet i svi oni bi mogli da ti posluze za prvi motor i da se ucis na bilo kom od njih. Ja bih na tvom mestu gledao i samu sirinu sedista. Iako je polozaj sedenja isti izmedju dva motora, obicno za krakate vazi da se lepse smeste na motorima koji imaju sira sedista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Tdm 900 ne preporucujem za prvi motor. I nekim iskusnijima ne legne zbog trzanja na gasu pri malim brzinama u gradu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Bačka Topola
  • Motocikl: Can Am Renegade 1000R XXC

@blackmore Primetio sam sada slucajno da si 196 cm visine pa eto cisto radi poredjenja, ja imam 194cm 106 kg :)

Nemoj da se opterecujes visinom i time koliki je motor jer nama koji imamo 190+ skoro svaki motor je mali POGOTOVO sport motori :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Bačka Topola
  • Motocikl: Can Am Renegade 1000R XXC
47 minutes ago, Alekre said:

Bitno je da čovek sa tim gabaritama može da pojede ceo punjeni batak kod Zote. Čime će da dođe, manje bitno :D

@Alekre Pa normalno da moze :D Zvao bi ja da idemo opet ali ova "Korona" nas udaljila pa sam od aprila na severu gore i daleko od Beograda i Smedereva...ali bice prilike dace Bog samo da smo mi zdravo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800

@blackmore potsecas me na mene pre godinu dana :D Isto tako sam dane provodio gledajuci review-e motora, preporuke za najbolji prvi "pravi" motor, sta treba gledati pri kupovini i danonocno listanje polovnih automobila i refresh Prodajem sekcije na svakih par minuta :D  Ako mislis da je to muka cek da dodje momenat kupovine opreme :D Neko bog zna kakvo realno iskustvo nemam ali sam zato forum precesljao uzduz i popreko (usput daveci forumase sa 1001. glupim i nesto manje glupim pitanjima :D) i relativno skoro sam bio u tvojoj kozi pa mozda imam par saveta za tebe. 

 

1. Upisi voznju sto pre! Imas jos realno mesec/mesec ipo dana kada je moguce voziti casove. Nisam siguran do kada skole datumski obucavaju ali moj savet ti je da sto pre upises voznju. Pri odabiru skole obrati paznju na kojim motorima rade obuku pa shodno tome upisi skolu koja ima u ponudi ono sto potencionalno zelis (sumnjam da neko ima Ducati u ponudi ali dobro :) nadji nesto sto mu je slicno). Cene su i onako manje vise iste svuda. Ja sam primera radi bio zagrejan za ER5 pa sam zato i odabrao skolu koja ima ER6 u svom voznom parku (tada sam mislio da su to skoro isti motori :D). Kad budes provozao par casova bice ti mnogo jasnija slika sta u stvari zelis i kako to ustvari izgleda kada vozis "veci" motor. Za sada se sve svodi na tudja misljenja i iskustva ali to sto je meni savrseno tebi mozda nikako ne odgovara. Ako sada ne stignes upisi prvom prilikom na prolece jer procedura moze potrajati mesecima. Obuku brzo zavrsis ali termini polaganja posebno pocetkom leta su misaona imenica. Ortak je cekao 3 meseca da dodje na red.

 

2. Ne pucaj sve pare na prvi motor. Ne zaboravi da vecina klipova na YT se svodi na licno misljenje a vrlo cesto i na placene review-e. Cak i nakon zavrsene obuke i ako ces imati malo jasniju sliku sta zelis i dalje realno neces imati pojma sta ustvari hoces. Primera radi ja sam bio ubedjen da cu motor voziti iskljucivo po gradu. Bio mi je prvenstveno potreban commuter za odlazak na posao i nazad dok su mi voznje van grada u tom trenutku delovale kao nesto za sta apsolutno nisam zainteresovan. Na kraju sam leto proveo na motoru uz minimalnu gradsku voznju i gotovo 90% vangradske voznje. Kada sam kupovao motor verovao sam da ce biti obrnuto :D. Suma sumarum, cuvaj lovu za svoj drugi motor pa uzmi nesto novo.

 

3. Vecina ljudi ovde ce ti savetovati enduro/touring zbog tvoje visine. Na forumu vazi ustaljeno misljenje da ljudi visi od 170cm mogu samo Afriku da voze i sve ostalo je mucenje. Da ne budem pogresno shvacen ali mislim da se tome pridaje previse znacaja (licno misljenje). Ja sam npr skoro tvoje visine i vozim CBF500 bez ikakvih problema. Mozda nekome delujem smesno na njemu ali ne obracam paznju na to i usput drago mi je da nekome nesvesno donosim osmeh na lice :D. Ono sto mi na motoru vise smeta od manjka gabarita je vetar koji realno preko 80km/h postaje jako iritantan dok buka postaje skoro nepodnosljiva. Ni jednog momenta se nisam pokajao svojim izborom ali za ovih par meseci shvatio sam da zelim pored naked motora i jedan enduro/touring :D prvenstveno zbog bolje zastite od vetra na otvorenom putu a ne zbog nezgodnog polozaja tela i neudobnosti.

 

Namerno ti nisam preporucivao nista konkretno jer ni sam ne znam sta bih ti preporucio. Na kraju ces ma sta god ti mi pricali kupiti motor za kojim ti srce igra :) Velika je sansa da ces se zajebati ali to nije ni bitno jer vecina ljudi ne vozi svoj prvi motor dugo tako da ce kupovina drugog biti dosta laksa i manji lov u magli.

 

U svakom slucaju dobrodosao na forum i u svet motora i samo da citiram coveka od kog sam kupio motor: "Ovo nije hobi.. Ovo je dijagnoza" Keep that in mind :D 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
Pre 5 sati, Marko05 je napisao:

Evo nesto što je meni zapalo za oko juče. 

0.jpg
WWW.ANIBIS.CH

Frisch ab Service,ab MFK,3 Monate...

I ja tragam za nekim endurom, mada više ne znam ni sam sta hoću. :grr:

Promenio bih tip motora, al' posle pola sata možda i ne bih, i tako u krug.:stabre:

Zbog ovog Transalpa bih stavio fazera na oglase. Mada, brzo ce otići. 

Sa švajcarcima nem greške.:takoje:

Nekako ne mogu sebe da nateram da mi se dopadne ovaj model pa to ti je :( Izgleda me još drži ona "klinačka" euforija za supersport i hypernaked motorima, ko zna...

 

Pre 4 sati, JohnyBravo je napisao:

Visine sedista nekih modela, ovako na brzinu, na kojima bi verujem mogao da se smestis.

Po sajtu motorcyclespecs.co.za:

 

Honda Africa Twin XRV 750 - 860mm;

          po meni odlican ali precenjen motor koga je pregazilo vreme ali traze ogromne pare za njega.

Yamaha TDM 900                  - 825mm;

         kazu da hoce da potrosi ulje kada se vrti u visim obrtajima, generealno super motor.

Suzuki V STROM 650             - 820mm;

         klasika za svakog stroma, problem su magnet i namotaji, ostalo odlicno.

Kawasaki versys 650             - 840mm;

        ne znam nista o njemu.

Yamaha xt660r                       - 865mm;

        ne znam nista o njemu.

Transalp 650                           - 843mm;

        TA 700 je manji od 650. S obzirom da vozim TA 650, mogao bih svasta da kazem, generalno nema mana. Za detaljne informacije pretrazi forum i net, vec je mnogo toga receno o svim ovim modelima.

 

Sa svim ovim motorima bi se uklopio u svoj budzet i svi oni bi mogli da ti posluze za prvi motor i da se ucis na bilo kom od njih. Ja bih na tvom mestu gledao i samu sirinu sedista. Iako je polozaj sedenja isti izmedju dva motora, obicno za krakate vazi da se lepse smeste na motorima koji imaju sira sedista.

Koliko vidim izbor će se na kraju biti sveden nakon što barem neki od ovih motora budem video uživo. Što neko reče, reviewovi i internet mogu da pomognu samo u određenoj meri, nakon toga je sve čista empirija. Mada opet, i da se zeznem - hej, imam motor! Ne može biti toliko loše zar ne :) Hvala na iscrpnim detaljima, vidim ja kakva se meni sudbina piše, tj. nama "krakatima" :D 

 

Pre 4 sati, bopk je napisao:

Tdm 900 ne preporucujem za prvi motor. I nekim iskusnijima ne legne zbog trzanja na gasu pri malim brzinama u gradu.

Slične epitete sam čuo i o XTX, MT 09, to me najviše i brine pri odabiru prvog motora. Naravno, lagana ruka i kočnica u glavi su preduslov, ali i od motora zavisi u određenoj meri kako će sama vožnja izgledati. Hvala na informaciji !

 

Pre 3 sati, mladenjanjusevic je napisao:

@blackmore Primetio sam sada slucajno da si 196 cm visine pa eto cisto radi poredjenja, ja imam 194cm 106 kg :)

Nemoj da se opterecujes visinom i time koliki je motor jer nama koji imamo 190+ skoro svaki motor je mali POGOTOVO sport motori :)

 

Već sam se ja maltene pomirio sa tim :D "Poznajem" ljude koji su i viši a i "širi" ( :lol2:) od mene, pa se vozaju gradom na R6icama i Gixxerima :) Nije vožnja motora bleja na kauču da bude potaman sve, kompromisi moraju da postoje :) 

 

Pre sat vremena, DeusExMachina je napisao:

@blackmore potsecas me na mene pre godinu dana :D Isto tako sam dane provodio gledajuci review-e motora, preporuke za najbolji prvi "pravi" motor, sta treba gledati pri kupovini i danonocno listanje polovnih automobila i refresh Prodajem sekcije na svakih par minuta :D  Ako mislis da je to muka cek da dodje momenat kupovine opreme :D Neko bog zna kakvo realno iskustvo nemam ali sam zato forum precesljao uzduz i popreko (usput daveci forumase sa 1001. glupim i nesto manje glupim pitanjima :D) i relativno skoro sam bio u tvojoj kozi pa mozda imam par saveta za tebe. 

 

1. Upisi voznju sto pre! Imas jos realno mesec/mesec ipo dana kada je moguce voziti casove. Nisam siguran do kada skole datumski obucavaju ali moj savet ti je da sto pre upises voznju. Pri odabiru skole obrati paznju na kojim motorima rade obuku pa shodno tome upisi skolu koja ima u ponudi ono sto potencionalno zelis (sumnjam da neko ima Ducati u ponudi ali dobro :) nadji nesto sto mu je slicno). Cene su i onako manje vise iste svuda. Ja sam primera radi bio zagrejan za ER5 pa sam zato i odabrao skolu koja ima ER6 u svom voznom parku (tada sam mislio da su to skoro isti motori :D). Kad budes provozao par casova bice ti mnogo jasnija slika sta u stvari zelis i kako to ustvari izgleda kada vozis "veci" motor. Za sada se sve svodi na tudja misljenja i iskustva ali to sto je meni savrseno tebi mozda nikako ne odgovara. Ako sada ne stignes upisi prvom prilikom na prolece jer procedura moze potrajati mesecima. Obuku brzo zavrsis ali termini polaganja posebno pocetkom leta su misaona imenica. Ortak je cekao 3 meseca da dodje na red.

 

2. Ne pucaj sve pare na prvi motor. Ne zaboravi da vecina klipova na YT se svodi na licno misljenje a vrlo cesto i na placene review-e. Cak i nakon zavrsene obuke i ako ces imati malo jasniju sliku sta zelis i dalje realno neces imati pojma sta ustvari hoces. Primera radi ja sam bio ubedjen da cu motor voziti iskljucivo po gradu. Bio mi je prvenstveno potreban commuter za odlazak na posao i nazad dok su mi voznje van grada u tom trenutku delovale kao nesto za sta apsolutno nisam zainteresovan. Na kraju sam leto proveo na motoru uz minimalnu gradsku voznju i gotovo 90% vangradske voznje. Kada sam kupovao motor verovao sam da ce biti obrnuto :D. Suma sumarum, cuvaj lovu za svoj drugi motor pa uzmi nesto novo.

 

3. Vecina ljudi ovde ce ti savetovati enduro/touring zbog tvoje visine. Na forumu vazi ustaljeno misljenje da ljudi visi od 170cm mogu samo Afriku da voze i sve ostalo je mucenje. Da ne budem pogresno shvacen ali mislim da se tome pridaje previse znacaja (licno misljenje). Ja sam npr skoro tvoje visine i vozim CBF500 bez ikakvih problema. Mozda nekome delujem smesno na njemu ali ne obracam paznju na to i usput drago mi je da nekome nesvesno donosim osmeh na lice :D. Ono sto mi na motoru vise smeta od manjka gabarita je vetar koji realno preko 80km/h postaje jako iritantan dok buka postaje skoro nepodnosljiva. Ni jednog momenta se nisam pokajao svojim izborom ali za ovih par meseci shvatio sam da zelim pored naked motora i jedan enduro/touring :D prvenstveno zbog bolje zastite od vetra na otvorenom putu a ne zbog nezgodnog polozaja tela i neudobnosti.

 

Namerno ti nisam preporucivao nista konkretno jer ni sam ne znam sta bih ti preporucio. Na kraju ces ma sta god ti mi pricali kupiti motor za kojim ti srce igra :) Velika je sansa da ces se zajebati ali to nije ni bitno jer vecina ljudi ne vozi svoj prvi motor dugo tako da ce kupovina drugog biti dosta laksa i manji lov u magli.

 

U svakom slucaju dobrodosao na forum i u svet motora i samo da citiram coveka od kog sam kupio motor: "Ovo nije hobi.. Ovo je dijagnoza" Keep that in mind :D 

 

Hvala na ovako detaljnom komentaru, definitivno sam se pronašao u uvodnom delu :D 

 

1. Što se ovoga tiče, plan je, barem do sada, bio ovakav: Iskomplikovala se situacija sa poslom, inače je bilo u planu da upišem vožnju sada u septembru. Međutim, to je, nažalost sve propalo, zbog već navedenog razloga, pa je odloženo do daljnjeg. Definitivno je bilo u planu da prvo kupim kacigu pa tek onda da upišem vožnju, mada pretpostavljam da ne moram to raditi tim redosledom. Bila je čak i ideja da se kaciga uzme na sajmu automobila, tj. na Moto Passion-u, ali kontam da je tad već kasno upisati jer će onda biti neviđena gužva (to bi značilo da tek u aprilu krenem sa obukom, a to može da potraje, pa ne znam koliko je pametno). Ako ništa drugo, znam koji bih model kacige uzeo pa barem to neću morati da merkam X puta (dok ne probam na glavi barem, posle pitaj Boga šta će biti :D ).

 

2. Ova priča mi zvuči kao priča drugara (inače kolege sa foruma :) ) koji mi je isto ovo saopštio nakon što je svoj prvi motor kupio i vozio nepunih 10 dana! Planirao je da vozi samo po gradu i onda shvatio da mu je međugradska vožnja daleko interesantnija a, naravno, vetar izluđuje nakon određene brzine zbog toga što je kupio naked motor. Nisam pametan, dosta ću se ja premišljati i informisati ali dok ne probam nekoliko motora neću znati. YouTube snimci ne mogu nadomestiti empiriju i iskustvo, to smo već apsolvirali :) .

 

3. Primetio sam ovaj trend ali ne kažem da je to nešto loše iskreno. Nekako bih bio u čudu da mi neko preporuči MT 03 a ja konjina ni u 5. razredu osnovne nisam mogao da stanem na nju :jee: Negde na jednom stranom forumu sam pročitao da ću možda izgledati kao "gorilla f*cking a golf ball" i iskreno i sama fraza a i slika u glavi me je poprilično nasmejala, ali što i ti kažeš, barem ću nekome sa strane izmamit osmeh ako ništa drugo :) Sinoć sam zapratio jednog lika na Instagramu koji vozi MT 07 sa svoja 193cm i uopšte ne izgleda nezgrapno na njemu, tako da je gotovo definitivno sve stvar individualnog dojma i osećaja komfora.

 

Evo za kraj posta da ne smaram samo ovim predugim tekstovima jedne fotke od letos:

C8fPWqQ.jpg

 

Nisam mogao da odolim, ovo je lepše od para :D 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
pre 1 minut, WoodyRider je napisao:

Prebroj samo, od početka teme, koliko si puta pomenuo Hypermotard :grr:

Previše, ali to je maltene nevezano za sve ovo, jedno je mašta drugo je realnost :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Koji god da uzmes naginjaces uvek ka ducatiju. Uvek ces ubedjivati sebe da si dovoljno svestan i da mozes preci na ono, ili da nesto ne valja i bolje da si uzeo ono. Kupi ducati i pamet u glavu. Ne mora gas do panja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Kao neko ko je u 4 godine promenio sledeće motore:

2004 fazer 600

2001 bandit 600

2005 kawasaki z750s

2003 yamaha tdm900

2005 kawasaki z750s (po drugi put)

2007 bmw f650gs

I sada 2010 bandit 650

 

Moja preporuka za all around motor ide za Bandit. Najjeftiniji delovi i održavanje od svih navedenih, nije skupa registracija, ne troši puno, ima 77 ili 86 ks, zavisi da li uzmeš 600 ili 650. Mnogo se lako vozi, težak i glomazan za nas visoke milina (ja sam 191cm 95kg). Znači dobar je u svemu, a ni u čemu nije najbolji. Pa kad stasaš na njemu biraj dalje :) drugi pik bih dao hondi nc700x :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
Pre 1 sat, СајберГастарбајтер je napisao:

Ti brate uzmi hypermotard pa nek ide zivot. Ili KTM SMT 950, 990.. 690SMC tu ti nece smetati visina, bice ti potaman.

 

Pre sat vremena, drmilan_ je napisao:

Koji god da uzmes naginjaces uvek ka ducatiju. Uvek ces ubedjivati sebe da si dovoljno svestan i da mozes preci na ono, ili da nesto ne valja i bolje da si uzeo ono. Kupi ducati i pamet u glavu. Ne mora gas do panja

Pa ja koliko sam blesav mogao bih to da uradim, samo Ducati svakako nije zahvalan za početnika, zato mi je više u domenu mašte. Milion nekih tipičnih italijanskih zaje*ancija, skupi servisi, delovi... a živim maltene pored Ducati servisa :D Šalu na stranu, hvala vam momci na sugestijama i podršci !

 

pre 39 minuta, Markone88 je napisao:

Kao neko ko je u 4 godine promenio sledeće motore:

2004 fazer 600

2001 bandit 600

2005 kawasaki z750s

2003 yamaha tdm900

2005 kawasaki z750s (po drugi put)

2007 bmw f650gs

I sada 2010 bandit 650

 

Moja preporuka za all around motor ide za Bandit. Najjeftiniji delovi i održavanje od svih navedenih, nije skupa registracija, ne troši puno, ima 77 ili 86 ks, zavisi da li uzmeš 600 ili 650. Mnogo se lako vozi, težak i glomazan za nas visoke milina (ja sam 191cm 95kg). Znači dobar je u svemu, a ni u čemu nije najbolji. Pa kad stasaš na njemu biraj dalje :) drugi pik bih dao hondi nc700x :)

Eto vidiš nisam se setio Bandita, a čuo sam dobre stvari o njemu! Hvala ti puno, sad ću opet prelistavati oglase da vidim kako i šta :) Naleteh negde na netu da nije loša stvar što je težak baš za visoke vozače, kao što si i sam rekao, pa ćemo videti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tracer 900 GT

Uh koje diskusije... Aj sad cu ja malo kontru da opalim... 

 

Za autoskolu gledaj da imas normalnog instruktora i ispravan motor, a sad koji je, manje je bitno (kazem ti to jer meni kvacilo nije odvajalo do kraja celu obuku, a onda je riknulo skroz na dan polaganja).  Svejedno od motora neces osetiti nista za vreme obuke.

 

Kacigu dzaba kupujes, kupi podkapu i cao. Koristices kacigu iz skole, jer ima komunikaciju instaliranu.

 

Sto se motora i gabarita tice... Ja sam krenuo sa XJ6S, Fejzerov jeftiniji i uslovno receno losiji brat, a po meni modernijeg izgleda i mozda primereniji pocetniku. Visok sam nesto ispod 190 i imao tada 100+ kg. Ubio 20k km za manje od dve godine. Resio da odem za Grcku sa devojkom, seo i otisao, bez pauze. Da je super udobno, nije, ali tada mi apsolutno nista nije smetalo. Realno, kad pocinjes, ni da sedis na tvrdom ku*cu nece ti smetati.

 

Onda dodjes ovde pitas za savet... Javljaju se ljudi koji su prosli ko zna koliko desetina ili stotina hiljada kilometara. Oni imaju izgradjen stav sta zele i kako zele. Ne zele svi isto svakako. I oni su prosli tu neku evolociju, krenuli od necega, shvatili sta im tu odgovara, sta ne, pa menjali motor u tom pravcu.

 

Uradi tako i ti, neces bog zna sta izgubiti. Krenes od necega, pa za godinu, dve menjas. Ako ne polupas motor i odrzavas ga normalno, neces ni bog zna sta izgubiti (verovatno nista).

 

Visina sedista je ok kao polazna tacka, ali i sirina igra veliku ulogu. Na XJ6S su mi noge bile na zemlji i poprilicno savijene. Na Traceru stojim na prstima, a razlika u visini je nekoliko cm. 

 

Da si smesan na nekom motoru... Kome si smesan? Sta te briga i da jesi?

 

Ako gledas npr FZ6S ili XJ6S, to je isti motor kao njihova N braca, ali zbog maski izgledaju vece (sto tebi odgovara). Izmedju ostalog, zato mt07 izgleda toliko manje...

 

U sustini, kreni od necega sto nije bas egzotika i nije ultra nezgodno za pocetnika. Da li enduro, sport turing ili sta ti se vec svidja, ko da je bitno. Za sezonu, dve, bices pametniji, znaces sta hoces, pa ces menjati. Bolje da uzmes motor koji ti se dopada, nego udoban motor za kojim se ne okrenes kad ga parkiras. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

@MilanS slazem se sa vecinom stvari koje si naveo. Dobar je izbor xj6s. Imao sam prilike da ga vozim. Ali za isti novac, moze da uzme Bandita ili Fazera koji su osetno veći motori i pogodnoji za visoke ljude. Iskreno mislim da on sa 196 nema šta da traži na xj6. Evo jedna slika poredjenja radi. Levo ja (191cm) pored TDM900 a desno drug (180cm) pored xj6.

 

IMG-20190804-164457.jpg
IBB.CO

Image IMG-20190804-164457 in Markone88's images album

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja