Jump to content

Moto Zajednica

Upozorenje kolegi za parking u Gracanickoj...

Recommended Posts

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

26fd49370bdd026b1df2dd17e3220027.jpg


Nema tu pomaka ka sređenom društvu sve dok ne nude kao na fotki.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 284 postova
  • Lokacija: Beogard
  • Motocikl: U potrazi
6 minutes ago, Pingvin37 said:

Bez uvrede al od tvog nadahnutog komentara ocekivao sam veci antropolosko-filos(z)ofski zakljucak koji se manifestuje empirijskim saznanjima ali pretocenim konkretno na etnolosku pozadinu odredjene geopoliticke sredine. Onaj koji je potkovan istorijsko-socioloskim saznanjima takve vrste kao ti, morao bi nama primitivcima objasniti sta znaci "sredjena zemlja" a sta znaci "upoznavanje sveta". Sto se tice profesora mahom beogradskog univerziteta ako su takvi slucajevi tebi autoritet, onda sam te itekako razumeo. Slucajno znam neke, upoznao sam ih negde izmedju slepe ulice i razdelne linije dva pisoara. 

 

Shvati da ima i nas koji nismo knjigu u zivotu procitali, koji smo jedva i samo zavrsili osnovnu skolu, a pogotovo na ovom forumu ljudi koji nikad nisu putovali i proputovali, pa cezno ocekujemo i radujemo se novom ognjistu znanja i kulture onih koji nam to drevno znanje i kulturu prenose. 

 

Upravo zato o takvih komentatora " tamo negde je kultura" ocekujem ponajvise. Jer ipak su to nase zvezde vodilje...

 

Ućutkao si me svojim inteligentnim komentarom. Uopšte mi nije zanimljivo da se objašnjavam sa ljudima koji imaju nastup kao ti. Menjaš teze,pretpostavljaš šta sam hteo da kažem i imaš prilično otštar i arogantan nastup.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

... pederi i jajare" bi trebao da glasi zavrsetak misli, to sto/ako ima fizicki problem ne znaci da treba drugima praviti problem, eto ja ga imam, ozbiljan, vozim i... pa to je moj problem, ne sirim ga dalje. 

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
22 minutes ago, petarjebivetar said:

Ućutkao si me svojim inteligentnim komentarom. Uopšte mi nije zanimljivo da se objašnjavam sa ljudima koji imaju nastup kao ti. Menjaš teze,pretpostavljaš šta sam hteo da kažem i imaš prilično otštar i arogantan nastup.

Mogu da se obracam kao ulicar, mogu kao pismen, skolovan i nepismen, ne radi se o pristupu i obracanju vec u shvatanju sustine stvari. 

 

Iskreno, ako smatras da je osnov za uredjenu drzavu i kulturu "proputovanje",  razocaran sam tvojim stavom (jer ono nije dovoljno). Isto tako, kucno vaspitanje je relativno, bilo ovde ili negde drugde. 

 

Jedino sto ima smisla (po meni) a sta si ti rekao tj verovatno hteo da kazes je - nepostovanje zakona. Otuda i naziv ove teme "bahati mamlazi".

 

Sve ostalo je relativno.  Kako ovde tako i negde preko (istok il zapad). 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 485 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Na prvi pogled - bahato parkiran bajk.Dubljom analizom predhodih kolega- sto opravdanih razloga za takvo parkiranje.

E sad, kad naiđeš na ovako nešto, sa detetom koje te drži za ruku, šetaš sa drugarima, ženom itd. baš me interesuje šta će Vam prvo pasti na pamet. Ubeđen sam da će većini zasmetati, još ako prođeš pored zida pa te posere golub :gaa: . . . :D

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2724 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

3 strane kenjanja oko parkiranog motora na sred pesacke staze!!! 

Nisam poslednjih par komebtara ni procitao, iskreno. Prozvan sam za ucenje o kulturi/

Boravio sam u Skandinaviji, obisao evropu bar 70%, boravio u Indiji... Ko mi kaze da nisam video kulturu, nije dalje od sela izasao. 

Taj koji parkira na sred trotoara je stoka bahata i malogradjanska i tacka! 

Vi koji ga pravdate ste jednako bahati i samozivi i svet se vrti oko vas!? 

 

Kad takvi budu osidjivani mozemo da ocekujemo boljitak. Dok se pravdaju postupci stoke bahate, bicemo u kurcu.

P. S. U Svedskoj sam cekao red za gospel na trgu 2 sata. Svi stoje uredno. Sala se popunila, pola nas nema mesta. Ljudi se iz istog reda okrenuse i kucama. 

Kod nas bi se tukli i opravdavali, jer zasto Paja moze a Pera ne moze da udje!? Kad je Pera veci kura... C od Paje iako je Paja stao u redi sat vremena ranije. 

Takav mentalitet, dragi moji, nam puni crne hronike na jednu stranu, a na drugu stranu se cujete sa bliznjima preko vibera i mesingera jer su otisli iz ovih govana. 

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Alo sta vam je, tu pesaka nema i ovaj trotoar je prilikom rekonstrukcije vestacki napravljen, za ukras. Onaj parking napred, od 7-8 mesta 5 je rezervisano za ambasadu madjarske i neku nasu drzavnu ustanovu. Zapeli ste za motor, a preko puta karavan i jos 2 auta napred, zatvorili ceo trotoar...

I pesaci kako se provlace!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Ukratko... Može mu se.

Do kada!? Dok ne dođe neko bahatiji i ne obori mu motor, ili dok mu ga ne odnesu (paukom, kombijem,...).

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 11 sati, mrle je napisao:

A da li ste se zapitali zašto prvo na ćopavu pa na centralni? Možda ima neki fizički problem, a ipak voli da vozi?

Da ste ga možda videli sa štakom onda bi mu skidali kapu i likovali.

Licimuri i ...

Ja uvek prvo copavu pa centralni a nemam nikakav fizicki problem.Motor mi je uvek skoro pun goriva plus sva oprema koju nosim bude oko 250+ kg,ja sam 175 cm i oko 80 kg,desilo mi se par puta da nisam mogao da ga sadrzim uspravno i mi je pao na desnu stranu prilikom silaska sa motora i zato uvek prvo copavu.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2724 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Da im se sad desi to sto se nama desilo i da treba da stoje u redu za hleb, mislim da bi. Neverovatno su disciplinovani. Kako je bilo ranije, ne znam. 

Ali nisu morali, mi jesmo jer smo tako izabrali. Isto kao i sad sto smo izabrali. ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
pre 23 minuta, abarth_maniac je napisao:

Da im se sad desi to sto se nama desilo i da treba da stoje u redu za hleb, mislim da bi.

Baš sad ide dokumentarac o vikinzima, kako su harali svetom, pljačkali, ubijali, a sad kao stoje disciplinovano u redovima. Da baš... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Bas sam juce razmisljao na temu razlika izmedju naseg i nekog zapadnoevropskog naroda.

I koliko god se mi popravili u tom smeru, oni ce uvek biti za par koraka ili decenija ispred nas.

A cisto sumnjam da cemo se popraviti, moral, kultura, ekoloska svest, urusava se ubrzano.

Cast izuzecima, koji su u manjini.

 

Jedino mozda velika kolicina migranata sjebe zapad, dodju ljudi za boljim zivotom, pobegnu iz svoje rodjene zemlje, a tamo naprave novu svoju zatucanu, a uniste ovu u koju su dosli.

E da li je cilj unistenje evropske civilizacije i pravljenje novog poretka ili jednostavno nedostatak inteligencije...

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Serem im se na njihovu kulturu i standard kada su sve to stekli na muci i patnji drugih. 

A to i dalje rade samo na nekom novom nivou. Možda će se nekad pričati da je ovo sada bio veliki moderni rat, moderni ekzodusi, moderni genocidi...

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Srpska posla:2kolce:. Uvek svadje i podele ,pa i u ovoj temi u kojoj se svi slazu da je covek idiot:lud:. Sutra treba neko (ko je najblizi) da ode i da mu stavi cedulju na sediste :dil: ,a prekosutra da mu se obori motor:moto2:. Treba da nas podje nekoliko ako covek krene da histerise.:besan: Tu bi se iskazao duh zajednistva ,kolektivnog stava i dalo doznanje da bajkeri nisu stoka nego pojedinci. Od drzave se ne moze ocekivati nista, spas je u samoorganizaciji:popovanje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 485 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx
Pre sat vremena, punisa 16 je napisao:

 Tu bi se iskazao duh zajednistva ,kolektivnog stava i dalo doznanje da bajkeri nisu stoka nego pojedinci. Od drzave se ne moze ocekivati nista, spas je u samoorganizaciji:popovanje:

Predlažem da krdo nas ode i da mu kaže da je on stoka. El ste za? :)

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Ne, to je na istom nivou. 

 

Prvo mu stavis lepo ljudski napisanu, s postovanjem, cedulju da nije lepo da parkira tako zato sto...... bla, bla.

 

Ako posle te poruke i dalje nastavi posle 5-6 dana da parkira tu, onda cetvorica petorica odu i prenesu motor 10m dalje i stave ga kao i sve druge, kako treba parkirati.

 

Posle toga u 99% slucajeva ce parkirati gde treba. :takoje:

 

Za onaj 1% ako ne parkira pozoves pauka.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja