Jump to content

Moto Zajednica

Trg Republike

Recommended Posts

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Beograd

Uvek će biti onih koji se javljaju i suprotno. 

To nema veze sa brendom motocikla, već sa opštom kulturom.

 

U saobraćaju se vodimo kao dvotočkaši, a mi se među sobom delimo se na motocikliste i skuteraše, što je možda oprvdano, a možda i ne. 

Sad smo počeli dodatno da se delimo na one koji voze GS, HD i sve ostalo, uz "čast izuzecima". 

 

Ja trenutno vozim GS-a, ali sebe sve dvotočkaše smatram motociklistima. 

 

Na žalost postoji nekakav jaz između takozvanih skuteraša i motociklista, jer se oni retko javljaju jedni drugima, a stičem utisak da se motociklisti prema skuterašima odnose kao prema nekoj nižoj klasi društva, a to ničim nije opravdano jer su i oni dvotočkaši, po mom mišljenju motociklisti. 

 

Javljanje nigde nije propisano kao obavezno, ono je začeto u vreme kada je bilo malo motociklista, to su bili entuzijasti i veliki zaljubljenici u iste, delili su slične probleme i isustva sa svojim dvotočkašima, a retko su nailazili jedni na druge, kako u gradu, tako i na otvorenom na putu, pa tako kad se negde sretnu, počelo javljanje među motociklistima koje je preraslo u svetski kult.

 

Kad sam sa 18 godina počeo da vozim svoj prvi motocikl, bilo mi je jako čudno to svirkanje, mahanje, klimanje glavom i sl. dok ubrzo nisam shvatio šta to zapravo znači i prihvatio to kao tako.

I dan danas je lep osećaj kada ti neko mahne ili uzvrati istim, jer znaš da nisi sam na putu.

 

Oni koji se ne javljaju nisu entuzijasti i zaljubljenici u iste.

Oni motore voze jer misle da je to kul, stvar prestiža, a ne shvataju da je to stil života.

 

Kad sam pao, bilo je nekoliko motociklista koji su prišli i pitali me za zdravlje, što mi je u tom trenutku značilo.

Jedan momak iz neke dostave je prišao sa svojim skuterom i obeležio je moj motor svojim flurescentnim prslukom.

Još jednom mu hvala na tome! 

 

Bilo je i nekih na Hondama i Yamahama koji su prošli, kao da se tu ništa nije dogodilo, ni da okrenu glavu i pogledaju, ali im ne uzimam to za zlo. Njihova stvar.

 

Sutra je druga kontrola vrata, čeka me još magnet da uradim, u toku je procena štete, predmet je predat advokatima, pa ćemo videti za dalje.

 

Pozdrav! 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra



 
Bilo je i nekih na Hondama i Yamahama koji su prošli, kao da se tu ništa nije dogodilo, ni da okrenu glavu i pogledaju, ali im ne uzimam to za zlo. Njihova stvar.



Možda oni zato nisu pali jer gledaju gde voze, a ne šta se dešava.
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Ajd' da bljucnem ovde.

Dugo sam vozio 50ccm, od ove godine 500, oba skuteri, presao Srbiju uzduz i popreko sa oba. Vozim sam.

Do ove teme nisam znao ni sta je gs, a ni sad ga ne bih poznao na ulici.

Da, znam da nas skuterase (pogotovo sa 50ccm) motociklisti smatraju nizom rasom i naravno da me to uopste ne uznemirava. Desi se da me pozdrave na drumu, otpozdravim uvek, naravno. Inace, toliko sam smesan da ni ne znam pravi bajkerski pozdrav (vidim svi nesto odruce dva prsta.. ja mahnem k'o mentol :) )

Moj je generalni dojam da se i bajkeri/skuterasi/motociklisti uopste ponasaju kao neka sekta-zatvoren krug, bas kao i druge grupe koje imaju nesto zajednicko. Nekako blago ksenofobicno, da budem precizan. A onda kad udjes u drustvo, onda je naravno sve ok, pecenje, pice.. Ovim uopste ne tvrdim da ti nece pomoci na drumu ili uopste, sad ce svi vrv da skoce kako je milion njih pomoglo milion nepoznatih.. ne pricam o tome. Ajmo reci da postoji neka neopustenost, zategnutost, mentalitet copora prema novom. Ponavljam, siguran sam da bih bio pristojno i kulturno (a verujem i prijateljski) primljen gde god da pridjem, nego govorim o utisku. Prihvaticu da sam prosto preosetljiv.

 

Postoji nesto sto se zove difuzna paznja, medicinska je cinjenica - ljudsko bice, nevezano od eventualnog odsustva empatije (eventualne psihopatije) ili autizma - je u stanju da perifernim vidom uoci vise predmeta/dogadjaja istovremeno. Ako to nije u stanju, ne bi trebalo da moze da dobije vozacku dozvolu jer nece moci da prodje lekarski pregled.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Bajmok
  • Motocikl: Honda Shadow vt 600c

Po meni većina ljudi na skuterima koje srećemo po ulicama ih vozi iz potrebe. A ima i verovatno solidan broj vozača klasičnih motora na koje se to odnosi. Dakle nisu zaljubljenici. Motor koriste umesto bicikla ili automobila, tako da ni sami sebe ne smatraju bajkerima, motorašima, motociklistima ili kako god već. Samim tim ni ne znaju, a i ne zanima ih neka "bajkerska" kultura. Većina takvih bi gledala u čudu kada bi ih pozdravili sa spuštenom ispruženom rukom i dva prsta. Zbog toga ne pozdravljam skutere, nije nekultura ni arogancija.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Veternik
  • Motocikl: BMW R1100S, F800 GS.




Možda oni zato nisu pali jer gledaju gde voze, a ne šta se dešava.
Ha ha

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Beograd
On 9/24/2020 at 11:20 PM, X8 Vračar said:

 

 


Možda oni zato nisu pali jer gledaju gde voze, a ne šta se dešava.

 

Ako ti se nekada bude dogodilo da iznenada proklizaš na nešto što se nije moglo videti, setićeš se ovih, svojih reči i misli, pa ćeš možda shvatiti suštinu priče. ;)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja