Jump to content

Moto Zajednica

Kvalitet goriva na benzinskim pumpama

Recommended Posts

  • Drug član, 1312 postova

Ja sam na Transalpu imao jednom potrosnju od svega 2 litra. Verovali ili ne. Krenuo sa Novog Beograda do Panceva i to po gradskoj guzvi. Stigao u Pancevo i opet hteo da natocim do vrha, jer smo isli ka Vrscu. Kad ono svega 2 litre. 

 

Tako da sam zakljucio da mi je prosecna potrosnja na tom motoru 2l. 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Beograd - Dorcol
  • Motocikl: Yamaha Fazer
Pre 3 sati, kole24 je napisao:
Pre 7 sati, Igor86 je napisao:

 

Vidim da se razumeš, pa bih voleo do mi kažeš koji standardi se ne poštuju.

Ja bih voleo da vidim koji se postuju...isto kao i zakoni, pravilnici, ustav itd. O standardima znam ali to mozemo uz pivo da pricamo :cirka1:

 

@Forsberg trenutno jedna Shell pumpa u Bg-u, planiraju da otvore jos neke, trebali su vec al ih valjda korona zeznula 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Sipao sam na toj Shell pumpi na NBGD čim se otvorila, nikad više! (307 Hdi)

Europetrol - osetno lošije gorivo i veća potrošnja. Kako dizel, tako i benzin.

Gde god vidim Knez-petrol znak - ne prilazim. Više puta je osuđivan za malverzacije sa gorivom - meni dovoljno.

OMV varira s kvalitetom, odavno nisam sipao tamo. 

NIS i dalje najbolji rezultati i dizel i benzin. 

Sve su to nijanse u pitanju, možda nekom pomognu...

 

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Godinama unazad točim benzin (95 oktana, bez aditiva) na MOL pumpama i potrošnja mi je niža za oko 10% u odnosu na NIS (gde kupujem kada nema MOL u blizini). 

Najgore gorivo koje sam sipao parputa je Mihajlović, pa onda Knez. 

Najbolje koja sam ikada sipao je bilo Makpetrol u Makedoniji.

Inače već šest godina imam na telefonu instaliran programčić "Fuel & Costs" gde beleži svako točenje goriva, tako da imam tačnu evidenciju o potrošnji i ovo što sam napisao nije moje subjekti no mišljenje nego je rezultat "merenja" za oko 70.000km.

Ukratko moji rezultati po pitanju prosečne potrošnje (tokom letnjeg perioda) su približno sledeći:

MOL                4,8-5,3l/100km

NIS                  5,4-5,8

OMV                5,4-6,0

Mihajlović       6,0-6,8

KNEZ.               oko 6

MAK petrol     4,7-5,0

Potrošnja tokom zime mi je veća za oko jedan litar u odnosu na leto, potrošnja mi je bila dosta veća i kada sam sipao 98 (100) oktana ili gorivo sa aditivima. 

Inače ukupna prosečna potrošnja za prethodnih šest godina (71.000km) je bila 5,56l/100km.

 

Promenio član zika56
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Beograd - Dorcol
  • Motocikl: Yamaha Fazer

Meni je auto trenutno kod majstora zbog dizni, tačnije zbog lošeg goriva. Ranije je taj kvalitet svega bio javna tajna, sad više nije ni tajna. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

Dakle utvrdili smo ondosno takav sam ja utisak stekao gorivo je krivo za vecinu kvarova :-) kod mene dosta cesto dodju ljudi u garazu koji cak i znaju da je check engine zasijao jer su naleteli na lose gorivo ali realna stvar bude malo drugacija...Golf 2 su vozili i na trafo i preradjeno ulje pa je isao CR sistemi jesu osetljiviji ali ne bas toliko dakle kvalitet goriva ima uticaja koliko ne bih znao ali mislim da je ovde isto sve manje vise

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd/Mirijevo
  • Motocikl: SV650

Ja uglavnom sipam na OMV i MOL. Bez nekih posebnih razloga, imam njihove kartice. Potrošnja uvek negde ista, oko 7 grada. SV 650 motor. Imam otvoren auspuh i jedino što sam primetio da na MOLu kad sipam smrad iz auspuha je baš baš osetan i manje detonira (ne događa se tako čsto) na oduzimanje gasa nego na OMV kad sipam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 657 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.

Sipam samo na Nis i Gasprom pumpama, u poslednje vreme G Drive 100.

Imam njihovu karticu i fino ustedim, a mislim da mi motor osetno bolje ide.

Potrošnju na hiljadarci iskreno i ne gledam... 

Kroz iskustvo bežim od pvt. pumpi i Euro Petrol.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V
Pre 19 sati, pilip88 je napisao:

Ja sam pre sipao na Eko pumpama dok nisam video da se knez petrol cisterne motaju oko njih pa sam batalio. Od tada isključivo petrol ali bez nekog posebnog razloga. U suštini nemam zamerke.

Knez pwtrol,art petrol i ostali...samo su dostavljaci. Svaki dan ae cena menja kod odredjenih prodavaca na veliko i shodno tome se kupuje gorivo. Ako im zafali njihova cisterna,oni plate nekoga da ode kod dobavljaca,nis,luk,mol....i dotera im na pumpu. Skoro sav benzin ne iz rafinerije Pancevo,samo svako ubacuje svoje aditive. Drugar vozi cisternu i znam kako to funkcionise

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra


Sipao sam na toj Shell pumpi na NBGD čim se otvorila, nikad više! (307 Hdi)
Europetrol - osetno lošije gorivo i veća potrošnja. Kako dizel, tako i benzin.



"Shell" postoji odavno. Ranije se zvao VUK petrol koliko se sećam...
Europetrol nisam dugo posećivao jer mi nije bilzu ali ga ranije nisam ni izbegavao jer su fine popuste imali...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra


Dakle utvrdili smo ondosno takav sam ja utisak stekao gorivo je krivo za vecinu kvarova :-)




Kada se gorivo ne bi trošilo, nikakvih kvarova ne bi ni bilo
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Kad god spomenete Shellovo gorivo ja se setim kako sam ga farbao u crveno i prodavao na ulici. Boju smo nabavljali iz rafinerije,onu za loz ulje,gorivo je bilo rumunsko naravno...skoro 30 godina prodje od tada. Boze al sam omatorio

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: honda nc 750x

Ja sipam na Eko samo zato sto mi je najbliza.Nikad nikakavih problema nije bilo.Cenim da je to sve isto.

Послато са SM-A750FN помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

Gorivo sipam uglavnom na nis-u. Jedno vreme sam sipao one skuplje varijante, ali posle 2-3000km jedino sto sam primetio je da mnogo vise placam za iste performanse. Auto nije bolje isao, nije manje trosio niti je mirnije radio. A naslusao sam se prica kako to gorivo, bezmalo, dodaje 10ks. Sto se tice motora, oba su sa karburatorima, ne velike snage (34 i 25kw) i prilicno stare konstrukcije pa mislim da i nije toliko bitno koje je gorivo. 

Od ostalih prodavaca omv samo kada bas, bas, bas moram inace izbegavam u sirokom luku. Eco helenic, pre desetak godina na njihovoj pumpi na auto putu sipao plin u auto, djubre neopevano mislio sam da necu stici kuci, otada im ne prilazim. Lukoil, ponekad, cenim da je kao i nis. Sa mol-om nemam nekih iskustava, sipao sam ga samo dvaput. Prvi put karbovi nisu bili nastelovani a drugi put mi je puklo crevo za gorivo, pa samim tim i rezultati nisu bas najprecizniji :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 610 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Ja sipam na EuroPetrolu, dok sam ranije sipao isključivo na NIS-u i nisam osetio nikakvu razliku, osim toga što na EuroPetrolu odmah umanjuju račun za popust koji ostvarujete posedovanjem njihove "lojaliti" kartice a dok sam na NIS-u morao da sakupljam bodove pa da to iskoristim kad se nakupi, ali ne moze ovako, nego onako, i to me najvise smorilo...

 

Druga bitna stvar. Moja kompanija je, pošto mesečno trošimo preko 500t (tona) dizela, slala uzorke goriva u labaratoriju na analizu.

 

Ne znam ko nam je tada bio dobavljač goriva, ali ko je god bio u tom trenutku uzimao je gorivo u jednoj od naše dve rafinerije (PA ili NS).

Uzeli smo uzorak goriva koje sipano na Shell-ovim pumpama u Sloveniji i uzorak koje ovde dobijamo od dobavljača. Verovali ili ne naše gorivo je bilo bolje. Cena tog ispitivanja je bila 35.000 rsd po uzorku (ovde su bila 2 uzorka). Ispitivanje je radio Mašinski fakultet.

 

Verovatno će biti ljudi koji mi neće verovati, nisam ni ja verovao dok nisam dobio rezultate ispitivanja.

 

image.png.24625cd3e04c7d51f604a916c365acca.png

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja