Jump to content

Moto Zajednica

Oko Sokolovo

Recommended Posts

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
Ma brate, nisam prevodio auto, inače ne bih plaćao. :takoje:


Pa bas tu je caka...

Oni u neznanju pokrenu postupak protiv njega, on dokaze da nije vozio, sud odbije predmet i vrati komunalnoj na dalje dokazivanje identiteta vozaca.

Komunalna to ne moze uciniti i to je to.
Slucaj zatvoren.

Naravno,
Pozeljno je da u ovlascenju imas i deo koji se odnosi da ces ti snositi odgovornost i za prekrsajeni krivicna dela ucinjena vozilom.

Kapis ;-)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1819 postova
  • Lokacija: Beograd

Da, samo što je odluka o komunalnom redu promenjena prošle godine pa se prekršajni nalozi izdaju malo drugačije.

 

Sad te i ne jure za prekršaj koji je učinjen nego ukoliko ne daš u ostavljenom roku tačne i potpune podatke oni te jure za taj prekršaj. Parkiranje ih više ne zanima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
Pre 2 sati, Igor86 je napisao:

Zna li neko, da li oci sokolove voze i nedeljom? :)

Ne da voze, nego ne staju. Na svojoj koži (novčaniku) osetio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

Zakljucak:

U ovoj zemlji moras da zavrsis pravo da bi mogao da se izboris sa raznim glupavim i besmislenim odlukama i zakonima koje "strucni" ljudi donose zarad boljeg funkcionisanja drustva.

  Sta sa nama radnicima i seljacima? Jeftinije nam je da platimo nego da isterujemo pravdu.

 Koliko god da dokazujemo da smo u pravu oni uvek nadju nacin da nam zakomplikuju zivot. Ako ne platis ovo onda ne mozes ono...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

Cuo sam od prijatelja da mu je stigla kazna zbog neplacenog parkinga. Snimio ga soko, ocoravio dabogda.

 Kaze da je sedeo u kolima i kucao poruku za placanje. Ne znam da li je to moguce ali znam coveka dugo i nije od onih "ma samo sam minut..." a proslo sat vremena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 836 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Šta ja tek da kažem,radim dostavu lekova po gradu kombijem. Počeli su i Zemun i NBG da snimaju,Banovo Brdo itd. Bežim od sokola kao djavo od krsta , što se kaže. A imamo apoteka na Zelenjaku,Lomina,Terazijski prolaz,Bulevar,Simina,Francuska,Cara Dušana,Ruzveltova,Sinđelićeva,Nušićeva,Ilije Garašanina...užas živi. Motam se po pasažima kao ludak ili nekad idemo po dvojica da jedan trkom nosi robu dok drugi obrne krug.

Ja imam i malo sreće,češće idem na put nego što radim po BG-u. Ovaj kolega što više radi od mene BG,deluje mi da je na ivici nervnog sloma. Mora nekad da se parkira u garažu pa pešaka da raznese par apoteka u krugu. A ja ne mogu ući u garažu kombijem,samo da se besim :).

Ne znam kako to zamišljaju stvarno,ali definitivno je nepodnošljivo.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

Da, vama dostavljacima je stvarno zajebano.

 Pogotovo sto si i vozac i dostavljac i utovarujes i istovarujes...cekas papire, potpise, prebrojavanje robe...a soko gleda

  Najbolje angazovati "romobil", nema registracije, pa nove gume, pa raznih propisa, tehnicka ispravnost, licence, pretovar, placanje parkinga...

  Teraj kume!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1649 postova
  • Motocikl: /

@slobasuper9, kako placate kazne? Mi po 2500din... Mislim firma. Parkiramo se da ne smeta nikom, ako slika slika, ako nas zatekne ne damo mu da pise nama, nego ga teramo da slika :D

Kad stigne nalog, kod notara izjava da se koristilo vozilo za sopstvene potrebe. Kazna 5000, u roku od 8 dana 2500...

Dokaz da im se jebe za uredjenje parkiranja, vec im trebaju pare, nema zalbi, nema sudova, izbegavanja placanja, tuzbi....

 

Pre 4 sati, salem je napisao:

Sta sa nama radnicima i seljacima? Jeftinije nam je da platimo nego da isterujemo pravdu

Bas tako! Na to i idu... Dosli smo do stadiuma da niko nema zelju ni volju da se bahce sa tim i isteruje pravdu. Gledaju ljudi da ono malo slobodnog vremena sto imaju iskoriste za sebe.

Veoma, veoma je to gadan problem!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 836 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Pa do sad niko nije dobio kaznu. Krijemo se,za sad nam polazi za rukom. U stvari više kolegi nego meni jer ja kombijem uglavnom idem na put ili dobijem apoteke koje nisu u centru i ove centralne magacine i veleprodaje.

Sa komunalcima pešacima sam se jednom u Ruzveltovoj dogovorio,to jest umolio da me puste i to je jedini put da si me uhvatili. Jednom u Prvomajskoj krenuo ka meni al sam stigao do kombija pre njega i pomerio se.

Kolegi je stigla kazna zato što je ukucao pogrešnu zonu i pritom je kucao 6 minuta od nastanka njihove slike,dakle regularno parkiran samo nije na vreme platio. To su mu oprostili obzirom da je prvi put,ali ga je službenica tamo zavela,tablice,ime i prezime itd,i ako se ponovi ide kazna i to je to.

Znam za tu foru za korišćenje u privatne svrhe,kolega je to koristio za neki parking na zelenoj površini ili šta već,ne sećam se.

Što se mene tiče,ja sam za to da se uvede da vozimo noćnu,da možeš da radiš kao čovek,a ne ovako,samo se štrecam. Imamo i apoteke koje povuku po 20-30 kutija robe,to moraš stati ispred,ko da nosi 500m robu?... Kaže kolega,nikad više u životu nije šetao po centru.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Beograd - Dorcol
  • Motocikl: Yamaha Fazer

Uje.ali su sve sto su mogli. Bitno da naplate kazne, a mesta nisu obezbedili. Ja dodjem s posla pa trazim mesto po pola sata, sad vise ne smem ni da cekam sa strane, jer ce Oko da me snimi... :grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1819 postova
  • Lokacija: Beograd

Kako malo ili gotovo ništa?

Pa vi mrzitelji se protivite svemu pa i ovom našem srljanju u progres.

 

Inače, ove fiksne kamere će snimati i pojas i mobilni.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2809 postova

na forumu trubim već 13 godina da ne glasate za one koji svoj stranački program opisuju kao,,grad kranova,,.......a kranovi usred grada pa već zagušen grad totalno zagušuju.Grad treba da se širi ka spolja a ne ka unutra.

U novom sadu su na površini od 4 placa što je 60 metara fronta napravili zgradu od 560 stanova.Pre toga je živelo 4 porodice.To je extremni slučaj a i oni nalmanje extremni su da se utrostruči broj stanovnika .

Taj koji to podržava je član gradjevinske mafije koja sve radi po propisima pa ni nemože da se nazove mafijom a to ustvari jeste.

Jedva čekam neku novu krizu,ekonomsku,koronu ,neku vremensku,ekološku katastrofu,,pobunu robota,napad vanzemaljaca ili ti slično pošto mi nismo sposobni da uredimo društvo.

A sve zbog koristi onih koji imaju minimum desetine miliona evra pa na više da se obogate još a mi da živimo ko u kokošinjcu pa još i da plaćamo oko sokolovo kad nas ćapi.

Normalan veliki grad ima uredjen javni prevoz i maximum 60 % radno sposobnog stanovništva da ima svoje vozilo.Oko 50 %njih treba da se sa njim kreće po gradu kako koji dan a ostali u metro,bus,taxi,trolu,bicikl i tako to.Onda je saobraćaj teško podnošljiv.Sve ostalo je nepodnošljivo i to će vremenom dovesti  do raznih ekološko terorističkih pokreta.

Od grebanja auta  pa do pravog terorizma kojim ultra zeleni pokušavaju da onemoguće krupan kapital da dalje uništava plantu.

Pošto kod nas pojedinci uopšte namaju empatiju ka drugom pojedincu a kamoli kolektivu kod nas je to ostalo na odbrani parkića i tako to.

Ti što brane parkiće kad bi bili u poziciji da uzmu pare ,recimo da prodaju kuću da neko pravi zgradu na njoj odma bit to uradili jer više vole pare nego  parkić ili druge ljude.Opravdanje im je da ako ja već živim loše aj da i dalje živim loše al na nekom drugom mestu al sa parama u džepu.Ali zaboravljaju da se žvot u kući nemože porediti sa životom u stanu jer je nemerljivo bolji jer prosto živiš individualno a ne kolektivno.

 

  • Sviđa mi se 6
  • Hvala 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 853 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Vaistinu sve sto si rekao. Ja sam se zarekao da necu ziveti u zgradi. Kolektivni smestaj je uzasan narucito u danasnje vreme kada nema empatije ,a primitivci koji su brojcano dominantni u populaciji imaju kompleksaške potrebe za dokazivanjem. Treba ici van grada ali tu nam je problem infrastruktura.

Sto se tice saobracaja i sopstvenog prevoza,obzirom na to kakav je BG smesan grad, mislim da je buducnost  u omasovljenju skutera 125,150 200ccm i biciklima,nesto kao na dalekom istoku. Za nas sa malom decom ne znam sta je resenje u saobracaju. 

Evo gledam svaki dan na kcs zaposlene kojih je hiljade kako se nerviraju, guraju kasne,mole one ljude iz obezbedjenja da im sacuvaju po neko mesto. Na celom kcs samo nas nekoliko dolazi motorom,mozda ima 3-4 motora ,par biciklista i po koji sa trotinetom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2809 postova
 
 
 
6. октобар у 09:09
  ·
 
SVE NEDOUMICE U VEZI SA NAČINOM NA KOJI KOMUNALNA MILICIJA KAŽNJAVA VOZAČE
IPAK IMA ODBRANE OD „OKA SOKOLOVOG“
Kome i kako vlasnik vozila koje snimi komunalna milicija zbog nepropisnog parkiranja može da se žali i kakve su šanse da žalba bude uvažena – posebno ako se ispostavi da je „Oko sokolovo“ snimilo situaciju koja uopšte nije prekršaj. Građani dobijaju kazne iako nisu napravili prekršaje, a komunalci, ipak, priznaju da sistem nije bezgrešan i da kažnjavanje nije automatsko već selektivno
Jasno je da treba stati na put bahatim vozačima koji se parkiraju gde i kako stignu, a posebno ako smetaju vozilima gradskog saobraćaja. Međutim, onaj ko treba da ih privede pravdi mora da se drži zakona, da vodi računa o tome da nijedan propis ne bude prekršen i da nijedno pravo vlasnika nepropisno parkiranog vozila ne bude povređeno. Proširena ovlašćenja komunalne milicije i početak kažnjavanja vlasnika nepropisno parkiranih vozila koje u Beogradu snimi takozvani sistem „Oko sokolovo“, opremljen specijalnim uređajima za otkrivanje i dokumentovanje takvih prekršaja, izazvalo je veliko nezadovoljstvo vozača. Ali, ne samo onih bahatih koji parkiraju gde i kako stignu, nego i onih koji dobijaju kazne iako prekršaje nisu ni napravili...
Ceo tekst pročitajte u novom izdanju revije SAT Plus - na kioscima širom Srbije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900
Pre 14 sati, punisa 16 je napisao:

 Treba ici van grada ali tu nam je problem infrastruktura.

Sto se tice saobracaja i sopstvenog prevoza,obzirom na to kakav je BG smesan grad, mislim da je buducnost  u omasovljenju skutera 125,150 200ccm i biciklima,nesto kao na dalekom istoku. Za nas sa malom decom ne znam sta je resenje u saobracaju. 

Apsolutno si u pravu, infrastruktura nikakva a takse i nameti za dvotockase, mislim na ove vece, nikako ne stimulisu tu vrstu rasterecenja saobracaja.

  Vecu guzvu po gradu pravi i najmanji auto nego najveci motor.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja