Jump to content

Moto Zajednica

Kvalitet goriva na benzinskim pumpama

Recommended Posts

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500
Gde ti vozis preko 170? :stabre:
Gorivo nam je SRANJE, mozda, ali samo mozda ovaj Shell koji je dosao je ok, ako dovozi svoje gorivo. Sve ostalo je NIS- sranje i sranje sa aditivom. U Bosni imaju malo bolje gorivo, za CG nemam pojma, a Makedonija, Grcka itd, ne moze da se poredi koliko je bolje od ovog nazovi goriva.
MOL uvozi gorivo iz svojih rafinerija, a najvecim delom iz Sazhalombate (pored Budimpeste).

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
2 hours ago, prezime ime said:

MOL uvozi gorivo iz svojih rafinerija, a najvecim delom iz Sazhalombate (pored Budimpeste).

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 

Ovo je tacno. Pa dodaju aditiv. Covek koji je sef jedne pumpe, kaze da je cak neznatna razlika izmedju tog benzina/dizela sa aditivom i bez. Mala su odstupanja, al svi generalno sipaju taj bolji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Zimi na platu sipam u autu pun rezerevoar i do sledece plate auto udje u rezervu pa opet pun. Sipao sam tako na NIS, Lukoil, Mol, Eko, OMV i obican benzin i premium benzin i sve mi nisam nikakvu razliku primetio u radu auta i u potrosnji goriva, auto je corolla 1.4 vvti iz 2001 godine. Sada sipam najobicniji benzin tamo gde je najjeftinije tj na Lukoil koja mi je i najbliza.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie

U Bosni više od 10 godina sipam samo Petrol qmax, uvozi se direktno iz Slovenije. Kako koristim neku aplikaciju za praćenje potrošnje za sve ove godine je skoro ista. U Srbiji takođe Petrol a kako sam često u Sloveniji i tamo Petrol.

Sent from my COL-L29 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Kazete dobro je Grcko gorivo, pa nebilo dobro kad kosta kao da ima latice zlata u sebi. 100 oktana sam sipao na peloponezu po ceni 1.89€. Dusa me bolela kad dodam gas, centi ispadaju kroz auspuh 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
Na početku nisam mnogo razmišljao o tome, ali sam ipak odlučio da probam sa drugim gorivom i ubrzo je nestalo štucanje, sad baš pratim da li će se opet desiti.
Nisam isključiv da je gorivo u pitanju, zato sam i otvorio temu da vidim jel imao još neko slićno iskustvo. Generalno sam se vodio tim da je u Srbiji manje više sve isti kvalitet, bar što se tiče NIS-a, OMW-a i ostalih većih imena...
Da kapiram..mozda je do toga ne znam...
Ja nikada nisam osetio nista vezano za gorivo niti pad performansi niti sl

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Ja sam na BMW F650GS 2007 dual spark, proverio 10ak puta, vangradske voznje mi je potrošnja bila 3.3-3.4 L/100KM. U gradu nisam toliko često merio ali je tu negde do 4.5 L/100km. To je sjajna potrosnja za motor stwr 13 godina koji je pritom sposoban za svaki put i veoma udoban. Na motoru uvek ja sam i koferče.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF600SA PC43
Pre 6 sati, drmilan_ je napisao:

Kod nas u Subotici je lukoil sto se tice benzina najgori. Ne daj boze sipati to u kola/motor.

Kako ste primetili da je najgori, na sta utice?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F
17 hours ago, antir3ality said:

Ali zato - na Shell pumpama u Bugarskoj i Grčkoj - stvarno se oseti razlika. I kako auto ide, a i u smanjenoj potrošnji.

Upravo sam se vratio iz Bugarske i bas sam primetio da je na Shell pumpi, gorivo losije (vise trosi i slabije vuce). Sipao sam po razlicitim pumpama dok nisam uocio da na Petrol pumpama imam najbojlu potrosnju i rad motora.

Ko bi rekao, ali ispadne da jedino licno iskustvo moze da utvrdi pravo stanje kod konkretnih modela vozila. Kod nas sam primetio da kada tocim gorivo na Eko pumpama, i auto i motor bolje rade (manja potrosnja i mirniji rad).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

 

 

U Bosni više od 10 godina sipam samo Petrol qmax, uvozi se direktno iz Slovenije. Kako koristim neku aplikaciju za praćenje potrošnje za sve ove godine je skoro ista. U Srbiji takođe Petrol a kako sam često u Sloveniji i tamo Petrol.

 

 

Sipam i ja na petrolu ali samo zato što skupljam zlatne točke. Ne bih se kladio da u Sloveniji uopšte postoji rafinerija, tako da ne znam šta uvoze odande.

 

Inače, uvoz goriva ne verujem da se uopšte obavlja auto cisternama jer su ogromne količine u pitanju, nije bezbedno i mislim da se ne isplati. Eventualno iz Mađarske može da drži vodu da se transportuju derivati jer je najbliže.

 

Da li je neko nekada video cisterne na Horgošu?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1976 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow

Moje iskustvo, kopirano iz druge teme...Odnosi se na trenutni motor:

"Trudim se da sipam Shell sto vise, ako je moguce, samo V power 98, uvek mi je pun rezervoar do cepa, imam cak i malu zalihu kuci (40L), ako bas nemam nigde Shell, sipam na Aviji 98-icu ili na Moll-u onaj njihov aditivirani od 95 oktana...a ako bas, bas nemam nista od toga, sipam na Nis-u njihovu 100-ku..."

Realno me boli za potrosnju al imam neku sigurnost u Shell zbog cistoce dizni i pumpe, kao i celog agregata i rezervoara, kad se ponekad setim da izracunam potrosnju, vidim da je najmanja bas na Shell-ovom gorivu, ako se desi da vozim "normalno" po gradu, padne ispod 10L, bas sam se preksinoc slogirao kad sam sipao i preracunao...7 zarez nesto litara kombinovano, a isao sam do Smedereva i to pun gas...slog me strefio...striktno grad litar, litar ipo vise od toga, opet u granicama normale za 1200ccm...

e, sad, kad se potera malo, onda se vise ne racuna,

samo se sipa i pun gaaaas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Beograd - Dorcol
  • Motocikl: Yamaha Fazer

NIS-ova 100-tka uooste nije 100-tka, 100 oktana nasa kola sumnjam da su videla... Ali je navodno cistije gorivo, ko ce ga znati :stabre:

Ja sipam uglavnom na Shell-u

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Bila je nekad jedna ozbiljna emisija Fifth Gear(mada je svuda bila mnogo poznatija Top Gear-i sa svojim zajebancijama mnogo bliza gledaocima) za koju je cak i Sumaher rekao da mu vise lezi nego Top Gear.

Oni su radili opsezan test tih fensi goriva(sve laboratorijski sa koliko se secam Golfom GTI) i dosli su do zakljucka da je to sarena laza i skoro cist psiholoski efekat.Neka fensi goriva su imala cak i losije rezultate od svoje obicne brace(performanse i potrosnja).Nekoliko poznatih brendova je testirano i zakljucak je bio sipajte obicno gorivo,nema potrebe za ovim skupljim i da samo bacamo pare.Ne mogu da se setim ali mislim da je bas shell najskuplji najvise podbacio.

Mozda se od tada nesto promenilo u tehnologiji,ali ja im sve manje verujem i mislim da nas klepaju kako god stignu.

 

FifthGear.jpg
EN.WIKIPEDIA.ORG

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500
 
 

 
Sipam i ja na petrolu ali samo zato što skupljam zlatne točke. Ne bih se kladio da u Sloveniji uopšte postoji rafinerija, tako da ne znam šta uvoze odande.
 
Inače, uvoz goriva ne verujem da se uopšte obavlja auto cisternama jer su ogromne količine u pitanju, nije bezbedno i mislim da se ne isplati. Eventualno iz Mađarske može da drži vodu da se transportuju derivati jer je najbliže.
 
Da li je neko nekada video cisterne na Horgošu?
 
Uvozi se barzama i skladisti ovde. Ne isplati se cisternama. Prosecna stanica za 2 do 3 dana proda kolicinu goriva koja moze da stane u jednu cisternu.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki versys 650

Ja sam pre sipao na Eko pumpama dok nisam video da se knez petrol cisterne motaju oko njih pa sam batalio. Od tada isključivo petrol ali bez nekog posebnog razloga. U suštini nemam zamerke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Mislim da sam video knez petrol i na petrolu. U principu može da piše knez petrol i da prevozi vodu ili mleko...

Inače ne izbegavam ni knez petrol kod ade.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Beograd - Dorcol
  • Motocikl: Yamaha Fazer

Kad sam poslom bio u NIS-u u Pancevu, videh da pune Knez cisterne, kao i gomilu drugih. Kao sto rekoh mahom se uzima od NIS-a, mada je moguce da mogu da biraju kvalitet koji ce otkupe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Pa biće da ima nekih tehničkih standarda po kojima se to gorivo proizvodi. Mislim da smo o ovome već diskutovali: 1. Da li su naši standardi isti kao i u drugim državama?
2. Da li laboratorija to kontroliše?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

 

Ovo je prica slicna prici o origalnosti motornog ulja u ovoj zemlji nasoj jadnoj i namucenoj mozete kupiti bilo gde kvalitet ce biti onakav kolika je i kontrola od strane drzave au zastiti potrosaca poznavajuci ovu drzavu mislim da je isto svevgde god kupite..samo moje misljenje ne znam da li sam u pravu...

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Beograd - Dorcol
  • Motocikl: Yamaha Fazer

Gomila standarda je ista samo sto se ne postuju. A ne zelim da ulazim u to kako se kontrolise kod nas bilo sta, pa i gorivo... :jok:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Sve čitam u ovoj temi kako ljudi sipaju na Shellu i pitam se gde su vam u BG-u tolike Shell pumpe da na njima sipate :staa3:sećam se da sam negde video da ima (jel negde u blizini aerodroma?), ali fazon jednu jedinu. Čak sam se i pitao jel to neki pametnjaković uzeo dok ga ne tuže i zatvore.

 

Inače, meni na Diverziji 600 na otvorenom potrošnja bila 4 l/km uz jedno odstupanje na oko 3,5 l/km  :D . I sam sam izneverovao, ali tačno se sećam da sam na onoj pumpi na ulazu u Kladovo sipao, gledao u automat i bio u fazonu ma da li je ovo moguće :D  po gradu 6.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250
Gomila standarda je ista samo sto se ne postuju. A ne zelim da ulazim u to kako se kontrolise kod nas bilo sta, pa i gorivo... :jok:
Vidim da se razumeš, pa bih voleo do mi kažeš koji standardi se ne poštuju.
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja