Jump to content

Moto Zajednica

Sta posle skutera

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Burgman 650

Pozdrav drugari vec duze vreme pratim ovaj forum i puno toga sam ovde naucio i saznao.

Pa bih voleo da se pokrene tema o tome,sta bi bila najbolja varijanta za nekoga ko prelazi sa skutera na motor.

A ovo je moj drug.

IMG_20200820_175951.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Beograd - Dorcol
  • Motocikl: Yamaha Fazer

Dobrodosao! Tema o tome ima mnogo, a sve zavisi od tvojih afiniteta, zelja, sredstava itd. I naravno kategorije koju posedujes. Ja sam birao maxi skuter, a zavrsio na Fazeru 600! Znaci, kad srce zaigra, razvuce se osmeh oko glave, to je to, pa bio to bmw 1200 ili peda 125. :moto3:

Srecno sa kupovinom pa okaci sliku kad odaberes :dobrodosli2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Burgman 650

Hvala Igore na dobrodoslici i komentaru,kategorije nisu problem vec samo zelje i mogucnosti.

Specificna situacija kod mene, moram da vozim automatski menjac zbog problema 

sa nogom.U sustini ok mi je za sada skuter ali ceznja za vecim tockom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6297 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Mana NEMA automatski menjač...već elektronski kontrolisanu remenicu varijatora. Motor je praktično identičan onome na skuteru SRV.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Burgman 650

Zamolio bih nekoga od clanova koji vozi hondu nc750x da napise svoje iskustvo sa ovom masinom,naravno prednosti i mane.

Najvise me interesuje:

Kakav je za voznju po gradu

Dali je ok za dvoje(vozac malo krupniji,i sitnija lepsa polovina mozda hehe),naravno zaduzu voznju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Jevto imas temu "NC750X 2016" sa i vise nego dovoljno informacija o konkretnom modelu. Meni je trebalo par dana da je na tenane uz kafu cituckam. Sta da kazem osim svaka cast ljudima tamo na detaljima, druzenju, i uzivanju u konkretnom modelu.

 

Mana mi je iskocila tek skoro na radar kao dosta jeftinija opcija, a posto bi mi to bio prvi dvotockas mozda ne bi trebalo da skrcam pare na NC. Iskljucivo sam Manu zbog toga pomenuo, jer sam u nekim slicnim razmisljanjima trenutno, a o Mani ovde na forumu nisam nasao nista opsirnije od jedne dvostrane teme.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2795 postova

mislim da je na hondi najveći problem učačkavanje u kolonu  prilikom zaobilaženja tojest kočenje nakon naglog ubrzanja.Sa jednim uredu,sa dvoje teže a gabaritni još teže

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8914 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 12 sati, stejer je napisao:

Jevto imas temu "NC750X 2016" sa i vise nego dovoljno informacija o konkretnom modelu. Meni je trebalo par dana da je na tenane uz kafu cituckam. Sta da kazem osim svaka cast ljudima tamo na detaljima, druzenju, i uzivanju u konkretnom modelu.

 

Mana mi je iskocila tek skoro na radar kao dosta jeftinija opcija, a posto bi mi to bio prvi dvotockas mozda ne bi trebalo da skrcam pare na NC. Iskljucivo sam Manu zbog toga pomenuo, jer sam u nekim slicnim razmisljanjima trenutno, a o Mani ovde na forumu nisam nasao nista opsirnije od jedne dvostrane teme.

Nema tamo niko normalan, mislim na NC-ejase :na_glavi::jee:

 

Sto ne das na NC-a, daces na Manu posle.... ako me razumes, vid sta ti je ciniti :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Burgman 650

Satelis molio bih te da napises tvoja iskustva sa nc u voznji sa suvozacem.

I ispratio sam vase zadnje druzenje i voznju od pre par dana,jako lepo,ako bog da uskoro cu postati kolega po masini,nadam se da primate Kraljevcane:dobar:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Jevto, ako mozes dobaciti do NC-a, mislim da neces pogresiti sigurno! (Za malo da napisem nema bolje a onda bi bio karambol)
DCT na Hondi je kao DSG na WV, ja nisam cuo da je nekom riknuo a bilo ih je oko mene.
Sto se tice suvozaca za ovo kratko vreme koliko imam NC, naravno drugaricu i devojcicu (kao i komsinicu, koleginicu...) Ne oseca. E vec kad sam morao druga od 90kg i bracu mi od negde 130kg da prevezem pa cak jednom i iz Ralje oseca se naravno.
Generalno je upravljiv jako i cim krenes ta njegova tezina se ne oseca toliko stvarno.
Moj NC inace nije DCT, tako mi se namestilo ali da je bio dobar primerak za te novce sigurno bio DCT i moj! Toliko, nadam se da sam pomogao.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora
  • Motocikl: Peugeot Satelis 400cc

Ja sam sa maxi skutera skočio na Hondu Transalp 700

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Burgman 650

Hvala chka jimi veoma lepo od vas sto ste ovo objasnili.

Ja bih se uglavnom vozio sam ali povremeno sa lepsom polovinom koja jos uvek uspeva da zadrzi devojackih 60tak,bilo bi voznje po gradu i na otvorenom.Tako da mi se cini da bi nc bio prava stvar,i naravno nije mi do jurcanja(nimalo proslo me) samo bi da uzivam jos malo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Burgman 650
pre 50 minuta, Bocciaa je napisao:

Ja sam sa maxi skutera skočio na Hondu Transalp 700

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
 

Moze i to ali ona nema sa automatskim menjacem ili se varam?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja