Jump to content

Moto Zajednica

" Patrola do Jadrana u doba korone"

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 1656 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Posle trke i dalje uzivamo u carima jadrana jer nemamo jos mnogo. Idemo do naseg druga Urosa u Krasice se okupamo i tamo neki put i bacimo neki lep pogled i sa druge strane zaliva. Uvece idemo svi zajedno malo u Kotor, Stari grad da obidjemo i vidimo kako je to u doba korone. Kako to inace izgleda sad je da te tuga neka uhvati, gde nekad nisi mogao da prodjes ali bukvalno, sad je prazno i tek po kojeg znatizeljnog prolaznika sretnes. Kafici polu prazni, mozes da sedes gde god hoces sto pre nikako nije bio slucaj. Motora ispred mnogo, mislili smo da je drugacije ali to je cinjenicno stanje. Malo smo parili oci i napravili neku nocnu sliku iz kotora. IMG_20200913_213245.jpgIMG_20200913_213312.jpgIMG_20200913_213340.jpgIMG_20200913_213836.jpgIMG_20200913_213858.jpgf3c596a803506d26f952d53541ce713c.jpgf2752f1c508e848e0f2f81899747a7c6.jpg82b25ebda402dd6a98b7091284a3d934.jpg

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1656 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Posle Kotora trk raniije na spavanje, ujutru rano samo dorucak, pakovanje i gas, ipak nas ocekuje bas momacki da vozimo ceo dan i predjemo 550 km da bi stigli kuci. Restoran radi od 8:00, tako da mi nemozemo krenuti kako god okrenes pre 9:00. Sta je tu je, u 9:00 na trajekt pa na drugu stranu i napustamo zaliv i hitamo ka Bosni. Zbogom more, vidimo se dogodine, samo da smo zdravo. IMG_20200914_091310.jpgIMG_20200914_092931.jpgIMG_20200914_093037.jpgIMG_20200914_092950.jpgIMG_20200914_093023.jpg73fdb73296b6fb893edb8e067e6b2277.jpg

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1656 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Dok smo sipali gorivo u Meljinama slucajno smo culi info da Bosne ne pusta vise od tog dana da se iz Cg udje bez testa. Ihaaaaa bice veselo ako bude tako, ako moramo ponovo na Pljevlja nema nas do 3 ujutru kuci. No ajmo probati pa sta bog da, pravimo se ludi i idemo. Dolazimo na granicu, prelaz Sitnica kod Trebinja, dokle momci, pitaju nas? Idemo za Bg, kazemo mi. Od danas su te i te mere, samo prevezite kroz Bosnubez zadrzavanja velikog i do kraja dana da izadjete. Naravno ciko bice kako ti kazes, hvala ti puno i ziv bio. Uf sad se lakse dise. Spustamo se u Trebinje i svracamo na pumpu da uzmemo neku energiju i da se osvezimo bese bas toplo. IMG_20200914_105812.jpgIMG_20200914_105820.jpg

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1656 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Vreme lagano odmice, daleko je Beograd, menjamo se tu malo za motore, sledeca stanica je Tjentiste. Deonica Trebinje- Gacko na kojoj sam vozio ovog po dobro nabrijanog T- maxa je izvrsna za voznju. Duge brze krivine, malo saobracaja, cesta odlicna, pravo uzivanje u voznji. Da povucem jednu paralelu izmedju ova dva skutera. T max jedan po dobro sportski nastrojen skuter za razliku od Silvera koji je rekao bi klasican turing skuter, ali daleko od toga da on ne moze lepo da sprinta po krivinama. No t- max pravi sportak u dusi, moze dosta agresivnije da se vozi. Prednja viljuska, vesanje, ram, kocnice sve vrhunsko, mnogo bolje nego na Silveru. Lezi u krivini odlicno, izlazi iz krivine jos bolje, sve u svemu osmeh mi je bio na licu celo vreme. Udobnost, komfor i zastita od vetra naravno na strani Silvera. U Gacku ponovo svako svog ata i gas kroz Sutjesku do Tjentista gde pavimo kratku pauzu za kafu i neku lepu fotkuIMG_20200914_125614.jpgIMG_20200914_125030.jpgIMG_20200914_125640.jpgIMG_20200914_125649.jpgIMG_20200914_125701.jpg6a631df49aef4c8f423f219245216819.jpg

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 220 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KTM 890 Adv, BMW R1250RT

Noleee, bravooo...

Prosto neverovatno, koliko se stvari podudarilo (od donošenja odluke da se ide, zamene guma, rađenje testa, bili u CG od 10-13) ovog septembra kod nas.

Čak smo i prespavali jednu noć kod Polića u Igalu, vratili se isti dan (13.nedelja istim putem)
a da se nigde nismo sreli...

 

66780964_CG2020.thumb.jpg.10fb49fc643d2f1538887456edc91613.jpg

 

Moramo to popraviti, ako ne sada onda u toku zime.

Pozzz, srećno i samo napred...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 220 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KTM 890 Adv, BMW R1250RT

Da, upravo pročitah da ste u nedelju gledali GP i kupanjac...

Važno je da je za nama ostala jedna lepa vožnja (u ovoj čudnoj 2020.) na moru...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1656 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Sve je bilo bas onako kako treba, u pravom momentu su se poklopile kockice i to je to. Ja prezadovoljan i ostace lepe uspomene sa ove voznje sigurno.

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1656 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Posle Tjentista malo uzi put i losijeg kvaliteta, sa dosta krivina sve do Foce, odakle magistralom peglamo lepo preko Romanije, na Han Pijesak gde pravimo jos jednu pauzicu za kafu. Ovo su deonice koje smo ove godine prevezli nekoliko puta, tako da je sve dobro poznato i samo kad vreme dobro posluzi uzivanje je zagarantovano. Jos da odvezemo do Zvornika pre mraka gde nas ceka moj brat rodjeni da svratimo na rucak, pa posle mozemo za Bg i po mraku nije problem. Loznica - Sabac- Obrenovac samo da se prevezemo, jos kad bi mogli nekako da se teleportujemo to bi bilo najbolje. . Posto nas je lepo nahranio mozemo da krenemo dalje. Dan je jos. Spremaj dokumente idemo na granicu.
IMG-f0f10f1d8bedb74804a830830e07fa8b-V.jpg

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1656 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Prelazimo brzo granicu, nema guzve i jos jedan deo lepog puta vozimo niz Drinu do Banje Koviljace. Dalje nema nista zanimljivo, vec izmedju Sapca i Loznice pada mrak i sad samo vozi, nema stajanja, onoliko koliko uslovi na putu dozvoljavaju. Svetlosna grupa sa maglenkama radi perfektno tako da sam ja isao napred i vozio tamo gde nema puno saobracaja kao da je dan. I tako sve Do Obrenovca gde stajemo na kratko da protegnemo noge i pozdravimo se, saberemo utiske koji ce tek biti pravi kad se slegnu narednih dana. Sad smo vec stigli skoro kuci, Vlada za Pancevo ja za Mirijevo svojim najmilijima koji me zeljno iscekujuIMG_20200914_203037.jpgIMG_20200914_203055.jpg

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1656 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Da se osvrnem malo na motocikle. Kad to izadje iz garaze cika Dareta@Satelis-a nista ti ne preostaje drugo nego da to vozis i uzivas u tome sto ti motor i uslovi na putu pruzaju. Honda kao i uvek na visini zadatka, bez bilo kakvih problema, i pri ovoj voznji sa potrosnjom nesto ispod 5l sto je sasvim ok. Dare mi stavi ovaj put sinter plocice jer su mu pogresili prilikom slanja nisu poslali odgovarajuce, i trebalo mi malo da se naviknem jer sam svo vreme vozio organic. Ali mogu reci da mi je posle bila skroz druga prica, mnogo lakse i sigurnije kocenje, za sve one koji vole malo da zavrnu sinter ujeda bukvalno, samo pametno dozirati da nebi blokirao prednji tocak i kocenje je odlicno. Presao sam na Silveru nepunih 40k km i vreme je ici ipak na nesto jace i ozbiljnije. Ova drumska krstarica ce uskoro na berzu tako da ce biti prilika za sve koji traze dobro odrzavan i siguran Silver. Teska srca cu morati da se rastanem sa njim jer sam zaista ove 3 godine uziva u svakom trenutku vozeci ga.


Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1656 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Sto se tice samog putovanja sta reci na kraju, u pravom trenutku su se poklopile sve kockice i nije bilo dileme, i na kraju se ispostavilo da je sve bilo bas onako kako treba. Vreme nas je posluzilo vrhunski, stanje na putevima i sve ostalo sto nas je pratilo ceo put je bilo na najvecem mogucem nivou. Uspomene ce ostati da se pamte i cekamo sledecu godinu da ponovimo u vecem broju nadam se i ako Bog da sa novim ljubimcem. Hvala mom drugu@fitsensei na odvojenom vremenu i drustvu koje mi je pravio, i jos boljoj voznji. I hvala svim kolegama koje su citale i pratile, ostajte zdravo. Toliko od mene ovaj put i vidimo se na drumu.

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1656 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Hvala kolega, ovakva dva ludaka na ovim motorima, na ovakvoj turi, da sretnes, jako tesko. Ali super su to iskustva i dozivljaji koji ce se pamtiti i prepricavati dugo....

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250
Dogodine da okupimo sve papucare :yamaha:
Nadam se i ja

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1656 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Hvala i drago mi je da ti se svidelo. Lepe uspomene na maxi skuteru ce se pamtiti zauvek.

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja