Jump to content

Moto Zajednica

Trg Republike

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4301 postova
43 minutes ago, Pingvin37 said:

Ovo ne odgovaram Ziki svoje sam njemu rekao, al bih voleo da podelim i ovo...

 

Bilo je situacija kad su mi se zapusili karbovi negde oko Vrsca, na mom prvom vecem motoru Yamaha Diversion. Tad sam oko motora znao - nista, ne kazem da sada mnogo znam, al sigurno sam nesto naucio. 

 

Stavim motor na copavu, spustim kacigu na beton (a svako zna sta to znaci), nema nikoga ko bi stao. U grupi od 3,4 motora (fluo prsluci, fluo kacige, full oprema) na GS modelima i mislim da je bio rt jedan model odjednom dolaze i prolaze pored mene kao pored groblja. Masem cak i na kraju ustajem, nista. 

 

Isto tako je bilo situacija gde se nekom kolegi bajkeru pokvario BMW, ja stajem (ulica Milutina Milankovica), on kaze hvala vec sam resio sve. 

 

Bilo je i situacija jedno 50 puta da ne znaju da mahnu da se pozdrave, i bukvalno ispadnes kao kreten pored takvih ljudi. 

 

Njima na cast, necu da generalizujem, al to je tako. 

 

Da ne misli neko da ovde neko ima nesto protiv GS modela jer to sebi ne moze da priusti...Apsolutno ne, da hocu to bih i vozio na ovaj il onaj nacin, al me ne privlaci. 

 

A sad zasto se bas ti tipovi tako ponasaju ( ne kazem svi), to je prica za sebe. Ja imam neko svoje vidjenje, iz nekog mog iskustva i zapazanja koje mi govori da je to lecenje kompleksa nize vrednosti. Sta je tu je, idemo dalje.

 

 

Zato sto je vecina tek usla u moto svet, a dobar deo njih nikada i nece biti deo istog.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Moj prijatelj i kolega sa kojim često vozim Gordan, @Herr vozi novog GS-a i potpuno razbija stereotipe o vozačima ovih motocikala. Nekako, on uvek ide prvi a ja za njim i vidim kako se ponaša u saobraćaju. Uvek se prvi javlja svima, ali mu mnogi ne odpozdrave. Ništa to njemu ne smeta. Takođe, odmah staje ako vidi motoristu kraj puta, čak i ako je čovek stao da telefonira. Za Žiku sam, takođe, čuo dosta lepih svari vezano za solidarnost na putu. Na žalost, izgleda da su njih dvojica u manjini, jer prosto bode oči koliko su neki na GS-ovima arogantni. Ja sam odavno prestao da im se javljam zato što ne otpozdravljaju, slično kao i vozači Harley-a. Kreću se u klanovima od po 5-10 identičnih motocikala...

Niko kao oni!

  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 11 minuta, kingdrom je napisao:

.... jel ovo realno?

Jeste.Jedan banalan primer,4-5 ljudi dugogodisnji motoristi koji su promenili vise motora,kupovinom gs-a odmah nabavljaju kilo kljuc.Odjednom im je jako bitno da srafovi budu zavrnuti na propisnu meru.Objasni.
 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600
pre 1 minut, ivica744 je napisao:

@bajker71, jeste li vas dvojica u subotu izlazili iz BG na ibarsku?

Jesmo. Trebalo je da se nađemo u 10h na OMW-u na Vidikovcu ali sam se ja zaneo i nisam video pumpu od kolone koju sam obilazio pa sam ga sačekao kod isključenja za Železnik. :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 949 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200
Neverovatna zloba! 
Čovek se unesrećio a neki koriste i takvu šansu da se podsmevaju. 
Kako vas nije sramota. 
Upravo se zbog ovakvih "kolega" više i ne oglašavam na BJB (a i mnogi drugi se sve ređe oglašavaju). 
Moja šala je bila usmerena na kolegin post koji ji je izmenjen, na način na koji je kolega pao.

Hvala što znate kakav sam, drago mi je.

Koliko vidim slični smo, i vi takođe u većini tema učestvujete da bi ste nas ubedili da je vaše mišljenje ispravno



Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Beograd

Evo i ja da se oglasim, kao glavni akter za pokretanje ove teme.

 

Pogledajte na linku kako je izgledao kolovoz:

 

 

 

Dana 10.09.2020. oko 08.45, u zoni Trga Republike, na skretanju iz Kolarčeve ulice u Francusku ulicu, neposredno ispred pešačkog 
prelaza (Staklenac - Narodno pozorište), krećući se desnom kolovoznom trakom, brzinom od oko 20 km/h, 
naletevši na mastan kolovoz od motornog ulja, proklizao sam i izgubio kontrolu nad svojim motociklom, usled 
čega je usledio pad.
Iz moje perspektive pogleda, a neposredno pre nesretnog slučaja, nisam video da je išta proliveno na mojoj 
putanji, pošto se inače uglačana površina kaldrme presijava.
Nije bilo predupozorenja šta će se dogoditi, pa samim tim nije bilo ni kočenja.
Kada sam počeo da skrećem desno, u trenutku nailaženja na mastnu podlogu, motocikl je momentalno 
proklizao, a ja sam spao sa njega i počeo da se klizam na desnom boku nekoliko metara. Motocikl je nastavio 
10-ak metara da kliza, niže od mene i konačno se zaustavio na kraju pešačkog prelaza između dve kolovozne 
trake.
Kada sam ustanovio da sam u stanju da samostalno ustanem, obeležio sam motocikl žutim prslukom, sklonio 
sam se sa kolovoza i pozvao policiju da izađe na teren da izvrši uviđaj.
Posle 40-ak minuta, pojavili su se organi policije, a sa njima i vozilo saniteta Hitne pomoći.
Posle izvršenog alko testa i veoma oskudnog i kratkog opisa nesretnog slučaja, preuzeli su me službenici Hitne 
pomoći i odvezen sam u Institut za ortopediju Banjica.
Sam uviđaj nisam ispratio, motocikl i kacigu sam ostavio u nadležnosti policajaca, za koji su mi rekli da će 
biti negde prevezen, ali mi ni u jednom trenutku nije bilo napomenuto da će prevoz motocikla biti naplaćen.
Ne znam koji je stepen oštećenja na motociklu.
Zbog povreda zadobijenih usled pada, bola i ograničenosti pokreta vratnog segmenta, bola mišića desne butine 
i bola desnog stopala, izvršeni su pregledi i rendgenska snimanja svih pomenutih segmenata, što dokazuje 
priložena medicinska dokumentacija, lekara specijalista.
Zbog bolova u glavi, sa Instituta za ortopediju Banjica upućen sam u Urgentni centar na odeljenje 
neurohirurgije, gde mi je izvršen pregled i CT snimanje glave, što takođe dokazuje priložena medicinska 
dokumentacija, lekara specijalista.
Zbog bolova i ograničenosti pokreta vratnog segmenta kičmenog stuba, propisana mi je šancova kragna, 
mirovanje od 8 dana i kontrola nakon tog perioda.
Za period do kontrole proglašen sam nesposobnim za rad.

 

Pozdrav svima i budite bezbedni! 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Tužan 1
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Na tvom mjestu i s tom dokumentacijom bih nekog tužio i tražio oštetu.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Ako su policajci dobro uradili uviđaj ima šanse.
Idi sa svom lekarskom dokumentacijom i izveštajem o uviđaju kod advokata koji se bavi saobraćajkama, može ovo lagano da prođe, odšteta za motor, za povrede..
Obavezno cimaj policajca oko izveštaja/uviđaja, jer umeju da napišu šta njima paše da bi zatvorili slučaj, da se ne cimaju, da ne ispadne kao što je kolega croarcher rekao. Onda tebi ide prekršajna jer se smatra saobraćajnom nezgodom.

Brz oporavak želim!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
On 15.9.2020. at 23:02, Motorcyclist je napisao:

Zato sto je vecina tek usla u moto svet, a dobar deo njih nikada i nece biti deo istog.

Ovo je sustina svega(i kod nas a i preko koliko god da mislite da je samo kod nas).Ne treba generalizovati ljude ni po cemu a posebno po onome sta voze,jedu ili slicno.(dobro ove sto ne jedu meso treba:lol3:).

Ovi vozaci gs-ova sto ste nabrojali sve njihove lose mane-cini mi se da su to ljudi koji su uspeli da se finansijski situiraju i sad kad imaju tu stranu zivota sredjenu hoce da rade nesto novo sto bi ih zadovoljilo.Mnogi od njih nikada pre nisu seli na motor,a svi su culi za gs-a i nije im problem da ga kupe.Takvi ljudi uglavnom nemaju osecaj za druge ljude,jer smatraju da su superiorniji od drugih i zbog toga su bahati,nedruzeljubivi i slicno.

Ne treba stavljati sa ovakvim ljudima u isti kos,ljude koji godinama voze,druze se,dobri su ljudi,i razumeju druge vozace i pomogli bi ti u svakom momentu.Ti ljudi voze gs-ove,jer su izvozali dosta motora i hoce neku ladju sa kojom mogu da predju u danu 800km a da ih ledja i dupe ne zabole.Sigurno da @zika56 i @mradomir (kao primer)i dosta drugih ljudi koje znam nisu zbog kupovine gs-a postali smradovi i pedercine i zbog takvih ljudi ne treba generalizovati.

Da ne ispadne da branim vozace gs-a,svi koji me znaju znaju moje misljenje o gs-u,da ne pregrizem jezik nikad ga ne bih kupio(a ne sumnjivo je odlican) samo zato sto mi je gadan ko lopov.

On mi je kao dara bubamara bez filtera,dok mi je Afrikica vec kao Monika Beluči iz mladjih dana;).

 

Kolegi sto je pao zelim oporavak bez posledica.

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Da je bar bio neko od kolega da posvedoči, slika ulje na ulici...možda bi bilo šanse za tužbu. Al sreća u nesreći je da je kolega ceo u komadu i bez težih posledica. Brz oporavak želim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Leoben, Styria

На оваквом путу би и 4 точка проклизала. Нећемо сад о дотичнима који су дуректно одговрни за постављање истог овог плочника..... Брз опоравак колеги!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Поред брзог и успешног-потпуног опоравка, колеги желим челичну вољу да изгура ствар до краја и да им наплати све! 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Pa mnogo je veći bio interes za postavljanje neuslovnig kolovoza nego interes građana da ne padaju. Potpuno je besmisleno asfaltnu podlogu menjati bilo čime...

Sada još neko da dobije i odštetu zbog toga bi značilo potvrdu besmislenosti cele ideje.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Pre 4 sati, piki je napisao:

Sigurno da @zika56 i @mradomir (kao primer)i dosta drugih ljudi koje znam nisu zbog kupovine gs-a postali smradovi i pedercine i zbog takvih ljudi ne treba generalizovati.

Au Piki, ala me ocrni. Pa neću od srama moći međ' kolege gs-iste. Izbaciće me iz udruženja :ups:

  • Haha 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
On 10.9.2020. at 14:42, đunta je napisao:

Pošto svi bolje znaju nego što je preneta neposredna informacija, ja je povlačim, da li će se vozač javiti je njegova stvar.

 

Sadržaj posta koji sam izmenio je bio otprilke ovakav: BMW R1150GS, nije bilo nikakve agresivninosti u vožnji, već prosuto ulje, ne zna se zdravstveno stanje vzača bez detaljnog medicinskog pregleda.

 

 

 

On 15.9.2020. at 20:52, zika56 je napisao:

Neverovatna zloba! 

Čovek se unesrećio a neki koriste i takvu šansu da se podsmevaju. 

Kako vas nije sramota. 

Upravo se zbog ovakvih "kolega" više i ne oglašavam na BJB (a i mnogi drugi se sve ređe oglašavaju). 

 

On 15.9.2020. at 21:37, zika56 je napisao:

Ne možeš ni da zamisliš koliko mi je žao i krivo što sam MORAO da napišem onakav komentar. 

Pao je pre svega ČOVEK i kolega, a ne vozač GS-a i ovakva šala je u ovakvoj prilici prosto neprimerena.

I još nešto:

Niti znamo (bar većina nas koji smo informacije pročitali) na koji je način došlo do nesreće, niti koliko je najeb'o kolega, a onda pročitamo ovako "šaljive" komentare. 

 

On 15.9.2020. at 22:54, zika56 je napisao:

Kolega, jednostavno nisam ja iz ovog filma i žao mi je što sam upao u diskusiju. 

Ja ovo ne mogu ni da shvatim ni da ispratim, jer ovo prevazilazi moje mogućnosti poimanja moralnih i ljudskih načela. 

Očigledno je da sam zastareo i da se više ne uklapam u sadašnja dešavanja i shvatanja i izvini ako sam te uvredio. 

Ovo očigledno nije više moje vreme i ne važe više ista ni moralna ni ljudska načela. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
On 9/17/2020 at 1:55 PM, piki said:

Ovo je sustina svega(i kod nas a i preko koliko god da mislite da je samo kod nas).Ne treba generalizovati ljude ni po cemu a posebno po onome sta voze,jedu ili slicno.(dobro ove sto ne jedu meso treba:lol3:).

Ovi vozaci gs-ova sto ste nabrojali sve njihove lose mane-cini mi se da su to ljudi koji su uspeli da se finansijski situiraju i sad kad imaju tu stranu zivota sredjenu hoce da rade nesto novo sto bi ih zadovoljilo.Mnogi od njih nikada pre nisu seli na motor,a svi su culi za gs-a i nije im problem da ga kupe.Takvi ljudi uglavnom nemaju osecaj za druge ljude,jer smatraju da su superiorniji od drugih i zbog toga su bahati,nedruzeljubivi i slicno.

Slazem se kolega, potpuno korektno razmisljanje koje me je podsetilo na jos jedan utisak. Al fali tu jos nesto, ispascemo pristrasni...A ide se malo u off, sto nije dobro, al je bar interesantno.

 

Sta je sa vozacima Harley Davidsona???(ne mislim na strastvene ljubitelje tog modela i ljude koji prate tu subkulturu godinama). Nego na ove novopecene...

 

Vidjam ih dosta po gradu, klasicna sminka, nista bolji od novopecenih GS-ovaca. Mozda su i gori. Njih ne bih izostavio (cast izuzetcima, uvek kazem). 

 

Za razliku od nemackih motocikala koje postujem i znam da su vrhunski ali me ne privlace ni malo ni dan danas, kao klinac sam mastao o Harley Davidsonu. Vremenom sam se pronasao na japancima koji su se u svemu uklopili u ono sto trazim (izgled, budzet, snaga, funkcionalnost) pa sam zaboravio davno jos taj HD kao i prvu ispusenu pljugu. I nisam se ni trudio da skupljam lovu za tako nesto.

 

Medjutim, i ovi HD novopeceni se slicno ponasaju kao ovi pomenuti, tako da, mislim da na ulicama velikih gradova imamo vise takvih slucajeva. 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 1 minut, Pingvin37 je napisao:

Sta je sa vozacima Harley Davidsona???(ne mislim na strastvene ljubitelje tog modela i ljude koji prate tu subkulturu godinama). Nego na ove novopecene...

Razlika je tome sto kad se bilo gde u bilo kom kontekstu pomene marka motora,oni nece odmah stati u gard zarad odbrane pomenutih.Kod njih nije toliko ispoljena arogancija kao kod nekih drugih

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
3 minutes ago, ivica744 said:

Razlika je tome sto kad se bilo gde u bilo kom kontekstu pomene marka motora,oni nece odmah stati u gard zarad odbrane pomenutih.Kod njih nije toliko ispoljena arogancija kao kod nekih drugih

 

Hm, moguce, ima smisla. Al ne i 100%. Ljudi koji se krecu medju Chopper kategorijama itekako znaju za bezobzirnost pomenutih. A da ne pominjem i drugima sto se ne javljaju i okrecu glavu. Bar kod nas u Beogradu. 

 

Al to je mozda uza kategorija od GS-a pa nije toliko razradjena. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja