Jump to content

Moto Zajednica

Honda Forza 750

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 318 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS

Definitivno Forza menja Integru u ponudi, neće ostati paralelno. Koliko sam video, imaju u planu vraćanje "prave" Integre (na 4 točka) pa je to razlog rebranda + što je Forza ipak poznato ime medju skuterima, pa da mogu da dignu cenu bar 1500e na konto toga. :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Meni i dalje deluje da ce to biti maleno, poput Integre ali ne mogu se oteti utisku da je u ovoj Touring izvedbi fantastican :ooo:

Forza Touring A.PNG

Forza Touring B.PNG

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Hm...

Daleko od toga da ga ovaj momak kudi, ali sam se nekako ponadao da će ova nova Forza više slediti tradiciju, koju sam pominjao...u smislu da će biti "udobna fotelja".

Uglavnom, kaže, mašina i dobar deo donjeg postroja pozajmljen od XAdv...s'tim, da će ovaj agregat, koji je pretrpeo izmene da bi zadovoljio standarde Euro5, biti ugrađivan na novu seriju XAdv i NC spravica.

Ima ozbiljnu količinu elektronike, sa kojom se valja malo pozabaviti i upoznati, povezuje se sa telefonom preko Bluetooth-a....ali za cenu od 11590 (samo do kraja godine, uz dva mala servisa gratis) ne nudi recimo električno podesiv vetrobran...za koji pride kaže da bi mogao da bude viši. Pominje dodatne bočne deflektore vazduha, koji, kada su montirani čine da vozač ne oseti bukvalno nikakav dašak dolazeće struje vazduha. Naravno to je dodatna oprema. Od te robe, pomenuo je originalne kofere i sedište sa grejačima.

I tako....sve u svemu, ništa vasionsko, japanski "ziher"....što u principu i nije loše...

...samo, iskreno, po mom mišljenju to je previše love.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: Honda nc700 Integra
Hm...
Daleko od toga da ga ovaj momak kudi, ali sam se nekako ponadao da će ova nova Forza više slediti tradiciju, koju sam pominjao...u smislu da će biti "udobna fotelja".
Uglavnom, kaže, mašina i dobar deo donjeg postroja pozajmljen od XAdv...s'tim, da će ovaj agregat, koji je pretrpeo izmene da bi zadovoljio standarde Euro5, biti ugrađivan na novu seriju XAdv i NC spravica.
Ima ozbiljnu količinu elektronike, sa kojom se valja malo pozabaviti i upoznati, povezuje se sa telefonom preko Bluetooth-a....ali za cenu od 11590 (samo do kraja godine, uz dva mala servisa gratis) ne nudi recimo električno podesiv vetrobran...za koji pride kaže da bi mogao da bude viši. Pominje dodatne bočne deflektore vazduha, koji, kada su montirani čine da vozač ne oseti bukvalno nikakav dašak dolazeće struje vazduha. Naravno to je dodatna oprema. Od te robe, pomenuo je originalne kofere i sedište sa grejačima.
I tako....sve u svemu, ništa vasionsko, japanski "ziher"....što u principu i nije loše...
...samo, iskreno, po mom mišljenju to je previše love.
 

Meni se npr ne svidja sto su napravili da lici bas na skuter klasican (sto ona i jeste) al ajde manje vise to nego da lici na X Max,dok Integra ima neki svoj izgled,nekome se svidja a nekome ne ali ne lici na druge motore tj skutere,isto tako i X Adv..Ovo mi je nekako kao T Max,X Max,Ak 550 itd..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Primecujem istu slicnost i kod automobila, mnogo vozim i ljubitelj sam kako motora tako i automobila. U modi su zadnjih par godina kola sa tvrdim sedistima i tvrdim vesanjem. Za udobnost se sada doplacuje vazdusnim ogibljenjem. Ne znam da li zbog besprekornih puteva na zapadu ili cega vec, ali postoji tendencija pravljenja tvdjih ogibljenja, pa me ne cudi da i nova forza bude takva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Moram opet jedan video na talijanskom, jer je lep (a koga nervira ovaj Italijan što non-stop parla nek isključi ton).

Moram priznati da dok sam bio u voznom stanju zanimali su me samo motori, na skutere uopšte nisam obraćao pažnju (ni maksi, ni mini). Pa me tako nisu zanimali ni Silver Wing, ni Burgman ni svi ostali. Ali sada mi se jako sviđaju ovi Hondini 750 modeli. Počev od Integre pa preko X-ADV pa tako i ova nova Forza. 

Da ne dužim više, evo ga video.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: Honda nc700 Integra

Jedan info za one koje zanima.Juce svratio u Stojanov u Novom Sadu i pitao za Forzu, rekose da stize u martu i da ce cena biti 11000e.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: HERCEG-NOVI
  • Motocikl: Honda Xadv

Motor je ljepo uraden ,ako budu pametni da odrze slicnu cjenu ko sa prethodnom forcom koja je po meni bila grdna  napravice pravim bum na trzistu :)Meni se jedino licno nesvidja sto je na lanac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350
Pre 4 sati, Jovan9 je napisao:

Motor je ljepo uraden ,ako budu pametni da odrze slicnu cjenu ko sa prethodnom forcom koja je po meni bila grdna  napravice pravim bum na trzistu :)Meni se jedino licno nesvidja sto je na lanac.

Slazem se za lanac, nekako mi je otmeniji kais, nema podmazivanja, stelovanja i sl. Video sam neku zastitnu plastiku na lancu na slikama, mozda ce biti neki long life lanac, nesto slicno kaisu. Neka momci koji se bolje razumeju u te stvari na forumu daju zavrsnu rec. Dr Dare?:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: Honda nc700 Integra
Taman Jovane da napravis paralelu izmedju AK 550 i Forze. Nije neka razlika u ceni, 1500e. Gde je 9500 bice i 11000:))

Ma moze to i da se obori, 11000 je zvanicna ali kad se ode tamo ima tu mesta za obaranje cene itekako.Ne znam zasto su smanjili obim tocka u odnosu na Integru to mi se malo ne svidja ali svakako cu ici da je probam pa da uporedim.Jovane daj neki utisak o AK posto nisam nesto naisao na iskustva ljudi.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Kakva greška za to 2x15min rada u mestu.....ne valja za agregat, sasvim je dovoljno 30sec do 1min.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Pojma nemam, check engine mi se upalio zajedno sa traction lampicom kada sam digao motor na stender i dodao gas. Traction mi se ugasila odmah, check nakon 15 min voznje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Osijek
  • Motocikl: Siso s Versysa 650 na Yamaha xmax 300
9 hours ago, Satelis said:

Kakva greška za to 2x15min rada u mestu.....ne valja za agregat, sasvim je dovoljno 30sec do 1min.

Totalno laiciki..

A zasto nevalja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja