Jump to content

Moto Zajednica

Upozorenje kolegi za parking u Gracanickoj...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
pre 47 minuta, СајберГастарбајтер je napisao:

kako treba parkirati.

 

A kako treba parkirati, molim te da citiraš neki pravilnik, zakon, nešto što uključuje i motocikle?

Jesi li ikada prošao tim krajem, jesi li video usko grlo za pešake između te Gračaničke ulice i npr. bašte restorana Proleće (druga tviter fotka, kod onog turističkog info stubića), gde je uvek tokom leta parkirano 5-10 motocikala tako da sužavaju prolaz pešacima?

Od marta meseca se tim delom pešačke zone kreću i službena sa posebnom dozvolom. Motocikli parkirani pored bašte restorana Proleće koji ometaju prolaz pešaka i službenih vozila i blokiraju potapajuće stubiće su uklanjani, zato se sada većinom parkiraju preko puta, na trotoaru koji ima širinu veću od širine kolovoza, a koji pešaci retko koriste.

 

Ok, možda taj dan nije najsrećnije parkirao, ali i dalje ne ometa ostale učesnike u saobraćaju, i dalje ima dovoljno prostora da se prođe. Motocikli se tu parkiraju, kao i na drugim mestima po gradu, dok se ne uvedu parking mesta za motocikle (postoji 4-5 mesta nedaleko odatle, ispred Tanjuga, ali su gotovo uvek zauzeta).

 

Ova fotka je napravljena u ranim jutarnjim časovima pre upotrebe sistema "oko sokolovo", kada je tokom celog dana na obe strane tog kolovoza bila zaustavljena kolona vozila "na sva četiri",  blokirajući trotoar znatno više od kolege.

 

 

I kako ovo ne smeta dušebrižnicima

2097b2314dbfdc6ecc01fa51d4d2ca9f.jpg 11645-sremska-restoran-3-f.jpg

 

 

Tu je i Ruski car koji blokira ozbiljan deo prolaza za pešake, šta ćete uraditi sa njima?  Pomeriti im ogradu bašte jer krše neke odredbe?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ova tema i slika ispadne kao neka podvala ljudima koji ne prolaze Gracanickom, mi ostali jednostavno vidimo motor na sredini trotoara-kraj. 

Taman i da ne prolazi niko ja opet ne bih parkirao tako, naicice jedan samo i saviti retrovizor, pljunuti... desno ispred zardinjere i nikom ne smeta taman camio sam ceo dan. 

Za ostalo Beogradjani moraju sami da se pobrinu (ili sacekaju pomoc zamenika gradonacelnika) mada tu vise nema reda ni zivota normalnog. 

Beograd i "urbanisticko uredjenje" me podsecaju na jednog biznismena u pokusaju, resio covek da uzgaja pilice, napunio dve prazne supe pillicima koliko ih je moglo stati, onda problem, prevideo sitnicu da kada jedu hoce i da rastu. :neznam:

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /
Pre 8 sati, .milke. je napisao:

...I kako ovo ne smeta dušebrižnicima...

 

Smeta, naravno da smeta i ne kontam kako i zašto misliš da ne smeta? Zato što nisi video prijavu nekog normalnog da to treba srediti i urediti došao si do zaključka da ne smeta nikome? Pa valjda smeta i tebi...nadam se. 

 

Isto i za parkirani motor koji je pokrenuo temu. Normalnim, kulturnim i pre svega vaspitanim ljudima koji imaju osećaja za druge (bez obzira da l' su bajkeri, trudnice, penzioneri...) tako parkiran motor smeta.

To što ima mesta da se prođe pored njega i sa leve i sa desne strane ne znači da je dobro parkiran. To samo bahatim govedima daje izgovor da je u redu tako parkirati.

 

 

p.s. tako sve i počinje... "to je sitno, nikome realno ne smeta" kasnije preraste u tu baštu ili auto parkiran tako da blokira ceo trotoar. 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ponekad se pitam sta to nekog goni po mozgu da odobrava, da ne primecuje, da mu ne smeta nesto lose uradjeno juce-danas-sutra-svaki dan?

Sta god to bilo u zivotu pa i najobicniji pikavac ispaljen srednjim prstom.

 

Zbog kurcobolje kolege, motor je parkiran tako kako je prkiran, nakaradno svakako i ne znam sta tu ima dalje da se diskutuje ili jos grdje brani/opravdava bahato parkiran motor?

Heej radi li mozak u opste :Joska:

 

Kontenjer na sred trotoara.... 

Zar je tesko pozvati gradsku cistocu i prijaviti slucaj? Verujem da bi ga odneli il pomerili na mesto gde treba da bude u rekordnom roku.

Ako pak ostane da cami danima, niko ne reaguje, pritom mi smeta, koliko sam lud uvikao bi ga u dvoriste, brusilica u struju i zavrsis sa drugom kurcoboljom.

Prodas na kilo i resen problem, milina.

Ako neko pita "juuu pa di je kontenjer?" nema, pojela maca sinoc.

 

Saksija sa cvecem.....

Prvo bi se raspitao dal to tako sme, mislim da budu poredjane kako su poredjane?

Da ti kao pesak na trotoaru moras da obilazis ulicom jer je neko reseio da zagradi prolaz saksijama cveca.... pa sto nije ogradu stavio kad je vec zagradio nego ovamo kao da bude fin stavice cvece? 

Moguce da je dedovina, djed mu ostavio izgleda.

 

Ako sme da poredja na tom mestu saksije, trazio bi obrazlozenje po kom osnovu sme jer po mom misljenju nije normlano zagraditi trotoar, valjda treba da ostane prohodan za pesake il treba da svako radi sta hoce?

 

Ajd Svi da zagradimo trotoare kao ovaj sa saksijama jer Svima bi nam trebalo za nesto, moze? Eto Ja cu doneti gajbice sa vocem iz tazbine i zatvoricu trotoar ispred kapije, 100 komata ima poredjam, nakrivim sesir i sta me briga.

Dule ce kod njega poredjati PVC stolariju, Miki ce izvaciti 1.000 laptopova, 1.000 tableta, 1.000 kompova, Dejan radi sa elektormaterijalom, ihhaaa sta tu ima kablova, prekidaca, osiguraca, sklopki iiii td.........

 

Jedino za sta ne postoji resenje je neka bolest i ne postoji lek za kurcobolju, za sve ostalo manje vise ima resenja.

Mi kao narod smo jedan veliki zub, peremo ga svaki dan, idemo na izbeljivanje (mozga) redovno, kvar gledamo povrsinski dok je karies (gamad) duboko u korenu..... leka nema na vidiku :durbin:

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
pre 24 minuta, Satelis je napisao:

ne postoji lek za kurcobolju

Jedino ovo iz celog tvog teksta nije tacno,sve ostalo bravo.

Nisu Nemci(i ostali narodi cije plate mi Srbi sanjamo svako vece pre spavanja)rodjeni kao savrseni,poslusni i ne bahati gradjani.I oni su bili govna kao i mi ali su uspostavili sistem koji funcionise i napravili da to funkcionise na najbolji nacin u skladu sa njihovim zivotom.

Napravili ste sranje u Nemackoj i uhvaceni ste-platis i ne pitas nista jer si kriv.

Ako ti padne na pamet da podmitis pandura onda si tek najebao.Za ovo mito ne morate ici ni do Nemacke-evo tu kod nas u Sloveniji pokusajte da za ucinjen prekrsaj nudite pare panduru pa ce te videti sta su lepote pravosudnog sistema.

Sistem mora da se uspostavi u ovoj nakaradnoj zemlji,da se snosi odgovornost i posledice za svoje postupke-pocevsi od najvecih govana politicara do baba sere u javnom wc-u.

To je lek brate moj.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900

Doletim ja u Beograd, uzmem auto od oca i parkiram ga na ulici. Imam garažu ali je tu moj auto.

Žena mi kaže, nemoj, zabranjeno je - svaki dan pišu kazne. A ja pametujem "ih, ma od kad to u Beogradu pišu" sećam se da nije bilo tako pre. Pet dana sam islazio na drugu stranu, očev auto nisam ni pogledao. A kad ga videh, za 5 dana 3 kazne (jer su dva dana bili subota i nedelja).

Ja zadovoljan što sistem funkcioniše, sa zadovoljstvom platim sve 3 kazne odmah. Teže mi je bilo ženino "eto, jel sam ti rekla" :)

ps. motor iz ovog posta je izuzetno bahto parkiran!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Slažem se Piki ali uvek ono hebeno ali.

To je njemačka a ja pisah za našu nam zemlju/ćud/narav ili ti mogu nam dati najskuplje kazne ne bi li raja postala svesnija, pametnija....teška rabota, vrlo nas je teško promeniti.

 

Nekad ranije napisah u nekoj temi..... nas da posadiš u najuređeniju državu, sjebali bi je vrlo brzo.

Životinja životinji (domaće) ne smeta, žive u skladu dok čovek čoveku maltene svaki dan na skoro svakom koraku na ovaj ili onaj način.....stoka je zlatna za nas i ako se često sporedimo njome :)

Odo raditi

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
pre 16 minuta, Satelis je napisao:

To je njemačka a ja pisah za našu nam zemlju/ćud/narav ili ti mogu nam dati najskuplje kazne ne bi li raja postala svesnija, pametnija....teška rabota, vrlo nas je teško promeniti.

 

Nekad ranije napisah u nekoj temi..... nas da posadiš u najuređeniju državu, sjebali bi je vrlo brzo.

Lako je promeniti nas kad bi zakoni vazili za sve podjednako,uvesti skandinavski sistem-vozis golfa kazna 500 evra-vozis x6 kazna 3000 evra za isti prekrsaj pa da vidis kako bi bilo za kratko vreme.Uslov za sve je da nema mita i korupcije i clanova partije.

Ima nas i u najuredjenijim drzavama sveta pa se ponasamo u skladu sa pravilima(bas zbog tih kazni),a kad dodjemo ovde onda pucanje kurca za pravila.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Znaci nije problem u sistemu,nego u policajcu koji uzima mito.Kako spreciti policajca da uzme mito?Milionska kazna,otkaz,par godina robije,oduzimanje imovine.Pokusaj davanja mita isto a mozda i malo vise?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
pre 21 minuta, ivica744 je napisao:

Znaci nije problem u sistemu,nego u policajcu koji uzima mito.Kako spreciti policajca da uzme mito?Milionska kazna,otkaz,par godina robije,oduzimanje imovine.Pokusaj davanja mita isto a mozda i malo vise?

Problem je ipak u nepostojanju pravog sistema,policajac(doktor,i svi ostali,kao i ovi sto ih zovemo bahatim) su samo produkt loseg sistema(ciji koreni sezu daleko unazad).

Da je prvo govno od politicara odgovaralo nekad za nesto sto je uradio ne bi dosli do ovoga i ne bi bilo vazno jesi li u partiji ili nisi.Ovako se samo prelilo od glave prema repu.Znaci glavu treba osuditi.

Vazno je da nema povlascenih ni u cemu,a onda rodjaci dolazi na videlo sposobnost i znanje.

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 24 minuta, piki je napisao:

.Znaci glavu treba osuditi

Druze moj,nikad se necemo sloziti oko ovoga,po stoti put pisem da ja imam drugacije misljenje,da riba smrdi od repa i opet kazem da smo promenili x glava a repici koji prave sranje i dalje ostali isti.No nema veze,kao i prethodne promenicemo i ovu glavu pa cemo videti da li ce se i sta promeniti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
pre 1 minut, ivica744 je napisao:

Druze moj,nikad se necemo sloziti oko ovoga,po stoti put pisem da ja imam drugacije misljenje,da riba smrdi od repa i opet kazem da smo promenili x glava a repici koji prave sranje i dalje ostali isti.No nema veze,kao i prethodne promenicemo i ovu glavu pa cemo videti da li ce se i sta promeniti.

Brate mi smo rep,oni su i glava i ruke i telo i dupe,jedino mi obicni smo rep(obicni gradjani,policajci,doktori,bravari,vulkanizeri i svi ostali).

Cak i mikrobioloski pre ce se glava ribi pokvariti nego rep;).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Upravo o tom repu i pricam.Video si u temi moment kljuc,ko nas vulkanizere "sprecava" da radimo sve po P.S.-u i da naplacujemo kako treba? medjusobna konkurencija i nista drugo,i tako je vec pod vise "glava".Isto je i sa doktorima i policijom i sa svim ostalima"kako to moj kolega moze da vozi audi a ja ne","pa on uzima mito","pa kad moze on i ja cu".
Konkretan primer je i ova tema,pre nekog vremena tu je bio samo taj jedan motor,sad su tri,bas me zanima kad ce i ova dva se parkiraju kao i on.
Izvinjavam se za off,ako treba obrisite.
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
pre 17 minuta, ivica744 je napisao:

Upravo o tom repu i pricam.Video si u temi moment kljuc,ko nas vulkanizere "sprecava" da radimo sve po P.S.-u i da naplacujemo kako treba? medjusobna konkurencija i nista drugo,i tako je vec pod vise "glava".Isto je i sa doktorima i policijom i sa svim ostalima"kako to moj kolega moze da vozi audi a ja ne","pa on uzima mito","pa kad moze on i ja cu".
Konkretan primer je i ova tema,pre nekog vremena tu je bio samo taj jedan motor,sad su tri,bas me zanima kad ce i ova dva se parkiraju kao i on.
Izvinjavam se za off,ako treba obrisite.
 

Pricamo ti i ja o istoj stvari samo se ne razumemo preko poruka bas-al da ne davimo ljude dalje:takoje:.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.
2 hours ago, ivica744 said:

Znaci nije problem u sistemu,nego u policajcu koji uzima mito.Kako spreciti policajca da uzme mito?Milionska kazna,otkaz,par godina robije,oduzimanje imovine.Pokusaj davanja mita isto a mozda i malo vise?

Daj panduru, lekaru i svima ostalima plate koje će ih zadovoljiti i koje neće želeti da se kockaju da izgube zbog nekog smešnog mita i poprilično si smanjio problem. Nije sve u represiji, ima dosta i u motivaciji. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 4 minuta, Forsberg je napisao:

Daj panduru, lekaru i svima ostalima plate koje će ih zadovoljiti i koje neće želeti da se kockaju da izgube zbog nekog smešnog mita i poprilično si smanjio problem. Nije sve u represiji, ima dosta i u motivaciji. 

Ne postoji ta cifra kojom bi oni bili zadovoljni.Danas ce ti reci "ok 150.000 je u redu",za mesec-dva opet ce kukati kao im je malo i opet sve po starom.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Prosecna plata lekara specijaliste osnovna je oko 750 evra. Isti taj njegov kolega specijalista u svabiji ima osnovnu 10 000 evra. 

 

Slicno je i za vulkanizere, policajce itd. Po 10 puta plate su vece u zavisnosti od zanata. Cena hrane skoro ista. 

 

Posle kazu na zapadu je kultura,da... Em sto smo prihvatili da zivimo ko sirotinja i jeftina radna snaga da bi neko drugi tamo imao 10 puta vise, em sto su pokrali svu kulturu istoka i stavili je kao svoju (jos se time i hvale). Samo jos fali da nam uvedu penale sto "ne stojimo mirno u redu za streljanje".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1
On 23.10.2020. at 15:24, Forsberg je napisao:

Daj panduru, lekaru i svima ostalima plate koje će ih zadovoljiti i koje neće želeti da se kockaju da izgube zbog nekog smešnog mita i poprilično si smanjio problem. Nije sve u represiji, ima dosta i u motivaciji. 

U modernom svetu, potrebna je kombinacija jednog i drugog..naravno, tas treba da prevagne na stranu motivacije, ali isto tako, ukoliko kvalitetno motivises ljude, sankcije treba da budu znacajno rigoroznije jer bi u tom slucaju, recimo, uzimanje mita bilo klasicno bahacenje bez realnog osnova...

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Povecava se broj parkiranih motocikala na navedenoj lokaciji, ili mi se cini? Ipak, onaj prvi je za svaki prekor zbog bahatosti parkiranja na sred trotoara. Javlja mi se ideja da je pripadnik reda i mira, i da mu je "bas uz Kalemegdan" kako ce ostali reagovati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Non stop u gradu, 188 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp XLV 600
On 21.10.2020. at 1:07, yogibear je napisao:

Stanujem nekih 150m odatle pa često tu i prolazim. Kolega je konstantan :)

 

20201013_140703_edited.jpg

 

20201013_150422_edited.jpg

 

Iskoristio sam ovaj citat jer je dobra slika.

Takodje, kao yogibear, stanujem isto stotinak metara od Pevca. Cesto vidjam komsije na motorima i iako nam je u krvi da prvo iznapusavamo i popljujemo ljude, potrudio sam se bar na trenutak da probam da razmisljam pozitivno i vidim zasto je ovako parkirao motor jer duboko verujem da nije iz bahatosti ili neznanja (nije sleper majku mu). 

 

Jedino logicno mi je, da, ako se obrati paznja, odmaknut je od fasade i zgrade taman da nista ne moze da padne/kapne na motor, a opet, dovoljno ima mesta sa desne strane za pesake i kolica sa bebama. Mozda iznad ima neka klima, fasade, ma kako usminkane, stare su i mogu da se odlome u tom delu grada ili prosto neko nekad nesto istrese kroz prozor, a i ptice kakU. Hocu reci, mozda nije sve iz negativnog motiva, verujem da sve ima objasnjenje. Sve u svemu, pohvale autoru teme sto je obavestio coveka i video ono proseravanje one kretencine na tviteru. 

 

Nadasve, cela prica je bezpotrebna, s obzirom da sam iz kraja, tu ima mnoooog vecih, saobracajnih problema/prekrsaja. To sto neka zaludna iskompleksirana kvazi-drustveno odgovorna osoba, verovatno isprdak vladajuce bande ide gradom i fotografise motor i objavljuje na twitter i nakon odgovora Beokoma da ce prijava biti prosledjena kom. panduraciji, onanise i pada u trans, ne znaci da je to zaista problem i da ikome, realno, smeta. Mnogo je veci problem samo 30 metara dalje kada raznorazni dzipovi i sl. pozeri koji znaju da sede u Pevcu parkiraju kola pa se Gracanickom jedva prodje autom. 

 

Jos jedna napomena cisto da upoznam kolegu sa ove teme, pre par stranica, to je Institut za kriminoloska istrazivanja, a tu ne rade panduri, kriminologija, kao i viktimologija, to je lepa nauka, uspesno je zavrsih, pa cisto da se ne potpada tako lako pod generalizaciju i stereotipe. 

 

Promenio član VukiTA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ajmo opet da otvorimo razlog :)

 

 

Sta god da je, moze ga povuci metar-dva ispred iza, kao i ostali. Msm ako tu kaplje nesto... Po meni, nema objasnjenje za ovako nesto :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja