Jump to content

Moto Zajednica

Most na Adi, silazak ka N.Bgd-u 19.09.2020.

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Oko 13.15h kolega je tragično nastradao na silasku sa mosta na Adi nakon isključenja za "buvljak".

Prizor neverovatan, samo obezglavljeno telo na putu a motor ni na vidiku.

Uzrok prevelika brzina, gubitak kontrole i udarac u betonski zid uz levu traku.

Bio sam prvi koji je sa motorom naišao i provukao se kroz gužvu od 20-tak vozila (eto koliko se pre mog dolaska to desilo).

Pričao sam sam vozačima pored kojih je prošao i koji su videli trenutak nesreće.

Kažu da nije imao kontakt sa drugim vozilom ni pre ni posle gubitka kontrole nad motorom.

 

Imam i nekoliko fotografija ali to ću kasnije da okačim... 

 

Ljudi čuvajte se... sad nas ima a već za trenutak se sve može promeniti.

 

Pokoj mu duši.

 

  • Tužan 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
18 minutes ago, DonToni said:

Oko 13.15h kolega je tragično nastradao na silasku sa mosta na Adi nakon isključenja za "buvljak".

Prizor neverovatan, samo obezglavljeno telo na putu a motor ni na vidiku.

Uzrok prevelika brzina, gubitak kontrole i udarac u betonski zid uz levu traku.

Bio sam prvi koji je sa motorom naišao i provukao se kroz gužvu od 20-tak vozila (eto koliko se pre mog dolaska to desilo).

Pričao sam sam vozačima pored kojih je prošao i koji su videli trenutak nesreće.

Kažu da nije imao kontakt sa drugim vozilom ni pre ni posle gubitka kontrole nad motorom.

 

Imam i nekoliko fotografija ali to ću kasnije da okačim... 

 

Ljudi čuvajte se... sad nas ima a već za trenutak se sve može promeniti.

 

Pokoj mu duši.

 

Ja sam prosao u 13:10 sa drugom, bas preko novog mosta, bas u tom smeru, i mi bili nagazili... evo sad mi nije dobro... nek pociva u miru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

A ova iz kurira je neki saobracajni vestak, a?

Niste svesni kako ovakva recenzija deluje na omamljen narod zavisan od skandaloznih vesti!

Neprilagodjena brzina... Pukla guma... Jel ona zna kako uopste izgleda guma za motor?  Jel se razume u ciklistiku i dal zna da motor moze dugo da se krece i bez vozaca? Jel joj je mozda palo na pamet da je jadniku pozlilo?

Kao prvi na licu mesta, ko im je uopste dozvolio da se nacrtaju pored mrtvog tela i kenjaju ovako?

Uh kako me iznervira govno olosko!!!

 

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 18

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1613 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Gospodja prosipa pamet namestajuci se tako da kamera non stop u kadru ima telo, pa cak i kad je vetar pomerio pokrivac. Krajnje nepostovanje prema preminulom i njegovoj porodici. Ali od koga je, ni ne ocekuje se nista vise. Neopisivo su mi odvratni

 

Obratite paznju na smeh u samom pocetku videa

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S

Dotična ne zna o čemu priča i još se smeje na početku videa. Ko je njima dao dozvolu da se toliko približe i seru.

Jel zna neko jel može uzrok da bude tank slapper? 

Primetio sam da na tom nastavku oće da izbaci iz ravnoteže onaj spoj puta pa se mislim da možda to nije uzrok uz brzinu?

Kako se uopšte izbaviti iz tank slappera? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Ma bolesnici...

I zbog ovakvih situacija ABM mora istog trenutka da reaguje, da kazu alooo, polako, da demantuju, spuste loptu, objasne, ima tu strucnih lica i sam Jevtic je saobracajni vestak... A njih nema nigde!

 

@Jovan Ristic u drugoj temi o nesreci si u jednom postu napisao da treba da vidimo sta da uradimo kao zajednica.

Pa evo, skupimo se lepo sutra i odemo ispred SIV-a (jes da je nedelja i da nema nikog, verovatno nema ni radnim danima) i da zovemo ove iz abm-a da se pojave. Da ih pitamo, sta rade, kako rade, zasto cute, ko ih sprecava, jel im treba pomoc, koji su im planovi...

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S
pre 20 minuta, ser je napisao:

Ma bolesnici...

I zbog ovakvih situacija ABM mora istog trenutka da reaguje, da kazu alooo, polako, da demantuju, spuste loptu, objasne, ima tu strucnih lica i sam Jevtic je saobracajni vestak... A njih nema nigde!

 

@Jovan Ristic u drugoj temi o nesreci si u jednom postu napisao da treba da vidimo sta da uradimo kao zajednica.

Pa evo, skupimo se lepo sutra i odemo ispred SIV-a (jes da je nedelja i da nema nikog, verovatno nema ni radnim danima) i da zovemo ove iz abm-a da se pojave. Da ih pitamo, sta rade, kako rade, zasto cute, ko ih sprecava, jel im treba pomoc, koji su im planovi...

 

Podržavam ovo. Da bude kao neka vrsta našeg glasa i apela. Sigurno bismo i skrenuli paznju medija svakako. Možda da se neko i obrati medijima i da imamo šta da kažemo. Jel moguće ovo da se nekako organizuje? Sasvim podržavam ideju i mislim da bi to bilo pametno sad uraditi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Za sutra ne možemo nikako da se organizujemo. Prvo moramo da vidimo zašto se organizujemo? Protiv nas samih? Otvorićemo u ponedeljak novu temu. Pokoj duši poginulom motociklisti.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
4 minutes ago, drager95 said:

Podržavam ovo. Da bude kao neka vrsta našeg glasa i apela. Sigurno bismo i skrenuli paznju medija svakako. Možda da se neko i obrati medijima i da imamo šta da kažemo. Jel moguće ovo da se nekako organizuje? Sasvim podržavam ideju i mislim da bi to bilo pametno sad uraditi

Vec sam pisao u temi "Dokle vise i sta dalje" u odeljku motoristi na drumu. Nesto se mora uraditi svakako...

 

Sa druge strane, nesto "organizovati" nije bas tako lako uraditi koliko je lako reci. Organizator skupa mora da odgovara za ucesnike istog, sto znaci da se mere koje sprovodi i propusuje organizator moraju postovati, jer bilo kakav problem ili ispad, pada na ledja samog organizatora. 

 

Ima nas mnogo po Beogradu, bas bas mnogo, a o celoj Srbiji da ne pricamo.

 

Al mislim da ova prica nije mesto za ovu temu, imamo drugu. 

 

Neka mu je laka zemlja.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT
Za sutra ne možemo nikako da se organizujemo. Prvo moramo da vidimo zašto se organizujemo? Protiv nas samih? Otvorićemo u ponedeljak novu temu. Pokoj duši poginulom motociklisti.
Kako god, nesto se mora preduzeti.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Za sutra ne možemo nikako da se organizujemo. Prvo moramo da vidimo zašto se organizujemo? Protiv nas samih? Otvorićemo u ponedeljak novu temu. Pokoj duši poginulom motociklisti.
Već vidim takav skup gde će pojedinci voziti na zadnjem, divljati itd...
Kao što se jedna Dedamrazijada ove godine pretvorila od akcije za decu do poligona za iživljavanje i preživljavanje, za onog debilka koji je završio na banderi. Tako će i ovo što će možda biti organizovano biti "osramoćeno" ponašanjem pojedinaca..

No, nije ni vreme, ni mesto.


Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Ma kakve bre organizacije turiranja i divljanja, gde odoste vi? Da li uopste smatrate nekog ovde na forumu za idiota koji bi "pucao iz auspuha" na sastanku sa policijom, absom...? Skupi se 20 ljudi, dodje jos mozda toliko u medjuvremenu i to je to. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Pošto se po medijima vrte slike sa mesta nesreće, i dosta toga se videlo na onom video izveštaju Kurira, postaviću samo sliku mesta gde je bio kontakt sa zidom.

Ceo dan me je mučilo pitanje šta se desilo i kako je tošlo do toga da je kaciga presečena na pola, i tek sad kad sam pogledao slike na kompu video sam da je kontakta bilo i višlje (u predelu providnih panela) a ne samo na betonskom delu (u koji je udario motor).

Jasno se vidi (po tragu na providnoj površini) da je telom udario iznad betonskih elemenata i da mu je kaciga presečena (pukla) pri udaru u metalni profil koji drzi ta stakla ili šta je već. :'(:'(:'(

 

5.thumb.jpg.f13debad06f0801021184fc79aaf117b.jpg

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S
Pre 4 sati, drager95 je napisao:

Dotična ne zna o čemu priča i još se smeje na početku videa. Ko je njima dao dozvolu da se toliko približe i seru.

Jel zna neko jel može uzrok da bude tank slapper? 

Primetio sam da na tom nastavku oće da izbaci iz ravnoteže onaj spoj puta pa se mislim da možda to nije uzrok uz brzinu?

Kako se uopšte izbaviti iz tank slappera? 

Udarac u zid je nekih 7-8 metara pre ovog "češlja" tj. nastavka... e sad, posto ih ima više, ne znam da li je prethodni mogao da prouzrokuje gubitak kontrole... ali ako uzmemo u obzir veliku brzinu ne možemo da isključimo i tu mogućnost da je zaplesao na prethodnom i prešao dugačak put pre udara...
Sve što su vozači iz vozila koja je obišao videli je to da je izgubio kontrolu, udario u zid, poleteo...

3a.thumb.jpg.4c4c40b6893c9588f87e8d9d7ce0da2f.jpg
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Boze me oprosti....ali ima smisla da je motor isao na tockovima. 

Kako god, vise nije ni bitno, osim ako ne saopste tacan uzrok.... Dakle svaki milisekund nepaznje je bitan.

Bukvalno bi trebali sebe da naviknemo da gledanje u bilo kom smeru osim napred, pa makar i na km sat ne traje duze od sekunde.

A i to moze da bude dugo. Sa 212 kmh se za sekund predje cca 59metara! To znaci ako uocimo sa tom brzinom prepreku reagujemo na kocioni sistem za 1 sekund presli smo vec 59m dok krene reakcija, plus vreme odziva kocionog sistema, plus zaustavni put. 

Neka mu je laka zemlja.  

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900
On 9/28/2020 at 10:24 PM, Endurac said:

Sa 212 kmh se za sekund predje cca 59metara!

 

Pri kretanju od 212km/h , svako telo ima istu energiju kao i da pada sa 177 metara visine.
Dakle, ako nije neka sekunda iskori`šćena za kočenje, udar u nepokretnu prepreku je ravan padu sa 177 metara visine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 17 minuta, rast je napisao:

Pri kretanju od 212km/h , svako telo ima istu energiju kao i da pada sa 177 metara visine.
Dakle, ako nije neka sekunda iskori`šćena za kočenje, udar u nepokretnu prepreku je ravan padu sa 177 metara visine.

Pri padu sa visine od preko 15 metara (na čvrstu podlogu) skoro da nema šanse za peživljavanje

A maksimalna brzina tela čoveka u slobodnom padu uglavnom bude 42-50 m/s. 

Promenio član zika56

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja