Jump to content

Moto Zajednica

Dobanovci

Recommended Posts

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Nemam ja empatije za njega, meni je žao kad shvatim da je za mesec dana poginulo na motoru šestoro ili sedmoro . Od toga njih četvoro ako se ne varam, nije imalo ni 20 god.
To me boli, iako ih ne poznajem, niko ne zaslužuje da završi život onda kada počinje.

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tracer 900 GT

Bas ne volim da se ovde ukljucujem u diskusije, ali nekako se uvek ovde povedu...

 

Dva su problema, dve strane ili kako god.

 

Ljudi koji imaju nesrece, a vozili su normalno. Doziveli nesrecu sticajem okolnosti u kojima je dobar uticaj imao i jos neki ucesnik u saobracaju. Tu akcije, agencija, spotovi, reklame i slicno mogu imati uticaj i tuzno je sto ih nema (ove sezone nisam video apsolutno nista na tu temu). 

 

Sranja koja naprave ljudi/deca koja ozbiljno divljaju su sasvim druga prica. Tu se slabo sta moze uraditi. Ne moze se neko obrazovati na silu. Uticaj na takve bi verovatno bio jako mali. 

 

Ja sam usao u moto svet, a imam samo jednog druga koji vozi (u poslednje vreme jako slabo). Nije me niko nista ucio, ali ja sam izabrao da gledam klipove o tehnikama voznje, bezbednoj voznji, a ne o tome kako dignuti na zadnji. Malo je onih koji su se odlucili za ovo drugo, a da se mogu lako prevesti na drugu stranu.

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Taj klinac se ovde registrovao na forumu zbog moje kritike na to da je sa skutera prešao na R6, i napao me kako ja njemu želim da pogine... 

Pa da to upotpunjuje moje mišljenje o njemu.

Potpuni mamlaz!

 

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

 

 

Mali je na motoru bio siguran kao da se na njemu rodio. Tuga i zalost! Najteze pada jos jedan dokaz da koliko god su nase vozacke sposobnosti dobre, to nista ne znaci protiv sile jacega jer smo ranjivi sa svih strana. Mnogo mi je zao ovog deteta.

 

 

 

 

Ja vas malo ne razumem. Kakve akcije, agencije i apeli kada ovi momci nisu zainteresovani za svoju bezbednost? Sta na silu cete ih privesti na obuku mada oni misle da mozda samo Markez malo bolje vozi od njih.    Mislim sve ok samo je to po meni lajanje u prazno. 

 

 

Zanimljiva su mi ova dva ugla.

Možda se neko zaista i "rodio" sa motorom ali nema prilike da to pokaže i nauči i uvežba. Možda bi neko zaista pokazao talenat u nivou Markeza, kada bi mu se pružila mogućnost i organizovano bavljenje time kao sportom u kontrolisanim uslovima.

 

Jel ima neka škola vožnje/automobilizma/ motociklizma, u smislu vožnje kao sporta? Šta je taj Markez vozio, kako su njega školovali? Znam da je ranije postojao karting... Dajte deci stazu neka se tu voze, uče, vežbaju ili šta već radi neko kao sportski trener i pedagog. Kako rade ostali sportovi? Kako se identifikuju talenti? Ko je prepoznao Markeza? Jel ima nešto tako kod nas?

 

Možda nisu baš svi bezmozgovići. Možda nekome da se kaže ajde sine na stazu da ti merim vreme da vidimo šta znaš, da ti čiča pokaže, možda bi neko to prihvatio i sklonio se sa ulice.

 

Ni onaj nije odma u NBA otišao nego je najpre tapkao loptu po Somboru.

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5729 postova

@X8 Vračar ima svaki klinac priliku da uci da vozi, malo Huja, malo Kula, malo Navak, Serez, Euroring, Panonijaring, Grobnik...

 

Da bi klinac otisao u tom pravcu moraju prvo roditelji da ga gurnu posle da izdvajaju ogromne novce i da prihvate da im se nece vratiti pare. 

 

Te klince neces videti na YT kako prave Vlogove i skupljaju klikove. 

 

Pogledaj Martina Vugrineca kao najuspesnijeg sa ovih prostora a ima nekih 20-tak godina i probaj da nadjes na YT njegovo glupiranje. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Regal Raptor 400ccm

Najveci problem je sto je u tim mladim glavama ono:

Ma nemoze to meni da se desi...

Moze i te kako!!!

A kad se desi obicno je kasno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
1 hour ago, X8 Vračar said:

Zanimljiva su mi ova dva ugla.

 

To nisu dva ugla; to su dve potpuno različite stvari.

 

 

Obrati pažnju u tekstu koliko je trajalo polaganje i gde se odvijalo.

Mi nemamo ni

1) razvoj sportskih talenata u bilo kom pojedinačnom sportu

2) nemamo državu nego neku kvazi despotovinu.

Ovde je tzv. nadležne briga za saobraćaj i ljudske živote na nivou brige za lanjski sneg. Primitivizam, neznanje, osionost, prevara, laž, .... pišanje po zakonima (počevši od ustava pa na dalje) je ovde promovisano u poželjno ponašanje. Saobraćaj ne može biti bolji nego što jeste u takvim okolnostima.

 

Manite se priče o akcijama i palamuđenjima nego manje gasa gde mu mesto nije. I radite na sebi, na poboljšanju svojih kvaliteta; i vozačkih i ljudskih.

Dečko je poginuo, više ga nema. Pokoj mu duši.

Mi što i dalje vozimo, makar jedanput na drumu smo dobili "drugu šansu". Nemoj da je prokockamo glupo.

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Ovaj klinac i svi ostali domaći YT kanali su totalna glupost. Niko od njih nije motordžija, a svi dele savete i snimaju klipove samo zbog gledanosti. Ono sto oni snimaju svakom iole normalnom vozaču je smešno. Izuzetak su jedino Mudrolije o motorima, sa Vojom i Platišom, to je veoma kvalitetno i zanimljivo. I ako klinac od 16 i više godina nema razvijenu svest da skapira koliko gluposti ima u onim video klipovima, onda je potreba veoma velika edukacija i reakcija roditelja. Ako danas ne gleda snimak fucking ridera kako uči da vozi svoj motor, pa ga navrti na 200kmh, gledaće nekog drugog klinca na stranom kanalu. Toga je YT bar pun. To što je klinac praznoglavac je njegov problem. To što je on dečici uzor je naš problem.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Sad sam kod druga iz Dobanovaca, bio je medju prvima na licu mesta, poznaje oca od nastradalog dečka, i oca suvozača koji je preživeo. Po njegovom rečima, vozili su preko 200km/h, trag kočenja je preko 40 metara do udarca u automobil. Vozač motocikla je poginuo na mestu, a suvozač je imao neverovatnu sreću. Nije imao nikakvu opremu, čak ni kacigu. On je leteo nekih 20ak metara kroz vazduh i upao u kanal pored puta koji je na njegovu sreću imao vode koja je ublažila udarac prilično. Jedina ozbiljnija povreda je slomljena karlica. 

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Uticaj koji na klince ima YT je ne pojmljiv.
Puno je promoviranja alkohola, narkotika svake vrste, kriminala, doslovno gluposti.
Ali klinci u to vjeruju ka u sveto pismo i kad ih upozoriš na posljedice ismijavaju te.

Veliki, veliki problem kojem naše društvo nije doraslo.





Pogledajte komentare ispod


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Hornet the Grey

Bolje da nisam pogledao... Otislo drustvo u nepovrat. Samo ce gore biti, verujem da na casovima deca vise prate yt nego nastavu...
I voleo bih da gresim ali mislim da ce biti sve gore...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre sat vremena, el classico je napisao:

Uticaj koji na klince ima YT je ne pojmljiv.

I jos je pojacan promenom proracuna broja pregleda, lako se dolazi do "ozbiljnih" cifara pa se dobije privid da je IN, djavolja rabota, olaksana manipulacija. 

Sta moze 1 roditelj protiv 1000000 "zadovoljnih korisnika", tesko nama i buducim narastajima. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Jos jedna tuzna prica. Napustio nas je mlad momak, neka su mu siroki putevi nebeski. Mislim da je od malena vozio na ivici zileta sto pokazuju slike i snimci sa FB. Ljubav prema  motorima je izgleda nasledio od oca, ovaj klip je sa njegovog naloga.

Treba nam mnogo vise edukacije, kako mladjih tako i starijih bajkera da bi sto manje bilo ovakvih tema. 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5729 postova

Uistinu bih voleo da se polemika oko obuke nije povela u ovoj temi mada sam ucestvovao. 

 

Mozda ne bi bilo lose da se ta cela rasprava preseli odavde da ostavimo i ovako virtuelno momka da pociva u miru a ne da pisemo o uticaju YT vlogera ovde. Zaborave ljudi u kojoj temi pisu pa se moze oteti i nesto neukusno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 632 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.

Pokoj mladoj dusi.Ovde je samo jedno evidentno...Jednostavno nije imao od koga da nauci.Kraj.Mnogo je sredina u Srbiji,gde pameti nema,a goriva i konja na pretek...Zovu nesrecu da se desi...jednostavno.Hvala bogu pa nije jos nekog poveo sa sobom...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

"Nemoze mi niko nista...." polako i temeljno dominira u "svesti" nasih mladjih narastaja. Tu im prilicno pomaze i zakonodavstvo.
E bas ih brige..
Mogao bi staratelja strpati na 10 dozivotnih za njegove reakcije na neposlusnost i bezobraznost po danasnjem zakonodavstvu.
Nemoze ti nista.
Dete se rodi nevino a mi staratelji, roditelji i okolina, ga obrazujemo - stvaramo karakterni lik.
Rezultat vidimo kasnije i naravno izmisljamo kazne.
Eto kako nam se sveti nas narastaj.




Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Sudeći po svemu što sam pročitao, otac, veliki bajker je zakazao, kao i njegove kolega. Kao da je blagonaklono i s ponosom gledao na sinovljeve YT snimke. Dete mu je poginulo na istom mestu gde su snimci i pravljeni. Mladosti ludosti nema mesta, ni opravdanja kad je vožnja motora u pitanju. Tu je otac agresivno morao da utiče već sa prvim naznakama ludovanja. Glupost, primitivizam, arogancija, ponos koji prelazi granice normalnog i gubitak racionalnosti, odvele su mu dete u smrt.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 50 minuta, nntom je napisao:

Tu je otac agresivno morao da utiče već sa prvim naznakama ludovanja.

Odličan komentar,

 

ali kad posle neko kaže da je svoje dete u 10oj godini posavetovao tako što mu je rekao da mu je jedina obaveza da uči i sluša roditelje a ne da luduje, pojedinci pokušaju da izvrgnu ruglu.

 

Lično smatram da ovakve diskusije treba da se vode u ovakvim temama, neko reče da je neumesno ali ja mislim da ovakvim komentarima treba doći do uzroka nastanka jedne ovakve nesreće.

 

Skoro je u nekoj temi bila slika mamlaza koji svoje dete od 10ak godina vozi u školu na skuteru. Verujem da znate našta mislim, e jednom takvomn ocu bi trbalo dati da pročita ovu temu.

 

Pročitao sam ispovest oca nastradalog dečaka, odajem mu priznanje za izjavu u kojoj je rekao da za smrt njegovog sina nije kriv samo vozac automobila već i njegov sin koji je brzo vozio. Mislim da je i on shvatio gde je pogrešio u vaspitavanju deteta.

 

Momku neka su široki putevi nebeski a ocu neka sam Bog da snage da preživi ovu nesreću.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5729 postova
pre 2 minuta, travelman je napisao:

 

Pročitao sam ispovest oca nastradalog dečaka, odajem mu priznanje za izjavu u kojoj je rekao da za smrt njegovog sina nije kriv samo vozac automobila već i njegov sin koji je brzo vozio. Mislim da je i on shvatio gde je pogrešio u vaspitavanju deteta.

 

Momku neka su široki putevi nebeski a ocu neka sam Bog da snage da preživi ovu nesreću.

I ja sam je procitao i ptihvatam je apriori kao istinu i delim misljenje sa tobom. 

 

Strasno je sto je na ovaj nacin uvideo propust u vaspitavanju mada mozda i nije bilo propusta ko to zna osim njih samih. 

 

Zelim ocu da zbog ostale dece sto pre nadje pozitivan motiv da gura dalje i ne znam koja je prava rec ali veoma cenim iz te izjave njegov pogled na sve ukupnu odgovornost svih ucesnika u tragediji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Vlado, bilo je propusta i te kako da je bilo.

 

ovako se ne uci dete da bude dobar savestan bajker

15235442-1836449186592862-29564092336807

 

26951914-2040772876160491-88626498611867

 

10891428-1582526608651789-40258231689740

 

13532973-1767022783535503-89888962897505

 

13511958-1767022716868843-27955759223490

 

13502074-1767024250202023-82438344222842

 

Voznje bez kacige, tockarenje, ubrzanja pun gas ulicom gde zivi ne moze porci a da Otac nije video il nije znao godinama u krug.

Znao je to on, naucio ga tome i pustio da zivi na ziletu sa mislima nece se njemu desiti lose, dobar je vozac.....greska/propust!

Zao mi je Oca iskreno, tuga je to golema, treba preziveti naredni tezak period... uhh nedao gospod Bog nikom!

 

I sam sam otac, dva sina imam. Stariji sin Veljko, sada pokazuje znake da ce biti dobar vozac.

To mi ne daje za pravo da ga tek tako pustim da radi sta hoce i da ga ucim pogresno.

Prvi put kada se olupao u dvoristu sa bicikle, poceo sam ga uciti da polako Svet gleda mojim ocima, nista ne moze "pun gas" il "ja to znam, umem, mogu".

 

cekaj polako, docice vreme kad ces znati, umeti, moci pa i pun gas

cg-Zizcwe-Ng-V3-Mdh-T2-NVUZWq457-Vqc06-T

 

Deca su nasa ogledala hteli mi to ili ne. Od nas sve zavisi kakav ce sutra covek postati i dal ce opstati u ovom ludilu koji nas snadje modernoga drustva s'izopacenom slikom.

 

 

  • Sviđa mi se 11
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Liberty 125 ; Honda VFR 800 fi
Quote
On 9/19/2020 at 1:38 AM, Jovan Ristic said:

Da zaključim: da, gore je nego 90-ih.

 

U pravu si, tj i nisi. Bilo bi gore tad da je tehnologija bila kao sad. Tad je jugic bio pojam, jugo kabrio, to su vec zajebani likovi vozili. Jawa je mnogima bila pojam ili Planeta 5. A sad za 500e kupis motor koji je tada kostao basnoslovno. Da skratim, tada nisu imali na cemu da divljaju, tj nije bilo dostupno. Nemoj da se kladis da ne bi, pogotovo sto je kontrola bila manja, pa, cak, ni kacige nisu bile toliko obavezne. Ja se vozao na matiku bez iste, nemajuci pojma sta je to u stvari. Sa 11 sam mislio da kacigenose samo na trkama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja