Jump to content

Moto Zajednica

Savet oko menjanja radilice

Recommended Posts

  • U prolazu, 10 postova
  • Motocikl: Yamaha Aerox '05

Pozdrav ljudi, bio sam danas kod majstora, rastavio je skuter i rekao da mora da se menja radilica jer je kriva. Imam 3 solucije, da ispravim sadasnju radilicu, da kupim kinesku radilicu, ili japansku radilicu sa garancijom. Sta bi mi vi savetovali, pare nisu problem ali sta su prednosti japanske radilice koja kosta 250€(po njegovim recima) a sta su mane kineske radilice?

 

Motor koji vozim je Yamaha Aerox 2005

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Прво дали он зна да покаже Јапан на кату света? Сликај радилицу и паковање па чу да ти кажем са "којег региона у Јапану" потиче. Ако имаш фраера да уцентрира стару радилицу јер је очигледно мењана клипњача па је лоше набијена ОК. Друга солуција Кина и ништа јој не фали. И извини о ком скутеру је реч?

Навео си извини Јамаха Аерокс, немој да падаш на те форе мајке ти.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Motocikl: Yamaha Aerox '05

Svakako ću tražiti fiskalni račun, međutim baš sam mu pričao kako 250€ cela generalna treba da me košta on mi pominje da radilica ima garanciju 2 godine, pitao sam ga pa jel zato 3 puta skuplja, međutim promenio je temu. Svakako, da li da uzimam tu radilicu ili neku kinesku ili neku jeftiniju, imate li neke predloge.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Uzmes krstenog majstora... Ako je propulala velika pesnica, zaneni klipnjacu, upresuje, ucentrira i kraj price. 

Ne visim zasto bi se menjala radilica ako nije fizicki ostecena padom ili nekim nestrucnim majstorlukom.

Nemoj da zuris, raspitaj se, posalji nam fotke. Pitaj kojinje razlog zamene cele radilice! Rukavci losi? Pohabani zubi/navoj? 

Ako je "kriva" jer nije dobro ucentrirana, to covek koji zna sta radi resava za cca 10 min. Od alata koristi stativ, komparator i neku komadinu mesinga da je udari bez ostecenja dok je centrira. 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja