Jump to content

Moto Zajednica

03.10.2020. Zatvaranje moto-sezone na Mišeluku

Recommended Posts

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
pre 5 minuta, Jašim je napisao:

Какви су "обичаји"  ?    

Ако сам добро разумео : окупљање на Мишелуку , дефиле и  онда сајмиште,  изложбе и концерт  . 

Јел манифестација дневног типа или  је концерт и остало и увече ?   

 

Jeste manifestacija je jednodnevna...

Svirka krene ubrzo nakon što se stigne u krug sajma, a do kada traje ne znam tačno. Veliki broj ljudi su lokalci koji se već popodne polako osipaju...:/

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Obzirom da je ovo Srbija i da o svemu odlučuje jedan čovek (na našu sreću u ovom slučaju @DraganNS), čekamo daljnje instrukcije po pitanju mesta i vremena sastanka (ili sastanaka) kao i maršute koja će se odvozati pre okupljanja na Mišeluku...

Stara srpska poslovica kaže "MOŽE BITI SAMO JEDAN"... što mi se odnedavno čini kao glavni moto "Demokratske stranke"...:oda2:

  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Početnik
Upravo sada, BokyBoy je napisao:

Valjda ce i moja makina biti malo ufotkana, na proslogodisnjim fotkama je nema nigde... :'(

Daj broj tablica pa da vijam motor :lol2:Ili okaci sliku motora,pa cu te traziti po Miseluku :jee1:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1515 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Hvala ZoraNS na ukazanom poverenju ali moraću da odmah abdiciram sa pozicije onog-koji-sve-zna-i-u-sve-se-razume.... Jedan je taj u majke ::), a i ja sve volim da se zajedno dogovorimo pa se ne uklapam u obrazac. :D

Drago mi je da vam se svidela ideja da se malo provozamo po Fruškoj gori pre oficijelnog početka skupa, a bilo bi lepo kada bismo mogli da negde svratimo na kafu, u pauzi. Moj predlog je da se okupimo kod "ruske" crkve na raskrsnici kod skretanja za Čortanovce u 11h, kako bismo imali dovoljno vremena za opuštenu vožnju. Sutra ću ubaciti predloge ruta pa šta vam se više svidi tuda ćemo voziti. PS: Ovo je ta crkva karakterističnog, arhitektonskog stila (mislim da se zove Hram Blage Marije):

image.png.32f000a66de9304eb28d9cc46f56a4e4.png

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1515 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Dobra opaska :takoje:! Dodao bih još i da put po grebenu zna biti, na nekim delovima, nepregledan jer su krivine kratke, često se ide uzbrdo-nizbrdo, možda ima i vlažnog lišća po putu a posebno treba obratiti pažnju na naložene "wannabe rally" vozače automobila koji znaju da bezobrazno seku krivine. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175

Zelim da pohvalim javnost ma forumu. Svi pozitivno pisete o dogadjaju i odazvace te se... Lepo.. Deo sam ljudi koji se svojski trude to da odrade i cenimo to. Od pocetka pratim temu, i ocekivao sam negativne komentare koji su svake godine prisutni, tipa "meni je uvek sezona, kakvo zatvaranje", "na taj sminkeraj ne idem", "to je glupost",.... 

Jos jednom, sve pohvale. 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1515 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer
Pre 4 sati, tibor je napisao:

Zelim da pohvalim javnost ma forumu. Svi pozitivno pisete o dogadjaju i odazvace te se... Lepo.. Deo sam ljudi koji se svojski trude to da odrade i cenimo to. Od pocetka pratim temu, i ocekivao sam negativne komentare koji su svake godine prisutni, tipa "meni je uvek sezona, kakvo zatvaranje", "na taj sminkeraj ne idem", "to je glupost",.... 

Jos jednom, sve pohvale. 

Hvala Tibore na lepim rečima... Ako mogu da kažem, makar u ime kolega koji su se javili u ovoj temi, svaka ovakva i slična akcija iza koje stoji veliki trud i angažovanje može samo da očekuje respekt i podršku u ovoj zajednici. :sampion:

 

Kao što sam ranije najavio, evo dva predloga za rutu po Fruškoj gori: A. (kraći) i B. (duži).

 

A. 

 

B. 

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Telep
  • Motocikl: Honda NTV 650

Što se tiče prekratke putanje A možemo je vremenski produžiti sa nekom pauzom, mada se ne skupljamo zbog pauze, biće pauze na Mišeluku i posle na Sajmištu.

Što se tiče "duge" putanje B... 

Ne moramo mi na Mišeluku biti tačno u 13h. Možemo malo i okasniti. A opet ako krenemo sa Banstola tačno u 11h i ako ne pravimo pauze, stićemo na Mišeluk oko 13h, u svakom slučaju pre pola 2.

 

E sada, ako mi naš "Dragi" i voljeni veliki vođa @DraganNS dozvoli, predložio bih možda neka kompromisna rešenja...

 

Putanja C: Banstol - Venac - Zmajevac - pa preko Vrdnika, Jazka i Male Remete do - Crvenog Čota - spuštanje do Beočina i uz Donav do Mišeluka

Znam da prolazimo kroz mala mesta (Vrdnik, Jazak, Mala Remeta), ali ćemo im barem dati nešto o čemu da pričaju narednih dana, s obzirom na veličinu grupe... Uz to malo posle Male Remete, pre Čota, na Širokim Ledinama imamo odličan pogled ka svinjskom Sremu i severu Srbije, a kažu da se odatle po lepom danu vidi i Bosna...

https://goo.gl/maps/3XJmgLMfiFHx8rXv9

 

Putanja D: Isto do Beočina, ali se kod Rakovca penjemo do Zmajevca, pa zatim preko Venca i Paragova, spuštanje do Mišeluka

https://goo.gl/maps/uuBkP1srju3Cx3kg9

 

Putanja E: po vremenu slična putanji B.  Kao C do Crvenog Čota, a zatim grbenom ka raskrsnici iznad Sviloša i spuštanje kroz Sviloš, ka Koruškoj, a zatim uz Dunav ka Mišeluku 

https://goo.gl/maps/KorHQNV1NoyweQD6A

 

Uf... Ne idemi  ubacivanje mape u post, kao što je naš dragi veliki vođa uradio. Ali tu su linkovi...

 

PS: Ako neko ima varijantu F neka predloži...

 

PS: PS: Ako se slučajno iko pita zašto oboje izbegavamo središnji deo Partizanskog puta od Zmajevca ka Crvenom Čotu, to je zato što je put go k....c. Bolje ići ofroad sa slikovima...

 

 

  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Što se tiče maršute, meni sve odgovara i neću da se petljam u izbor...jedino mi ne odgovaraju vrlo loši i off road putevi.

Slažem se sa opaskama koje je naveo @Duh sa sekirom u vezi dolaska na Mišeluk. Okupljanje je između 13 - 14 h tako da i ako stignemo u pola dva nismo okasnili.  AKo bude kao pre, tamo nas čeka i piće. Što se pauze tiče, isto mislim da je možemo preskočiti jer ćemo pauze imati na Mišeluku i posle na sajmu. Kafanska pauza bi potrajala barem pola sata, a na ovako kratkoj turi to mi deluje puno. Možemo zastati na nekim lepim mestima radi slikanja i 5-10 min pauze...

Ali i po tom pitanju prepuštam odluku Šefu & Co. ...:)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1515 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Odlični su ti predlozi tako da, svakako, ulaze "u ponudu"! :takoje: Ja sam se navozao ovim rutama koje sam postavio, maltene jednom nedeljno prođem tuda kada je vreme lepo, i odmah bih dao glas da idemo rutom E. Možemo i glasati... Tačno je da ne moramo stići do 13:30 na Mišeluk jer će tek posle 13 časova početi okupljanje i dovoljno je stići pola sata pre defilea da bi se promuvalo kroz špalir parkiranih motora, videlo, pozdravilo itd.. App pauze, mislio sam više na kolege koje će doći iz drugih gradova ali uvek sam pre za opciju da se to vreme iskoristi za vožnju, kad smo već limitirani vremenom.  

 

PS: evo, isto razmišljamo

 

ruta A:

 

 

ruta B:

 

 

 

ruta C:

 

 

ruta D:

 

 

ruta E:

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 414 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

Jednim dupetom teško na dve stolice.  Najradije bi predhodni dan nanizao A, B ,C...  pa u nazad uzduž i popreko ;)  a da se u subotu još malo provozam  , vidim sa starim prijateljima i upoznam nove .    

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1976 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow

Hoce li jos neko iz BG-a da krene sa nama tj da se nadjemo negde svi pa da idemo zajedno?

Javljajte ovde ili na PP.

Edit: Javljam ovde čim se dogovorimo kada se kreće i odakle :jee1:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

ajo niko nema nista protiv, pokusacu da budem kod ruske crkve u 11...sto se tice djir rute - potpuno mi je sve jedno, daj samo da se djira!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja