Jump to content

Moto Zajednica

03.10.2020. Zatvaranje moto-sezone na Mišeluku

Recommended Posts

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie

Evo sad ima i članak

WWW.021.RS

Ljubitelji motora i automobila koji se svakodnevno okupljaju na Mišeluku moraće da se izmeste sa te lokacije zbog izgradnje kovid bolnice, koja će u budućnosti postati Gradska bolnica.


Sent from my COL-L29 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2015 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Au, kakvi botovski komentari:lol2:

Vlast se namerila da zatvori Miseluk, i nazalost, zatvorice ga, motorasi su samo izgovor...

Daj bar neka naprave neki auto-moto centar i neku stazu pa svima da bude lepo...:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 888 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Iako teško da će nešto biti od ovoga ali...

NSUZIVO.RS

Novi Sad bi mogao da dobije prvi auto-centar sa stazom i poligonom, na radost svih ljubitelja Mišeluka. Gradonačelnik Miloš Vučević, rekao je da lokalna vlast ozbiljno razmatra ideju izgradnje ovakvog centra, uzimajući u obzir da će dosadašnje mesto okupljanja mnogih mladih Novosađana, doživeti prenamenu za potrebe nove kovid bolnice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

Auuu kakav bedak…pa dal je moguće da će rasturiti legendarnu petlju?!?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1547 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Od celog grada oni našli da prave Kovid bolnicu na Mišeluku, ne mogu da verujem! :lud: Pa Mišeluk je, ne samo za Novosađane, nego za celu Auto-Moto Srbiju - "institucija". Zašto se onda, ovih dana, spremaju da slave "pobedu" nad Kovidom, a ovamo planiraju novu bolnicu? U stvari, i ja pitam svašta... :grr:

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Meni to deluje kao priča za glasače kao i izgradnja metroa u BG...;)

Biće Mišeluk još puno godina bajkerski centar...:popovanje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2826 postova

neznam kakav je projekat ali oni vezovatno hoće da naprave da se sa pravca ide levo ka bolnici a ostali deo osposobe za saobraćaj pa podrazumevaju da po propisu tu nemože da se stoji a a ada se kreće sigurno može

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1950 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 17 sati, DraganNS je napisao:

Od celog grada oni našli da prave Kovid bolnicu na Mišeluku, ne mogu da verujem! :lud: Pa Mišeluk je, ne samo za Novosađane, nego za celu Auto-Moto Srbiju - "institucija". Zašto se onda, ovih dana, spremaju da slave "pobedu" nad Kovidom, a ovamo planiraju novu bolnicu? U stvari, i ja pitam svašta... :grr:

Ako govorimo o izgradnji bolnice to je onda zbog direktne veze sa autoputom za koji je svaka bolnica u svetu vezana i to je normalna stvar...nadam se da svi razumete zbog čega je to od najveće važnosti, nakon Covida ta bolnica ide u redovnu upotrebu. Opet na stranu političke morončine koje gledaju kako da unište skoro sve ali mislim da ste vi u NS po pitanju Mišeluka u prednosti i trebate to iskoristiti za dobijanje prave staze a ne za busanje protiv jer realno nikad tu nije bila staza, ekvivalent tome je ''Ušće'' kod nas.

 

Recimo Covid u Batajnici je isto građena na autoputu, kad se rasformira bolnica nakon Covid epidemije u nju se seli bolnica Sveti Sava, dodaće se i porodilište iz Narodnog Fronta a podići će se još jedan urgentni centar za taj deo grada. E sad...ako znamo da je bolnica Sveti Sava u užem centru Beograda i tik preko puta novog spomenika Stefanu Nemanji koji je atrakcija zamislite kako izgleda bolnica za neurološka oboljenja na 50 metara daleko...ista stvar i sa bolnicom Narodni Front. Zaista lepe i onako privlačne lokacije za recimo neki Hilton ili poslovni prostor... 

 

A ako dođe do izgradnje prave staze i celog kompleksa to će biti još bolje po vas jer za razliku od nas u BG-u mi nemamo ni za šta da se ''uhvatimo'' da bi dobili tako nešto.

Realno Mišeluk nije staza već saobraćajnica...ima svoju urbanu istoriju i lično mislim da je pametnije pritiskati na konto te istorije dobijanje dobre legalne staze koju bi svi mogli da koriste umesto javnog puta na kome policija malo, malo zapleni po koje vozilo.

Promenio član mick
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7070 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ako i bude neke staze tamo 150% neće moći da se kroči (vozi) za džabalesko, pogotovo kad se zna kakve pare mlati Navak,

Tako da sigurno nam neće napraviti stazu i reći "Evo vam narode vozajte se"... pa to nema ni u mnooogo razvijenijim zemljama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1950 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 2 minuta, Biker-Boy je napisao:

Ako i bude neke staze tamo 150% neće moći da se kroči (vozi) za džabalesko, pogotovo kad se zna kakve pare mlati Navak,

Tako da sigurno nam neće napraviti stazu i reći "Evo vam narode vozajte se"... pa to nema ni u mnooogo razvijenijim zemljama.

Koliko mi je poznato, Navak je privatna staza ako se ne varam? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Da se razumemo, Miseluk sam po sebi nije nista specijalno, ali ima neku svoju tradiciju za novosadjane i okolna mesta. Odavno se sprema "atak" na Miseluk, pocev sa sve cescim "racijama" i po 100 puta legitimisanja istih lica do sve cescim policijskim punktom iza krivine.

 

Cilj je ocigledno da se taj deo kompletno zatvori i spreci okupljanje gde se svako vece drogerasi i alkoholicari okupljaju i sudaraju (narativ na pojedinim mrezama).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7070 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
Pre 3 sati, mick je napisao:

Koliko mi je poznato, Navak je privatna staza ako se ne varam? 

Jeste privatna, ali kakve to ima veze? 

Zar mislis da ce drzava uloziti gomiletinu para u stazu i pustiti da se ljudi dzabe vozikaju? 
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1950 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 24 minuta, Biker-Boy je napisao:

Jeste privatna, ali kakve to ima veze? 

Zar mislis da ce drzava uloziti gomiletinu para u stazu i pustiti da se ljudi dzabe vozikaju? 
 

Pa ima tu mogućnosti, nije da nema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
Pre 4 sati, mick je napisao:

Ako govorimo o izgradnji bolnice to je onda zbog direktne veze sa autoputom za koji je svaka bolnica u svetu vezana i to je normalna stvar...nadam se da svi razumete zbog čega je to od najveće važnosti,...

@mickslažem se sa ovom logikom, ali to sa Mišelikom nema puno veze. Od Mišeluka do auto puta je prilično daleko (i sporo) i ima puno bližih lokacija za bolnicu ka auto putu - ako je to kriterijum.

I u oviru sadašnjeg bolničnog kompleksa imamo nezavršene objekte koji tavore već 20-30 godina, a oni nam mašu nekim novim dok još ni ovo nije završeno (ako treba slike šaljem na zahtev). Ako već ima para kako pričaju, neka završe ovo što je završeno u grubim radovima. Pokušavam da se setim koje su obećanje ovog nivoa ispunili u prethodnih 10-20-30 godina i nešto mi ne ide...zato verujem samo očima, a ne pričama...:neznam:

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1950 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

@ZoraNS pa nije to tako...pazi, čuo si za naš famozni Klinički centar tj. glavna zgrada kliničkog centra koja se gradi bezmalo 30 godina i nikad nije završena do kraja? 

 

E pa kad su ovi sadašnji bumbari skupili keš i krenuli u završavanje te cele zgrade...provalili su da postoji jedan veliki problem. A to je...zgrada je projektovana po zakonima i modalitetima koji više u svetu ne postoje. Pa se tako desilo da ta ''stara-nova'' zgrada više nije mogla da dobije sertifikaciju za recimo protivpožarnu zaštitu, nije bilo odobrenja EPS-a, nije dobila adekvatne nivoe bezbednosti na radu i nivoe bezbednosti za pacijente niti je bilo moguće upakovati novu opremu koja je u odnosu na pre 30 godina opasno napredovala. Pa je tako moralo da se prione na rad i bukvalno sruši, dogradi i nadogradi sam kostur te zgrade.

 

Takav i još gori je slučaj sa svakom ali svakom bolnicom, KBC ili hitnom u gradovima širom Srbije, zato je jeftinije izgraditi novu bolnicu nego ulagati u stare. 

 

Što se Mišeluka tiče mislim da su nešto baljezgali o toj nekoj putnoj petlji i povezivanju magistrale sa autoputom i td...ne mogu da se zakunem, možda i grešim.

 

Ali svakako ako su namerili da se Mišeluk rasturi oni će to uraditi. Ja bih recimo okupio sve moto klubove i sve bajkere kao pojedince pod okrilje neke moto asocijacije ili slično (legalna organizacija koja može pravno da se bavi tim stvarima)...pa bih onda jednu ogromnu peticiju organizovao (pravu, ne online) a sve zarad izgradnje novog Mišeluka gde bih magarce uslovio sa otvorenom stazom uz nekakvo članstvo...tipa 300 kinti mesečno za održavanje staze i td. Pa peticiju direktno u Parlament uz pritisak po ulicama....

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 2 sati, mick je napisao:

Ali svakako ako su namerili da se Mišeluk rasturi oni će to uraditi.

Samo sto ce pre biti da su se namerile novopecene guzonje sa Tatarskog (do juce delili avliju sa svinji i kokosi) nego sto je to bas idealna lokacija za montaznu bolnicu.

Moze se napraviti vise staza i da se vozi za dz ali nikada to vise nece biti to, na miseluku se prvenstveno druzi nije jurcanje primarno.

Da me ne shvatis pogresno Mick ne popujem ja tebi licno nego hocu reci da to mesto mnogo znaci prvenstveno Novosadjanima a zatim i celoj auto moto populaciji jer se ni trke nece vise odrzavati ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc
13 hours ago, mick said:

@ZoraNS

Ali svakako ako su namerili da se Mišeluk rasturi oni će to uraditi. Ja bih recimo okupio sve moto klubove i sve bajkere kao pojedince pod okrilje neke moto asocijacije ili slično (legalna organizacija koja može pravno da se bavi tim stvarima)...pa bih onda jednu ogromnu peticiju organizovao (pravu, ne online) a sve zarad izgradnje novog Mišeluka gde bih magarce uslovio sa otvorenom stazom uz nekakvo članstvo...tipa 300 kinti mesečno za održavanje staze i td. Pa peticiju direktno u Parlament uz pritisak po ulicama....

 

 

Ja u svemu vidim veliku pomirljivost sa svim onim što 'oni' namere tj vlast...I tako nam je kako nam je, pod izgovorom ne može se tu ništa...Potrebna je naša organizacija da sačuvamo ono što nam je bitno...ako nam je bitno! Ovakve organizacije vidim trenutno samo kad je egzistencija ugrožena, ekologija narušena i život..Obični ljudi su se digli da sačuvaju svoj vazduh i vodu pred bagerima i kamionima...

 

Mislim da ni ovde ne bi trebalo biti drugačije..ako nam je to bitno, svi na motore i da zaštitimo Mišeluk...to nije njihovo - to je naše!! Pa kad se ljudi podignu na noge za sva moguća pitanja ubuduće bi možda i razmislili pre nego što počnu da uzimaju i pretvaraju..

 

I ne treba neko da mi kaže da je bolnica bitnija od jednog običnog Mišeluka jer se tako uvek može vagati u korist bolnice, zdravlja, doktora itd itd..

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1950 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 18 sati, bdada je napisao:

Samo sto ce pre biti da su se namerile novopecene guzonje sa Tatarskog (do juce delili avliju sa svinji i kokosi) nego sto je to bas idealna lokacija za montaznu bolnicu.

Moze se napraviti vise staza i da se vozi za dz ali nikada to vise nece biti to, na miseluku se prvenstveno druzi nije jurcanje primarno.

Da me ne shvatis pogresno Mick ne popujem ja tebi licno nego hocu reci da to mesto mnogo znaci prvenstveno Novosadjanima a zatim i celoj auto moto populaciji jer se ni trke nece vise odrzavati ...

Hehehh jurcanje...koje se poslednjih 5 godina podiglo na opasan nivo iskreno. Druženje je ostalo na starijim ekipama...ova mlađarija verovatno ni ne kapira o čemu ti govoriš :) 

Ja Mišeluk pamtim od 2007-2012 godine, sve nakon toga je diskutabilno. Pre mesec i nešto više sam prošao pored...30-ak motora i naravno dragrace u sred belog dana. Prosto to je savršen poziv onima koji odlučuju da stave rampu.

 

@pitans nema ništa od toga naše-vaše...prosto Mišeluk nikad nije bio staza kao što znamo. To bi bilo isto kao da mi u Bg-u tražimo da se Ušće (gradske ulice na kojima se voze trke ispod Brankovog mosta uz obalu Dunava) ili Avala izuzme iz puteva i da nam se preda zato što neko želi da izgradi nešto na tom putu koji je realno gradska ulica...ne ide to tako :).

  

Zato kažem, sa ovima na vlasti treba mozgom i pametno a ne mišićima...to je davno prošlo vreme.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja