Jump to content

Moto Zajednica

50 Kazni!

Recommended Posts

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Snimljen je možda zbog drugih prekršaja?

Moj bivši tast dao kombi da učini uslugu i lik u jednom danu 5 kazni za vožnju u žutoj traci na brankovom. Sve morao da plati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Sve zemlje koje imaju elektronsku vinjetu, npr BG i RO, kontrolu istih vrše upravo preko takvih kamera (koje smo svi mi dobro videli iznad puta) a onda sistem vrši proveru registarskog broja u bazi podataka i proverava da li je za taj broj vinjeta plaćena ili ne.

 

Na istom principu radi i oko sokolovo po pitanju plaćanja parking mesta tako da sa tehničke strane ovo nije ništa VAU.

 

Inače, ja lično podržavam ovakav vid kontrole. Po meni je ovo nešto sasvim normalno pa me čak i ne zanima gde se nalaze te kamere koje proveravaju validnost važenja registracije.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Beograd - Dorcol
  • Motocikl: Yamaha Fazer

@mrle Ništa drugo nije imao, na svakoj kazni je isti član-za neregistrovano vozilo.

@travelman nemam ja ništa protiv te vrste kontrole, ali makar da su oni to regulisali kako valja... Pričao sam sa ženom iz policije, kaže-ni mi još ne znamo kako ćemo sve ovo da izguramo, da to profunkcioniše kako treba.

 

Evo danas rekli da mogu da mu izadju u susret da plati prvih 6 kazni! pa da vide šta će biti u narednih mesec dana... Oni... Da vide šta će biti... A ti matori plati soma evra...prodaj auto, ko te je.e...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Najbolje da se sačeka da ipak podnesu prekršajnu prijavu, kao što je navedeno jer u prekršajnom sudu 1/3 predmeta zastari, pogotovo ako sada krenu te masovne prijave sa kamera.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Nije nikakva navlakuša niti je on jedini.

 

Jednostavno, uvezali su sistem sa kamerama i vrše provere. Vozilo mora biti registrovano i to je to.

Može se reći i da je imao sreće da nije načinio nikakvu saobraćajnu nezgodu pa bi ceh bio mnogo veći. I na osnovu kazne i na osnovu štete koje je prouzrokovalo vozilo bez osiguranja.

 

Sad sa pravne strane, može da se umanji šteta ali za to je potrebna izuzetna disciplina i saradnja sa advokatom.

Inače, on mora da ode do policije i da se izjasni ko je vozio. I to mora da uradi u ostavljenom roku. Ako propusti, onda će ga teretiti za mnogo skuplji prekršaj.

 

Znači, ako hoće da prizna, ode do policije, kaže da je vozio i oni mu izdaju prekršajni nalog koji onda plati u roku od osam dana u polovini visine kazne i slobodan je. A nema ni boodova ni zabrane. Samo kazna x broj prekršaja.

 

Ja imam klijenta koji je vozio od juna, pa sad vi vidite koliko je to para. Izračunao je da je 250 000 dinara dovoljno da se sve to plati. Još se razmišlja hoćemo li da idemo u postupak ili ne.

  • Sviđa mi se 1
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Ovo me sve gura da radim nešto što sam ne namerno radio dok sam vozao SV-a.

Pukao mi bio ram tablice i onda sam tablicu držao ispod sedišta dok ne nadjem ram... 

Ima skinem opet tablicu, zalomim ram pa kad me pita čika plavac: "izvolte, pogledajte, puče malopre al sam sačuvao tablicu, evo je ispod sedišta... u gepeku... 

P.S. Jbga za kola mora se smisli bolja priča, Hebeno sa 2 tablice. Ali biće zanimljivo svakako sa našom policijom i njihovim novim gedzetima. Sve smo bliže po svemu evropi sem po standardu življenja...  

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1835 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Ranije sam pisao u nekoj drugoj temi da su u Bosni vec godinu dana pustene u rad kamere koje love neregistrovana vozila.

Nisam znao da su krenuli i kod nas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Feketić/Studenica
  • Motocikl: Versys650

Ovo sam čuo prije neki dan,momak je išao na autoput na posao na pumpu,možda desetak puta su ga slikali,mislim da je prošao sa malo više od 100000. Živjela kineska tehnologija,usrećićemo se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Feketić/Studenica
  • Motocikl: Versys650

Baš bezveze. Prokuvam od tih kazni i kamera svuda. Kad nekog neđe ubiju,kamere gluve i ćorave. Kad su me uslikali u žutu traku,svaka trepavica je mogla da mi se izbroji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Beograd - Dorcol
  • Motocikl: Yamaha Fazer
Pre 2 sati, Skyrunner je napisao:

Nije nikakva navlakuša niti je on jedini.

 

Jednostavno, uvezali su sistem sa kamerama i vrše provere. Vozilo mora biti registrovano i to je to.

Može se reći i da je imao sreće da nije načinio nikakvu saobraćajnu nezgodu pa bi ceh bio mnogo veći. I na osnovu kazne i na osnovu štete koje je prouzrokovalo vozilo bez osiguranja.

 

Sad sa pravne strane, može da se umanji šteta ali za to je potrebna izuzetna disciplina i saradnja sa advokatom.

Inače, on mora da ode do policije i da se izjasni ko je vozio. I to mora da uradi u ostavljenom roku. Ako propusti, onda će ga teretiti za mnogo skuplji prekršaj.

 

Znači, ako hoće da prizna, ode do policije, kaže da je vozio i oni mu izdaju prekršajni nalog koji onda plati u roku od osam dana u polovini visine kazne i slobodan je. A nema ni boodova ni zabrane. Samo kazna x broj prekršaja.

 

Ja imam klijenta koji je vozio od juna, pa sad vi vidite koliko je to para. Izračunao je da je 250 000 dinara dovoljno da se sve to plati. Još se razmišlja hoćemo li da idemo u postupak ili ne.

On je otišao da prizna, i rekli mu otprilike to što si napisao. Da li se isplati ići na postupak?

@Chika Jimi počećemo tako s motorima da radimo izgleda...a što kaže @Uglješa B. kad se nešto desi, nijedna nije bila u funkciji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

Hah,

sada sam se čuo sa Efektivom.

U tom momentu im je izlazio gospodin koji ima 60 kazni.

 

I ja dobih dve danas.

Za parkiranje...

Oko sokolovo...

Ja dobih, a supruga, čiji je auto parkiran levo od mog, i komšinica, koja je parkirana desno, nisu...

 

Sada ću da se tužim sa njima...

bzvz.

100 kazni, 100 postupaka... drugačije ne može

sl.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

Jedino ako je zbog toga, ali nema smisla...

Ova tri auta koja se vide su stajala na tom mestu 5 dana. Niko od nas nije pomerao auto.

Sada mini stoji na istom mestu, a 500L i punto su zamenili mesta...

Zivimo tu.

 

Suludo...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Šanse da se uspe u takvom postupku su fifti-fifti. Moguće je, a zavisi i kod koje sudije zapadneš. Uglavnom, za nekog ko ima 50 kazni se isplati. Ako ništa odložiće plaćanje.

 

Inače ne znam kakve veze Efektiva ima sa svim ovim. Nikakve veze kazna za vožnju vozila kome je istekla registracija nema sa potrošačima i njihovom zaštitom. Pre će biti da se protiv zakona bave reklamiranjem i posredovanjem kod pružanja stručne pravne pomoći.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

@JevtaNS kakvi su to stari običaji u to ne ulazim. Iskreno i ne zanimaju me.

 

Ja sam propisno parkiran na trotoaru, sa ostavljenim prostorom ispred automobila da se mimoiđu dva prosečna čoveka (iako je u ZoBS-u navedeno 1.2m, tužbe se mogu oboriti sa statističkim podacima o dva "prosečna" srbina).

 

Podsetio bih da je u pitanju je tema o kaznama i o suludom načinu sprovođenja/izricanja istih.

 

Nisam siguran da znaš tačno o kojoj ulici se radi i gde živim, te verujem da nisi kompetentan da komentarišeš.


Moja je greška što sam uopšte i postavio fotke ovde.

Kolegin tata je dobio kazne od Policije, a ja od Komunalne Milicije, što samim tim naše slučajeve čini veoma različitim.

Ja ću moj oboriti na sudu, kao i prethodna 4 što oborih protiv iste institucije, samo na različitim lokacijama.

 

U svakom slučaju, detaljnije informacije ćeš pronaći u ZoBS-u, član 66. stav 1., a ja ću se uzdržati od bilo kakvih dodatnih komentara, kako ne bi razvodnjavali i off-ovali temu nepotrebno.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Slicna situacija je mene upoznala sa "Sokolovim okom" i obrazlozenje je bilo "vozilo parkirano na neobelezenom parking mestu", iako cela strana ulice nije obelezenih parking mesta, samo na pocetku coska ima znak za parkiranje i koja je zona. Sreca te je braca uzimao kola odmah sutra dan te dobih jednu samo kaznu.
Inace pitah za proceduru da se zalim, cekas red u Mekenzijevoj, podnesak 800din mislim.
Rekli mi da ima oko 40-tak ljudi svako jutro te odoh do poste i platih 2.500din u roku od 7 dana.
Da sam dobio jos koju ganjao bi se ovako mi se u glavi nije isplatilo.
Pritom su mi spominjali preko tel da nisu oni zaduzeni za obelezavanje nego Parking servis pa da se zalim i njima, tako da bice tu igranke i opet se prebacuje loptica na razne strane.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja