Jump to content

Moto Zajednica

Момент кључ

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc

Super je imam ja taj mali od 5-25 i isti veci od 10-110. Super su oba. 

Nego mene zanima kako proverit tacnost posle nekog vremena? Cesto puta ga zaboravim navrnut pa bih proverio koliko je tacan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Šta će mu mehaničar (osim da popiju pivo zajedno) ? 

Tačnost se ne proverava već se radi umeravanje alata. Moja firma se time bavi, umeravanje moment ključa košta oko 120 EUR i ozbilje firme ga rade najmanje jednom godišnje. 

E sad malo ličnog iskustva, sa tim malim ključevima sa KP i iz Vobija možete samo da obrišete du*e i fascinirate slučajne prolaznike. Oni veći i ubodu poneku silu ali mali su užas, bolje je kupiti set kvalitetnih ključeva i kao što kaže @N.F.S. lagano rukom.  

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Uh koliko stvari izreceno. Dopada mi se tema. 

Licno, moment kljuc koristim na sklopovima gde je sila pritezanja bitna. Na mestima gde je mala sila zatezanja, sluzim se osecajem, jer moment kljuc sa dugackom polugom namesten na npr 17 Nm ne daje osecaj da li se navoj smiče ili ne. 

Ako se steze lezaj bregaste, naravno da se koristi moment kljuc. 

Moment je sila x krak. Proveru tacnosti u par  procenata greske (koliko je dovoljno za nase poslove) izvrsite sami ili date nekome ko je ikad imao dodira statickim proracunom a ume da koristi znanje u praksi. 

E sad, ovo se nece svideti mnogima ali stojim iza toga:

Ako vam je potreban moment kljuc za mali servis, nemojte ga raditi sami. 

Filter ulja se steze rukom, napisano je cak i na samom filteru. Gumica se mora podmazati ako nije. 

Sref na karteru je bitnije da ocistite, pogotovo ako ima magnet, a podlosku zamenite novom ili makar "otpustite" . 

Ako ista podloska stoji vec 12 servisa, dzabe moment kljuc. 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 3 sati, abarth_maniac je napisao:

 

Ako vam je potreban moment kljuc za mali servis, nemojte ga raditi sami. 

Filter ulja se steze rukom, napisano je cak i na samom filteru. Gumica se mora podmazati ako nije. 

 

 

 

Ne bih sada da otvaram neku diskusiju o tome ko kako radi mali servis ili kako bi on trebao da se radi. Ali deliti savete suprotno manualu je nešto što svakako nije ok... Ja ni na jednom filteru ulja nisam video da piše da se steže rukom, a pored toga u manualu jasno stoji obaveštenje da se to radi ključem.

 

Druga je stvar da li će nešto biti ok ako se uradi i mimo manuala, ali deliti takve savete na forumu, po meni, nije ok...

 

 

Untitled.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Manual je majka, ali iz mog iskustva možda je bolje rukom, jer previše puta mi se dešavalo kad kupim motor i prvi put mu menjam uljni filter ono bude manijački zategnuto, s Yamahom sam se pola sata drko da ga popustim, a i u manualu piše da se zateže na neku baš malu kilažu, komotno rukom zategneš, i posle lako rukom popustiš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Licno, za zavijanje filtera nikada alat koristio nisam, za kasnije odvijanje tog istog da...

Motore vozim od pre interneta i lako dostupnih manuala, nije bilo toliko "pametovanja", popravljali smo i vozili, uzivali....

Inace "82 sam godiste, nije to bilo tako davno... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Као у свему мишљења су подељена. Од "обруши душе"до "маст хев"

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Izvinete svi zbog ovog skretanja sa teme ali moram se osvrnuti na to vreme :D 

 

Pre jedno 20godina prokliza na gs1000g suzukiju kog sam vozio frajlauf.

U tom periodu nisam mu znao naziv, gde se nalazi niti kako izgleda... Jednostavno cujem da anlaser vrti "u prazno".

Krenem sa par drugara u avanturu i popravku, skidamo sa strane odakle zvuk dolazi. Svaki deo koji skinem, gledam kako izgleda i na sta se oslanja/srafi... Logikom ustanovim namenu u sklopu i "kako to radi". 

Da sumiram, ako si hteo da se vozis MORAO si i da mozak ukljucis, da razumes i upoznas masinu.

Nije se znalo ni koja svecica ide, obilazis majstore i molis da iz radionicke knjige prepises par podataka.

Sada, sto je vise informacija dostupno to smo lenjiji i gluplji,  "na koliko kila da stegnem retrovizor" pitanje u tom periodu ja bih se prekrstio. (i sada takodje)

Uzmes retrovizor, zavijes ga pa makar i kljestima, vozis... Uzivas! 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
8 hours ago, Darko Floyd said:

Šta će mu mehaničar (osim da popiju pivo zajedno) ? 

Tačnost se ne proverava već se radi umeravanje alata. Moja firma se time bavi, umeravanje moment ključa košta oko 120 EUR i ozbilje firme ga rade najmanje jednom godišnje. 

E sad malo ličnog iskustva, sa tim malim ključevima sa KP i iz Vobija možete samo da obrišete du*e i fascinirate slučajne prolaznike. Oni veći i ubodu poneku silu ali mali su užas, bolje je kupiti set kvalitetnih ključeva i kao što kaže @N.F.S. lagano rukom.  

Pa da popiju pivo, naravno. A pre toga da uporedis tacnost svog moment kljuca sa njegovim.

Ili to ili da tvojoj firmi plati 120eur.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Ја само знам да кад сам атестирао куку на колима морао сам да приложим документ сам податцима о монтажи са све мерама стезања. Питам у Амсс ко ће то да стеже кад се кука демонтира (по закону), па сервис ко други одговори ми лик.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Kada smo krenuli da tražimo odgovornost od onih sto nam rade na našim ljubimcima a ujedno i na generalno svim spravicama, uveli smo qa/qc. Za svoje pare tražimo odredjeni kvalitet a sto se tiče sarafa, pored odredjenih specifikacija koje trebaju da zadovolje(sto se opet garantuje sertifikatom) moraju biti i stegnuti na odredjeni i unapred definisani način + moment.

Bez toga bi postao popriličan haos i u danasnje vreme je to nezamislivo.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

qc......из њега произилази и цена. Ми се овде кољеми за сваки динар. Ретко ко ће у овлашћен сервис. ..на жалост.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Znam ljude koji finansijski vrlo dobro stoje ali i dalje ne nose svoje motore u "ovlaštene servise" jer velik deo njih su katastrofa, ne urade valjano posao i još te oderu, jbg Balkan ti je to...

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 673 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)
4 hours ago, N.F.S. said:

Licno, za zavijanje filtera nikada alat koristio nisam, za kasnije odvijanje tog istog da...

Motore vozim od pre interneta i lako dostupnih manuala, nije bilo toliko "pametovanja", popravljali smo i vozili, uzivali....

Inace "82 sam godiste, nije to bilo tako davno... 

Уз сво дужно поштовање :care:, и поштовање свачијег мишљења, ако фабрика направи мотор и за тај мотор ти да упутство за употребу, и у том упутству пише колико стезати шраф, то никако није никакво паметовање а скоро да није ни за расправу ал ајд... а да не улазимо у расправу колико је неки кључ тачан и да ли је тај шраф нов... Ја бих у то веровао пре него да стегнем руком... 

 

А и то стезање руком, шта то, који мој, значи? Ја са својих 2 метра и 130 кила мишића (добро де, нису баш све мишићи :P) не стежем руком исто као и други, значи неки осећај мора да постоји... а постоји код мајстора а не код мене. Значи, преостаје ми само кључ па да буде "ту негде" ;)

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Можда али овде су мање више све гаражице, без рачуна, како ко кога зна. Рекламација се сведе на крају на љутњу и пљување.Ипак би нов мотор терао код неког ко стоји иза печата у сервисној књижицу

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šta reći?, 399 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug

Na automobilima uglavnom se filteri stezu rukom,ali ja da stegnem rukom i jos ga malo dotegnem kljucem(ne previse).Bolje da ga stegnem malo jace nego da se odvije pa da napravim posle havariju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ja ne pisem pravila, dajem ljudima opcije :D

Da ne dovedemo nekoga u zabludu da bez kilo kljuca ne moze filter zameniti.

Postoji i pravilo, namazes gumicu uljem i zavijas (sipao si i ulje za agregat unutra da upije) od trena kada gumica pipne blok motora stezes jos (oko) dva kruga. (Znaci, tik kada pridje, nema nikakvog otpora!)

Sila stezanja je oko kilo ipo :D , manje vise...

Na dooooooosta motora standarni kilo kljuc ne moze ni prici, tacnije gedora za filter (76mm npr.) Vec se obicna gedora rasece duzno i umetne traka. (moze i ona od starih roletni, plasticna)

 

Inace, kucam u dobroj nameri, bez da namecem svoje misljenje. Postoji ono kako treba ali i postoji kako moze...

Annotation-2020-01-30-133257.png

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Kao što je kolega @WlayCo rekao, nije isti osećaj u rukama kod nekog ko ne radi sa alatom često i onog kome je alat po ceo dan u rukama. Ja imam drugara vulkanizera. Taj čovek sve što stegne precvika šraf ili pokida navoj u nečemu. Stalno se svađam sa njim oko toga da šrafove ne treba pretezati, zato je i bolje imati moment ključ i lepo stegnuti ključem. Jeste da ni to nije stoprocentno tačno, ali je opet bolje nego da se steže sivonjski...

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Znaci ovde je polemika izmedju dve mogucnosti:

1 stekni osecaj i pazi da ne ostetis navoj, kljuc, pokidas nesto

2 stegni nekim alatom (bilo kakvim kilo kljucem, jer ne znas sta si kupio) bar ces u glavi biti miran.

 

Ne racunam posetu profi servisu koji ima opremu.

Ja sam za opciju 1, jer kad dodje do toga da mi treba ozbiljan alat, treba mi i znanje (neko ko to radi svaki dan zavrsi za sat vremena, ja za jedan dan). Verujem da dobar alat kosta dobro. 

Naravno da bih u nekom bespucu napravio kako bilo samo da se dovucem do civilizacije, ali o tome nije rec. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Postoje sklopovi sa kritičnim karakteristikama gde se koriste vrhunski kalibrisani alati. Negde se čak i meri broj obrtaja matice npr.

 

Uglavnom, kod nas svi imaju vrhunski osećaj u rukama pa opet mnoštvo pretegnutih spojeva, zeznutih dihtunga, itd. Neće ljudi nikad da se nauče. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Hornet

Ja bih samo voleo da mi se konkretno kaže koji je dobar ili koji nije...

 

Tema je ipak o moment ključu tj torque wrench, a sve što se čulo je jako malo korisno...

 

Ako ja pak ili neko sličnih ideja želi sam da čačka po svom motoru i spreman sam je da rizikuje da ga zezne ili nešto uradim kako ne treba - isto tako sam spreman da priznam da sam ispao debil ako do toga dođe i sam platim tu školu

 

Dakle, forumaši dragi, dajte predloge za kvalitetne ključeve, pa ćemo u drugoj temi da upoređujemo iskustva sa istima...

 

 

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja