Jump to content

Moto Zajednica

Kvalitet goriva na benzinskim pumpama

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF600SA PC43

Tražio sam po forumu neku temu sa sličnim sadržajem i da je u skorije vreme bila aktivna ali ne nađoh. Ako ima molim moderatore da zaključaju ovu temu i sadržaj prebace u tu.

 

Od skoro vozim motor, a do sada sam vozio automobil i gorivo uglavnom sipao na NIS i Lukoil pumpama, nisam nikada imao nekih problema, niti da sam primetio razliku u kvalitetu.

Međutim od kupovine motora prvo sam sipao na NIS-u i Lukoilu nekih 400-500km, i sve je bilo okej. Onda sam jedno 2 sipanja od po 10l sipao na OMW u drugom sipanju sam primetio da je motor poceo nekad da štuca(trza). Malo me je to zabrinulo i podelio to sa par osoba gde je jedna rekla "Pa na OMW je gorivo puno vode.", ne znam kako to zna, ni da li je to istina. Ali sam već od narednog sipanje prešao na NIS(Gasprom), nakon nekih 150km štucanje je prestalo, a od poslednjeg štucanja prošlo je više od 500km, a gorivo sipam i dalje na NIS-u. Motor je iz opisa Suzuki XF650, jedan cilindar dva karburatora. 

 

Kakva su vaša iskustva sa gorivom gde sipate, da li ste imali slićnih situacija?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Kao prvi OMW izbegavam ako ništa drugo zbog Šiptara Pacolija. Sipaj G drive ili na lukoil oni skuplje.Traži potrošačku karticu 5-6 din jeftinije. Uglavnom sipam isključivo skuplje gorivo.....na kraju te izadje jeftinije kroz potrošnju i održavanje

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Idi na Eko pumpe neces imati problema :) 

 

Ako kojim slucajem nema Eko pumpe u tom dijelu Srbije onda sipam na NIS :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Za EKO sam i ja čuo da su ok.

 

Dugo sam sipao na MOL jer  mi je odmah pored posla, jednom prilikom slučajno čujem kako se kolege žale da im je povećana potrošnja na otvorenom i rešim da i ja proverim. I stvarno u proseku  nekih 3 do 4 dl više a nekad i 0,5l u odnosu na ostale pumpe. Finansijski nebitno al predjem na drugu pumpu radi reda.

 

Sad sipam na AVIA partner i sve ok.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Od kad je prestalo sipanje goriva iz flaša na ulici, nikad nisam primetio nikakvu razliku na kojoj god pumpi sipao. Probao i ta skuplja goriva, takodjer nikakva merljiva razlika ni u potrošnji ni u snazi. Jednom sam samo imao problem kad sam sipao dizel u auto na jednoj privatnoj pumpi, auto je jedva išao i štucao u vožnji. Dopunio rezervoar na drugoj pumpi i problem je nestao. Da li je bilo toliko loše gorivo ili su mi sipali benzin ne znam.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Sipam na OMV i EKO uvek 100 (tj 98) bez problema. Takodje od skoro sam poceo 100 na Nis-u da sipam sve isto. 

 

Evo merenje levi i srednji racun meren na 80 i neki km, a skroz desni meren na oko 100 km. Potrosnja se manje vise poklapa. 

 

Druge efekte poput trzanja, losijeg rada, stucanja itd nisam imao za sad. Na istim tim pumpama trosio je za litar i nesto vise dok nisam sinhronizovao karburatore. Tako da mozda imas problem te prirode.

20200925_193916.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Imam drugara koji radi u OMV-u i on mi garantuje da im je gorivo dobro. I u svoj privatni auto on tamo sipa. 

 

Ja imam NIS karticu lojalnosti, pa zbog toga sipam kod njih. U motor benzin 100, u kola G-Drive dizel. Nisam imao problema ni sa jeftinijim gorivom, ali računam da sipam kvalitetnije zbog agregata. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Nije gorivo isto u BG-u  u odnosu na Jug... Manja mesta, slabije kontrole, veća muljaža... najbolje gorivo je na auto putu! 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Ma sve Kurta-Murta lokalne pumpe muljaju, pa i ovde po Bgd-u...

Na eku, samo 98ca stize iz Okte, makedonske rafinerije, koja je u njihovom vlasnistvu (Hellenic). Ovo ostalo sve iz NISa, a onda sipaju one njihove aditive pri istakanju cisterne (znaci moze da sipa manje, a i da ne sipa uopste)...

Dobar je slovenski Petrol, ne znam odakle nabavljaju gorivo, oni su trgovci, skladiste ga u Smederevu... 

A inace, mislim da samo Mol vuce kompletno gorivo iz uvoza

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Fixie

Izgleda da ja nemam osećaj da osetim razliku u gorivima. Uvek sipam pun rezervoar na proverenim pumpama i trudim se da to bude Eko avio dizel i 98 oktana za motor ali i kada sam van dometa tih pumpi i goriva, ne vidim razliku. Biće da mi je "gorivno" čulo tupo.

 

Mogu da se zakunem da su sva odlična!

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 900 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Dosta sam putovao ove godine, Srbija i BiH i primetno mi je manja potrosnja sa bosanskim gorivom. Bukvalno sam na fabrickoj potrosnji oko 4,0 l/100km sto sa nasim gorivom nikako ne mogu da postignem (oko 4,4 l/100km). Inace samo u razradi sam sipao GDrive 98 a posle toga uvek svuda sipam 95 oktana. 

U Srbiji najvise sipam na NISu zbog kartice Sa nama na putu (jbga 2 auta i motor pa se i nakupi na kartici koji dinar)

Koliko sam video na NISu ralika izmedju 98 i 95 je oko 12 din po litru sto je za mene besmisleno bacanje novca za ljude koji  voze prostije motore i prelaze preko 10.000 km godisnje.

Sa nekim nasim pumpama poput AVIA imam loseg iskustva i zbog kolicine i zbog kvaliteta ali to je bilo na proslim motorima.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Fixie

Nisam razumeo deo "za ljude koji prelaze preko 10.000km godišnje". Na stranu finansijski momentat ali zar nije bitnije sipati u motor/auto koji prelazi veće km bolje gorivo ako već može?

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

U 80 sluzbenih raznih automobila sipamo na omv.u

U motor sipam na njihovim pumpama,nemam zamerke nikakve. Iskreno ni ja nisam uocio razliku u jacini goriva i drugacijem radu motora. Mozda je varadero takav...

Jedini put kada sam primetio razliku je sipanje u trebinju. Imao sam dosta jace vibracije motora prilikom ubrzavanja ali zato 1l manja potrosnja. Nikada mi varadero nije trosio 5 litara,to je jedini put. Sa suvozacem i 3 kofera,

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

На 10.000 км и разлика од 12 дин на цену горива је око 6000.- дин и ако имаш њихову картицу онда разлика пада на 3000.- рсд.

Стварно о томе нећу чак ни да размишљам 98-100 октана и гас. Коме је много......не знам шта да кажем

Све је то на годишњем нивоу

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
U 80 sluzbenih raznih automobila sipamo na omv.u

U motor sipam na njihovim pumpama,nemam zamerke nikakve. Iskreno ni ja nisam uocio razliku u jacini goriva i drugacijem radu motora. Mozda je varadero takav...

Jedini put kada sam primetio razliku je sipanje u trebinju. Imao sam dosta jace vibracije motora prilikom ubrzavanja ali zato 1l manja potrosnja. Nikada mi varadero nije trosio 5 litara,to je jedini put. Sa suvozacem i 3 kofera,

Varadero može i na stazi da vozi bez problema. default_0a-smiley.gif

 

Edit: i pri tom da ne zaostaje.

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V
pre 1 minut, Savan je napisao:

Varadero može i na stazi da vozi bez problema. default_0a-smiley.gif

 

Edit: i pri tom da ne zaostaje. emoji28.png

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Kad uspem da doteram gumu do kraja na kamili,pravicu se vazan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 900 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0
26 minutes ago, 00vladan said:

Nisam razumeo deo "za ljude koji prelaze preko 10.000km godišnje". Na stranu finansijski momentat ali zar nije bitnije sipati u motor/auto koji prelazi veće km bolje gorivo ako već može?

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 

Mislim da na nasim pumpama nema razlike u kvalitetu izmedju 98 i 95 osim fensi imena (Avio, Eko, GDrive) i tih 12 din. po litri.

Ja je bar nikad nisam primetio na 5 motora i 2 auta pa eto mozda sam i ja otupeo pa mislim da nam prodaju maglu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Iskreno, za auto na našim pumpama nisam nikad nisam mogao da primetim neku razliku, sve jedno šta i gde sipam. Osim za plin, ali to nije tema ovde. U poslednje vreme sipam na NIS pumpama.
Ali zato - na Shell pumpama u Bugarskoj i Grčkoj - stvarno se oseti razlika. I kako auto ide, a i u smanjenoj potrošnji. Uvek punim na Shell pumpi kad imam priliku.
Video sam da su konačno došli i u Srbiju, ali u Nišu ih još uvek nema. Nadam se da će da otvore i ovde, i da je kvalitet kao i u drugim zemljama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Fixie

Delim mišljenje. S tim što nekako isto mislim da su dizeli u odnosu na benzince, naročito moderni, osetljiviji na razliku aditiviranog i običnog goriva. Ja to ne osećam u vožnji, ali nekako laički volim da verujem da će dizne i ceo sistem bolje raditi i biti dugovečniji.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
17 minutes ago, BaneVuk58 said:

На 10.000 км и разлика од 12 дин на цену горива је око 6000.- дин и ако имаш њихову картицу онда разлика пада на 3000.- рсд.

Стварно о томе нећу чак ни да размишљам 98-100 октана и гас. Коме је много......не знам шта да кажем

Све је то на годишњем нивоу

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

Dobro zapazanje, podsetio si me na jos nesto.

 

Tako sam i ja nesto racunao koja je razlika izmedju litre i recimo motora od 650 kubika na godisnjem niovu u potrosnji goriva i registraciji i dosao sam do cifre od 250-350 evra sve zajedno na godisnjem nivou maksimalno je razlika. Sto je oko 25,30 evra mesecno razlika. 

 

Odrzavanje sve zavisi, i tu sam se naslusao prica, al i tu smatram da nema nekih prevelikih razlika, za sada. 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Fixie

Ako poredim potrošnju ovog i prošlog motora, ja imam uštedu iako je prošli bio V2 od 750cm3 a ovaj I4 od skoro 1.400. Ajde sada nađi logiku Zato to nikada nisam ni gledao kao stavku u izboru prevoznog sredstva.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Kad uspem da doteram gumu do kraja na kamili,pravicu se vazan

b8f61da6118c67ab07c52622d523bd82.jpg

Ne mogu da nadjem sliku zadnje gume. Na nogostupima nema više onih pipaka sa donje strane. :)

Da ne bude off Topic, sipajte v-power pa ćete i vi tako


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 13 minuta, 00vladan je napisao:

Delim mišljenje. S tim što nekako isto mislim da su dizeli u odnosu na benzince, naročito moderni, osetljiviji na razliku aditiviranog i običnog goriva. Ja to ne osećam u vožnji, ali nekako laički volim da verujem da će dizne i ceo sistem bolje raditi i biti dugovečniji.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 

Kvalitet dizel goriva se vidi po tome koliko cesto motor radi regeneraciju DPF-a. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja