Jump to content

Moto Zajednica

Paznja - FULBAT akumulatori

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro

Generalno ne pisem i pokusavam da se ne nerviram oko ovakvih stvari, ali ovo moram da podelim sa vama. 

 

Naime pre nekih godinu dana sam kupio akolumator da bi pre neki dan izgubio snagu kad motor treba da zavergla. 

 

Odnesem da reklamiram kad batica kaze, pa druze ti se nisi javljao svakih 6 meseci. Reko, druze 6 meseci se padalo u Januaru kako zamisljas da se dovezem po snegu? Reko koja je to fora, ajde da razumem da auomobilom i svratis jer se vozi cele godine, kaze a ne to je samo za motor. I na tu foru mi servis ne uvazi garanciju. 

 

Po meni ovo je klasicna prevara, ko ce bre svakih 6 meseci da se javlja. Pa me zanima vase misljenje i da li je normalno da ovako moze da se posluje? 

IMG_20200913_114643.jpg

IMG_20200913_120722.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Čisto info radi aku nije bilo potrebno da doneseš na motoru jer ti neće testirati kako ti motor puni nego stanje akumulatora. Kad sam kupovao za sebe tako su mi rekli jer je isto padalo u zimu. Posle sam pazario i pametne punjače i evo guslim četvrtu sezonu. Inaće skoro svi pametni punjači su opremljeni i sa "quick" utičnicom. Ja lično ako znam da se neću voziti 5-6 dana obavezno ga ubodem na punjenje. Leti mi je i auto na punjaču dok peglam motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

To fora za 6 meseci vise ne vazi, bar kad se radi o Exide akumulatorima. Dakle, garancija je 25 meseci i ne mora vise da se nosi na 6 meseci na proveru. 

To cak i po zakonu nisam siguran da je moralo, ali su na taj nacin ubijali garanciju jer se retko ko od nas seti da odnese aku. Ja ga prvi nikada nisam odneo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Ja se sve manje vozim zbog porodice i obaveza,a aku stavljam na pametan punjac samo zimi kad zagudi.uvek mi traje akumulator 3-4 godine. Mislim da je nepotrebno opterecivati se akumulatorom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1664 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Mislim da je Sokrat izjavio da pametni ljudi uče svuda i bez prekida , prosečni iz iskustva, a glupi sve znaju.
Ovaj forum a i društvo u zadnje vreme je postalo pravi primer ove izreke, svi imaju da kažu nešto, uglavnom ništa korisno. I svi su stručnjaci da kažu i dele savete, a slabo ko sa pažnjom da sasluša.
Ovo je odavno zemlja bezakonja gde se pravila smišljaju u letu i ne važe za sve.
Trzišna inspekcija je čudo, i rešava ovakve sporove, makar su mom bratu koji je bio uporan i pismenim putem se obratio u par navrata tržišnoj žalbom na rad ovlašćenog servisa, dobio naposletku poziv iz servisa gde su promenili mišljenje i uvazili reklamaciju.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K1200s

Uvek je lepo kad ima neko i da sasluša pažljivo i da "dobar" savet, ne znam kakvo bi ovo mesto bilo kad bi svi isto i razumno razmišljali.

Srbija ja naša, i mi je činimo, narod čini jednu zemlju.

Za 35godina ,u bilo kom sistemu i u bilo čijoj vlasti nisam nikad uspeo da zamenim akumulator u garanciji,

i vidiš ja imam drugi pogled na problem , kupi nov , najmanje će da te košta .......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
Pre sat vremena, Deki šef je napisao:

Uvek je lepo kad ima neko i da sasluša pažljivo i da "dobar" savet, ne znam kakvo bi ovo mesto bilo kad bi svi isto i razumno razmišljali.

Srbija ja naša, i mi je činimo, narod čini jednu zemlju.

Za 35godina ,u bilo kom sistemu i u bilo čijoj vlasti nisam nikad uspeo da zamenim akumulator u garanciji,

i vidiš ja imam drugi pogled na problem , kupi nov , najmanje će da te košta .......

Ja sam uspeo poslednjeg dana garancije u 15h55 u servisu koji radi do 16h.

 

Koji sam ja sebi car.

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Prvo sam mislio da je odlican jos pre 3 godine, al onda se ispostavilo da nije sposoban da zadovolji kriterijume vecih i jacih motora. Il su se u medjuvremenu pokvarili. 

 

Smece od akumulatora. Ja sam moj kupio pre mesec dana platio 6000 sekirom cu ga unistiti koliko me iritira. Reklamirao sam ga i navodno dobio drugi ispravan. 

 

12.4 padne struja za 2 dana. Greje se vruc kao ringla posle 200 km danas u Ljigu gledam i ne verujem sta mi se desava. CTEK punjac prijavljuje greske jos pre nego sto je stavljen na motor, nije do punjenja na motoru, vruc je i  bio na punjacu.  Punio ga i EBC punjacem, punjac se ugreje ne moze da ga dopuni. Definitivno falican akumulator il ta serija. 

 

Na sta sam ja dao pare i bacio. Dodje mi da sam sebi izlupam samare, necu ni da idem u moto land po treci  put, oprostio sam se od tih 50 evra. 

 

Izbegavajte to smece od akumulatora. Da ne bacate pare bezveze.

 

Jos pravio srafove zajebavao se, gubio vreme isao reklamirao mrtav umoran posle posla isao sa jednog kraja grada na drugi. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 691 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

Kažu da je jedan cilindar, jedna briga.

Malo sutra...:P

Cagiva Canyon 500 ccm.

Provereno dobar agregat, ali pošto nema dekompresor traži da akumulator bude u top formi.

Stavljen ovaj.

20210411_223802.jpg.80e7b4048f112410d3177ae49f2709a9.jpg

20210411_223848.jpg.d9ada00b6fdd7fb5eb32180255c392c5.jpg

Postignut efekat da hladan motor "ukreše" iz trećeg puta.>:(

Posle celog dana stajanja motor pali iz prve.

Ventili lepo podešeni, karburator zategnut kao struna na ćemane...vozi se motor svaki dan.

Menjaj akumulator, Exyde će da napaja garažnu lampu.

 

Stavljen novi drugog proizvođača.

Spremamo se na druženje.

20210411_223919.jpg.731287bb3ed24bbb0992e9e02d27982c.jpg

20210411_223947.jpg.7ef098a08c5ac403f83453f89968a1fd.jpg

Kresne motor iz prve.

Idemo na zatvaranje moto sezone u NS.

Na Fruškoj Gori, posle pauze, pritisak na dugme startera,prc...

Akumulator mrtav i beo.

Sreća da je CDI AC tipa, pa ga  namotaji poje i hrane.

Posle paljenja na gurku, samo po gasu.

Kod kuće ga turim na infuziju, ali pametni punjač pokazuje grešku.

Minus klema je izgubila kontakt (a ima tako lepe, zlatno-žute, ple(h)ane kleme.

Odlemila se, vibracije ili nije ni bila dobro povezana?

Ko to može da zna?

Buši, zavrći hol šraf, zali otopljenim olovom.

Radi...ali je njegovo junačko srce preguralo težak infarkt i to je bio kraj sprinterske karijere.

U međuvremenu frajlauf završava poslednje akorde rekvijema.:ups:

Platio je danak kilavim akumulatorima, a već je bio načet kontra udarima klipa pri gašenju freze.

Zamena jednosmernog ležaja po PS-u.

 

Vraćen exyde radi testiranja.

Vergla kao lud, ali ništa bez gurke.

Pali na potez, bez greške, ali na dugme, ct...

Ima napona da vrti elektro starter, ali mu nedostaje struje za kvalitetnu varnicu.

:stabre:

Ondak rešimo isto, samo malo različito.

 

20210411_214651.jpg.0cb3df170262ca8cf76b7048e1def6db.jpg

20210411_214741.jpg.392650d4abbab855379351031f44f8e0.jpg

Motor tokom zime pali na "pomisao".

Ispada, po onoj narodnoj:

"Ono malo curi fali, te joj sreću kvari".

10 A više startne struje.

 

Da li , kod određenih proizvođača, deklarisana startna struja piše samo na tarabi?

Ili kod nas dolazi loša roba, 

pa mora kontrola na 6 meseci?

Ja ne znam, a bogme ni određeni serviseri kažu da ne znaju.

 

Ko će se još i akumulatorima zamarati.

Sva tri sam ja formirao i na garanciju ne računam.

 

Periodično će, ovaj akumulator, kad i ako zatreba, na pametni punjač i vozi Miško.

Treća sreća.

A i garaža svetli na 12v samo tako.;)

 

 

 

Promenio član feniks
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Sa uvoznicima akumulatora je uvek isto - "Vidis Miljeeenko, oce kupis kumulatori ove "cuvene" firme po 5 dolala ili po 3 dolala komad? Sve isto, ista nalepnica a djubre i jedan i dlugi? "

Naravno kosooki, daj 1000 komata ovog od 3 dolara pa kad im crkne pola cu da ih zeznem za 6-mesecni servis a drugoj polovini uvalim isti krs... Ionako ni 50% ljudi ne reklamira akumulator, baci u djubre i kupuje drugi, isti takav ali sa drugom nalepnicom šatro "drugog" proizvodjaca... 

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 691 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

Za razliku od Talijanke, maleni dvocilindraš nije posebno zahtevan po pitanju akumulatora (nedostaju na fotki Banner i Varta).

20210413_183031.thumb.jpg.b588b8ece57255580bd25d2a6415c51a.jpg

Midac i Landport radili su po jednu sezonu (formirani u radnji, nošeni na kontrolne preglede). Kažu, na kraju,  punjenje motora ti nije dobro. Jebite se fudbaleri...

Formiranje poslednja dva Landporta urađeno u sopstvenoj režiji.

 

Oznaku YTX9B-BS ima i čistokrvna kineska YUASA, (ali je tri puta skuplja).

20210413_210733.jpg.a0ff750b16217843a5783318515e5bbd.jpg

 

Pretposlednji LP je izgurao malo preko termina garancije (namerno korišten bez asistencije pametnog punjača).

 

Ovaj trenutno na njemu je već skoro dve godine stalno u pokretu (po potrebi na punjaču).  

Za to vreme je dva puta skoro totalno pražnjen i vraćan iz mrtvih (čika u godinama, pa zaboravim izvući ključ za prekid mase).

Pre nedelju dana instalacije okupane kišom,  akumulator izmaltretiran verglanjem. 

I neće još da mre...

 

Ne planiram više da kupujem akumulatore za njega.

Jerbo imamo i viška.

20210413_182222.thumb.jpg.de2b4c77c468b5c035a8bf862ee6fabf.jpg

 

Kontrolni pregledi i garancija, kako ko (moj lični stav nije merodavan).

Kvalitetan punjač, je već neophodnost.

 

Promenio član feniks

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: KMDŽ
  • Motocikl: NHX

Liči na klasičan olovni (kiselinski) akumulator na koji je nakalemljen voltmetar, koji možda ima neku funkciju alarma/upozorenja ako napon krene da se približava graničnim vrednostima, pa otud ono "inteligentni". 

Više me interesuje kvalitet ćelija od tih tričarija, ali po reklami "smrdi" na teškog kineza, mada je možda i sasvim solidan, ko zna. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

Koristio LP YTX14-BS preko zime nikakvi punjaci,palim motor na 10 dana..traju tacno 2 god i kaput..Zdravlje ove god cu moju staru Africku Kraljicu da iznenadim jednim litijumskim ak.




Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Koristio LP YTX14-BS preko zime nikakvi punjaci,palim motor na 10 dana..traju tacno 2 god i kaput..Zdravlje ove god cu moju staru Africku Kraljicu da iznenadim jednim litijumskim ak.



RUGGEDROADS.CO.UK

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka

Ауууууу онај Рио Тинто акумулатор Пао си у мојим очима

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

Bane,mozda mi iz Srbije budemo imali neki popust na litijumske akumulatore,ako rio tinto pocne da kopa litijum

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
pre 6 minuta, kaligula1 je napisao:

Koristio LP YTX14-BS preko zime nikakvi punjaci,palim motor na 10 dana..traju tacno 2 god i kaput..Zdravlje ove god cu moju staru Africku Kraljicu da iznenadim jednim litijumskim ak. emoji38.png

 

Trajao bi ti duplo duže da preko zime napuniš akumulator jednom mesečno umesto što ga njakaš paljenjem motora svakih 10 dana...

Mnogi se čude što im crkavaju akumulatori, eto jedan od razloga...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Код мене строго на пуњачима. Цркавају и реглери због тога јер се префорсиравају. Аку ми трају по 4-5 година

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

I kod mene strogo na punjačima... ali avaj, priča mi je preslikana kao kod kolege feniksa. 

 

Kupio sam motor sa Exide u garanciji, nije bio ni 1god star. Na pola sezone me proda đubre u sred vožnje, 300km od kuće. Na licinom mestu kupim drugi, LP. Stari Exide ponesem pošto sam imao važeću garanciju da reklamiram kad se vratim kući...

Reklamaciju "bi mi bez problema uvažili" ali posle višednevnog ispitivanja kažu da je akku dobar, "ništa mu ne fali". Meni samo neće da startuje motor...ništa mu više ne fali.  >:( 

Bez volje da se natežem sa vetrenjačama, zahvalim se i odem. Od tog dana imam dva akumulatora u garanciji, oba su naizmenično na punjaču i preguram sezonu i po. Jedan u motoru, drugi uvek u koferu. Zlu ne trebalo. 

Jesenas skinem sa motora, oba na punjaču u podrumu, nije minus ali nije ni topla prostorija (pošto kažu da ne treba čuvati akku preko zime u sobi na 25C) i juče poželim da upalim motor i napravim koji mini krug sa drugarom. Pametni punjač već mesecima pokazuje da su oba akumulatora dobra, lepo napunjena, drže struju bez problema, stavim prvo noviji LP na motor, zaverglam ali klinac bato! Nema snage... Skinem go*no, stavim stari Exide koji je sad već van garancije - Kenzo! Prc! Imam buster, prikopčaj - upali motor k'o mina. Provozao se malo, ugasio i upalio motor više puta bez problema, ali znam da me čeka kupovina novog i ponovo reklamacija bar ovog LP koji je još u garanciji...

 

Šta da kupim a da valja?!?

 

 

P.S. razmišljam da uzmem Unibat, pa je zato priča ista kao kod feniksa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Ми у кући три Унибата. Раде савршено. Купљени у Барел Јамахи у Бгд. Ала гел су иако их продају као гел али нема везе, цена ок око 5-6 црвених

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i
22 hours ago, Disko Nindža said:

Trajao bi ti duplo duže da preko zime napuniš akumulator jednom mesečno umesto što ga njakaš paljenjem motora svakih 10 dana...

Mnogi se čude što im crkavaju akumulatori, eto jedan od razloga...

Ja sam ovo radio dok nisam kupio Kymco Downtown.  Za neupućene, lakše je skinuti prednji točak nego akumulator na ovom skuteru. :jee:

 

Ne znam zašto su tako projektovali, ali ne videh motor/skuter kod koga se demontira sedište, skida kadica sedišta, da bi se došlo do akumulatora, koji je pritom obložen nekakvom zaštitom. Za čitavu operaciju je potrebno najmanje 4 alata i dobra vidljivost, da ne biste izgubili gomilu različitiih šrafova. A ako radite to ispred zgrade kao ja, onda  i ne možete ostaviti skuter tako dok punite akku  jer je mašina potpuno otkrivena, nego morate vratiti sve to natrag. Pa kad se napuni, ajmo Jovo nanovo:jee1:

 

Ne znam šta bih radio da mi crkne akku negde na sred puta, gde nema osvetljenosti, jer čak ni na kablove se ne može upaliti, zbog nedostupnosti akumulatora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja