Jump to content

Moto Zajednica

Upozorenje kolegi za parking u Gracanickoj...

Recommended Posts

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Baš sam nekoliko puta prolazio ovuda u zadnja dva meseca i vidim parkiranog kolegu. Iako ima prostora da se prođe, baš je bahato parkiran.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 52 minuta, bdada je napisao:

 

I trube puno, doduse mozda i pozdravljaju jer su to u glavnom moji iz unutrasnjosti pa znaju za red. :D

Ti sto trube sigurno nisu izvorni stanovnici moga sela, to su uglavnom dodjosi koji su se ovde doselili iz 3 lepe PM a onda im je prvi cilj bio da svoje table zamene za BG table i pocnu da druge uce kako se vozi.

 

Lako ih poznas, po bahatom parkiranju i glasnom muzikom rodnog kraja ali ipak su najupecatljiviji kada te negde u strahinjica bana zaustave i sa onim svojim blago telecim pogledom priupitaju na kojoj je strani put do zlatibora i kako da izadju iz grada i dopru do njega .... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
Pre 8 sati, yogibear je napisao:

Stanujem nekih 150m odatle pa često tu i prolazim. Kolega je konstantan :)

 

20201013_140703_edited.jpg

 

20201013_150422_edited.jpg

 

I na ovim slikama je na centralni, a copava spustena :lud:

 

Pobednik  :sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 6 sati, MaxiS je napisao:

I na ovim slikama je na centralni, a copava spustena :lud:

 

Pobednik  :sampion:

Ne znam šta je ovde čudno? 

Pa i ja prvo spustim ćopavu (da bih sišao sa motora), a onda ga podignem na centralni (ne podižući ćopavu)..

A penjem se dok je motor na centralnoj (dok je i ćopava spuštena), onda se odgurnem napred (da "siđem" sa centralne, onda podignem i ćopavu i .... 

Kad voziš težak (i visok) motor svaki je oslonac dobrodošao. Znam to jer bar jednom mesečno podižem svoj motor koji mi je pao zbog neopreznosti prilikom "sjahivanja" ili" "uzjahivanja". 

A inače kolega baš prilično bezobrazno parkira motor. 

Može to i mnogo prihvarljivije. 

Promenio član zika56
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Šta ste se koj k...c navrzli na ovo. Ima sto gorih slučajeva, vi napraviste dramu skoro  niokočega. Da li ste toliko dokoni?

Kad god mi je neko podigao brisač, ostavio cedulju, odgovor je bio krupno napisan broj telefona i da mi se slobodno javi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Koliko sam upucen brisac se podize kao znak revolta na tonu gvozdja parkiranog na trotoaru, zagradjen prolaz... 

Bas me interesuje sta bi rekao tom nekom ko bi te nazvao? 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Haha 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Pre 2 sati, mrle je napisao:

Šta ste se koj k...c navrzli na ovo. Ima sto gorih slučajeva, vi napraviste dramu skoro  niokočega. Da li ste toliko dokoni?

Kad god mi je neko podigao brisač, ostavio cedulju, odgovor je bio krupno napisan broj telefona i da mi se slobodno javi.

Scena sinoc. Neko parkirao na izlaz sa trotoara kod zgrade. Mesta koliko volis. Izlazi poznanik, ja mu se javljam. On seda u taj auto. Reko Bobo, razmisljam koji magarac stade da zatvori izlaz kad ono ti. Kaze mrtav hladan: onaj koji moze!

Pandur covek, prasinar. Sta on ima jace u zivotu od moci da bahato parkira a ne moze mu niko nista?

A tebi je neko kolega ostavio cedulju i podigao brisac jer nisi bio fer ili si nacinio prekrsaj cime si ugrozio npr zenu sa kolicima i bebom da prodje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Parkiram tu ili preko puta (kod Proleća) gotovo redovno, i da, kolegino parkiranje malo odudara od ostalih ali i dalje ni na koji način ne ometa kretanje pešaka i skuteraša na trotoaru (a sa te strane ulice ih je zaista malo).

On verovatno radi tu, zato parkira uvek do ulaza u objekat.

 

Baš sam danas rešio da se pravim fin i parkirao sam što bliže zidu, tik iza te Jamahe, a za uzvrat posle nekoliko sati dobio motor izbombardovan izmetom naših krilatih drugara.
Rekao bih da je kolega odavno naučio lekciju, zato parkira tako.

 

Na kraju, i vlasnik Kofeina parkira KTM i vespu 20m odatle, praktično u sred pešačke zone, mogao je gospodin tviteraš da prijavi i njega ako već vodi računa o parkiranju.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

A kako momak ispred moze da parkira do zida? Ovo je bahatost i kraj price. Za sam pocetak, to je pesacka staza i ne bi ni smeo da se nalazi tu, a mi ovde isterujemo neku pravdu. 

Vec kad krsis propise i niko te ne drka, bar budi fin i fer. Da li bi kolica za blizance mogla da prodju pored tog motora? Nije tesko biti fin. Ili jeste, kako stvari kod nas stoje. :grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
Pre 1 sat, abarth_maniac je napisao:

Scena sinoc. Neko parkirao na izlaz sa trotoara kod zgrade. Mesta koliko volis. Izlazi poznanik, ja mu se javljam. On seda u taj auto. Reko Bobo, razmisljam koji magarac stade da zatvori izlaz kad ono ti. Kaze mrtav hladan: onaj koji moze!

Pandur covek, prasinar. Sta on ima jace u zivotu od moci da bahato parkira a ne moze mu niko nista?

A tebi je neko kolega ostavio cedulju i podigao brisac jer nisi bio fer ili si nacinio prekrsaj cime si ugrozio npr zenu sa kolicima i bebom da prodje. 

nije mogla da prođe trudnica sa kolicima koja gura blizance...

 

dokoni ste bre do jaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 284 postova
  • Lokacija: Beogard
  • Motocikl: U potrazi

Koje cepidlačenje... Pa zauzmu ceo trotoar autom , pa se ne piše deset strana. Glupo je parkirao motor, možda ne zna bolje. A možda ga i samo boli k kao i većinu ljudi. Mnogo su ljudi otišli u k ovde a i da nisu svesni. Treba čovek malo da upozna druge kulture,vidi malo sveta, stekne malo obrazovanja i da nauči neke osnove u kući... I onda i nema priče o ovome. Obrazovanje u k,na TV svađe i psovke,vaspitava ulica ,a od sveta si video Savamalu... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Ja mislim da je u njegovom mozgu on takvim parkiranjem na sred trotoara omogucio da pesaci prolaze sa obe strane motora,kao ostrvo... on misli da je tako najbolje za sve.

Decko je racionalan :P

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
11 minutes ago, petarjebivetar said:

Koje cepidlačenje... Pa zauzmu ceo trotoar autom , pa se ne piše deset strana. Glupo je parkirao motor, možda ne zna bolje. A možda ga i samo boli k kao i većinu ljudi. Mnogo su ljudi otišli u k ovde a i da nisu svesni. Treba čovek malo da upozna druge kulture,vidi malo sveta, stekne malo obrazovanja i da nauči neke osnove u kući... I onda i nema priče o ovome. Obrazovanje u k,na TV svađe i psovke,vaspitava ulica ,a od sveta si video Savamalu... 

Sta si hteo da kazes ovim postom? 

 

Da je preko (istok il zapad) bolje il losije? 

Da je bolje na istoku nego na zapadu (tj obrnuto)?

Da je istok il zapad "u kuci"? 

Da je obrazovanje, sta tacno i gde se to stice? 

Koje kulture konkretno i kako su one povezane sa kucnim vaspitanjem?

Zasto mislis da i ta "Savamala" nije svet? 

Sta je svet, sta je kultura?  

 

Objasni nam to, pa da i mi saznamo nesto vise o vaapitanju, kulturi i svetu...

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 10 minuta, petarjebivetar je napisao:

Obrazovanje

Ovo je kljucno, javna rasprava/osuda o pogresno parkiranom vozilu takodje spada pod obrazovanje. 

"Navrzli", "dokoni", "cepidlacimo" je guranje problema pod tepih a tek "neka mi se javi" je  :jok:

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 284 postova
  • Lokacija: Beogard
  • Motocikl: U potrazi

O svetu ćeš najbolje saznati sam. Sa drugim kulturama moraš da provedeš vreme da bi ih upoznao. Ovo ne može niko da ti ispriča. Obrazovanje se stiče u školi u kojoj su profesori autoritet. 

Ne pričam uopšte o tome da li je bolji istok ili zapad. Jedna strana bliža srcu druga mozgu, barem kod mene. 

Bahatosti ima mnogo manje u sređenijim zemljama. Mnogo drugačije se ponašaju ljudi. Glupe pare povlače mnogo toga,jedno za drugim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 10 minuta, petarjebivetar je napisao:

Bahatosti ima mnogo manje u sređenijim zemljama. Mnogo drugačije se ponašaju ljudi. Glupe pare povlače mnogo toga,jedno za drugim...

Glupe pare sredjuju bahatost i uticu da se ljudi drugacije ponasaju i imaju sredjeniju zemlju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

A da li ste se zapitali zašto prvo na ćopavu pa na centralni? Možda ima neki fizički problem, a ipak voli da vozi?

Da ste ga možda videli sa štakom onda bi mu skidali kapu i likovali.

Licimuri i ...

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
8 minutes ago, petarjebivetar said:

O svetu ćeš najbolje saznati sam. Sa drugim kulturama moraš da provedeš vreme da bi ih upoznao. Ovo ne može niko da ti ispriča. Obrazovanje se stiče u školi u kojoj su profesori autoritet. 

Ne pričam uopšte o tome da li je bolji istok ili zapad. Jedna strana bliža srcu druga mozgu, barem kod mene. 

Bahatosti ima mnogo manje u sređenijim zemljama. Mnogo drugačije se ponašaju ljudi. Glupe pare povlače mnogo toga,jedno za drugim...

Bez uvrede al od tvog nadahnutog komentara ocekivao sam veci antropolosko-filos(z)ofski zakljucak koji se manifestuje empirijskim saznanjima ali pretocenim konkretno na etnolosku pozadinu odredjene geopoliticke sredine. Onaj koji je potkovan istorijsko-socioloskim saznanjima takve vrste kao ti, morao bi nama primitivcima objasniti sta znaci "sredjena zemlja" a sta znaci "upoznavanje sveta". Sto se tice profesora mahom beogradskog univerziteta ako su takvi slucajevi tebi autoritet, onda sam te itekako razumeo. Slucajno znam neke, upoznao sam ih negde izmedju slepe ulice i razdelne linije dva pisoara. 

 

Shvati da ima i nas koji nismo knjigu u zivotu procitali, koji smo jedva i samo zavrsili osnovnu skolu, a pogotovo na ovom forumu ljudi koji nikad nisu putovali i proputovali, pa cezno ocekujemo i radujemo se novom ognjistu znanja i kulture onih koji nam to drevno znanje i kulturu prenose. 

 

Upravo zato o takvih komentatora " tamo negde je kultura" ocekujem ponajvise. Jer ipak su to nase zvezde vodilje...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja