Jump to content

Moto Zajednica

50 Kazni!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Beograd - Dorcol
  • Motocikl: Yamaha Fazer

Pozdrav kolege!

Treba mi savet ili pomoć, sta raditi. Naime, ćale je pre 2 dana u sandučetu zatekao 15 prekršajnih kazni - za neregistrovan auto. Snimile ga kamere. Pošto na trasi kojom ide svaki dan ima kamera, ocekuje se da će stići barem još 30, jer su ovih 15 za period do početka avgusta!

Čovek nije ni bahat, ni bezobrazan, ima 67 godina, srčani je bolesnik i trenutno je u procesu selidbe, a pre toga bio u procesu renoviranja stana, zbog čega je, pored svih problema koji mogu da iskrsnu u toku svega toga, a iskrsli su, smetnuo sa uma registraciju, što mu se prvi put u životu desilo.

Da li postoji išta što možemo da uradimo?

 

Hvala unapred na odgovorima.

 

Ispod je link ka fejsbuk strani Efektiva Zaštita Potrošača gde su objavili ovaj slučaj.

 

https://m.facebook.com/EFEKTIVA/

 

P.S. izvinjavam se ako sam omašio mesto za ovu temu...

  • Sviđa mi se 1
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 344 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XA, Yamaha BT 1100

Mene isto zanima, i na koji način je ustanovljeno da auto nije registrovan?

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Beograd, Zemun
  • Motocikl: intruder

1. Slabijeg zdravlja stariji covjek mislio da zbog KORONE se moze cekati jos 2 mjeseca 

2. Nigdje ne izlazi boji se korone , boji se otici na tehnicki da ne dobije koronu 

3. Poslati email sa dobrim objasnjenjem ovoj stranici sto je objavila 

Iskoristite koronu kao opravdanje ,i izbrisite ovdje poruke da sutra da netko ne bi poslao negdje i onda ispadne :Bandolero: :nanana:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Auuuuuu... On je u voznji svaki dan pa ga snimile, zajebato.

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ajmemene kakvo sranje, jbg desi se al to nije nikakvo opravdanje za gore navedeno. 

Nema druge nego da se plati ili malo da se svira klavir ili malo drustveno korisnicki rad, ma da ce Drzavi pare biti najmilija opcija.

 

Ne bi bilo lose da Otac pre odlaska kod sudije popije nesto za smirenje i ti da krenes sa njim jer je srcani bolesnik.

Jebo kaznu, novce i ostalo ako se coveku slosa.... pu pu pu daleko bilo!

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Beograd - Dorcol
  • Motocikl: Yamaha Fazer

Nema više klavira, sve ide izvršiteljima sad... Klavir jedino ako zvekneš pomenutog :rat1:

Da ga je zaustavila policija, napisala kaznu i skinula tablice, sve bi bilo ok, pogrešio je čovek, plati kaznu i registruj magare. Ali ovo...nisam pametan stvarno.

Moraću sa njim sigurno, nije uopšte zezanje ni njegovo stanje ni cela situacija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Nezgodno.

Kako sad izdvojiti nekoga ko je to zaista slučajno napravio od nekoga ko svesno krši zakon. Mislim da na taj aspekt treba da se koncentrisete i kako to da dokažete da bi umanjili kaznu.

Jedna od obaveza vozača je da izmedju ostalog vodi brigu o tome da mu je vozilo ispravno, gume dobre, kočnice, ali i da je registrovan i osiguran.
Razumem situaciju, ali po meni je stvar ozbiljnija nego sto se na prvi pogled čini i možda porazgovarati sa ocem nije na odmet.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Ja prvi put čujem za tako nešto. Ja bih na tvom mestu registrovao auto i zalepio novu nalepnicu na drugu stranu soferke i ostavio staru tu gde jeste, pa kod sudije. Možda se provuče otac sa kaznom za dve nalepnice, mislim da je oko 5000 dinara kazna za to. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Mislim da ako se sudiji predoči da je zaista smetnuo sa uma da je istekla registracija, da će koliko toliko imati sluha. Takođe, mislim da će morati da se plate kazne, možda ne sve, ali će sigurno morati. Druga stvar je da će verovatno ostati bez dozvole zbog silnih bodova koje će mu obračunati.

 

Treće je što će odobriti plaćanje kazne na rate.

 

Uglavnom, moraće se platiti kazne, to je sigurno. Sad od sudije zavisi koliko kazni i kako će se to odraditi pošto je ovo stvarno jedinstven slučaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350
1 hour ago, Overpressure said:

Ja prvi put čujem za tako nešto. Ja bih na tvom mestu registrovao auto i zalepio novu nalepnicu na drugu stranu soferke i ostavio staru tu gde jeste, pa kod sudije. Možda se provuče otac sa kaznom za dve nalepnice, mislim da je oko 5000 dinara kazna za to. 

Nisam siguran da kamere bas gledaju toliko dobro da vide datum na nalepnici! Mislim da se tablice salju u centralu pa preko njih provera ide dal je vozilo registrovano ili ne. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Jedinstven samo po tome sto je uslikan više puta i tako suocen sa tim prekrsajem sto ranije nije bila praksa ako sam dobro shvatio.

Sam prekrsaj nije toliko jedinstven.



Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Za tu kaznu su se skidale tablice i isključivalo iz saobraćaja, baš da se ne bi ponavljalo. Tako da nema šanse da mu naplate sve kazne snimljene kamerom. Verujem da je neki propust u pitanju i verujem da nije jedini slučaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Čekajte, ako mu je istekla registracija, a nije skinuo tablice, mislim da nije teško videti da nije registrovan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Vidi se po evidenciji da nije registrovan. 

Verujem da ce se naci neko resenje tipa da uplati 30.000 u dobrotvorne svrhe npr. Onda nema prijave, nema bodova. 

Tako je moja mama prosla kad he skrivila saobracajnu nezgodu sa samo materijalnom stetom. 

Valjda ce sudija imati razumevanja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Pa ako kamera snima tablice, sistem automatski proveri u bazi da li je vozilo registrovano ili ne. Vrlo logično, padalo mi je na pamet i ranije da se ovo može lako dogoditi. Sa kamerama visoke rezolucije, sve je dalje pitanje softwarea nego "namene" konkretne kamere.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Nisam pravnik, ali mi je malo nelogicno da se za isti prekrsaj plati 15 puta kazna. Jeste da ga je 15 puta snimila kamera ali opet je to jedan prekrsaj. 

Svakako je zajebana situacija, i mislim da ovaj forum nije mesto za njeno resavanje ali je dobro da je postavljeno da znamo svi. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

Mene je snimila kamera u prekoracenju u dolasku i odlasku, vremenska razlika nekih 45min. Stigle dve kazne uredno zavedene pod dva predmetna broja, morah da platim. 

Za ovo gore ne verujem da je istina, mozda delimicno.

Ali evo iskustvo mojih roditelja, vec su u godinama i malte ne ne voze, ali treba otici jednom godisnje do teh. pregleda. Rekose im u AMSS da se registracija moze produziti i do 2 meseca po isteku bez promene tablica ali ne rekose im da je nedozvoljeno posle isteka registracije dovesti auto svojim pogonom do tehnickog pregleda.

Puno je nedorecenosti u svemu , kao igra gluvih telefona. Tako i ovo ovde rekla -kazala.  Mozda je covek i mislio da se provuce sto bi rekli ali upravo svrha kamera i jeste da snime tamo gde covek ne stigne. Potrebno je ovakve slucajeve objaviti upravo da bi svi drugi shavatili da je vozilo bilo u saobracaju neosigurano. Znaci verovatno je da bi bilo koja steta trecem licu morala ici kroz parnicni postupak. Sto se tice kazne, veca je korist sudstvu da se ovakav primer obelodani nego sama kazna, ma koja bila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Beograd - Dorcol
  • Motocikl: Yamaha Fazer

Evo par slika, trenutno ih ima 15, očekujemo da će ih biti još... Sve su za isti prekršaj, a pričao sam i sa nekim advokatom, rekao je da plati sve dok ima "50% popusta", jer neće ići kod sudije, nego po kratkom postupku, kriv je i ćao. Inače, čovek je prvi ovakav slučaj od kad su krenule kamere da rade. Verovatno će da bude za primer, da plati sve do jedne. :grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja