Jump to content

Moto Zajednica

Kako kupiti polovan motor?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Necu da ti kazem celavi!!!
  • Motocikl: GPZ 500S

http://www.rts.rs/pa...797866/SAT.html

 

Evo ga link emisije onog sto mlatara rukama.

Tamo je objasnjeno sve u vezi ovoga.

Ako neko moze, neka povadi ono sto se tice zakona iz emisije pa neka okaci da ne mora da se gleda cela emisija.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Brate alekre mani se tih cuda sto su stari po skoro dve decenije, pogotovo tih malo `sportskijih` jer ces da propisas krv da bi ga naterao da se ne kvari svakih 1000km

 

 

Sve ti je reko :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova

Na prodaju skuter Qingqi Qm Kitovan na 65 cc . Radjen kit na 65cc . Max brizina na pravcu oko 70 km/h .Treba staviti vecu diznu za vecu brzinu .Plastike su malo okrzane od padanja ali nije mnogo.Iz auspuha izvadjen katalizator (nije bucan).Juce stavljena nova svecica.Saobracajna je kod mene, uvek moze da se prevede. Moze zamena za neki skuter do 50cc - 80cc .Cena nije fix-na. Odgovaram mail i poziv na broj. Zoran.

0641528234

nikolanesakg@gmail.com

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

 

Ko se zeni na brzinu - taj se kaje na tenane   -  ( Ko kupuje motor na brzinu - taj se kaje na tenane  !

Hmmmm... "Subota je dan venčanja,a nedelja pokajanja..."

Ja moju makinu kad sam kupovao,pomolio sam se Bogu,platio i odgurao kući. Poveo sam drugara samo da vidimo da li može da upali i da li lupa u motoru. Meni ništa drugo nije bilo važno. To što je sedište bilo iscepano,gvozdjusija pordjala,gume loše i izduvane,ručke odrpane,gorivo curilo iz levog karba jer nema plovka,auspusi dva leva od dva različita modela...meni ništa nije bilo bitno.I što je devet meseci,od juna do aprila bio na otvorenom,nije mi smetalo... Čak i kad mi je devojka,moja sadašnja supruga rekla -"pa lep je..." meni nije smetalo. ON se zvao BMW i bio je MOJ,MOJ,SAMO MOJ!!!!

Dostojan naslednik mog Tomosa,već dugo godina kod mene,mazen i pazen. I nije na prodaju,naravno.

A kako sam ga kupio??? To je motor koji je odslužio narodnoj miliciji i kao takav poslat za rashod. Na licitaciji mu je odredjena cena bila tadašnjih 3500 DM. Ne bih sad smarao koji putevima je došao do mene,ali kad smo se sreli ja sam imao 1200 Maraka,teško zarađenih u auto perionici od 07 - 19, svaki dan-i nedeljom.

02.04.1998. Kasno poslepodne oko sedam,četvrtak...Čovek mi kaže- 3500 je cena,još mi je ostao taj jedan (od šest),daću ti za dve hiljade. Leleee!!!-kažem ja,u sebi. Imam hiljadu,plus 200 za registraciju :-) ...može??? Tajac... Čekanje... Hmmmm... Može!!! Igranka je počela!!!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda nc700x

Mozda je off, ali priblizava se trenutak kada cu i ja konacno uzeti svoju masinu :)

 

U uzi izbor su mi usli Hyosung gt 250 comet i Sachs X road 125cc

Moze li mi neko dati savet, svoje misljenje, podeliti iskustvo o ovim motorima i reci nesto o konkretno ovim oglasima:

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas4619896/hyosung_gt_250/

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas4018584/sachs_x_road_nov/

 

Hvala, svako misljenje je dobrodoslo :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

 

 

Bravo Alekre, odličan tekst po mome mišljenju, konkretan i detaljan, bez lutanja i udaljavanja od teme.

 

Meni lično koristan iako ne kupujem motor prvi put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW F650GS

Trainsalp je sjajan bajk. Ja nesto razmisljam o Suzuki bandit 1200S 2003. Kao touring bike za duze voznje, a verujem da je udoban i za saputnika jer verujem da bi me zena ubila ako bi bilo suprotno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS

Pozdrav Prijatelji!

Nasam sam sebi motor koji sam oduvek zeleo, sklopio dogovor, a drug me "napalio" da mu se cini da su brojevi prekucani.

Dakle, pitanje je, sta ako se ispostavi da je na motoru prekucani brojevi ili je ukraden a vec je na mom imenu?

Hvala, pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS
5 minutes ago, štampar said:

Па ништа,ако се то открије идеш мало у мардељ и тако...

 

НЕ КУПУЈ УКРАДЕНО!

Da li moze malo ozbiljniji i detaljniji odgovor, pitanje je vrlo orbiljno. Naravno da sam cak i posumnjao da je mozda prekucan ne bi ga uzeo. U pitanju je 10.000 evra...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Oduzmu ga, ide ekspertiza u 29. Tvoj prvi korak je kupoprodajni ugovor koji bi dokazao da si kupio sa tim

prekucanim brojom, tim bi izbegao krivicnu odgovornost, ali ostajes bez motora...

Posle kad se razresi i dokaze da je prodavac uradio prekucavanje, imas mogucnos da ga tuzis.....

Dug i neizvestan postupak.... u svakom slucaju problem do problema.

Ako zelis mozes da uradis proveru legalnosti u AMSS i dobijes potvrdu i da je sve OK.

Placa se oko 100e, ukoliko se dobro secam i nisu menjali.

Ukoliko NIJE ok, AMSS je u obavezi da to prijavi policiji.....

 

http://amss-cmv.co.rs/centar-za-motorna-vozila/ekspertize/

 

Mozes da mi posaljes fotografiju broja sasije na pp, ako te zanima da ti ja kazem misljenje.

isto tako i broj agregata, on se upisuje u saobracajnu i dalje, i vodi u sistemu.

Ukoliko je on prekucan isto je kao da je VIN (broj sasije) prekucan.

 

Promenio član rboban
Dodat link na AMSS
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Manatwork, 86 postova
On 4/8/2010 at 11:55 PM, bokilic said:

 

  Srbija, ne kazem da su svi prevaranti,ali ima i takvih,,,mozda covek i nezna sta vozi,

nije svako majstor,nije svako informisan o istoriji svog mezimca,a oglasi puni.

  Treba otvoriti cetvoro ociju.

 

  Mnogo malo ljudi ima iskustva sa kupovinom motora,neko ima manje neko vise a po neko i nema

iskustva uopste.Zato cu probati mnogima da objasnim nasta treba obratiti paznju pri kupovini

motocikla.

  Prvi utisak je kazu najbitniji,mozda necu navesti bas sve,ali osnovno hocu.

Evo kako ja kupujem motor a kupio sam ih jako mnogo....

Nemojte da vas vara osmeh prodavca i slatka prica kako ga je vozila bakica u Nemackoj,

hitno ide za inostranstvo,umrla mu tetka koju ni nema,carini nov motor,bla bla..

Dobro nisu svi takvi ima i onih koji samo zele da ga prodaju sa alalom,

Pustite vlasnika da upali motor,ako je motor hladan i on odmah pocne da zavrce gas istog

momenta mozete krenuti kuci,sta li mu tek radi kad nije kupac tu,zna se da motorce

treba prvo ugrejati pa posle moze malo i da se prodivlja al na hladno nikako.

 

  Oslusnite kada se zagreje motor zvukove iz masine,svaki motor radi drugacije,kod nekog

motora je cak i normalno da se cuje korpa na leru,primarni lanac itd.najvaznije je da

se iz masine necuje udaranje jako zvecanje jer vas to sve moze asocirati na prolupao

motor,istegnut lanac,ili vec neki drugi kvar koji vas kasnije moze kostati gomilu novca.

  Znaci, i ako ima nekog sitnog sitnog zvuka nemojte dizati paniku vec povedite uvek nekog

ko se bar malo razume,ko ce moci proceniti koliki je kvar na masini ili mozda i nema

kvara uopste,kada se zagreje obavezno proveriti stanje ulja kolicinu,pitati vlasnika

kada je radio servis i koje ulje je sipao,naravno proverite gustinu ulja dali je zaprljano

i ako je vec za zamenu dodajte na trosak.Masina na leru mora da radi tecno lagano bez

oscilacija,naravno treba obratiti paznju da tako mora raditi i na 3000 obrtaja pa i na vecem

konstantnom gasu,cisto zbog provere samih karburatora paljenja,ventila itd.

Ljutio ili se vlasnik ne ljutio normalno je da malo isturirate motor da

bi videli kako prima gas,dali dimi na auspluhe i da napomenem ako je 4 takta i ako dimi

na auspluhe to nije dobar znak,crni dim jos i nekako ali plavi dim nikako,naravno nemozete

ni turirati tudji motor do besvesti svako bi se naljutio ali u nekim granicama normale

mislim da je to ok.

 

  Obavezno zavuci prste u auspluh i videti dali nema ulja,naravno to vazi za 4 takta,ako se

u auspluhu nalazi sagorelo ulje racunajte na zamenu gumica ventila karika itd itd...

poslusnite dali se cuje korpa na leru ili druk lager,pretisnite kvacilo dok motor radi

na leru ako se menja zvuk kada stisnete kvacilo znaci da mu se cuje korpa koja moze da

bude za zamenu ali i nemora da znaci,opet napominjem da je kod nekog modela i normalno da

se cuje korpa po malo.sedite na motor probajte dali koci krenite u probnu voznju i obavezno

obratite paznju dali kvacilo odvaja lepo,dali neslajfuje lamela,dali menjac lepo salta iz

vise u nizu ,i obratno,dali se lako nalazi ler,ako ima krcanja pri ubacivanju u brzinu

dali je to zato sto kvacilo ne odvaja lepo ili je u pitanju neki kvar koji bogami posle

moze da vas kosta vise nego pola motora,proverite kako motor povlaci naravno posto ste

seli prvi put na motor pazite se jer nepoznajete kocenje lezanje jos ako niste vozili

nikad taj tip motora nemojte divljati i odmah isprobavati njegove krajne granice.

Obavezno proverite dali motorcikl ne vuce u neku stranu,proverite dali mu volan stoji

pravo u odnosu na prednju viljusku,jer ako stoji krivo moze da bude posledica nekog pada.

proverite dali koce obe kocnice dali netrese kad koci jer ako trese znaci da su mu krivi

diskovi ili felna a bogme i to kosta da se popravi.

Obaviti obavezno vizuelni pregled motora,naravno ja uvek krenem od prednjeg kraja ka zadnjem

proveriti prednju viljusku ,dali joj ne cure prednji semerinzi,kako spiluje,dali nije

premekana ili predvrda,proveriti stanje prednje gume,nije bitno dali ima saru,bitno je

i koliko je stara,naravno to vazi i za zadnju gumu.

ako motor ima centralni stender dici ga pa proveriti dali nema lufta u prednjim lagerima

to jest vratu viljuske,i dali stapovi nemaju lufta u caurama.proveriti odmah i lager

u prednjem tocku,

i dali nekoci tocak,to jest dali neribaju plocice i kocione kandze.

Pogledajte dali su rucice kvacila i prednje kocnice ostecene,sto je znak padanja.

Provceriti stanje vrata na ramu ako je motor imao udes teko je sakriti bas sva ostecenja

oko vrata pa ako ih ima ne kupovati takav motor,jer je verovatno peglan ispravljan,

varen pa se licno ja nebih igrao sa lupanim i teze havarisanim motorom.

proverite stanje creva za kocnicu ,dali su ispucala,proveriti stanje diskova,to jest koliko

su pojedeni jer i njih treba menjati kad su losi,proveriti plocice koliko imaju mesa to jest

kolko su im jos debele obloge,pogledati stanje satova rucki,obratiti paznju dali nije nesto

petljano oko sata za kilometrazu jer mnogi to vole da vrate unazad,pa za svaki slucaj

proveriti,mozda nije taj vlasnik mozda je neko drugi nesto petljao...

desavalo se da nadjem motor sa 20.oookm a diskovi kao da su presli 50.000km,sediste

kao da ima istih 50.000km,rucuce ko da ni nisu njegove,masina lomi kao da ima i vise

od 50.000km,nije da neverujem vlasniku ali bolje je da je proverim.sto je sigurno

sigurno je.

Proveriti elektricnu instalaciju,ni elektricar nije jeftin,obavezno videti kolko je star

akumulator,ostavite motor pod svetlima ugasene masine,ako nezavergla posle 10 tak minuta

taj akumulator je za bacanje,proveriti vizuelno ram ,dali negde nije varen,dali je farban

i zasto,mozda je vlasnik hteo da ga ulepsa a mozda je hteo nesto i da sakrije.

dali ima ulegnuca naprsnuca,kucnite sumnjiva mesta jer moze da se desi da je neko pregitovao

neko ulegnuce a git naravno na zveci kao metal.plastike vam mozda niko nece dopustiti da

skinete ali imate oci ,ako je motor farban obavezno proverite dali je negde plastika

krpljena iznutra i koliko,uredu su sitne prskotine koje su nastale prilikom skidanja

plastika ili sitnih pukotina ali vec vece opravke plastika asociraju na to da je padano sa

tog motora,obavezno prekuckati i rezervoar,ako je gitovan znaci i da je ulubljivan,a zasto

je ulubljivan?? to vec morate sa vlasnikom...da vidite,dali je od pada dali se iznervirao

pa ga je lupio pesnicom,ili mu pala saksija,,,svasta sam cuo do sada.......

ako je agregat ofarban,nije strasno,ali proverite dali nije negde varen blok,dali ne curi

ili vlazi ulje,ili je ofarban cisto iz estetskih razloga.

ako se po poklopcima nalazi silikon zanci da je otvaran i jako lose zatvoren,svako ko pazi

na svoj motor i dobar majstor ga odrzava nece dopustiti silikon na masini iz vise razloga

kao sto su nagomilavanje viska silikona u masini sto moze da dovede do zagusenja iliti

zacepljenja uljne pumpe,a i onaj ko pazi na svoje motorce stavice nov dihtung.

Obavezno obratiti paznju na lampicu za ulje,desavalo mi se da je ljudi iskljuce jer

je motor vec u fazi prolupavanja pa na leru hoce da zasija,a ona bi trebalo cak i na

300obrtaja da bude ugasena,ubacite ga u drugu polako oustate kvacilo naravno na

ler gasu,kada dostigne to jest padne na 300 400 obrtaja i dalje mora da bude ugasena

jer u protivnom znaci da nema dovoljan pritisak ulja,a to vec nije dobro.

naravno nemaju svi motori lampicu za ulje.

ako je motor vodeno hladjenje obavezno proverite radnu temperaturu dali mu se pali

ventilator,nivo rashladne tecnosti,i naravno dali ima antifriz u sistemu,ako je zalio

na antifrizu taj vlasnik je zalio i na kvalitetnom ulju.

naravno da ce te vi sa vlasnikom o svemu popricati,o svemu se raspitati,ko mu je odrzavao

motor,kolko je presao on,dali je imao kvarove,sta je menjao,od koga je kupio itd..

proveriti zadnji amortizer dali nije prazan,dali nije premekan,stanje lanaca i lancanika

dali je lanac podmazivan redovno,jer ako nije znaci da je za zamenu a iz iskustva znam

da oni sto samo voze a neodrzavaju lanac ulje itd neprodaju motor zato sto je dobar

nego zato sto treba dosta uloziti u njega..

proveriti lager zadnjeg tocka ,dali ublazivac udara na zadnjem

lancaniku nema lufta,on hoce da strada od stalnog dizanja na tocak,

koliko je pojeden ili nije zadnji disk,jer se obicno menjaju

prednje 2x a zadnje plocice 1x,pa se neki put to zaboravi pa usled loseg odrzavanja na 50%

motora riba zadnja kocnica.proverite dali zadnja viljuska nema lufta u caurama,dignite

motor na centralni stender i probajte da je klatite levo desno,ako se klati nevalja,

to isto vazi i za lager u  zadnjem tocku.

Obavezno proverite dali se brojevi motora i sasije slazu sa onima u saobracajnoj,po

mogucstvu proverite dali su lepo ukucani dali neko nije to prekucavao,jos je bolje da

us saglasnost vlasnika odete do tehnickog pregleda na kontrolu brojeva.

Uvek bih birao motor iz hladne zemlje,jer se tamo nevoze 10 meseci u godini nego 3

meseca dok se motor u toplijoj zemlji pogotovo u primorskim krajevima vozi 10 meseci

godisnje,pa je samim tim i vise izakan da tako kazem.

Najbolje je da povedete nekog ko se razume u problematiku zvana kupovina polovnog

motora,nekog ko zna da pogleda sve one skrivene sitnice ili sakrivene kvarove,

mozda i nekog ko vozi takav isti motor,,nemojte da vas prevari oprano ucakljeno ispolirano

i nauljeno motorce,mozda je to samo maska,mozda i nije,,

:):):):)

i ja sam upravo u fazi kupovine negog nmotora do 1700 eur do 500ccm..malo da me mine zelja...pa se pitam da li izlazite na teren, i da li postoji majstor koji je voljan tako nesto da radi, ili da se motor dovede direktno kod vas na expertitu da ne kazem tehnicki pregled..?

 

Pozz

 

Aleksandar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900
On 7/25/2018 at 12:23 PM, aleksandar k said:

i ja sam upravo u fazi kupovine negog nmotora do 1700 eur do 500ccm..malo da me mine zelja...pa se pitam da li izlazite na teren, i da li postoji majstor koji je voljan tako nesto da radi, ili da se motor dovede direktno kod vas na expertitu da ne kazem tehnicki pregled..?

 

Pozz

 

Aleksandar

Pozdrav svim forumašima, drago mi je da sam vas našao i oduševljen sam forumom. Novi sam član, bistrim razne teme odavde, skupljam iskustva i pripremam se za kupovinu prvog polovnog motora (gde je već definitivno izbor pao na SV650 '99-2002). Interesuje me isto što i kolegu Aleksandra iznad. Hvala! Pozdrav!!!

 

Marko 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Manatwork, 86 postova
1 hour ago, Marek1987 said:

Pozdrav svim forumašima, drago mi je da sam vas našao i oduševljen sam forumom. Novi sam član, bistrim razne teme odavde, skupljam iskustva i pripremam se za kupovinu prvog polovnog motora (gde je već definitivno izbor pao na SV650 '99-2002). Interesuje me isto što i kolegu Aleksandra iznad. Hvala! Pozdrav!!!

 

Marko 

Druze ja sam isprobao preko 30 motora, i to bez majstora,..vecinu sam odma provalio da nisu za mene, padano, iskrivljeno, gasi se, tesko se menjaju brzine, nece da vuce, opste stanje lose..to sam sve izbegao i kad sam naisao na jedan na kome sve normalno radi, uzeo sam ga,..da sam vukao majstora (a koga??) da gleda sve to od novog sada, do kragujevca..ostao bi bez to malo bede od koje sam kupio na kraju motor..

To ovi majstori sto se razumeju mogu da uzmu i nesto losije, da iskalkulisu koliko bi bila opravka i deloviu i da se upuste u tu pricu sredjivanja..a mi koji nismo iz te price moramo kupiti nesto da valja..u tom rangu cena nema nista takvo..oko 2000 ima nekih skromnijih motocikala da valjaju..tako sam bar ja stekao utisak za ova tri meseca svakodnevne potrage..

 

Pozdrav

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900
41 minutes ago, aleksandar k said:

Druze ja sam isprobao preko 30 motora, i to bez majstora,..vecinu sam odma provalio da nisu za mene, padano, iskrivljeno, gasi se, tesko se menjaju brzine, nece da vuce, opste stanje lose..to sam sve izbegao i kad sam naisao na jedan na kome sve normalno radi, uzeo sam ga,..da sam vukao majstora (a koga??) da gleda sve to od novog sada, do kragujevca..ostao bi bez to malo bede od koje sam kupio na kraju motor..

To ovi majstori sto se razumeju mogu da uzmu i nesto losije, da iskalkulisu koliko bi bila opravka i deloviu i da se upuste u tu pricu sredjivanja..a mi koji nismo iz te price moramo kupiti nesto da valja..u tom rangu cena nema nista takvo..oko 2000 ima nekih skromnijih motocikala da valjaju..tako sam bar ja stekao utisak za ova tri meseca svakodnevne potrage..

 

Pozdrav

 

Hvala na odgovoru! Da, pretpostavljam da je tako. Mada cudi me da su ti prodavci davali da isprobas motor, cujem da uglavnom to nerado cine? Meni bi bilo dovoljno kada bi mi prodavac dao da ga ja provozam + da pristane da zajedno odemo do mog servisa i eto to bi mi vec ulilo poverenje da ne napravim neki veliki zajeb. A sve ostalo sto iskrsne, pa Boze moj, ulozicu. Primera radi, eto moj drugar kupio SV-a na prolece za 1600e, 2001.god i evo voza ga slatko vec 6 meseci, nikakav krupniji kvar, samo poneka jeftina sitnica. Na istom motoru sam i polagao za A. Lagan, startan, vozan, pristojno izgleda.. Tako sam dosao na ideju da bi bilo super kad bih i ja nasao neki takav primerak da valja, da ga izvozam malo nekih par sezona pa kasnije bi se onda malo vise otvorio za nekog V-Stroma, Transalpa ili nesto slicno. Sta si ti na kraju uzeo? 

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Ima dobro očuvanih primeraka, ali uglavnom nisu na prodaju. Eto i ja moj čuvam ljubomorno, lepo je kada ti kažu za motor star 25 godina, "koliko je star, 4 - 5 godine?". Ne treba Vam majstor kada naletite na takav primerak, vidi se sve odmah. Takvi motori su registrovani i voze se redovno, kada se ima vremena. Ja lično, zbog posla samo vikendom, provozam malo da me želja mine. I da, još jedna bitna stvar - vlasnici takvih motora su uglavnom moji vršnjaci, 50 godina +

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Nazalost sa starim motorima pa cak I novijim polovnim nikad ne znas na cemu si. Desavalo se da ljudi odu kod 2 majstora na pregled, prodavac stvarno korektan nema sta da krije al bas tebe zadesi neki kvar na tom motoru posle nekog vremena. Ko misli da moze da kupi polovnu masinu za neki novac pa cak I za 2000 koji se spominje ovde I da kaze e sad ladovina - nije tako. Uvek mora da se ulaze I ko nema alat, garazu I znanje il sa druge strane pare za majstora bolje da se ne upusta u pricu sa polovnim motorima. 

 

Ne bi da zvucim negativno al uvek u steku mora da postoji pat stotina evra na godisnjem nivou za ne daj Boze ako sam ne majstorises. Plus registracija, plus potrosni materijal (akumulator, gume, plocice, lanac itd) plus svake godine bar mali servis. 

 

Jednostavno nije motor za svakoga, nazalost al tako je. Ja sam jedan od onih koji je to naucio na tezi način tj iz sopstvenog iskustva, a I dalje se ucim. 

 

Kad sve primenis savete iz ove teme ne zaboravi I na ovaj moj post. 

 

Srecno! 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja