Jump to content

Moto Zajednica

Dobanovci

Recommended Posts

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
4 minutes ago, Jovan Ristic said:

Ljudi šta je ovo? Ginu klinci svaki dan :( 

Nažalost, prirodna selekcija, kolega. Nema pomoći.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Upravo sada, Dexterr je napisao:

Nažalost, prirodna selekcija, kolega. Nema pomoći.

Nekako ne mogu da se pomirim sa tim. Krivo mi je svakog tog izgubljenog života. Izgleda da ćemo morati više da "ružnim" slikama bomardujemo društvene mreže. Pre neki dan klinac beše 17 godina? Danas ovo. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Regal Raptor 400ccm

Nesto sam u glavi pratio crni bilans ove godine, sve deca do 28 godina...najvise njih je od 19-25 godina. Imam sina od 23g. i svaki put kad procitam nesto ovako meni se zeludac okrene. Osnovno je nepoznavanje motora ispod sebe, treba par godina da ga vozi pa da kaze da je krenuo da ga upoznaje...

Danas deca za male pare kupe jaku masinu (gledaju lozane na youtube) i gas do daske, a dovoljan je jedan kamencic da se izgubi kontrola.

Tuga bozija. Mladost nam odlazi u nepovrat.

Saucesce porodici a vi deco pamet u glavu...

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

@Jovan Ristic Bila je pre neki dan diskusija u drugoj temi: neki momak, vloger, od 20ak godina, koji je do sada vozio skuter - kupio R6, i zgazio ga sa društvom 240km/h od Paraćina prema Zaječaru. 50k pregleda, i preko 300 komentara podrške i oduševljenja napaljenih klinaca. Svako ko je pokušao da ukaže koliko je taj video opasan i kontraproduktivan - bio je napljuvan.
Teško je anulirati tako nešto.
Čudi me da recimo da medije to ne interesuje kao priča - možda bi u slučaju da mediji ovo obrade reagovala i policija - jer se na snimku jasno vidi brzinomer i brzine preko 240km/h .
Odmah da se ogradim - nemam ništa protiv dečka i ekipe, čak mislim da mu kanal ima dobrih sadržaja, ali na takav način popularizovati bahatu i opasnu vožnju je stvarno veliki problem, posebno kada se uzme u obzir ko mu je publika.

Neka je laka zemlja ovom klincu :(
 

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 2 minuta, antir3ality je napisao:

možda bi u slučaju da mediji ovo obrade reagovala i policija

Mediji su sve ovo i napravili, generalno. 

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Pa ja mislim da bih prijavio tog dečka youtube adminima. To beše ona fuckinrider ili kako već?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Ovih dana ćemo pokrenuti neku medijsku akciju preko Bjba, da uradimo bar na taj način šta možemo i da koliko toliko apelujemo na sve. Sledeće sezone ćemo sa tom akcijom početi od početka sezone. Stvarno je mnogo ljudi poginulo ove godine.

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Po meni medijska akcija ima smisla samo ukoliko se usko targetiraju vozači kojima se šalje poruka. 

 

Influenseri svih vrsta počevši od onih koji su u moto fazonu pa onda ostali. 

 

Youtube, Instagram post/story, tik tok, baneri na sajtovima moto opreme itd..

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Neznam šta je to sa mladim ljudima, ali ljubav prema motorima verovatno nije. I posle 42 godine na dva točka, motor gledam kao nešto što me ispunjava i odnosim se prema njemu sa strahopoštovanjem. Znam svoje granice, pogotovo u ovim godinama, i znam njegove granice. Treba uživati u vožnji istog, prirodi, osećaju slobode...

A kada smo kod dotičnog vlogera, mislim da sam ga video tog dana. Vraćao sam se iz restorana Balašević, i kod čestobrodice vetar je toliko duvao da je mene sa ženom na ovoj teškoj mašini zanosio. U susret je prošao tip na sportnjaku, zalegao na tank, sa bar 180 km/h. Možda sam omatoreo, ali ja nisam smeo preko 80. Šta reći: deco, smirite se i uživajte na dva točka. To nije igračka

Saučešće porodici

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Mislim da ne postoji nikakvo efikasno resenje da se sprece ovakve situacije, pogotovo u danasnje vreme kad svako moze da bude poznat i da bude uzor mladima (kao neki gore navedeni).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Ma divljaju klinci i u kolima,samo se tamo greske malo vise prastaju.preticu sa desne strane, po gazeli jedu govna... seljacko drustvo u kome je spoljna manifestacija sve.

Mislim da u vaspitanju dece treba krenuti od toga da nije uopste bitno koliko si "jak"i kako te drugi vide. U Nemackoj klinci voze i Trabanta i Golfa GTI ali isto se ponasaju u saobracaju,samo je fora drugacija. Ovde ako nisi nasilan i ako ne blicas iza drugih uz bubanj potok nisi ni za k.... 

  • Sviđa mi se 10
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
Ovih dana ćemo pokrenuti neku medijsku akciju preko Bjba, da uradimo bar na taj način šta možemo i da koliko toliko apelujemo na sve. Sledeće sezone ćemo sa tom akcijom početi od početka sezone. Stvarno je mnogo ljudi poginulo ove godine.
Prvo, ne možete na sve da "apelujete" istom porukom. Koja bi to uopšte bila poruka? Misliš da niko ne zna da se gine u saobraćaju?
Sam si pomenuo par poruka iznad ovog sa yt i 300 komentara podrške. Misliš da niko od njih 300 baš ništa ne zna? Ja mislim baš na protiv da svi sve znaju ali je život ovde jako jeftin. Niz razloga postoji u više oblasti. Koja se perspektiva nudi u ovome društvu nekome ko ima 20 godina danas? Šta da radi, čime da se bavi? Kojim vrednostima da se rukovodi? Ovo bi povezao i sa činjenicom da je droga sve jeftinija ali zadržimo se na saobraćaju, bez obzira što je problem širi. Konkretno ove godine u septembru mislim da su svi posebno podivljali, više nego prethodnih godina, jer u prvoj polovini godine nisu dovoljno divljali zbog epidemije.

Imam niz konkretnih primera koje ne pišem u onoj temi Bahati mamlazi jer i onako ima dovoljno materijala. Juče čovek autom iseče policajca na motoru sa uključenim blinkerima koji vozi po šinama, danas GTI ide 200kmh niz Bulevar. Bele kombije koji uleću na Slaviju sa svih strana da ne pominjem.

Da zaključim: da, gore je nego 90-ih.
  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 1
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Kao klinac (sada imam 36 godina, dakle mislim na period kada sam imao 16, 17, 18 godina) sam vozio neke razne tudje motore jer moji nisu hteli da mi kupe motor i bio sam jako ljut na njih. Nisam ni znao koje su moguce posledice, a nisam o tome ni razmisljao. A onda sam imao zamalo peh, ali dovoljno zamalo da godinama nisam smeo da sednem na motor. Kasnije i kada me prosao strah, dosla je na scenu ljubav prema zivotu. Dakle, nije bio nikakav problem iskesirati motor, ali je bio problem taj sto sam znao da moja luda glava nije sazrela dovoljno da zna da me sacuva. I kupio sam motor tek onda kada sam bio siguran da mi je glava saveznik a ne neprijatelj. I iz tog skromnog vozackog iskustva, koje traje godinu ipo dana i nekih 10.000 km, mogu da kazem samo da me je to za tih godinu ipo dana sacuvalo vise puta nego sto i zelim da se setim (a pricamo samo o situacijama koje sam uocio. Obzirom da sam realno jos uvek pocetnik, sigurno je bilo i mnogo onih koje nisam uocio). I gledajuci iz ove perspektive, jako sam zahvalan mojima sto mi nisu udovoljili i kupili mi motor.

Da sumiram: koliko god neko bio obrazovan ili neobrazovan, mlad ili star, ljut na zivot ili zadovoljan njime, zeljan dokazivanja ili vec dokazan, pod dejstvom opijata ili trezan, jedna je stvar svima zajednicka - SVI ZELE DA ZIVE.

Mislim da je jako vazno prikazati posledice. I to sto detaljnije, realnije i istinitije. Prikazati ih kroz primere ljudi koji su imali srecu to da prezive, kao i porodica onih koji nisu imali tu srecu. I napraviti taj sadrzaj javno dostupnim za deljenje svima nama, kako bi mogli da ga podelimo nebrojeno puta na svim onim mestima gde smatramo da je potrebno.

Problem jeste sistemski i slazem se da je jedini nacin da se resi potpuno i dugorocno taj da se stvari promene iz temelja. Medjutim, nemamo toliko vremena i treba delovati odmah i direktno, provokativno i brutalno i udariti pravo u strah, nadajuci se da ce strah od gubitka zivota osvestiti ljubav prema zivotu, a zatim i paznju.

Raspisah se, ne zamerite na obimnom postu.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 3 sati, X8 Vračar je napisao:

Prvo, ne možete na sve da "apelujete" istom porukom. Koja bi to uopšte bila poruka? Misliš da niko ne zna da se gine u saobraćaju?
Sam si pomenuo par poruka iznad ovog sa yt i 300 komentara podrške. Misliš da niko od njih 300 baš ništa ne zna? Ja mislim baš na protiv da svi sve znaju ali je život ovde jako jeftin. Niz razloga postoji u više oblasti. Koja se perspektiva nudi u ovome društvu nekome ko ima 20 godina danas? Šta da radi, čime da se bavi? Kojim vrednostima da se rukovodi? Ovo bi povezao i sa činjenicom da je droga sve jeftinija ali zadržimo se na saobraćaju, bez obzira što je problem širi. Konkretno ove godine u septembru mislim da su svi posebno podivljali, više nego prethodnih godina, jer u prvoj polovini godine nisu dovoljno divljali zbog epidemije.

Imam niz konkretnih primera koje ne pišem u onoj temi Bahati mamlazi jer i onako ima dovoljno materijala. Juče čovek autom iseče policajca na motoru sa uključenim blinkerima koji vozi po šinama, danas GTI ide 200kmh niz Bulevar. Bele kombije koji uleću na Slaviju sa svih strana da ne pominjem.

Da zaključim: da, gore je nego 90-ih.

Sve stoji što si rekao, ali mi ćemo da uradimo sve što je u našoj moći makar da skrenemo pažnju na one do kojih poruke stignu. Ako dopre makar i do jednog klinca i na taj način ga natera da razmisli malo, smatraću da smo uspeli. Možemo da sedimo, gledamo i ne radimo ništa. Svaki pokušaj vredi.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Pun je grad automobila i motora sa nalepnicom PUN GAS, grupa koja snimcima pokazuje dokle ide ljudska glupost. Prolazak na crveno sa 100 km/h je odavno za njih mala maca. 

Pun mi je qrac vise ove drzave koja ne zeli da ucini nista, a imaju dokaze crno na belo. 

Neka je detetu laka crna zemlja. Jadna je porodica koja mora da nastavi zivot u vecitom bolu. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Pun gas debili su posebna prica, najgore od svega sto sam citajuci komentare sa pojedinih stranica uvideo da je veliki deo ako ne i vecina ljudi od 30+ godina koji su impresionirani time kako se neki debili trkaju po mostovima, autoputevima i gradskim ulicama obliazeci i sa leve i sa desne strane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Jeste da je kurir, ali se vidi da su se trkali i da mu jeste oduzeta prednost. Ali kad vidim po tvojim fotkama u pitanju su uličice...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Taj dečko je bio u onom spotu kod Djomla KS, mislim da se pesma zove kaciga. Tad nije mogao da dohvati tlo, a vozio je nešto veliko baš u spotu, ako sam dobro zapazio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja