Jump to content

Moto Zajednica

Dobanovci

Recommended Posts

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S

Nek me neko ispravi ako grešim i izvinjavam se unapred ali šta radi asocijacija za bezbednost motociklista i agencija za bezbednost saobraćaja? 

Kako je krenulo nešto nisam video da su pravili reklame ili bilo kakve kampanje ili apele za bezbednost motociklista.Naravno da oni nisu krivci za ovakve stvari ali stvarno je njihovo prisustvo minimalno. Druga stvar je zašto treninzi bezbedne vožnje koje asocijacija organizuje ne finansira država za sve zainteresovane motocikliste što je svakako u svačijoj koristi što bi takodje uticalo na čuvanje života pogotovo nas mladjih, a ne da košta toliko koliko košta što po meni nije ni malo jeftino.Treba sistemski raditi na tome.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
15 hours ago, antir3ality said:

@Jovan Ristic Bila je pre neki dan diskusija u drugoj temi: neki momak, vloger, od 20ak godina, koji je do sada vozio skuter - kupio R6, i zgazio ga sa društvom 240km/h od Paraćina prema Zaječaru. 50k pregleda, i preko 300 komentara podrške i oduševljenja napaljenih klinaca. Svako ko je pokušao da ukaže koliko je taj video opasan i kontraproduktivan - bio je napljuvan.
Teško je anulirati tako nešto.
Čudi me da recimo da medije to ne interesuje kao priča - možda bi u slučaju da mediji ovo obrade reagovala i policija - jer se na snimku jasno vidi brzinomer i brzine preko 240km/h .
Odmah da se ogradim - nemam ništa protiv dečka i ekipe, čak mislim da mu kanal ima dobrih sadržaja, ali na takav način popularizovati bahatu i opasnu vožnju je stvarno veliki problem, posebno kada se uzme u obzir ko mu je publika.

Neka je laka zemlja ovom klincu :(
 

Prijavljivati snimak. 

Meni su stavili age restriction i offensive na snimak od preko 3 miliona sa snimkom ISLE OF MAN TT trke i pesme od WASP...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
Pre sat vremena, Satelis je napisao:

Nikola se zove decko, link ka FB stranici i kad vidite..... sve ce vam biti jasno, poginuo je maltene pred kucom.

 

 

 

Vidiš FB i sve jasno.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

 

pre 13 minuta, drager95 je napisao:

Kako je krenulo nešto nisam video da su pravili reklame ili bilo kakve kampanje ili apele za bezbednost motociklista.Naravno da oni nisu krivci za ovakve stvari ali stvarno je njihovo prisustvo minimalno

 

Sad ce, za dan dva, da se jave iz agencije, ispricaju neku bajku, apel, skinu krivicu sa sebe i nastave da uzivaju u blagodetima drzavnih povlastica.

"Nije Milosevic kriv, mi smo govna!", ziva istina... 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Mlad dečko u svakom slučaju.

 

Koliko vidim iz nekog mog ugla, agencija za bezbednost postoji samo na papiru. Nisam video neke akcije sa njihove strane, osim pojavljivanja na TV u i manekenisanja.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000

Mali je na motoru bio siguran kao da se na njemu rodio. Tuga i zalost! Najteze pada jos jedan dokaz da koliko god su nase vozacke sposobnosti dobre, to nista ne znaci protiv sile jacega jer smo ranjivi sa svih strana.

Mnogo mi je zao ovog deteta.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
Pre 15 sati, Jovan Ristic je napisao:

Pa ja mislim da bih prijavio tog dečka youtube adminima. To beše ona fuckinrider ili kako već?

Taj klinac sa YT je dobar dečkić, nije on ni motorista, ni bajker, nego mu pratioci skupili pare da kupi motor, a samo što je položio za A kategoriju. Inače, njegovi pratioci su dečica od 10-12 godina, oni i ne voze motore. Dal mislite da ijedan motorista prati one klipove. On je našao svoju publiku, a oni su bezopasna dečica. "PUN GAS" je idiotizam koji treba zabraniti, to je opasno. Takmiče se ko će bolji story na Instagram da snimi.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 31 minuta, Jovan Ristic je napisao:

Mlad dečko u svakom slučaju.

 

Koliko vidim iz nekog mog ugla, agencija za bezbednost postoji samo na papiru. Nisam video neke akcije sa njihove strane, osim pojavljivanja na TV u i manekenisanja.

Njihova glavna akcija se svodi na arčenje novca iz budžeta.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 1 minut, Arso je napisao:

Njihova glavna akcija se svodi na arčenje novca iz budžeta.

Ma ko ih šiša, nebitni su totalno. Treba da vidimo šta možemo sami da uradimo 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Upravo sada, Jovan Ristic je napisao:

Ma ko ih šiša, nebitni su totalno. Treba da vidimo šta možemo sami da uradimo 

Navešću samo jednu malu  ilustraciju. Pre nekoliko godina, mislim da sam o tome pisao na forumu u Čačku su u saradnji sa jednim klubom organizovali kurs bezbedne vožnje, mislim da je bio i Jevtić i nekoliko policajaca koji voze presretače, elem prva pokazna vežba je bila prilikom dolaska pred zgradu Gradske uprave kada su svi do jednoga skrenuli u ulicu u koju je to zabranjeno. Slučajno sam se našao na pešačkom prelazu i doviknuo jednom od njih da je tu zabranjeno skretanje levo, a odgovor je bio odmahivanje rukom koje se na sve jezike može prevesti kao " Ma ko te hebe". I o čemu onda mi ovde dalje da tupimo? 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 2 minuta, Arso je napisao:

Navešću samo jednu malu  ilustraciju. Pre nekoliko godina, mislim da sam o tome pisao na forumu u Čačku su u saradnji sa jednim klubom organizovali kurs bezbedne vožnje, mislim da je bio i Jevtić i nekoliko policajaca koji voze presretače, elem prva pokazna vežba je bila prilikom dolaska pred zgradu Gradske uprave kada su svi do jednoga skrenuli u ulicu u koju je to zabranjeno. Slučajno sam se našao na pešačkom prelazu i doviknuo jednom od njih da je tu zabranjeno skretanje levo, a odgovor je bio odmahivanje rukom koje se na sve jezike može prevesti kao " Ma ko te hebe". I o čemu onda mi ovde dalje da tupimo? 

Verujem da je bilo tako. Ne osvrćem se na njih, jer smatram da ne rade svoj posao kako treba. Uglavnom, mi kao zajednica nismo mali i to bi trebalo da iskoristimo u smislu skretanja pažnje na probleme. Najveći problem kod motociklista je nepoštovanje brzine kretanja, naročito u naseljenim mestima. Džabe posle kukamo kako je neko izleteo, ako se krećemo 100 km/h na delu gde je ograničenje npr. 30 km/h.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 2 minuta, Jovan Ristic je napisao:

Verujem da je bilo tako. Ne osvrćem se na njih, jer smatram da ne rade svoj posao kako treba. Uglavnom, mi kao zajednica nismo mali i to bi trebalo da iskoristimo u smislu skretanja pažnje na probleme. Najveći problem kod motociklista je nepoštovanje brzine kretanja, naročito u naseljenim mestima. Džabe posle kukamo kako je neko izleteo, ako se krećemo 100 km/h na delu gde je ograničenje npr. 30 km/h.

U potpunosti se slažem sa tobom ali ne vidim način kako to sprečiti. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
21 minutes ago, Yanco said:

Taj klinac sa YT je dobar dečkić, nije on ni motorista, ni bajker, nego mu pratioci skupili pare da kupi motor, a samo što je položio za A kategoriju. Inače, njegovi pratioci su dečica od 10-12 godina, oni i ne voze motore. Dal mislite da ijedan motorista prati one klipove. On je našao svoju publiku, a oni su bezopasna dečica. "PUN GAS" je idiotizam koji treba zabraniti, to je opasno. Takmiče se ko će bolji story na Instagram da snimi.

Slažem se sa tobom da dečko sa tog kanala baš deluje kao ok lik, i kao što sam rekao ima dosta dobrih klipova, ali nikako se ne slažem da promocija te bahate,  brze vožnje nije problem. Pa baš to što si naveo kakvi ga klinci prate je najveći problem! Baš oni će za par godina doći u godine ovog nesrećnog dečka koji poginu ispred svoje kuće ... Njima sada, baš u tim godinama treba objasniti i pokazati ovu temu ovde, a ne promovisati kako je 240km/h na magistrali nešto super kul i zabavno.

Jer ovo je problem za koji su potrebne godine da se reši - ne može se ništa uraditi sada za sledeću godinu. Samo preventiva i edukacija, a to treba početi što je ranije moguće.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 2 minuta, Arso je napisao:

U potpunosti se slažem sa tobom ali ne vidim način kako to sprečiti. 

Ne može se 100% sprečiti, ali ako dovoljno promovišemo razne tekstove slike, organizujemo kampove bezbedne vožnje možda i bude nekog efekta. Već sam reka ranije i jedan spašen život veliki je uspeh. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Nemam sta pametno reci, laka mu zemlja!

Sto se tice inicijative pada mi na pamet "Minut cutanja" na Slaviji, da se zaustavi saobracaj i na vecim mestima, trgovima uz transparent neki, malo je minut za sve mlade zivote ali nesto treba uraditi!


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5729 postova

Ja vas malo ne razumem. Kakve akcije, agencije i apeli kada ovi momci nisu zainteresovani za svoju bezbednost? Sta na silu cete ih privesti na obuku mada oni misle da mozda samo Markez malo bolje vozi od njih. 

 

Mislim sve ok samo je to po meni lajanje u prazno. 

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Ovo je problem Vlado, problem je ne kažnjavati ovakve idiote. Pre 2 meseca je polozio za A, snimio klip, prodao skuter od 50cc I jurio negde oko NS sa R6 oko 200kmh.

 

Kao sto neko već spomenu, klinci gledaju ovog bezmozgovica, i u fazonu suu: Wow, 2 meseca mi je.potrebno da od noob-a postanem pro koji vozi 200kmh. A onda ... E onda ih neko objavi ovde...

 

 

P.s. - On se pisa na zakon !?!

 

Mislim da poprilično omalovazavamo uticaj YT na decu. Po meni uticaj je vrlo ozbiljan!

 

 

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

 

 

 

036ae3c32f8ffe23439494015392bf28.jpg&key=18b5f319eae874b5cb4a3becdc602661ef7d4f1d19d34a1473b8b9854df498bf513422205bb8c5e7e45a653f6d3ed72c.jpg&key=01ddbfb33ebc9d33a7cbf51024a6652317e1fe9c2bfb28738b3039d0bebac8826634523a9740856c91013e2e3e52adcf.jpg&key=05d363d9251f5488898dd1daae6f41b204fe8f2ccc03cf8da76a26d426ed1501

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

@dvlns
I dete koje tek prohoda nije zainteresovano za svoju bezbednost, ali nas to ne sprečava da mu objasnimo šta je opasno i kakve su posledice. Tako nekako doživljavam i ove klince koji se po prvi put susreću sa jakim mašinama. Ja mislim da su baš oni najbitnija ciljna grupa.
I na kraju - jedno je sigurno:  ako se ništa ne pokuša - 100% neće biti nikakve promene. A ako se pokuša - postoji šansa da do nekog malog broja dođe poruka, i to je već neki uspeh.

edit: @ProMaster upravo o ovom momku smo i pričali.

edit2: pročitah negde da klinac koji je poginuo nije bio ni punoletan ... Tuga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Znam da jeste, zato sam se i nadovezao. Žalosno je što takve sponzoriše Motoland, a onda se prikljucuju nekim akcijama bezbednosti. Ne gospodo, ako finansirate takve, ne mešajte se sa onima koji rade nešto dobro.

Razumem ja po koji klip sa brzom voznjom, udari adrenalin, to na kraju krajeva dize i rejting kanala, gledanost i ostalo.. Ali ne da bi mi robijao zbog onakvih klipova, nego....

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5729 postova

Ma nemam ja nista protiv samo da bi nekome preneo neko znanje on mora da bude zainteresovan da primi to znanje, ovaj momak sa YT mi ne deluje kao neko ko zeli da slusa i uci. 

 

@ProMaster apslolutno si u pravu, samo kaznjavanjem se moze uticati mada kod mladica koji ne zaradjuju sami novac cak i kazne nemaju dovoljan uticaj.

 

Za mene su problem ljudi koji su stradali a vozili su uobicajnim brzinama. Namerno ne pisem u skladu sa ogranicenjem jer zaista mislim da kada bi svi vozili u skladu sa ogranicenjem ne bi bilo mnogo ili cak uopste smrtnih ishoda.

 

U mojim ocima nije isto ako je neko putovao brzinom od 120 km/h i stradao i ako se neko trkao po selu i isao 120 km/h i stradao

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Taj klinac se ovde registrovao na forumu zbog moje kritike na to da je sa skutera prešao na R6, i napao me kako ja njemu želim da pogine... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200gs,BMW R 25/2
Pre 4 sati, drager95 je napisao:

Nek me neko ispravi ako grešim i izvinjavam se unapred ali šta radi asocijacija za bezbednost motociklista i agencija za bezbednost saobraćaja? 

Kakva bre agencija, gde su mu roditelji, čuvajte i vaspitavajte svoju decu.Niko se više ne posvećuje na pravi način svojoj deci. zanemarujemo ih , na mnogo načina . A nisu samo batine vid vaspitavanja, kako mnogi misle, malo pažnje bi možda nekad više pomoglo.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja