Jump to content

Moto Zajednica

Oko Sokolovo

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra



“Poveravam volju sluzbenom licu”.

Umesto da puni budzet, kako bi kasnije drzava povecala njemu platu, te porodici obezbedio skolovanje i buducnost, uzme 1000-5000din.


Valjda poklanja veru...

Ima tih budžetskih prečica, još iz 90-ih pa na ovamo i to na višim nivoima od tog mučenika na ulici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50
Pre 6 sati, m.milivojevic je napisao:

Ne znam sta da ti kazem.

I to je falsifikovanje.

 

Aj samo da ti bacim dve teme za razmisljanje:

- Pauk ti odnese automobil

- Neko ti osteti automobil na parkingu i to udarcem da ostanes van voznog stanja, pritom, izlazis u tom trenutku i policija je vec pocela da sacinjava zapisnik

- Zamisli da ti stave lisice (koje imaju i koriste za vozila za koja ne mogu utvrditi vlasnistvo)

 

:)

 

kako god hoces.

Ali ja to ne bih radio.

Jeftinije je da ti pisu doplatnu kartu svaki dan i da placas pola cene (pritom, postoji mogucnost i da se to izbegne potpuno regularno - ali o tome cu za koji dan).

 

Na poslu provedes 8h i platis 360din - pola doplatne je 930 (tako nekako)

 

 

P.S. zar vi na klinickom nemate nalepnice? Poznajem par profa koji rade na faxu i na KC i regularno imaju nalepnice na soferki, te sa vozilima ulaze u krug KC-a.

 

 

Nema toga vec skoro 10 godina ,prosli direktor kcs je to ukinuo. Sada su kapije otvorene, posle 14h udjes i parkiras se koliko god hoces. Mozes uvek da vidis neke CG tablice po 5-6 dana kako stoje parkirane i tako kome god treba. Inace ja sam na kcs na specijalizaciji a Srbija je jedna od retkih zemalja u svetu a koliko znam jedina u evropi koja ima volonterske specijalizacije,sto znaci da specijalizant u mom slucaju 5 godina 8h dnevno radi za "dz" i placa sebi skolarinu. A onda popodne trci da radi privatno i tako pola decenije provede radeci 12h dnevno za 1/2 plate jer tu dopunu ne mozes da stignes duze od 4h. Mislim da mi je ta tvoja varijanta dopaltne karte skupa,a sve i da primam platu klinickog lekara ona je 76 000din,opet se ne isplati.:na_glavi:

 

Upravu ste svi ,necu to raditi.  nisam to ni uradio samo sam hteo da vidim komentare ,jer sam napravio tablice sa tom namerom ali ih nisam upotrebio-nisam smeo. @Skyrunner je lepo rekao sta bih time pocinio. Tako da nemam rešenje >:(

Promenio član punisa 16
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900
14 hours ago, Vaske4s said:

@Due Mene to i buni, registracija mi je istekla par dana u tom trenutku i njihova primedba je bila zasto sedim u upaljenom autu kome je istekla registracija, tretirali su me kao da sam zaustavljen na ulici...opet kazem, meni nije logicno da su oni bili u pravu, sto naravno ne znaci da ja jesam :)

 

Tu je najveći problem isteklo obavezno osiguranje (trećeg lica).

Na polisi se piše minut isticanja, a kod tebe nekoliko dana.

U prekršaju si čak i da je bio ugašen. Do servisa za tehnički pregled bi morao da ga šlepuješ (na kamionu, ne da ga vučeš)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Jedini prekršaj je parkiranje na javnoj površini neregistrovanog vozila (i u nekim zemljama gde je zabranjeno da sediš u upaljenom autu, al zbog ekologije).
Zašto bi polisa bila problem, upaljen auto na parkingu nije učestvovanje u saobraćaju? Ne mogu oni da "kažnjavaju" mogućnost prekršaja (sediš u upaljenom  neregistrovanom auto -> možeš da kreneš da ga voziš). Šta ako upalim auto i sednem na zadnje sedište?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1

Tako nekako i ja razmisljam...ne znam po kom clanu bi mi pisali prekrsaj kao i koji je tacno ucinjen prekrsaj, nisam bio nepropisno parkiran, nisam se kretao...

Logika kaze da nisam pogresio, ali zakon..ne znam :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 395 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS
23 hours ago, nafetS said:

Ne mogu oni da "kažnjavaju" mogućnost prekršaja (sediš u upaljenom  neregistrovanom auto -> možeš da kreneš da ga voziš)

To se kaze iskazao je nameru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Vidim da svo pisanje u ovoj temi naginje ka tumacenju "zakona" , pa da postavim pitanje ne vezano za temu. Da li moze motor da se registruje na invalida,konkretno ćale je imao srcanih problema i otisao u invalidsku penziju, da li mogu da registrujem motor na njega ? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
40 minutes ago, punisa 16 said:

Vidim da svo pisanje u ovoj temi naginje ka tumacenju "zakona" , pa da postavim pitanje ne vezano za temu. Da li moze motor da se registruje na invalida,konkretno ćale je imao srcanih problema i otisao u invalidsku penziju, da li mogu da registrujem motor na njega ? :)

možeš i na babu ako hoćeš, koja nema A kategoriju.

Zakon ne predvidja ogranicenja, ali ne znam zasto bi na invalida, kad nemas pogodnosti.

 

pogodnosti su samo za automobile preko 2500ccm

Promenio član m.milivojevic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Registracija uz potvrdu o invalidnosti (preko 80%) izuzima taksu "budzet republike" a ona je osetno skuplja kod putnickih preko 2000 ccm i motocikli preko 750 ccm i polisa ima umanjenje msm 10%.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /
Pre 5 sati, punisa 16 je napisao:

Vidim da svo pisanje u ovoj temi naginje ka tumacenju "zakona" , pa da postavim pitanje ne vezano za temu. Da li moze motor da se registruje na invalida,konkretno ćale je imao srcanih problema i otisao u invalidsku penziju, da li mogu da registrujem motor na njega ? :)

nemas tu nikakvu ustedu... Par hiljada... 

Mozes da ustedis ako uvezes na njega. Vracaju ti pdv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

Ma ne isplati se to.
Komplikacije bzvz.
Drugar je kupio nov auto I registrovao na Prizren.
Sada bi da menja, posle 5 g, al klnc.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600
On 4.2.2021. at 15:06, punisa 16 je napisao:

Vidim da svo pisanje u ovoj temi naginje ka tumacenju "zakona" , pa da postavim pitanje ne vezano za temu. Da li moze motor da se registruje na invalida,konkretno ćale je imao srcanih problema i otisao u invalidsku penziju, da li mogu da registrujem motor na njega ? :)

Sto se tice automobila Uvek kod registracije na invalida imas neka umanjenja kod placanja onih taksi.Uglavnom je na malim kubikazama(mislim na automobile)ne osetno...par hiljada din...isplati se za kola koja su preko 2000 ccm.(vozila koja su 2000-2500ccm reg kosta oko 65000rsd ana invalida ispod 20000rsd.imas pravo na nalepnicu za invalida i ne placas putarine i parking u javnim garazama.)E sad imas i cimanja kada ides preko granice znaju da traze ovlascenje ako invalid tj.vlasnik nije sa tobom u kolima.Za sve sto zavrsavas moras da imas ovlascenje.Nisam siguran koliki su popusti kod registracije motora.Dobro raspitaj jer sve zavisi i od procenta invaliditeta.

Promenio član Eol

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6709 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Oko sokolovo uskoro u Smederevu. Ne znam da li da se radujem ili nerviram. 

 

U gradu je masa ludaka koji staju bukvalno svuda na sred puta. Pazare u prodavnicama, pekarama, neverovatna bezobzirnost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1537 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Mislim da oko sokolovo "ne radi" za to, tj. u Bg ne radi - samo kontroliše za obeležena parking mesta da li je plaćen parking.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja