Jump to content

Moto Zajednica

Oko Sokolovo

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 88 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500 2007, Motomorini X-CAPE 650

Zanima me dal je nekog mozda kaznilo "Oko Sokolovo" u Beogradu za nepropisno parkiranje motocikla? Tipa, ako ga ostavimo na trotoaru, dal stize kazna ako ga snime?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 610 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Ja sam se raspitivao kod zaposlenih u kom.policiji kad su počeli sa radom (oko sokolovo) i rečeno mi je da nemaju u bazi reg.oznake motocikala, tj. da ni su tražili od MUP bazu istih... Drugo što mi je rečeno da za sada (tada) snimaju samo ulice u užem centru i to samo ulice kuda prolazi GSP. 

Da li su napredovali od tada ili nisu to ne znam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1648 postova
  • Motocikl: /

Snimaju i uzi i siri centar i nbgd, ulice gde snimaju su obelezene znakom "podrucje snimanja kom. mil." ili tako nesto. U planu im je da preuzmu duznosti parking servisa, pa ce da snimaju i vreme parkiranja. 

Sa motorima nece da se bahcu, al ce verovatno da naleti neko na padobranca koji ce rucno da napise kaznu

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Tradicionalno najbolja praksa je dupe uza zid.

Nije baš motorcikl tako mali. Gledam situaciju po gradu baš zbog ovoga oko što snima i mislim da situacija nije najsrećnija jer jedan motorcikl moždane zauzima puno mesta ali ako stanu 3 koji nisu skuteri, to je već jedno parking mesto za prosečan automobil i još na trotoaru. Imali smo i priliku da vidimo da je onaj lik iz čiste dosade šetao oko Kosančićevog venca pa prijavljivao.

Sve češće i sve više biram gde bi stao motorom u centru BG...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
10 minutes ago, Ivanrsvb said:

Umesto da se trudimo da ne smetamo mozda bi trebalo da trazimo neke povlastice koje nam svakako pripadaju ukljucujuci i parkiranje

 

 

Tražili su biciklisti od Grada Beograda da mogu da koriste žutu traku tokom trajanja vanrednog stanja. Znači, tokom vanrednog stanja kada praktično nije bilo gradskog prevoza i 100 manje vozila su tražili nešto smisleno i besplatno i dobili su srednji prst.

Isto ćemo dobiti i za motorcikle, čak mislim da su biciklisti bolje organizovani i jedinstveniji pa bi možda bilo pametno da se sa njima povežu i motoristi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
1 hour ago, X8 Vračar said:

čak mislim da su biciklisti bolje organizovani i jedinstveniji pa bi možda bilo pametno da se sa njima povežu i motoristi.

...ta mi smo nekako principijelno nepomirljive celine, ne bi s njima ni kaficu izdržao...:kafa: Oni toliko brutalno krše propise saobraćaja, da prosto ne želim sa njima bilo šta zajedničko da imam, a kamoli da me neko pistoveti s tak'ima !:grr:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance
4 hours ago, branko_stefanovic said:

Moje misljenje je to da nece dirati motocikle, prvo zato sto i ne prave toliko pometnju kad stanu negde, jer su mali, a drugo jer mislim da nemaju trenutno tehnickih sposobnosti da obrade tablicu motocikla, a i da imaju, ako motocikl stoji naopako, opet ne mogu da uhvate kako treba. Koliko znam, motocikli ne podlezu, niti kamerama na auto putu za merenje prosecne, niti u gradovima za merenje normalne brzine, a cak ni radarima, osim ako vas saobracajac ne zaustavi. Previse nas je malo da bi se cimali da unaprede svoje sisteme kako bi nam naplatili kazne.

 

P.S. Jedino sto znam da radi i na motorima su one kamere po BGu za zutu traku, za ostalo do sad nisam imao iskustva, niti sam cuo da je neko imao problem.

 

Odakle ti ova informacija?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Iz vrlo jednostavnog razloga.  Drzao u rukama snimke motora u prekrsaju  iz Smedereva i Valjeva a u Smederevu i licno popusio. Ogranicenje 50km/h a ja vozio 104, placena kazna 50,000 dinara. 

Sto se logike tice to sam povukao iz neke druge teme gde si pisao da ce neko krivicno odgovarati jer je vracao kilometrazu na kolima, Tri puta sam citao taj post i tri dana se smejao nakon toga... moram opet da ga nadjem da mi ulepsa ovaj tmurni dan.

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Beograd - Dorcol
  • Motocikl: Yamaha Fazer

Vecito neke rasprave. Ljudi, covek je postavio pitanje, ko zna nek odgovori. I mene zanima isto, a valjda neko moze da iznese svoje misljenje bez obzira da li se neko slaze sa tim ili ne. Samo opusteno ;)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Beograd - Dorcol
  • Motocikl: Yamaha Fazer
pre 4 minuta, Mikulanac je napisao:

Iz vrlo jednostavnog razloga.  Drzao u rukama snimke motora u prekrsaju  iz Smedereva i Valjeva a u Smederevu i licno popusio. Ogranicenje 50km/h a ja vozio 104, placena kazna 50,000 dinara. 

Sto se logike tice to sam povukao iz neke druge teme gde si pisao da ce neko krivicno odgovarati jer je vracao kilometrazu na kolima, Tri puta sam citao taj post i tri dana se smejao nakon toga... moram opet da ga nadjem da mi ulepsa ovaj tmurni dan.

U Smederevu i Valjevu su duple kamere koje gledaju i spreda i otpozadi, ako se ne varam. Kolega je tamo kolima popio kaznu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance
5 minutes ago, Igor86 said:

Vecito neke rasprave. Ljudi, covek je postavio pitanje, ko zna nek odgovori. I mene zanima isto, a valjda neko moze da iznese svoje misljenje bez obzira da li se neko slaze sa tim ili ne. Samo opusteno ;)

 

Cista polemika i razmena misljenja, forum tome i sluzi. Tek cu ga nagazim kad ga upoznam :jee:

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Gardinovci
  • Motocikl: CBR 600 F4i

Kolega pre nekako javio da mu je stigla čestitka jer ga je pre par meseci uslikao mobilni radar od pozadi. :(

 

@piki je bio sa njim u vožnji, nadamo se da njemu neće stići čestitka. 

Moraćemo da vozimo sa "zaprljanim" tablicama, to je izgleda najjeftinije. -.-

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
On 9/25/2020 at 6:16 PM, X8 Vračar said:

Ranije su ovakve poruke sa govorom mržnje brisali sa foruma emoji6.png

Nema ni jedno jedino slovo mržnje, a kamoli ''govor'':neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2805 postova

neznam zašto ali u ns većina motorista misli da je zabranjeno parkiranje na obeleženom parking mestu.

Kao da je to rezervisano samo za putničke automobile.Ako je tako motor može fizički da se parkira samo na trotoar a i to je prekršaj ili ne.Vidim da beogradjani spomiju da auto može na trotoar,ali mi ni to nije jasno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2805 postova
OKO-SOKOLOVO-700x525.jpg
SRBIN.INFO

Паркирање возила у Београду али и у другим градовима Србије заиста представља велики проблем. Локалне...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 518 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900
On 9/25/2020 at 2:30 PM, branko_stefanovic said:

Koliko znam, motocikli ne podlezu, niti kamerama na auto putu za merenje prosecne, niti u gradovima za merenje normalne brzine, a cak ni radarima

Na žalost demantujem. Prošle godine mi je stigla razglednica, slikano sa kamere na izlazu iz Smedereva prema Beogradu. Slike sjajno ispale!

 

A sada čekam da mi stigne jedna opet sa istog mesta + još jedna na ulasku u Smederevo iz pravca auto puta. A DOBRO ZNAM ZA OBE! DEBIL! Zamislim se, zaboravim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja