Jump to content

Moto Zajednica

Savet o izboru guma

Recommended Posts

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX R 600 K7

Pozdrav svima! Predhodno sam se prestavio u "predstavljanje novih clanova" temi gde sam naveo da mi je potrebna pomoc, izmedju ostalog i za gume. E pa sad: Sa motorom su dosle  "Dunlop Sportmax Qualifier II".Trenutno su pri kaju  pa sam odlucio da ih zamenim na zimu. Manje vise su bile ok, bilo je klizanja na farbi preko pesackog i proklizavanje pri malo jacim ubrzavanjima ali opet nemam toliko iskustva sa ostrijom voznjom da bih je sad tu kao nesto ocenjivao.. Jel moze neko da predlozi nesto? Sto se tice mojih potreba ne treba mi neki ultra sport brzo zagrevanje i ne znam kakav grip u zaleganju po krivinama, uglavnom je to svakodnevna voznja u kojoj ne moram da se plasim kise ili hladnog asfalta..Sto se tice  ranga cene, spremam sam da odvojim koliko god bude bilo potrebno. Ako ima neko da je prezadovoljan gumom koju na koju je vozio ili slicne potrebe voznje neka da neki predlog.. (180/55 zr17 i 120/70 zr17, u pitanju je gsx-r600) E da, jel vozio neko ili ima iskistva sa metzelerom i kojim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Moj prvi izbor za R motor je uvek Pirelli Diablo Rosso III, odlicno drzi i na suvom i po kisi, lepo se obara, brzo se zagreje... Na mom bivsem K6 750 sam imao kombinaciju Michelin/Bridgestone i iskreno nisam se uopste osecao sigurno i prijatno, mozda je i do "glave", neka navika, ne znam. Malo pre prodaje sam kupio novi set za R1, na zadnoj su vec bile izletele zice ( naravno, i nove i stare su Rosso III ), ali je prednja bila super pa sam je prebacio na K6, i odmah sam dobio neku "sigurnost". Kazem, mozda je i do moje glave :) Isto tako na 14R imam Bridgestone Battlax BT021, a na 14-ici su Michelin Pilot Road 4 2CT, i ni malo se ne osecam komforno na Bridgestone-u...

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Pireli rosso 3 sam vozio dugo, ali sam nedavno pao, prednja pustila u krivini na potpuno suvom asfaltu. Sad im vise ne verujem, bridgestone s21 sam takodje vozio i opet pao, ovog puta po mokrom.  Mislim da je za ulicu apsolutno nepotrebno voziti sport gume. Sport turing radi posao mnooogo bolje za nas prosecne vozace. 

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

On 14.9.2020. at 20:05, marko46vr je napisao:

E da, jel vozio neko ili ima iskistva sa metzelerom i kojim?

Ja sam svojevremeno vozio na Metzeler M7RR, promenio tri seta i odlicna guma i za kisu i hladni asfalt. Pretpostavljam da je nova M9RR jos bolja. Ali samo ako si spreman da ti guma traje max 6-7000 km. Kod mene na litri svojevremeno 3-4000 km, ali to meni nije bilo bitno - bitan mi je bio grip.

Ako hoces da traju duplo vise od toga onda idi na sport-touring gume.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1976 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow

Slazem se sa kolegom za Metzeler m7rr, boolesno dobra guma, 

zadnja je 2ct, prednja jedna smesa gume, brzo se greju i drze kao slikovi u svim uslovima, i po mokrom i po hladnom asfaltu...

medjutim...

sve sto je lepo-kratko traje...

moje su presle 6000 i na kraju su zivota, pojela ih Nindza ko dete Nutelu...dosle su do granicnika (onog u sari) i pocele su mnogo da klizaju na beloj... zadnja pogotovo, sad hoce na ostrije odvrtanje gasa da zaigra zadnji kraj, cak i sa suvozacem, do skoro nije bilo sanse, kao po sinama da sam vozio, prednja se jos bori al nece da prizna da je gotova i ona...

uzeo bi ih opet jer sam bio prezadovoljan njima ali mi je motor jak i tezak pa ih brzo trosi, takodje, nemam bas toliki izbor zadnjih fabrickih 200-ki od drugih proizvodjaca...tebi ce na 600-ki mnogo duze trajati, neces pogresiti sigurno, samo trazi sto mladji DOT.:takoje:

edit: vozio set Sportec M3 na zx9r, takodje odlicna guma kad se zagreje,

mada cenim da je to vise turing guma, za teze motore.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Srebrno Jezero
  • Motocikl: 2003 Honda CBR 954RR FireBlade

Slažem se sa kolegom gore, vozio sam Pirelli Rosso 3 sa totalno raštelovanom suspenzijom i bio sam presrećan (mogu misliti kako bi se ponašale sada). Skoro sam počeo menjati marke i modele, Pirelli Supercorsa SC1, Bridgestone RS10, Metzeler Racetec RR K3 (što mi je trenutno na motociklu) i mislim da je Metzeler pun pogodak. Doduše, probao bih Dunlop (D212/213), po rečima drugih najbrže se greje, ali je i zato trajanje kratkog veka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

Posto ne nadjoh bas temu o gumama pisacu ovdje.
Doslo je i vrijeme za zamjenu guma, ove trenutne bruje.
Skoknem do lokalnog moto dilera, imaju kako on rece Pirelli Diablo (za Brugmana 13' i 14').
Koliko vidim za vece precnike ima tih Diablo vise vrsta. Da li je tako i za ovu skuter varijantu jer mi prodavac nije naveo neku dodatnu oznaku?
Takodje me zanima da li neko ima iskustva sa tim gumama, pretpostavljam da su dobre jer vidim da je hvale za vece motore.

Ne znam kakve su cijene u Srbiji, ovdje ce me izaci oko 125eur sa montazom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja