Jump to content

Moto Zajednica

Odeca mi se usmrdi na dim

Recommended Posts

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CFMOTO 700MT

Pozdrav drugari, kupio sam drugi motor, u pitanju je Yamaha fz6n 2004 godiste. Sada imam problem za koji ne znam da li je noramlo za taj tip motora. Kada se vozim opasno mi se odeca usmrdi na dim, a kada vozim suvozaca da ne pricam o tome. Da li je to normalno za taj motor s obzirom da je auspuh ispod sedista? On ima laser auspuhe 4 komada ispod sedista. Zena se vise ne vozi samnom :)

IMG_20200911_200551.jpg

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

Ljudi kako je moguce da vam odeca smrdi na dim ali stvarno?jesu vam auspusu okrenuti ka sedistima?Jeste se zapitali ako je tako da li je sa vasim motorima sve ok i imate li uticaj negativan na zivotnu okolinu?

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
5 minutes ago, branko_stefanovic said:

Aj na zivotnu okolinu, sta li tek udisu dok voze :klovn:

Nije frka u toku voznje (tokom kretanja), ali zato pri svakom kocenju i zaustavljanju stize smrad od pozadi :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CFMOTO 700MT

Volim ja kad malo zamirise na benzin i motor, ali da posle par minuta voznje se ceo osecam to mi se bas ne svidja, a motorom idem ma posao. Ne mirise nista drugacije nego bilo koji drugi motor, trebalo bi da je sve ok sa njim, a da je problem sto yogibear kaze. Jakna smrdi samo u predelu ledja, nigde drugde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Sa takva 4 otvorena komada direkt ispod sedista normalno je da se usmrdis, vetar ti nanosi izduvne mirise pri voznji i to je cela filozofija. 

 

Promeni motor il vrati fabricke auspuhe. Em ce ti motor zdraviji raditi jer je ovo previse otvoreno, em ces donekle resiti svoj problem. 

 

Jbg, kod motocikla je uvek neka prljavstina neki mirisi itd. Nemoguce je da mirises i budes zasticen od spoljasnjih uticaja kao u automobilu na primer. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
Pre 12 sati, jbone je napisao:

Pozdrav drugari, kupio sam drugi motor, u pitanju je Yamaha fz6n 2004 godiste. Sada imam problem za koji ne znam da li je noramlo za taj tip motora. Kada se vozim opasno mi se odeca usmrdi na dim, a kada vozim suvozaca da ne pricam o tome. Da li je to normalno za taj motor s obzirom da je auspuh ispod sedista? On ima laser auspuhe 4 komada ispod sedista. Zena se vise ne vozi samnom :)

IMG_20200911_200551.jpg

Имам ја фабрику, не смрди ништа:), па можемо да се мењамо.

Радо бих "смрдео" на бензин са оваквим топовима. :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Kad staviš otvoreni top onda obično i mapu zameniš pa bude ipak malo bolje sagorevanje i oseća se manje.

A ne može ni da mirise na kolonjsku vodu kad se sipa benzin unutra.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

Jedino logicno objansjenje bi mogao biti razlika pritiska iza samog repa motora koji se javlja pa pri saltannu napravi neko vazdusno strujanje usled te razlike

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CFMOTO 700MT

Ovo mi je prvi motor sa direktnim ubrizgavanjem, jel moze to nekako na dijagnostici da se vidi da li je ubrizgavanje ustelovano na otvorene auspuhe? Moguce da to pravi problem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Svaki otvoreni auspuh pa i na cetri redna cetvorotaktna unistava i maltretira motor tj neke njegove komponente. 

 

Nije dovoljno ustelovati ni FI ni karburatore vec je potrebno menjati i dizne i jos neke druge stvari koje nisu jeftine a i pod znakom pitanja su. 

 

Ja sam oduvek voleo zvuk otvorenog topa i dan danas volim, al kad sam se posavetovao sa vise majstora koji su jako dugo u tom poslu (jedan je i Bokilic), svaki mi je rekao identicno - ako hoces da ti sve funkcionise kako treba i radi motor normalno, drzi se fabrickih izduva. 

 

Ovde na forumu sam citao mnoge gluposti kako 4T masini ne smeta otvoreni izduv, kako samo malo trebaju da se nasteluju karburatori (u mom slucaju) itd. Al sam na licnom iskustvu video i uverio se da to nije istina. I to na vise motora, ne na jednom. 

 

Ta prica stavicu otvoreni top bilo koji i vozicu se, nema veze sa vezom ukoliko se brine o agregatu i njegovom pravilnom radu. 

 

 

Da se na licnom iskustvu i iskustvu jos nekih ljudi nisam uverio, pomislio bih mozda "ma sta oni pricaju, nece nista da mu skodi". 

 

Simptomi: Nepravilan rad vruc ili hladan, variranje ler gasa, zagrejavanje, pregrejavanje, unistavanje usisnih i izduvnih ventila sto povlaci za sobom i potrosnju ulja, vecu potrosnju goriva itd.

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Šta znam, meni su na novom motoru skinuli fabricki top i stavili otvorenu yoshimuru. Uz sve to je islo i remapiranje, a sve podrzano sa standardnom fabričkom garancijom. Ovo je za sadašnji gsxs.

A bas razmišljam dok sam kucao ovo iznad, na proslom motoru gsxr750, takodje ne bio isti ili sličan top. I sećam se da sam pitao dilera jel menjana mapa i rekao je da nije i da nema potrebe.

Suvišno je pominjati da nijedan nije imao neravnomeran rad, nije trošio ulje i pomerimo se sa mesta, taman posla da je dimio.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
58 minutes ago, Savan said:

Šta znam, meni su na novom motoru skinuli fabricki top i stavili otvorenu yoshimuru. Uz sve to je islo i remapiranje, a sve podrzano sa standardnom fabričkom garancijom. Ovo je za sadašnji gsxs.

A bas razmišljam dok sam kucao ovo iznad, na proslom motoru gsxr750, takodje ne bio isti ili sličan top. I sećam se da sam pitao dilera jel menjana mapa i rekao je da nije i da nema potrebe.

Suvišno je pominjati da nijedan nije imao neravnomeran rad, nije trošio ulje i pomerimo se sa mesta, taman posla da je dimio.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

 

Na duze staze unistava. I ja nisam verovao dok se nisam posavetovao sa ljudima koji su u moto mehanici 20-40 godina a i video na licnom iskustvu i iskustvu drugih...

 

Al ok. Razumem da ljudi vole bucan auspuh, lepo je kad se cuje, nema sta...

 

Posle se to proda, jednom drugom trecem, i onom jadniku na 80 000 km sprze se ventili, krene potrosnja ulja, trosi ko nezdrav, curi ulje, nepravilno radi itd. 

 

Al dobro, to je sto je...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ne bih smeo da tvrdim nešto na tako duge staze. Moguće da si u pravu ali tu ima toliko i drugih faktora da je upitno koliko je to sve do samog auspuha ili do kombinacije drugih okolnosti. Ja isto nisam za budzenja u kućnoj varijanti i na svoju ruku i to sam siguran da to neće biti pozitivno po opšte stanje motora.

Ali ono sto je sigurno, kad je motor ispravan, dobro nastelovan naspram auspuha, ne sme da ‘smrdi’.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CFMOTO 700MT

Yamaha je uvezena sa laser izduvnom iz švajcarske, ima homologaciju i sve, tako da ne znam sta je radjeno i da li je radjen remap. Iz auspuha se ne vidi ni crni ni beli dim, samo se jednostavno jakna u donjem predelu ledja usmrdi i to bas. Ovako kad radi, normalno mirise na izduvne gasove. Tako da pretpostavljam da je to normalno da kod motora sa auspusima ispod sedišta se jednostavno odeca oseca na izduvnr gasove, sto nisam znao :) jel ima jos neko problema sa tim ko vozi fazera ili gsr?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Pa to ti je sastavni deo motociklizma. Smrdiš na izduvne gasove svakako. Svoje ili tuđe.

 

Nemoj da mučiš sebi dušu, već teraj to. Pa šta ako smrdi jakna? Osim ako nisi krenuo u Operu, onda stvarno nije pristojno...:D

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: BG

Sigurno da je fabrika osmislila najbolje rešenje, i sigurno da različiti auspusi drugačije utiču na stanje motora. Voleo bi da vidim studiju koja se bavi ovim pitanjem i može tačno da kaže koliki je stvarni uticaj auspuha a ne drugih parametara, načina vožnje, itd...

Najbolje da svi držimo konzervirane motore u kući, tako neće nikad ništa da se haba Da se tripujem da će se nešto desiti za 80k umesto da radim nešto što mi pričinjava zadovoljstvo? Neka hvala. Ja sam kupio motor, a ne on mene.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja