Jump to content

Moto Zajednica

Honda Forza 750

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Honda Forza 300
8 minutes ago, Milllan 83 said:

Kako drugacije da ga upalim i zagrejem do radne temp preko zime nego 15 min na leru?

Ako ga upalis, treba ga i voziti, Ne valja da radi u leru. Nece ni postici radnu temperaturu. Laganom voznjom do radne temperature.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: HERCEG-NOVI
  • Motocikl: Honda Xadv
pre 2 minuta, Jovan9 je napisao:

:moto2:Skuter je odlican kostace 11000e sti je po meni ok cjena:)jel moj kymco je bio 9500e, a tmax 12 200,osnovni'.ovaj motor mnogo vise nudi od ova dva gore navedena!kazem motor jel ovo za mene nije scooter vise

 

Promenio član Jovan9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: Honda nc700 Integra

Forza stigla u salone, da li neko zna kako funkcionise to sa probnom voznjom? Odes do salona i pitas za probnu voznju ili je drugacija procedura? U ponedeljak cu biti u Bg a imam zelju da probam Forzu pa me zato zanima


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Cuo sam se sa Goranom iz Stojanova u NS. Kaze da planiraju registrovati jednu za test voznju. Za Bgd ne znam, moras otici do njih da se raspitas....

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: Honda nc700 Integra
Cuo sam se sa Goranom iz Stojanova u NS. Kaze da planiraju registrovati jednu za test voznju. Za Bgd ne znam, moras otici do njih da se raspitas....

U ponedeljak sam tamo pa cu svratiti.Nego me je generalno zanimalo kakva im je politika oko toga, i kako ide to, citao sam da su kolege probale vise puta NCX i msm Integru, ne znam koliko ti daju da provozas motor itd


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: R Srbija Gnjilane
  • Motocikl: Piaggio Fly 125, Burgman 650 exe, CB Honda Hornet 900, BMW RT 1200.

Pozz svima

Jel moze ko da podeli iskustvo , ili misljenje o gore navedenom motoru.

Koliko sam shvatio , radi se o slicnom/mozda istom motoru kao kod X-ADV  ili NC 750 .

Planiram da ga probam ... u skoro vreme

cene su im do 12.000 e

43 kw

Ima lanac

 

 

20210907_173355.jpg

20210907_173417.jpg

Screenshot_20210907-172946_MotoScout24.jpg

20210907_173321.jpg

Screenshot_20210907-172948_MotoScout24.jpg

Screenshot_20210907-172953_MotoScout24.jpg

Screenshot_20210907-172956_MotoScout24.jpg

Promenio član Gnjilanac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB650R, Yamaha XMax 300 Tech

Prilično moćan maxi skuter. Meni se sviđa što ima R17 na prednjem točku, na zadnjem standardnih R15. Motor koristi isti kao u NC750 i XADV, tako da, koliko znam, troši oko 3,6l. Mislim da se izvuče oko 300km sa rezervoarom, pre nego što pređe na rezervu.

E sad, ako ga poredimo sa konkurencijom, recimo sa Tmax-om, meni je lično Forza 750 lepša, ali možda Tmax nudi malo više. Tmax ima tempomat kao standardan (ne znam da li Forza ima, pa je za duže ture bolji Tmax), Tmax je lakši 15kg (on je 220kg, dok je Forza 236kg), manje troši od Tmax-a i mislim da čak možeš da ga povežeš na Android (što nije loše, ali opet možda i nije neophodno). Tmax ima kaiš, što je bolje, ali malo više troši, tačnije pije gorivo, skoro 5l. Registracija je manje više ista za 500-800cc (koliko znam). I koliko se sećam, kada sednem na Forzu i spustim noge na motor, nekako mi malo vire vrhovi obuće sa strane, kao da su mogli još 2-3cm da rašire motor (kad sedneš, videćeš, mada možda imam široke tabane :D).

Kad porediš, oba motora su baš skupa, ali udobnost maxi skutera je meni top. Možda NC750X nudi više, imaš DCT varijantu, i mesta za jednu kacigu, kao u Forza 750, ali opet, drugačiji tip motora, ako ne želiš neku enduro/touring varijantu (NC750X sa DCTom je ispod 9K, nije mala ušteda). Sve u svemu, nećeš pogrešiti sa Hondom. Motor je super, malo široko sedište, što je sad postalo normalno na maxi skuterima, pa ja sa 180cm mogu samo na prste da spustim obe noge. Ali udobnost, vrhunska. :klovn:

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 163 postova
  • Motocikl: Yamaha xj 900 S

Ne razumem zašto su skuteri te klase skuplji od motora sa istim agregatom.

Nemam nameru da ikoga vređam ,ali ipak ovo nisu pravi motori nego nešto između motora i TV fotelje .

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB650R, Yamaha XMax 300 Tech
Ne razumem zašto su skuteri te klase skuplji od motora sa istim agregatom.
Nemam nameru da ikoga vređam ,ali ipak ovo nisu pravi motori nego nešto između motora i TV fotelje .
 
Mislim da je teže proizvesti skuter, pritom menjač je automatski, pa samim tim i viša cena. A i tržište je takvo da sa skuterima targetiraju ciljnu grupu ljudi koji rade u fensi odelima itd, pa možda i to diktira cenu. Mada opet šta znam...

Što se tiče TV fotelja, ne razumem se baš :D Ali iz iskustva znam da kada sam na XMax-u, prosto nijedan "pravi" motorista neće da mi mahne, svi su isuviše kul, zato dok sam na BMW cafe racer-u, svi mi mašu, ali sam toliko iskrivljen, da ne mogu ni u oči da ih pogledam. Mada jesam kul, samo što leđa ne osećam. Ali cela ta polemika, kao da se skuteraši ne izlažu istoj opasnosti, malo je zastarela. A pritom Forza 750 je 236kg težak skuter, treba se izboriti sa tim.

Kad bolje razmislim, treba reći nekom na Goldwingu kako im je to ništa više nego 350kg težak dvosed.

Sent from my SM-N980F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6813 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Generalno je sve poskupelo.

 

Na primer, nekada si imao najjeftiniji auto, npr. Logan i Ladu. To si mogao da uzmeš između 7000 i 8000 evra nov auto. Sad da uzmeš Logana u nekoj srednjoj opremi ti je oko 13000 evra.

 

Samsung Galaxy je bio oko 600 evra, sad je 1200. 

Ima još primera, ali eto, sada je 750 Forza skuplja nego što je bio Varadero 1000. A Varadero je za Forzu i dan danas institucija i daleko bolja mašina u svakom pogledu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 535 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

Пробах тест модел X-ADV 750, хаос од скутера, ендуро звер спакована у шасију скутера, мењач перфектан, нешто најбоље у категорији скутера што сам возио, форца је већ класичан скутер ал пошто су мотор и мењачки склоп исти, само је позиција седења другачија опет са моје стране има зелено светло, лично кад бих склопио финансијску конструкцију за нов X-ADV 750 узео бих га без размишљања

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: HERCEG-NOVI
  • Motocikl: Honda Xadv

Ubjedljivo najbolja kupovina skutera u tom cjenovnom  rangu!Najvise nudi za ,najmanje'para

20210819_213922.jpg

Promenio član Jovan9
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: Honda nc700 Integra


Uzeo si? Cestitam.Podeli malo detaljnije utiske sa nama.Meni se samo ne svidja sto su mu smanjili zadnji tocak.Ali verujem da je vrh motorcic


Sent from my iPhone using Tapatalk

Promenio član alexanto
Nema potrebe citirati 1. post iznad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: HERCEG-NOVI
  • Motocikl: Honda Xadv

Nisam uzeo nego sam je vozio,jos vagam izmedju forze i xadv ,dal je x adv bolji za 2h  vise,po meni tesko,al da je xadv  ljepsi ,po meni jeste:jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: Honda nc700 Integra

Aha. Pa sto se tice toga da li je bolji to ne znam a vrv da jeste, ali meni licno nejasno kako nekome Z Adv moze da bude lep a kamoli lepsi od Forze,Integre,NCX,T Max itd itd, neobicno izgleda ali kazem opet meni licno nije uporediv sa Forzom npr ali ukusi su razliciti.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja