Jump to content

Moto Zajednica

50 Kazni!

Recommended Posts

  • Drug član, 886 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Pa sad ljudi su bili obavezni da vode računa i pre ovih kamera.Problem je što se jedan prekršaj može sa ovim sistemom smatrati kao više uzastopnih prekršaja.Naravno ko je ispravan nema čega da se plaši.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1819 postova
  • Lokacija: Beograd

Već je pisano o tome, a postoji i propis koji to reguliše. Nema potrebe da se razvijaju nove pravne teorije koje postoje već 100 godina. To mu dođe kao izmišljanje rupe na saksiji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Nova Pazova
  • Motocikl: Yamaha TDM 850
14 hours ago, Grasko.car said:

Meni opet nije jasno zbog čega je "problem" u načinu na koji MUP evidentira neregistrovana vozila. 

 

Kamere su samo način da se efektivno sankcionišu ljudi koji prave određene prekršaje, umesto da to radi svaki policajac pojedinačno. 

 

Dužnost svakog vozača je da vodi računa o tome da im vozilo bude registrovano, tako da ne vidim šta je problem sa kamerama....

 

Ipak moram se složiti da je MUP trebao da ubjavi u medijima da će ovakve kontrole biti kako bi ljudi poveli računa. 

Nije problem u kamerama , i ja se slazem da je to odlicno unapredjenje naseg sistema . 

 

Problem po mom mislenju je u tome da gospodinu niko nije takoreci urucio prvu kaznu sto bi ga napravilo svesnim svog prekrsaja vec se odjednom pojavilo ko zna koliko kazni . 

Kao na primer kada vozis automobil na kome je upravo crkao jedan far . Ukoliko te zaustavi policija u tom slucaju bi trebalo da ti stave do znanja da ti ne radi jedan far jer ti to ocigledno nisi znao a i trebalo bi i da te kazne tek ako te zaustave ponovo sutradan ili neki drugi dan . Jer bio si svestan svog propusta a nista nisi uradio povodom toga . U ovom slucaju gospodin nije bio svestan da mu je istekla registracija automobila . 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit

@rocknrolla mislim da nisi upravu

 

Ti vozaci kome dolaze kazne, oni su svesni da nisu registrovani, i opomena nista ne bi promenila. Eto ti i primer u samom videu, bilo vozilo koje nije registrovano godinu dana. Namerno nece da registriju jer im je prolazilo i kad ih zaustave casti i to prodje, sad toga vise nema. 

 

A sto se tice signalizacije, koliko se secam u auto skoli kad se polagalo i za auto i za motor, obaveza je bila prenego se krene u voznju da se obidje oko vozila i proveri signalizacija. Tako da i tu opomene ne podrzavam. 

 

Cudan smo narod generalno i nazalost sve vise i vise bahatih koji gledaju samo svoje d.... Samo po dzepu sto vise je jedino resenje da se neke stvari unormale.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Nova Pazova
  • Motocikl: Yamaha TDM 850
2 hours ago, mrmiki said:

@rocknrolla mislim da nisi upravu

 

Ti vozaci kome dolaze kazne, oni su svesni da nisu registrovani, i opomena nista ne bi promenila. Eto ti i primer u samom videu, bilo vozilo koje nije registrovano godinu dana. Namerno nece da registriju jer im je prolazilo i kad ih zaustave casti i to prodje, sad toga vise nema. 

 

A sto se tice signalizacije, koliko se secam u auto skoli kad se polagalo i za auto i za motor, obaveza je bila prenego se krene u voznju da se obidje oko vozila i proveri signalizacija. Tako da i tu opomene ne podrzavam. 

 

Cudan smo narod generalno i nazalost sve vise i vise bahatih koji gledaju samo svoje d.... Samo po dzepu sto vise je jedino resenje da se neke stvari unormale.

Smatram da ipak treba da idemo u korak sa svetom gde slusaju i rade nesto povodom svakodnevnih briga i izazova svojih drzavljana . Mislim da ono vreme "pucaj pa onda postavljaj pitanja" treba ostaviti za nama i krenuti napred . U svakom slucaju drago mi je sto smo otvorili diskusiju i izneli svoja misljenja . Jako cenim i postujem tvoj stav i zelim da to znas . 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1899 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Sa nasim parama nabavljaju opremu pomocu koje ce da nas kaznjavaju,da bi hranili drzavni aparat i sebe.Nek se javi ko nije prekrsio nijedan zakon ili propis,ko je bezgresan.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
14 hours ago, mrmiki said:

@rocknrolla mislim da nisi upravu

 

Ti vozaci kome dolaze kazne, oni su svesni da nisu registrovani, i opomena nista ne bi promenila. 

Ovo u mom slučaju nije uopšte tačno. Pošto registrujem nekoliko vozila, u svemu tome potkrade se i neka greška, pa sam tako par puta zaboravio da registrujem vozilo, bez da sam imao predstavu o tome.

Tako, u situaciji kad su svi u problemima i rasejani, nije neobično da neko može da zaboravi na datum registracije, bez ideje da to radi smišljeno.

Promenio član doktor
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
1 hour ago, ivica744 said:

Ipak si svestan da svaka greska se placa,namerna ili nenamerna.

Jasno, nego u smislu da svi to rade svesno...ne rade. npr. ja.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
1 hour ago, JevtaNS said:

@doktorKako se spaseš agencija da te ne smaraju da ističe.Mene bar 3 zovu počevši od 30 dana pre isteka registracije

Drugar iz kluba ima agenciju za registraciju i TP...Pošto se dešavalo da se kasni, pomereni su datumi pa sms stiže u pogrešno vreme. Inače sve registrujem kod njega godinama, oni preuzmu vozilo, urade tehnički, vrate vozilo, završe registraciju, samo se vidimo popodne da platim i preuzmem nalepnicu. Usluga crvena, dok ja radim na mom poslu i ne moram da izlazim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900

Svi ti fazoni "država me pljačka" i zašto moram da im dajem pare, padaju u vodu kad vas udari neregistrovano vozilo.

Tada svi okreću ploču i pevaju onu"pa gde je policija, što ne radi svoj posao"...

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
On 16.2.2021. at 22:30, rocknrolla je napisao:

u istom trenutku prelaze i drugi ljudi vas pecaskog , ja ga pitam zasto i njih neko ne uhvati

Ovo si stvarno rekao ili se zezas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Nova Pazova
  • Motocikl: Yamaha TDM 850
1 hour ago, travelman said:

Ovo si stvarno rekao ili se zezas

Hhahahahahahha sad je i meni smesno ali i ja sam njega to pitao u tom trenutku .

 

Stvarno se tako desilo , da ne poverujes znam .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Hornet

Šta se dešava sa kamerama, da li snimaju ko nije registrovan i to?

Edit: Sad pročitah tekst, u kojem sve naravno piše (retard)... Izvinjavam se na spamu...



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Novi Beograd Blok 45
  • Motocikl: /

Sto se tice kamera koje hvataju ne registrovana vozila. Kod opstine Novi Beograd sigurno hvata,od drugara majka je dobila 27 kazni...Isto smetnula sa uma registraciju....A i Mup siri opseg ovih kamera po celom Beogradu,koliko sam razumeo ima i u centru grad,a gde tacno ne znam. Ali gledaju i pojas,svetla,telefon preko kamera- za ovaj info nisam siguran.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Možda ću se uskoro upisati u rubriku.

 

Danas shvatim da mi auto nije registrovan od 28og avgusta.

 

Baš tada kad mi je isticala registracija, beba i žena mi bile u bolnici 10 dana, neku infuziju beba primala zbog neke urinarne bakterije, pa nisam bio sav svoj i zaboravim.

 

Sad da vidim koliko će da me sačeka kazni i kada će da stignu.

 

Javljam šta sam uradio

Promenio član Markone88
  • Tužan 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 954 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200
Možda ću se uskoro upisati u rubriku.
 
Danas shvatim da mi auto nije registrovan od 28og avgusta.
 
Baš tada kad mi je isticala registracija, beba i žena mi bile u bolnici 10 dana, neku infuziju beba primala zbog neke urinarne bakterije, pa nisam bio sav svoj i zaboravim.
 
Sad da vidim koliko će da me sačeka kazni i kada će da stignu.
 
Javljam šta sam uradio
I ja sam vozio 5 dana neregistrovan, išao do Uba, provalim na tehničkom kad me pitao kad ističe.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Pricao sam sa drugom pre pola satam on je zimus bio vozio neregistrovan 22 dana. Nista mu nikad nije stiglo.

 

Citam negde po netu, da cak i policajac moze da tolerise ako je rega istekla pre manje od mesec dana i da ne pise nista, samo upozori. Tako da, cekam pa cu videti. Idem u ponedeljak izjutra rano da registrujem.

 

Aj da sam namerno, nego brate, dok mi bebac bio u bolnici, nisam ji spavao ni jeo kako treba, Bog mi je svedok.

 

Javljam svakako ovde, dal ce biti nesto, da znaju i drugi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja