Jump to content

Moto Zajednica

Požeška 23.09.

Recommended Posts

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Uz sve već navedeno...ako klinac vozi sa probnom vozačkom, onda se opasno ujebo. santa fe 83KW, a probna vozačka kaže dozvoljeno max 80...a uz to je i bezobrazan

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Dobro ste se setili i toga oko probne. U moje vreme nije bilo toga, pa mi nisu poznata ograničenja. Pretpostavljam da tu policija po službenoj dužnosti mora da reaguje, kao da je npr. vozio u alkoholisanom stanju pa odmah oduzimaju dozvolu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Batine sam pomenuo samo zbog bezobraznog laganja. @Pingvin37 druze,nema tom klincu boljitka i promene na bolje ako on sa 18 godina u saobracajki koju je prouzrokovao,na bahat i protiv zakonit nacin,laze i skida krivicu sa sebe.

Da se uplasio,klecao bi u suzama pored kolege koji je povredjen i molio za oprostaj.

Za sve ostalo se slazem sa @Pingvin37

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: TDM 900, Tomos T12

Lokal ispred koje si imao nezgodu ima kamere. Ponesi fleš i zamoli ih da ti prebace snimak.

 

Da se što pre oporaviš i da klinca odereš za štetu

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 500

Moram da kazem da ja nemam nista protiv tog decka. Mlad je, pogresio je kao sto svakome moze da se desi, napravio tezak prekrsaj ali sigurno da nije imao nameru da mene ili bilo koga drugog povredi. To sto su mi preneli da je rekao ja nisam cuo svojim usima, a zivot me je naucio da sve moze da bude shvaceno i preneto i na pogresan nacin, zato sam i napisao u prvom postu da mu ide na cast - pa u kom god kontekstu da je rekao.

Ja se nadam da mu je ovo skola i da ce mu dogadjaj pokazati koliko je saobracaj opasna stvar, da samo par sekundi i pogresna odluka zivot mogu da pretvore u pakao, bilo da si ti onaj koji strada ili onaj koji je nekoga povredio.

 

Sto se tice snimaka, otac i kum su vec isli i gledali lokale okolo, cini se da nema kamere koja bi pokrila taj deo ulice. Danas idem kod lekara pa cu i ja proci da proverim, ali mi se cini da nema nista od toga. Prilicno sam siguran da kontakta vozila pre pada nije bilo, ali mislim da to ne moze da utice na krivicu jer se on nije kretao mojom trakom pa da ja nisam prilagodio kretanje, vec je iznenada sekao traku kojom sam se ja kretao, sto je valjda jasno sa slika svakome ko je jednom seo u auto, pa se nadam da ce biti jasno i onome ko odredjuje krivicu... 

 

Kako god, rame mi je sad najveci problem jer kontrolni snimak pokazuje da nisu mogli lepo da nameste kost, tj. da je velika dislokacija. Predlaze se operacija a termina u drzavnim klinikama nema zbog kovida, privatne ubijaju sa cenama, a ako se ceka srasce lose.. Tako da je primarna jurnjava sad oko toga, a snimke, zapisnike i sudjenja cu kasnije, sta da radim... 

 

Pozz

 

Vuk

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 22 minuta, Vuk BGD je napisao:

Moram da kazem da ja nemam nista protiv tog decka. Mlad je, pogresio je kao sto svakome moze da se desi, napravio tezak prekrsaj ali sigurno da nije imao nameru da mene ili bilo koga drugog povredi. To sto su mi preneli da je rekao ja nisam cuo svojim usima, a zivot me je naucio da sve moze da bude shvaceno i preneto i na pogresan nacin, zato sam i napisao u prvom postu da mu ide na cast - pa u kom god kontekstu da je rekao.

Ja se nadam da mu je ovo skola i da ce mu dogadjaj pokazati koliko je saobracaj opasna stvar, da samo par sekundi i pogresna odluka zivot mogu da pretvore u pakao, bilo da si ti onaj koji strada ili onaj koji je nekoga povredio.

 

Sto se tice snimaka, otac i kum su vec isli i gledali lokale okolo, cini se da nema kamere koja bi pokrila taj deo ulice. Danas idem kod lekara pa cu i ja proci da proverim, ali mi se cini da nema nista od toga. Prilicno sam siguran da kontakta vozila pre pada nije bilo, ali mislim da to ne moze da utice na krivicu jer se on nije kretao mojom trakom pa da ja nisam prilagodio kretanje, vec je iznenada sekao traku kojom sam se ja kretao, sto je valjda jasno sa slika svakome ko je jednom seo u auto, pa se nadam da ce biti jasno i onome ko odredjuje krivicu... 

 

Kako god, rame mi je sad najveci problem jer kontrolni snimak pokazuje da nisu mogli lepo da nameste kost, tj. da je velika dislokacija. Predlaze se operacija a termina u drzavnim klinikama nema zbog kovida, privatne ubijaju sa cenama, a ako se ceka srasce lose.. Tako da je primarna jurnjava sad oko toga, a snimke, zapisnike i sudjenja cu kasnije, sta da radim... 

 

Pozz

 

Vuk

Имао сам сличну ситуацију, само одузимање предности пресецањем моје траке од стране таксисте који се скретао лево. Ишао сам ка семафору крајном десном траком улицом која има 4 траке. Ауто у левој траци у мом правцу су стали је стао да пропусти таксисту из супретног правца који је скретао лево. То сам тек сконтао наком 2-3 секунде кад сам видео жуто крило и хаубу испред мене. Рефлексно сам стиснуо предњу кочницу, а предњи точак је аутоматски исклизао по клизавом градском асфалту. Мотор је пао на десну страну на неких 20-30 сантиметара од браника таксија.
Није било контакта али је човек све признао и лако смо све решили.
Знам само да се проценитељ из осигурања чудио како нема трагова удара на таксију.
У суштини,  он је направио прекршај у ком си ти страдао. Да ли је било контакта или не то није толико битно. Он мора признати кривицу и да ти плати лечење и материјалну штету. Плус мислим да преломи спадају у тешке телесне повреде које се дебело наплаћују. Ако је иоле паметан признаће све, ако не узимај адвоката и дери.
Што је најбитније супер си прошао. Одмори да то зарасте па опет у седло.:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Vuče,

 

Nemoj čekati ni trenutka, ako treba idi i u privatnu kliniku kako bi ti sanirali tu povredu.

Pre toga, insistiraj da sve šta su ti rekli na kontroli napišu i u lekarskom izveštaju. Uključujući i to da je indikovano operativno lečenje, a još bi bingo bio da nema slobodnih termina.

Poenta je da se gvožđe kuje dok je vruće, a troškove takve operacije možeš da refundiraš kasnije od osiguranja.

 

Što se samog vinovnika događaja tiče, ja nisam ni rekao da mu se treba usrati u život, već da treba da se nauči pameti i da mu ostane u kaznenoj evidenciji i u glavi to sledeći put kad bude seo za volan i hteo da pređe preko pune linije, pa nek bolje gleda oko sebe.

Apsolutno zanemarivanje svojih obaveza kao učesnika u saobraćaju ukazuje na to da svest da je to opasno ne postoji ili je veoma mala.

Krivična osuda o kojoj sam pričao ne znači da će mali ići u zatvor, već da će mu uslov biti za nauk i obezbediće da se nekoliko godina on isključi kao opasnost.

To se u krivičnom pravu zove specijalna prevencija.

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
53 minutes ago, mrle said:

Možeš da odneseš nalaze u Savsku da dopune izveštaj. Tako sam ja uradio.

I ja sam isto ovo nakon udesa uradio. Zavedu u zapisnik. Istog momenta zvao advokata, kroz par dana sve bilo reseno u moji korist. Dobio i vise nego sto sam trazio zahvaljujuci njemu. On ima mnogo jaci pristup i drugacije se odnose prema njemu nego prema nama obicnim gradjanima. Vec kad ti se @Skyrunner ponudio, nemoj da oklevas nego se dogovorite. Svako placa za svoje greske. Jbg, 18god, welcome to the real world.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Brz oporavak.
Ne sekiraj se vec ce neka agencija sama doci do tebe cim bude gotov uvidjajni postupak. Bice ih vise. Bice para i za nov motor. Narocito zbog licnih povreda.
Netreba ti ni snimak jer je 18g vrsio nedozvoljenu radnju.
Samo da ti imas uredne papire, dozvole.
A naj vaznije je da se ti oporavis.


Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja