Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere 1200

Recommended Posts

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25
On 9/26/2020 at 2:17 PM, Alekre said:

 

Kakvi majstori, zamenis sam ulje, filtere i vozi. Sto se delova tice, sve je to isti kurac, svaki oem deo kosta mnogo.Pre neki dan kupovao ulje u Plattneru za druga. 2100din litar, 2500din filter ulja. Ovce uvek bile za sisanje... Stvar je ko sta voli da vozi, ko sta sebi moze da priusti i sta mu se svidja. Sve je to manje vise isto

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Naleteo sam na ovaj oglas 

6ef08476d354-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Yamaha XTZ 1200 Super Tenere, 2012. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 59500 km, Ub. Cena 6.990 € - Motori - Polovni Automobili

deluje mi skroz ok sto se tice opreme i sl. ali vec neko duze vreme stoji a da se nije prodala. Neko zna nesto vise o ovom uvozniku iz Ub-a i o ovom konkretno motoru? Da se ne cimam do tamo bez veze...  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc

Joca iz Uba. Dosta dugo uvozi motore, nekad je radio samo afrike. Ima dosta ljudi sa foruma koji su trgivali sa njim.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
Pre 2 sati, vava je napisao:

Joca iz Uba. Dosta dugo uvozi motore, nekad je radio samo afrike. Ima dosta ljudi sa foruma koji su trgivali sa njim.

 

pre 8 minuta, mitri je napisao:

Na forumu je u vreme dok je radio samo Afrike bio poznat kao Jovica Afrikanac  :africa:

Kakav je bio generalno utisak ljudi? Jel bilo nekih horor prica? :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Po mom sećanju važio je za jako korektnog trgovca motorima. Štaviše, ja sam uputio dvojicu drugara iz KŠ da kupe Afrike kod njega i bili su zadovoljni. Doduše, to je bilo pre desetak godina, valjda se nije promenio.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 519 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Licno poznajem Jovicu i kupio sam par motora od njega.

Skroz korektan trgovac, nece da uvali, svaki motor toliko upicani, isprska i izmaze da bude mastan kao slanina:), cak i gume maze.

Naj bitnije je da ne uvozi lupane motore, ne vraca kilometrazu ( cesto budu u ponudi motori i sa dosta velikim kilometrazama).

Uglavnom uvozi motore sa dosta opreme, sa kojima je lepo putovano ali su i pazeni i odrzavani

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha 1200 Super Tenere
On 9/16/2020 at 3:20 PM, Guest said:

Ja sam moju izdrndao nekih vec 7000 km, i za sad mogu da sumiram ovakvo iskustvo:

 

Vrline:

  1. Dosta snage poseduje iako ima "samo" 110 hp. Lagano dogura do 200 km/h, bez da se oseti brzina ili neko preterano ubrzanje.
  2. Ne oseca rupe po putu kada se dobro podesi ogibljenje, fantastican i za krivine s dobrim ogibljenjem.
  3. Probija vetar veoma efikasno na autoputu s dogradjenim vizirom.
  4. Ne cuje se ni previse bucno ni previse tiho (s Akrapovic sistemom)
  5. Nikakvo specijalno odrzavanje ne zahteva, ulje u motoru/kardanu, filter za ulje/vazduh, gume, kocnice i lako doguras do 120.000 km bez ikakvog naknadnog servisa (podesavanje ventila, otvaranje motora, sta god), iz price znam ljude koji voze Tenere X godina bez problema
  6. Veoma udoban kako za vozaca, tako i za suvozaca.
  7. Tezina iako 260kg, se apsolutno ne oseca. Motor se vozi kao da ima 100 kg a ne 260 kg zbog toga kako je Yamaha napravila teziste. Isto zbog tog tezista, na makadamu se osecas kao zalepljen za zemlju, motor mnogo pruza osecaj sigurnosti prilikom voznje. Na auto putu osecaj kao da si u vozu a ne na motoru.
  8. Odlican za visoke ljude, smrt za niske. Meni je motor taman, obzirom da sam visok 191cm. Cale i ujak koji su probali motor, a visoki oko 175cm - 180cm, jedva se penju i jedva ga drze u mestu. Doduse uzeti u razmatranje i to da su obojica debelani, sa finim pivskim stomacima, pa mozda i to malo odmaze. 

Mane:

  1. Ne oseca se brzina. Previse brzo nabija i vuce u niskim obrtajima, dok kazes keks vec ides 80 po sred grada, a tek si malo zavrnuo gas.
  2. Kocnice su dobre, ali trebaju biti najbolje, obzirom da se radi o zaustavljanju motora od 260 kg, moglo je to bolje.
  3. Obzirom da se brzina ne oseca, da motor pruza neverovatan osecaj sigurnosti prilikom voznje i time sto je udoban, moze veoma lako da dosadi nekom. Ne znam kako da opisem, ali ovo je jedini motor koji sam vozio koji mi ne pruza uopste osecaj da vozim motor. 
  4. Dva klipa. Ne mogu i dalje da se naviknem na specifican rad i zvuk, meni smeta. 
  5. Tezak kao tucak, 260 kg. Ne dao bog da padnes, dignuti ga vise neces. Zato i ne treba preterano eksperimentisati po off-roadu s ovim motorom. 
  6. Kod nekih se cuje lanac u motoru prilikom paljenja (do 2014 godista, posle su resili taj problem), a to se desava jer spaner lanca u motoru voli da otkaze i da napravi haos. Kod nekog nista, a kod drugog svasta. Treba voditi racuna o spaneru, i eventualno ga zameniti odmah cim se pojave neki cudni zvuci prilikom paljenja. 

 

Sve u svemu, meni je ovo jedan odlican motor, ali nedovoljno zabavan za mene, zato se i razmisljam da ga prodam/menjam za neki drugi, cisto da promenim a i da osetim malo tu brzinu. :)

Moguće je da sam baš ja kupio ovaj primerak pa onda i da dam svoje mišljenje i sud...imam ga oko 3 meseca i 4000 km vožnje i kupih ga u Tehnodromu...plavog,sa Akrapom i 3 kofera.Moja otežavajuća okolnost je što sam ga uzeo posle velikoga 1250 Bandita koji ima neprevazidjen agregat koji svojim Nm može kuću da povuće...Dva klipa...radi kao traktor...redni 4 je keva..kočnice u proseku klase,udoban kao omiljena fotelja,ima radjeno sedište,sa jos jednom preradom može na put oko sveta,težak i visok..ja sam 180 i jedva sam, no...malo adrenalina iako puni brzo i jako,valjda je preveliki ali zato pruža osećaj moći i privlači pažnju jako kome je to važno,stvarno moćno deluje.Fali mu indikator stepena prenosa,imao sam ga na Banditu ali može i bez njega.Realan i subjektivan osećaj je fali mu još 30 konja i nekoliko cilindara ali onda to ne bi bio taj motor,malo šale...dobar i odličan u tom cenovnom rangu,zaštita od vetra takodje dobra,malo ogibljenje ne oseca naše puteve baš jako bolno,brzo kuva na 105 stepeni...ali i brzo vraća temperaturu...pegla krivine kao na šinama i nosi se sa BMW sektom od 1600 kuba ali je to više do vozača,sve u svemu veoma solidan motor i voziću ga verovatno još godinu dana...koga šta zanima slobodno neka pita

viber_slika_2021-05-15_19-50-56.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
On 31. 8. 2021. at 21:09, Dex VFR je napisao:

Moguće je da sam baš ja kupio ovaj primerak pa onda i da dam svoje mišljenje i sud...imam ga oko 3 meseca i 4000 km vožnje i kupih ga u Tehnodromu...plavog,sa Akrapom i 3 kofera.Moja otežavajuća okolnost je što sam ga uzeo posle velikoga 1250 Bandita koji ima neprevazidjen agregat koji svojim Nm može kuću da povuće...Dva klipa...radi kao traktor...redni 4 je keva..kočnice u proseku klase,udoban kao omiljena fotelja,ima radjeno sedište,sa jos jednom preradom može na put oko sveta,težak i visok..ja sam 180 i jedva sam, no...malo adrenalina iako puni brzo i jako,valjda je preveliki ali zato pruža osećaj moći i privlači pažnju jako kome je to važno,stvarno moćno deluje.Fali mu indikator stepena prenosa,imao sam ga na Banditu ali može i bez njega.Realan i subjektivan osećaj je fali mu još 30 konja i nekoliko cilindara ali onda to ne bi bio taj motor,malo šale...dobar i odličan u tom cenovnom rangu,zaštita od vetra takodje dobra,malo ogibljenje ne oseca naše puteve baš jako bolno,brzo kuva na 105 stepeni...ali i brzo vraća temperaturu...pegla krivine kao na šinama i nosi se sa BMW sektom od 1600 kuba ali je to više do vozača,sve u svemu veoma solidan motor i voziću ga verovatno još godinu dana...koga šta zanima slobodno neka pita

viber_slika_2021-05-15_19-50-56.jpg

Puzdrav druze, ja sam pre dve godine takođe gledao taj isti motor u Tehnodrumu.
Nije mi odgovarao zbog visine, i malo zbog njegovog gabarita…
Ako nije tajna,koliko si ga tada platio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja