Jump to content

Moto Zajednica

Yugosaurus u zagrljaju Djerdanke i Dunavskog vilenjaka

Recommended Posts

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Bili, videli, vratili se ...

 

Niti sam išta planirao niti sam išta mislio na tu temu, sve se odlučilo u par minuta a onda se još jednom potvrdilo da se najbolje i najsladje stvari uvek dogode spontano.

 

Posle ovih par proteklih decenija unazad slobodno mogu reći da za dobru avanturu nije potreban keš kojeg nikada nemamo već pouzdano sokoćalo koje u svako doba dana ili noći sme da se otisne put severa ili juga. Ili možda istoka i zapada.

 

Sad samo uvod a sutra nastavak, da zažmurim bar koji sat ili dva a onda opet paljba. Vodi deda unučiće na izlet i da ih uči da voze bicikle bez pomoćnih točkića.

 

Krajnja destinacija VIDIN ...

Fotografija8345.jpg

...

A onda se skočilo do PRAHOVO ... cepale se gume i lomile spone ali neka, nije mi žao. Stavićemo druge, još bolje i lepše ...

 

ZAŠTO baš tamo i ZBOG čega baš tamo ... 

 

Pa ZATO što sam obećao a ja kad nešto obećam to i ispunim.

Fotografija8416.jpg

...

Fotografija8417.jpg

...

A tu je i bajkerska bratija sa kojom se pilo ...

Fotografija8450.jpg

...

Fotografija8442.jpg

...

Do sutra rodjaci moji, ko je raspoložen za šalu, zezanje i sprdnju slobodno nek udari po tastaturi :Bandolero: ...

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Hvala druže, kupi ga pa makar da samo stoji parkiran i podseća te na mladost i razne zgode i nezgode :) ...

 

Čudna je to zverka ... ja sam juče doživeo da mi jedan brat velikog srca dozvoli da Y parkiram pored "AIR FORCE ONE " ...

Fotografija8446.jpg

...

Fotografija8448.jpg

...

A onda je brat Goran pokazao svoju veličinu rekavši da ne ceni ljude po tome šta voze.

 

Spustio je ruku na moje rame, isto onako kao što kralj spušta mač na rame viteza a onda me upitao da li znam šta to znači.

 

Rekao sam da ne znam ... ali sam ubrzo i saznao da sam uvek dobrodošao i da me čeka mesto za okruglim stolom.  

Fotografija8445.jpg

...

Kako sam se osećao u tom trenu teško je opisti rečima ali crveni zmaj je sve to junački podneo.

Zato je i dobio takvo priznanje i čast  :takoje: ...

Fotografija8449.jpg

...

Brate ... hvala ti za gostoprimstvo i druženje. Hvala tebi a hvala i ostalim kolegama bajkerima koji su u tom trenu bili u nekom drugom izdanju.

 

Svojim gestom pokazali ste i objasnili šta znači biti pravi bajker. Ko razume, shvatiće. A kafić bajkeri sigurno neće.

Fotografija8452.jpg

...

Brat je mio šta god da vozio ... pa makar i matika.

 

Stisak jedne ovakve šake nema potrebe komentarisati, slika dovoljno govori.

Ako nisi bajker bar si čovek i kao takav si zaslužio da te pomenem u mom putopisu.

 

I tebe a i tvoj motorin.

Fotografija8447.jpg

...

Fotografija8454.jpg

...

Braćo bajkeri putopis započinjem večeras. Zaslužili ste ...

 

 

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Jutros ustanem i bacim pogled na bord a ono piše 698,5 km.

 

Pa bem ti lebac kako ne vide sinoć pa da napravim još jedan krug mojom ulicom a onda bi mnogo lepše zvučalo kad kažem da sam od sinoć do večeras spucao ravno 700 km.

 

No, da krenem redom.

 

Petak  je veče i sedam u meče ... kasno sam krenuo  jer sam kasno i odlučio da krenem na vožnju. Znao sam da će biti vedra noć sa prijatnom temperaturom pa mi je tad i bilo svejedno vreme polaska, do zore taman imam koliko mi treba.

 

Do smedereva i beše nešto saobraćaja a onda do srebrnog jezera samo po neko.

 

Od srebrnog jezera do donjeg milanovca na džadi samo ja, Y i po neki šakal koji vreba pored puta.

 

Uslovi za vožnju idealni, relativno brzo stižem u milanovac a onda navijam alarm na pola 6.

 

Umor je učinio svoje, zaspao sam momentalno ...

 

 

... ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ...

 

Jutro beše sveže, blizina karpata čini svoje a i septembar je mesec.

 

Prva pekara je moja, prodavačica me pita jel jedete ovde a ja odmahujem glavom.

 

Kakav nož i viljuška, sa tim jedem svaki dan kod kuće.

 

Hoću, bre, da jedem prstima ... kakva, bre, salveta kad imam rukav od jakne ...

 

A onda sam našao separe uz obalu ...

Fotografija8293.jpg

...

Zagrevam mašinu laganim kasom, pogled beži na rumunsku stranu a oči u daljini traži TF i TA. Podsvesno sam gajio nadu da ću ove godine uspeti da ih odvozam jedan vikend ali mrka kapa. Zima je na pragu.

Fotografija8297.jpg

...

Džada prazna, kruziram lagano.

 

Ribolovci iz treće smene su još uvek na radnom zadatku, verna sokoćala ih čekaju tamo gde su ih ostavili.

Fotografija8298.jpg

...

Vrlo brzo napuštam milanovac i prelazim preko mosta ...

Fotografija8300.jpgfree online image hosting

...

Ruka mahinalno kreće da startuje levi migavac a da onda uplovim u čari djerdapske klisure i družim se sa mojom vernom i dragom Djerdankom koja u mom srcu ima isti tretman kao i Jadranka. Tog trena plan je bio drugačiji a sa Djerdankom sam se družio u smiraj dana.

 

Koliko je volim videćete na kraju putopisa. Sa Djerdankinom slikom ću završiti ovo piskaranje.

 

Na mostu dadoh desni migavac a onda hvatam pravac ka negotinu.

 

Do negotina put prelep, čari istočne Srbije su i ovaj put pokazale svoju istinsku i raskošnu lepotu.

Fotografija8315.jpg

...

Zvezda odjedared poče da prži, parkiram se u centru ali mi nije smetalo da na ulici svučem duge hlače a onda navučem kratke gaće. Odma se prodisalo punim plućima ...

 

A onda kafica ...

Fotografija8316.jpg

...

Nisam dugo sedeo, svašta nešto je bilo planirano za taj dan.

 

Izlaz iz negotina ka BG granici baš loš, kao da je kraj sveta ...

Fotografija8317.jpg

...

Do granice brzo stigoh, možda za nekih pola sata.

 

Nigde nikog, pridje mi gospodja carinik a onda priupita šta imam da prijavim i da otvorim gepek.

 

Kažem nemam ništa za prijavu a tako i bi, vadim 35e koliko imam kod sebe i kažem to je sve.

 

Gleda me belo, misli da je zezam a onda priupita jel imam još nešto od para i gde idem.

 

Odgovorim da imam još toliko ali na kartici i da idem u vidin na kafu.

 

Samo se nasmejala i rekla pa ko još iz beograda ide za vidin na kafu.

 

Ćutim ...

 

Tu se setim kolege BaneBP, on bi jedini razumeo da je meni stvarno merak odvozati toliku kilometražu zbog jedne kafe.

 

Bugari me pustili za 2 minuta, tras pečat i vozi dalje.

 

VIKEND vinjetu kupio na granici, u vinjetomatu. Subota + nedelja do ponoći 5e za kavez.

 

A onda avantura počinje.

Fotografija8321.jpgupload pictures online

...

Ova deonica mi je poznata jer sam prošle godine išao za belogradčik da obidjem tvrdjavu.

 

Vozim laganeze a onda ugledam godišnji pregled, ili po naški tehnički pregled.

 

Par fotki za kolegu Bdada, čisto da čujem njegovo mišljenje o stanju trapa, vešanja i kočnica :) ...

Fotografija8324.jpgimage hosting websites

...

Fotografija8325.jpgimage host

...

Izlazim na magistralu sa duplim trakama a onda zabadam u S mod i sve redom pretičem. Na ovoj deonici nema ničeg zanimljivog i samo gasss.

 

Čuo sam kad je suvozačica ispustila uzdah ugledavši mene, rezak zvuk izduvne grane malog abarta je probudio u njoj neke davno zaboravljene i uspavane emocije za koje je mislila da ih više nikada neće doživeti. Stara škola, jbg ;) ...

Fotografija8327.jpg

...

Planirao sam da koliko toliko izbliza vidi most koji spaja RO i BG, još ga nisam overio i zapljunuo se na njemu pa daj šta daš.

 

Krećem ka njemu i vozim mali deo autobanom a onda u daljini ugledam kolonu kamiona i ko zna čega još kako stoji i miruje.

Fotografija8333.jpg

...

Odustajem od dalje vožnje bojeći se da ne upadnem u neki kolaps pa šta onda. Bar da moze da se udje u RO pa šta bude al ovako je sve lutrija.

 

Nema druge nego da zabodem u R pa teraj nazad.

 

Gledajući YT uvek sam se pitao koliki bolid treba da budeš da bi autobanom vozio u rikverc.

 

Sad znam.

 

Nekih 500 metara se sigurno vozilo na levi i desni retrovizor, lete štuke lete avioni oko mene a zvezda samo prži.

 

Dugo vozim u rikverc, ventilator hladnjaka samo vrti a temperatura motora raste u granici normale. Svakakve misli mi u glavi ...

Fotografija8334.jpg

...

Hvala Bogu sve prodje u najboljem redu, niko me nije oduvao. Hvatam novi kurs, iz leve u desnu  ...

Fotografija8336.jpg

...

A onda VIDIN ... Prošli put sam bio samo u tranzitu a sad sam hteo da ga obidjem celog.

Fotografija8342.jpg

...

Nemam nikakav plan, setim se da me kolega Komša u prošlom putopisu posavetovao da u okolini ima svašta nešto vredno obilaska a onda se setim i naziva BABA VIDA koji sam pročitao u jednom putopisu.

 

Nemam pojma šta može da bude ali nije ni bitno, čim su kolege to spominjale znači da je vredno posete.

 

Rešim da ih poslušam i posetim i zato ovde dajem levi migavac. I nisam pogrešio.

Fotografija8343.jpg

...

Posle kraće vožnje stižem na parking koji je u hladovini. Odlično, neka bar on bude u hladovini ako već ja moram na sunce ...

Fotografija8344.jpg

...

Ulazim u park, prija mi šetnja i hladovina.

 

Dolazim do druge strane a onda me dočeka ovaj prizor.

 

MOST ... u ovom trenu tiha patnja. Tako blizu a tako daleko.

Fotografija8346.jpg

...

...

...

Nastavak sutra ...

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Sa druge strane terase pogled puca na plažu i dalji tok dunava.

 

Sve je čisto i sredjeno, tu su i tuševi i česma sa vodom za piće ali i tabla na kojoj piše ZABRANJENO KUPANJE.

Zabrana se poštuje delimično, kupanja nema i uglavnom je to brčkanje uz obalu. 

Voda deluje mirno, pitomo i čisto ALI to je DUNAV ...  pametnom dovoljno.

Fotografija8348.jpg

...

Iza mojih ledja se nalazi ono zbog čega sam i došao u ovaj park, obišao sam okolinu i sve ono što je bilo zanimljivo pa dodje vreme i da udjem u nju, u BABA VIDU ...

Fotografija8349.jpg

...

Ulaznica je 250 dinara a može komotno da bude i još toliko za onaj doživljaj koji pruža tokom obilaska.

Fotografija8351.jpg

...

Pre ulaska bacam oko na ovo ...

Fotografija8352.jpg

...

Prvi utisak je bio    pih, ništa posebno ... 

A sad obratite pažnju na ove otvore/vrata u zidu.

Fotografija8357.jpg

...

Prava lepota ovog utvrdjenja se nalazi upravo u ovim prostorijama koje su ukopane u zemlju i svaka predstavlja jedan segment.

Fotografija8374.jpggas station near me right now

...

Ovde je možda bilo spremište ratne opreme, sve je u tom fazonu.

Fotografija8359.jpgwhat time does shell gas station open today

...

Jedna stvar mi je privukla pažnju tokom obilaska ovih prostorija a to je saznanje u praksi koliko je kamen dobar prirodni izolator.

Napolju je već bilo blizu 30ak stepeni a prilikom ulaska u svaku ovu ukopanu betonsku prostoriju imate utisak da ste ušli u neku klimatizovanu sobu. Priroda je čudo.

 

Jedna zanimljiva spravica, svakako bi zaslužila da se nadje u temi stvari kojih više nema ...

Fotografija8360.jpg

...

Sledeća stvar koja me fascinirala tokom obilaska su bile ove spiralne stepenice koje vode na jedan od vrhova kule.

Svi se sećamo bajki i princeze koja je obično zaključana u najvišoj kuli a do njenog vrha vode upravo ovakve stepenice.

Da je penjanje uz njih lako, nije. Ali je zato zanimljivo i svakako pravi, ali zajebani doživljaj.

 

Penjanje u vis i nekako ali tokom silaska sam samo čekao kada ću se okliznuti i ko ping pong loptica sjuriti niz njih.

Fotografija8372.jpg

...

Princeze nije bilo u odajama ali me zato dočekao ovaj pogled.

Fotografija8367.jpg

...

Beše tu još svakakvih zanimljivosti ali njih protrča nabrzaka. Vreme je da se poseta privodi kraju.

Fotografija8379.jpg

...

Fotografija8370.jpg

...

Obilazak je trajao malo jače od sat vremena, skakutalo se gore dole uz one stepenice i osećam da mi noge klecaju.

 

Prilikom dolaska i šetnje kroz park primetio sam zanimljiv restorančić. Vreme je za pauzu.

Fotografija8380.jpg

...

Da je u retro stilu nije ali da je u oridjidji izdanju jeste. Meni kao ljubitelju svega starinskog to leže ko kec na deset

Sedam u prvi red a unda uživam gledajući aparaturu na šanku.

 

Coca cola u flašici + nes kafa = 150 dinara

Fotografija8381.jpg

...

Vozim dalje, do centra grada ima par kilometara i vozim bez navigacije. Uvek pravim krug po gradu i tako ga bolje upoznajem.

 

U jednom trenu ugledah nju, kad sam je zadnji put video nemam pojma.

 

Nermam cilj pa vozim za njom i čekam da stane pa da okinem koju fotku.

Fotografija8382.jpggive me the closest gas station

...

Uglavnom svi znaju da je volvo švedski mercedes.

 

E pa ovo je se nekada zvalo ruski mercedes. Volga iz možda 70 i neke ...

A kada se ista takva samo u crnoj boji parkira ispred nečijih vrata a onda iz nje izadju čike u kožnim kaputima stvar je jasna i slična onoj iz filma otac na službenom putu.

Fotografija8383.jpg

...

Već sam blizu centra u kom je parkiranje zonirano i plaća se. Verovatno je cena simbolična ali nisam raspoložen da jurim parking kartu i gubim vreme.

 

Lakše mi da se udaljim ulicu dve i parkiram negde gde nema kontrole.

 

PARKING GRATIS je moja čarobna formula koja ruši sve jezičke barijere, gde god sam bio svi su me razumeli na prvu loptu a isto tako nikada nigde nisam parkirao auto a da pre toga nisam pitao prolaznike jel fri.

 

Tako beše i ovaj put, vidim neku ženu kako izlazi iz kola a onda je priupitam uz osmeh.

 

Samo se nasmejala i rekla gratis gratis ...

 

I tako ja ostavi zmaja na vetrometini a onda laganeze nogu pred nogu.

Fotografija8403.jpghorizon zero dawn wallpaper 1920x1080

...

Prošli put kada sam bio u vidinu centar grada se popločavao i bio je sav u prašini.

 

Ovaj put me dočekalo sve sredjeno cakum pakum i pod konac.

Fotografija8387.jpg

...

Globalizacija je učinila svoje pa glavna šetališta u svim gradovima bukvalno izgledaju isto, ispoštujem domaćina po tom pitanju a onda se polako zaputim dalje. Ka šetalištu na obali.

Fotografija8388.jpg

...

Fotografija8389.jpg

...

Uz obalu pirka povetarac dok se pije zaječarac. Ladan ko zmijče.

 

A onda rešim da se malo procunjam sokakom.

 

Sve je uredno al nigde nikog. Prazne ulice ...

Fotografija8390.jpg

...

Polako šetnju i obilazak grada privodim kraju i vraćam se u centar sa druge strane.

 

Natrčavam na tržni centar i ulazim u njega al ne zbog šopinga već da bi iskoristio priliku da sapunom operem ruke.

Fotografija8395.jpghouse md wallpaper

...

Po prodavnicama svi nose maske ali od posetilaca niko. Samo ja.

To mi bi malo čudno, ista situacija je bila i po gradskim prodavnicama i kafićima.

Fotografija8392.jpg

...

Polako dodje vreme za rastanak, pravim planove šta i kako dalje i kojim putem nazad.

 

A takvi planovi se najbolje razradjuju uz kaficu. Ali ne uz bilo kakvu kaficu.

 

Ako malo vratite sećanje unazad onda ćete se i setiti da sam na granici teti cariniku rekao da idem u vidin da bih popio kafu.  I tu je nisam ništa slagao.

 

Ako sam u sarajevo išao da bi se vozio njihovim tramvajima onda znajte da sam u vidin došao samo da bi popio kafu koja se kupuje na aparatima kojih ima po gradskim ulicama.

Fotografija8396.jpg

...

Meni je to toliko fensi dogadjaj da nema reči kojim bih iskazao svoje zadovoljstvo.

 

Znači metal u aparat a onda čekam biiiiiip ... a onda pravac na zidić i gustiranje ...

Fotografija8401.jpg

...

Fotografija8399.jpg

 

...

Kafica popijena a plan i program za povratak napravljeni i razradjeni do detalja ali o tome u sutrašnjem nastavku putovanja ....

 

Baj baj ...

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Hvala kolega, ucio sam zanat kod forumskih majstora pisanja putopisa pa se trudim da budem bar malo kao oni i ne obrukam ih.

 

Bice jos interesantnije u nastavku, veceras polako pravim prelaz i uvod za novu pricu koja sledi u daljim putesestvijama :) ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650
pre 8 minuta, travelman je napisao:

Hvala kolega, ucio sam zanat kod forumskih majstora pisanja putopisa pa se trudim da budem bar malo kao oni i ne obrukam ih.

 

Bice jos interesantnije u nastavku, veceras polako pravim prelaz i uvod za novu pricu koja sledi u daljim putesestvijama :) ..

Samo tako nastavi :) i ja sam skolu pisanja putopisa ucio, a jos uvijek ucim, ovdje na forumu :) 

 

Idemo dalje :) 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Šta reći, koju poruku poslati???

Strašno kvalitetan putopis popraćen kulturno-povijesnim momentima, poučnog karaktera, nimalo dosadan-dapače, jako zanimljiv. Lako se čita.

Osebujan stil izražavanja, sa odmjerenom dozom duhovitosti, reklibi „sarajevci“ čoj’k voli šegu.







Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Zadnjih sat vremena pred polazak se opasno dvoumim da promenim plan i rutu za povratak domu svome.

 

Planirao sam da se vratim istim putem ali sad razmišljam da se iz vidina magistralom sjurim do sofije i veče provedem u njoj a onda se autobanom vratim do beograda u kom sam morao biti do nedelje ujutru.

 

Goriva imam dovoljno a i sokoćalo fercera kako treba, dan je idealan i kao stvoren za vožnju ali ...

 

Eh, jedno ALI sreću kvari ...

 

Kolegi Yogibear sam obećao i najavio jedan zanimljiv izveštaj sa terena i sad nema mesta vrdanju. Obraz je u pitanju.

 

Iz vidina hvatam pravac ka granici istim onim putem kojim sam i došao, nekih 30ak km je razdaljina i vrlo brzo je prelazim.

 

Oba granična prelaza sam vrlo brzo i bez ikakvih problema prešao.

Fotografija8409.jpg

...

Od granice hvatam pravac za PRAHOVO, kvalitet puta standardan za taj deo Srbije.

Fotografija8415.jpgbest free image hosting sites[/url...

...

Vrlo brzo stižem u PRAHOVO.

Fotografija8416.jpg

...

O njemu nisam ništa znao sem da se nalazi na tromedji Srbije Bugarske i Rumunije.

 

Nisam nikada bio u njemu a nisam nikada ni prošao blizu njega.

 

Jednom rečju nikada nisam odvozao pačiji kljun, to mi je nekako uvek bilo blizu i nisam imao motivaciju za tako nešto.

 

Ako ičega dobrog ima u ovoj koroni onda su to upravo te situacije u kojima smo odvojili vreme da vidimo ono što smo uvek ignorisali.

 

Po ulasku u njega nisam ni imao predstavu odakle da započnem taj slatki zadatak koji sam imao u planu.

 

Onda sam skapirao da je najbolje da ga započnem sa početka.

 

I zato odlazim do kraja sela a onda izbijam na luku, gradilište, šljunkaru i ko zna šta sve još.

 

Spuštam se do dunava, nailazim na ogradu i portira koji mi kaže da to što tražim nije tu.

Fotografija8417.jpg

...

Nalevo krug i ajd nazad.

 

Vozim džadom al nigde nikog  da priupitam za savet. A onda ugledam njega.

 

Ljudina me sasluša iako je žurio a onda mi objasni da je to skroz na drugoj strani sela i da se to mesto zove "BOLNICA". Još mi reče da vozim samo napred a onda opet upitam za savet jer smo sad isuviše daleko da bi mi objasnio.

Fotografija8419.jpg

...

Lagano vozim drugom, zevam levo desno da ugledam nekog al džabe. Nigde nikog.

 

Onda ugledam njega, radi nešto po groblju ali hoće da pomogne. Kaže mi da vozim samo pravo do kraja puta a onda skrenem desno i pitam za put do crkve.

Fotografija8420.jpg

...

Selo je prepuno arbajterskih kuća sa sve lavovima na ulaznoj kapiji. 

Kuće sve pod konac al zato sokak ....

Fotografija8421.jpg

...

Fotografija8422.jpg

...

Put do crkve šarolik, gledam da mi u rupu upada samo jedan točak, ne moraju oba istovremeno.

 

Stižem do crkve i vučem ručnu a onda pešaka dalje.

IMG-195fcf7056c406f11b48aa5dc6639e1f-V.j

...

Beše tu neka stazica koja vodi ka obali dunava, krećem njom a onda nastavljam strmim stepenicama.

Fotografija8423.jpg

...

Fotografija8424.jpg

...

Na kraju stepenica i u blizini obale dunava me dočekuje česma, krećem da se umijem i osvežim a onda i susretnem sa onim zbog čega sam i došao ovde.

Fotografija8429.jpg

...

Nastaviće se ....

 

  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Od česme pa do obale dunava me deli par koraka, okrećem se i krećem ka njoj a onda me zatiče ovaj prizor ...

Fotografija8435.jpg

...

VAU, prvo što sam pomislio je kakvo fensi mesto ... samo nedostaje skakaonica pa da plaža bude u kompletu.

 

Ali NE ... ovo nije plaža i ovde nema kupanja. Ovo nije ni skakaonica, ovo je GROBNICA ...

 

Operacija DUNAVSKI VILENJAK je bila akcija u kojoj su nacisti septembra meseca 1944. godine potopili oko 200 sopstvenih brodova prilikom povlačenja iz crnog mora do prahova.

 

Nešto više od 100 brodova je potopljeno u djerdapskoj klisuri, uglavnom na potezu od prahova do donjeg milanovca.

Fotografija8431.jpgcheap gas near here

...

Preko 70 godina ove olupine ometaju plovidbu dunavom, meštani kažu da se nekada vide od proleća pa do jeseni a nekada u martu ili aprili. Ili možda maju. Nema pravila, sve zavisi od vodostaja dunava.

 

Sa ovog mesta se vide, tako su mi rekli meštani ali ja nisam bio te sreće da ih ugledam.

Zato slika sa neta.

112874160-104101113-274619810350073-3624

...

Početkom septembra meseca u prahovo je uplovio brod-bolnica sa oko 1600 ranjenih nemačkih vojnika, mali broj se iskrcao i povlačenje nastavio kopnom ali je većina ostala na brodu.

 

Potapanje se vršilo planski, brodovi su navlačeni jedni na druge kako bi onemogućili dalju plovidbu i omogućili nemcima beg bez potere.

 

A onda je rumunija kapitulirala, počeli su napadi na konvoj da bi ubrzo stigla naredba da se brod-bolnica BAMBERG potopi zajedno sa 1600 ranjenika.

 

SLIKA SA NETA, brod-bolnica BAMBERG ...

112874162-104018747-187085999314000-3970nearest place to buy diesel fuel

...

U kasnijem razgovoru sa meštanima ispred jedne prodavnice saznajem i neke detalje, priča se prenosi sa kolena na koleno i vremenom bledi ali svi pamte reči tadašnjih očevidaca koji su govorili da su se danima posle potapanja broda bolnice čuli krici iz pravca dunava od kojih se ledila krv u žilama.

 

Svi smo gledali film TITANIK ... nema potrebe za detaljisanjem.

 

Priroda i ambijent oko ovog mesta su fenomenalni ali njegova istorija je jeziva.

 

Provedem još koji trenutak na obali a onda se istim onim stepenicama vraćam nazad.

Fotografija8436.jpg

...

Par puta se okrenem i bacim pogled preko ramena a sve sa nadom da ću ugledati bar kako se naziru iz vode.

Fotografija8425.jpg

...

Po završetku penjanja uz stepenice izlazim u jednu kaldrmisanu ulicu i rešim da se palo procunjam njom. 

 

Da bacim oko i vidim na kojoj kapiji su najbolji lavovi.

 

Ova je ubedljivo pobedila, razmišljam šta je to u ljudskoj psihi što te tera da napraviš nešto ovako a onda držiš sa spuštenim roletnama i zaključano.

Fotografija8437.jpg

...

Sedam u crvenog zmaja i meditiram, prolazno vreme mi je solidno i sve ono što sam planirao da vidim sam video.

 

Sve posle ovoga je čista premija.

 

Krećem nazad, malo gledam u lavove i kuće koje se zidaju ali više gledam u rupe ispred mene.

Fotografija8439.jpg

...

A onda i bi PREMIJA.

 

Prilikom raspitivanja za pravac do crkve i obale dunava sa kog se vide olupine brodova, na jednom mestu sam zastao i pitao kolegu bajkera koji je smer najbolji. Ljubazno mi je objasnio a ja produžio.

 

U povratku ga zatičem na istom mestu a onda je bilo :cirka1: ...

 

Od jednog običnog DOBAR DAN, KOJIM PUTEM DO CRKVE ... .... smo dogurali do ...

 Fotografija8450.jpg   

...

Mala ekipa velikog srca iz prahova. 

Fotografija8441.jpg

...

Druženje sam opisao na početku putopisa ali momci zaslužuju da ih još jednom pohvalim za gostoprimstvo.

Par zanimljivih detalja o potopljenim brodovima sam čuo od drugara levo u sivoj majci, on je 2 puta svojim čamcem vozio TV ekipe do olupna kada su pravili reportaže o njima.

Fotografija8443.jpgbest dinner wilmington nc.

...

A onda dodje vreme za rastanak, dobih poziv za njihovo narodno okupljanje što meni kao jednom običnom kavezaru bi velika čast.

 

Brate Gorane, HVALA za sve ...

Fotografija8451.jpgsawmills near my location

...

Fotografija8453.jpg

...

Po izlasku iz prahova stajem kod prve table i bacam pogled na kartu, cilj mi je kladovo ali kao što već rekoh nikada nisam vozio ovuda pa nemam ni predstavu kojim putem da se teram.

Fotografija8455.jpg

...

Znam samo da sam hteo da uiživam u vožnji. I uživao sam.

Fotografija8456.jpg

...

Na ovoj deonici do brze palanke sam imao situaciju zbog koje sam se smejao sam sebi.

 

Put ko strela, puca pravac u daljinu za sve pare pa mu ga malo dajem po gasu.

Odjednom u daljini sa leve strane puta vidim siluetu kako se mota oko nečega ... daleko je pa mi nije jasna situacija.

 

Prvo sam pomislio da je neki kolega u kvaru i da petlja nešto oko motora, puštam gas i polako kočim a onda se semejem sam sebi.

 

Čika u plavom pored tronožca od kojeg sam pomislio da je motor, kola u zavetrini i ne vide se. Smejem se sam sebi mada ko zna, ostala je crvena više u džepu.

Fotografija8457.jpg

...

U brzoj palanci stajem na kratko, svašta nešto sam čitao o njoj ali sad nemam vremena. Veče je na vidiku ...

Fotografija8462.jpg

...

A od brze palanke do kladova pista.

 

Nisam ljubitelj brze vožnje ali nisam ni od kamena.

 

Obrtaljka ovaj put nije ulazila u crveno ali do početka crvenog jeste ...

Fotografija8464.jpg

...

Adrenalin polako raste, svi planovi za taj dan su ostvareni i meni jedino preostaje da se posvetim Djerdanki koju polako počinjem da peglam u smiraj dana ....

 

Gume cvile a dlanovi se znoje, m.medija na volume max a Kemal počinje da tera šegu sa obrtaljkom koja beži u crveno  ;)  ...

 

Zajedno smo rasli grade ja i ti,  isto plavo nebo poklonilo nam stih,

ispod Trebevića sanjali smo sne, ko će brže rasti, ko će ljepši biti.

Ti si bio velik a rodio se ja

S Igmana uz osmjeh slao si mi san,

dječak koji raste zavolio te tad,

ostao je ovdje vezan za svoj grad ...

Fotografija8468.jpg

...

Bilo gdje da krenem o tebi sanjam

putevi me svi tebi vode, čekam s nekom čežnjom na svijetla tvoja

SARAJEVO ljubavi moja ...

Fotografija8469.jpg

...

Kada prodju zime i dodje lijepi maj

djevojke su ljepše, ljubavi im daj ...

Šetalište tamno uzdasima zri

neke oči plave neke riječi nježne ...

Fotografija8470.jpg

...

Sad je dječak čovek a zima pokri brijeg

park i kosa bijeli al otićiće snijeg ....

Proljeće ....

 

Kladovo ....

Fotografija8471.jpg

...

 

...

Nastaviće se ...

...

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 8
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Kad bih ja zna i ima dar za pisanje putopisa ka što imaš ti, pisa bih svaki dan.

 

Tvoje pustolovine a pogotovu tvoje opisivanje istih su veliko blago ovog foruma i velika bi šteta bila kad ih ovdje ne bi bilo.

LP

 

 

Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

 

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

U kladovo uplovljavam u sam smiraj dana, odlična pista je bila dovoljan razlog da mi voda udje u uši ali ipak sve je bilo pod kontrolom.

 

Vreme je da se iz brze trake polako prestrojim u desnu a onda upadnem u kolotečinu i polako tražim mesto gde ću da pristanem i bacim sidro.

Fotografija8473.jpg

...

Sa parkiranjem u centru kladova nikada nisam imao problema, uvek je bilo dovoljno slobodnih masta ali ovaj put i nije bilo tako.

 

Parkiram se u krugu gradske bolnice a onda pravac centar.

 

Htedo da nešto bacim u kljun, odlazim do svog omiljenog kladovskog roštilja ali moša. Zatvoreno, radi skraćeno.

 

Nema veze, imam u kolima bajat sendvič od sinoć.

 

Gužva u centru beše zbog nekakve dečije priredbe, nekako mi ona dečija graja i smeh izmamiše osmeh a onda požele i ja da je gledam i uživam sa njima.

 

Milina, šta ima lepše na svetu od dečijeg osmeha, pomislim na moje pačiće jer zbog njih i moram da se vratim kući do nedelje ujutru.

 

Obećao sam im izlet i da ih učim vožnju bicikla bez pomoćnih točkića.

Fotografija8475.jpg

...

Sunce je zašlo, još se koliko toliko vidi ali je samo pitanje trenutka kada će se smračiti.

 

Dolazim do kola i bolničkog parkinga, vadim onaj bajati sendvič a onda sedam na klupu i pokušavam da ga jedem.

 

DA ... pokušavam da ga jedem, žvaćem ali ne mogu da ga progutam.

 

Gledam ljude kako prolaze, jedni idu u bolnicu a drugi se vraćaju iz nje.

 

Zajedničko za sve njih je da su zabrinuti. I uplašeni ....

 

Bem ti život, lepo kaže ona izreka,

 

ZDRAV ČOVEK IMA 1000 ŽELJA A BOLESTAN SAMO JEDNU ...

 

Bacam onaj sendvič u kantu a onda razmišljam kako je čovek prokleto biće.

 

Dok se mi nerviramo i dok je nama najveća briga ta što su granice zatvorene i uskraćena nam putovanja zaboravljamo na one koji nemaju ono što mi imamo ... 

 

ZDRAVLJE ....

 

Prva druga i HOP, već se gasira i polako napušta još jedan biser na obali dunava ...

Fotografija8479.jpg

...

Fotografija8480.jpg

...

A onda  ... DJERDANKA ....

 

Da da rodjaci moji, DJERDANKA je ta mala zbog koje mi srce zaigra.

 

U smiraj toga dana i još za videla sam želeo da što više gasssiram njom. I uspeo sam u tome.

 

A onda negde oko tekije nas hvata mrak, dajem desni migavac i vučem ručnu na obali dunava.

 

A onda ... a onda smo Djerdanka i ja seli na zidić ispod palme na obali mora ...

 

 IMG-d60ea14a0af0bc334d247acd97b13f16-V.j

...

...

...

Kao što rekoh na početku putopisa, od sinoć do večeras predjeno 698,5 kilometara. Zamalo 700 ...

 

Beše to još jedna vožnjica koja svakako ima potencijala da preraste u vikend vožnju, ja sam bio kratak sa vremenom pa nisam mogao drtugačije ali svakako se ima šta videti i spojiti u 2 dana.

 

Kao što sam rekao u putopisu iz belogradčika to isto kažem i sada, maxi provod uz minimalan džeparac.

 

Gorivo sam kupio kod nas jer mi ionako nije bila neka velika stavka ali koliko sam primettio benzin je tamo bio 110 dinara.

 

Bugarska VIKEND vinjeta je 5e za kavez ... 

 

Ulaz u BABA VIDA 250 dinara ... 

 

Coca cola + kafa su uglavnom bili oko 150 dinara ... 

 

Pica parče 60 dinara ...

 

Pepsi 0,5 70 dinara ...

 

Voda 0,5 nešto sitno, nisam ni zapamtio koliko ... isto važi i za sladoled ...

 

Kolači parče 60 dinara ....

 

Kafa iz aparata 30/40 dinara ...

 

Jednom rečju svaka preporuka za posetiti, čitam da su pojedinci imali nekakvih neprijatnosti po BG ali ja moram napomenuti da nikada nisam primetio ni loš pogled upućen meni a kamoli nešto više od toga.

 

HVALA na čitanju i HVALA na komentarima a ju ću se vama za sve to odužiti baš onako kako vi najviše volite. Nekim novim putopisom :) ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 19
  • Hvala 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Kolega ... ebeš sendvič, mnogo je bitnija dnevnica ;) ... 

 

Rado bih ti odgovorio ali moram prvo da ispoštujem moje drugare kojima sam obećao du ću im se za komentare u putopisu odužiti novim putopisom. A ja kad nešto obećam  :dil: .... 

 

Neće ovo biti pravi putopis mada bih ja od ove kratke i skroz neplanske vožnje lako sklopio putopis.

 

Ovo je više piskaranje na BIS ... Zaslužili ste, pa kad me već držite za pero da ga uzmem u ruke. Mislim na :Bandolero: ...

 

Ovaj vikend bio planiran za odmaranje, juče se malo posvetio voznom parku a danas se ubi od dosade.

 

Prepodne se jelo a onda se spavalo do ručka, posle ručka mi nešto kvrcnulo u glavi i samo reče ženi odo ja da se malo provozam .

 

Za divno čudo nije reagovala, samo je rekla dobro je, taman sam pomislila da si bolestan čim si oba dana vikenda u kući .

 

Nastavak priče sutra, malo mi tupo pero pa da ga naoštrim.

 

U svakom slučaju ima slika a to je najvažnije mada znate vi mene  :popovanje: ...

...

Fotografija8525.jpg

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Beše negde oko 3 ili možda pola 4, taman se ručalo i mogao sam da biram ... dal da nastavim sovu il da upregnem mustange.

 

Ja izabra ovo drugo.

 

Nema tu puno mudrovanja u takvim situacijama, blizu sam pančevačkog mosta i u takvim prilikama mi je on najbolja opcija jel očas posla napustim grad.

 

A onda biram, dal na zrenjaninac ili na pančevac.

Obzirom da je skoro bila vožnja zrenjanincem do titela, ovaj put biram pančevac.

 

Lep dan beše, topao i sunčan a u takvim okolnostima normalan izbor je baciti sidro negde uz obalu.

 

Spucam ga do pančeva a onda pravac ka dolovu i mramorku.

 

A onda se kruzira obodom deliblatske peščare.

Fotografija8487.jpgpost image

...

Fotografija8485.jpg

...

Krajnji cilj sam planirao da mi bude ovde ...

Fotografija8489.jpg

...

Fotografija8490.jpg

...

Vrlo brzo nalazim ono što sam tražio, lagan prilaz do same obale a onda zavaljujem sedište unazad i sve 4 u vis.

 

Meditiram. Osmeh na licu je sam zaigrao ...

Fotografija8493.jpg

...

Opušta me miris vode, pirkanje vetra ....

Fotografija8494.jpg

...

Vožnja dovde je adrenalinski bila ravna nuli, ovo je više bio neki lakši kondicioni trening kako bi u formi ostali i ON i ja.

 

Pogled puca u daljinu, daj šta daš pa da mi se bar malo digne i skoči. Adrenalin ....

Fotografija8496.jpg

...

Volim da se vozim ali volim i da pustim korak. Nije mi teško ...

Fotografija8498.jpg

...

Nije da se plašim visine ali i nisam neki ljubitelj nje.

 

Kao klinac sam nakupio strah pentrajući se po pulskoj areni i od tad mi noge same klecaju.

 

Tako bi i sad, sve gledam u vis ili u daljinu. Nikako dole ispod sebe.

Fotografija8499.jpg

...

Visina nekih 5 ili 6 metara, za nekoga malo a za mene ko himalaji.

 

Nisam imao herca da ustanem, sve je stabilno ali se klati u PM ... I škripi ...

 

Fotkam sedeći, pogled prelep ...

Fotografija8505.jpg

...

Pozdrav za vas ...

Fotografija8508.jpg

...

Nekako se skotrljam do dole a onda nogu pred nogu. Ima se ovde još šta videti ...

 

Stazica uz obalu sredjena. I čista , što je najbitnije.

Fotografija8520.jpg

...

Fotografija8521.jpg

...

Fotografija8514.jpg

...

Kratka pauza, zaslužio sam ...

Fotografija8515.jpg

...

Nastavim šetnju a put me dovede do centra sela ... Zastanem na tren i uživam u folkloru dok mislim u sebi kako ima nade za ovaj svet dokle god ima ovakve dece kojoj ulica nije jedina perspektiva. BRAVO ...

Fotografija8529.jpggif hosting

...

Oduvek sam voleo da se šmucam po seoskim bircuzima, bilo kakav da je on je meni prijatniji od hajata.

 

A tek kakvih sam se sve priča naslušao u njima ....

 

Rodjaci, nemojte da gledate u nju nego obratite pažnju na naziv ulice kako bi znali gde da kafenišete. Ovde je konobarica bomba i jedna od prirodnih lepota ovoga kraja.

Fotografija8522.jpg

...

Drinkam kofi kad vidim kako kolega koči i staje na glavnoj džadi, suvozačica silazi i vraća se unazad da baci pogled na putokaze koje su prošli.

Fotografija8523.jpg

...

Skapiram da traže put do jezera, ustanem i mahnem kolegi da skrene i dodje do mene a onda mu sve lepo objasnim. Gde, kuda i kako ... 

Fotografija8525.jpg

...

Vreme je da se polako pakujem i vraćam u moje selo. Baterije su napunjene a nova radna nedelja je na vidiku.

 

Izlazim i bacim oko na apeenca, sigurno je nekome od vas bio prva ljubav pa ga uslikam. Nije mi bilo teško ...

Fotografija8526.jpg

...

Fotografija8527.jpg

...

Krećem nazad, mogao sam da biram pravac ka kovinu pa da zatvorim krug preko smedereva ali obzirom da sam se prošli vikend tuda vratio iz bugarske odlučujem da se vratim istim putem preko pančeva.

Fotografija8531.jpg

...

Do pančeva nema žive duše, može se zavrće gas do mile volje.

 

A onda ugleda njega, dal mu prednji točak nije dobro balansiran il je nešto drugo u pitanju al batica mu ga daje po gasu teturajući se od desne ivice puta pa do sredine puta.

 

Bez obzira na činjenično stanje moram da ga pohvalim da za to kratko vreme koliko sam vozio iza njega on ni jednom nije prešao u suprotnu traku ili bar nagazio belu. Iskusan bajker ...

Fotografija8535.jpg

...

Fotografija8536.jpg

...

Poželim mu svu sreću ovoga sveta i da ga andjeli čuvaju a onda dam levi migavac ...

Fotografija8537.jpg

...

Jednu stvar sam primetio sinoć a to je da su dani opasno okračali, već je oko 7 bilo šareno.

Fotografija8541.jpgpicture sharing

...

Bez obzira na obzir prešlo se nekih 140 km lagane i prijatne vožnje.

 

Pozdrav do nekog narednog pravog muškog putopisa, neću vas smarati sa ovim kratkim vožnjicama :) ... 

 

 

 

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja