Jump to content

Moto Zajednica

Trg Republike

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 4308 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Šetajući psa jutros naišao sam na ovaj prizor.

Neki GS je u pitanju (toliko ih ne razlikujem), “ležao” je na pešačkom, kao da se izvrnuo u mestu, odnosno nema drugog učesnika.

Vozač je ležao u sanitetu, po onom što sam video ne bih rekao da je ozbiljnije povređen, možda pre ugruvan.

Tablica je BG.

Prolazio sam oko 09:35h

B5D1EAB7-BD9C-48DF-90CA-EDDA735CE4D8.thumb.jpeg.7023be4d6060922df1ce52f58e2f6990.jpegA22024DA-4FAE-44CA-85C4-8039EF842B33.thumb.jpeg.5271d70badcd3b3c07b04e962e189a0b.jpeg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: U traganju za pravim

1100-1150 rekao bih. Glatke ploče granitne plus farba na zebrama, dovoljno da kazni svaku agresivnost bilo na gasu ili kočnici. Nadam se da je kolega prošao OK i bez nekih ozbiljnijih posledica.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Pošto svi bolje znaju nego što je preneta neposredna informacija, ja je povlačim, da li će se vozač javiti je njegova stvar.

Promenio član đunta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Zanimljivo da baš GS neagresivno naleti na ulje pored 100 skutera i još 1000 dostavnih skutera i bicikala u centru i još 100 trotineta sa vozačima koji nemaju veze sa vožnjom bilo čega.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: KMDŽ
  • Motocikl: NHX

Svakodnevno prolazim tuda motorom do posla. Dve su trake, ali jedna odmah vodi udesno, ka autobuskoj okretnici. Često iz leve isecaju i skreću udesno, a nekad i naglo zakoče ako je ispred stao bus. Plus drljava kaldrma i farba na pešačkom, lako iznenadi vozača i motor prokliza. Još ako pipne kočnicu iole jako... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
On 10.9.2020. at 20:13, Krmco je napisao:

Moje mišljenje je da nije imao of road gume kad je naišao na kaldrmu

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 

On 10.9.2020. at 20:15, Pingvin37 je napisao:

E sad mi je jasno zasto vozaci GS-a ne pozdravljaju druge bajkere. 

Sramota ih...

Neverovatna zloba! 

Čovek se unesrećio a neki koriste i takvu šansu da se podsmevaju. 

Kako vas nije sramota. 

Upravo se zbog ovakvih "kolega" više i ne oglašavam na BJB (a i mnogi drugi se sve ređe oglašavaju). 

  • Sviđa mi se 2
  • Zbunjen 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Svi vozači bmw advenčera koje srećem svakodnevno u gradu, voze malo "tvrdje" i kroz grad i van grada. Neverovatno ubeđenje da će elektronika da odreaguje umesto njih dovodi do ovakvih situacija. Nema ni zlobe ni zavisti u mojoj konstataciji. Ako je bilo ulja, točak proklizo u mestu, uključio se trakšn kontrol i kako je bilo zna samo vlasnik.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
20 minutes ago, zika56 said:

Neverovatna zloba! 

Čovek se unesrećio a neki koriste i takvu šansu da se podsmevaju. 

Kako vas nije sramota. 

Upravo se zbog ovakvih "kolega" više i ne oglašavam na BJB (a i mnogi drugi se sve ređe oglašavaju). 

Prvo, postovao sam te kao patriotu i nekog ko je deo 63. padobranske, jer sam tako vaspitan. 

 

Drugo, postovao sam te jer si stariji bajker sa sigurno vise iskustva a ja mladji. 

 

Trece,  tebe sam preporucio za regler sto javno sto privatno pa jedno sigurno 10, 15 ljudi.  I sam sam uzimao od tebe regler. 

 

Cetvrto, nikad te nisam napadao na forumu ni omalovazao, naprotiv. 

 

Peto, ako ne znas za salu (i to internu i javnu koju svi koristimo - kolega na BMWu je prosao bez posledica) i ako na osnovu toga zakljucujes da je neko zloban koga ne poznajes, onda neka tako bude kako ti kazes. 

 

Ja mogu da se salim kako ocu i kad ocu ako to ne krsi pravila foruma. Zlo sigurno nikom ne zelim. Nikog na forumu zajebao nisam, sta god da sam prodao na forumu prodavao sam do sada po realnoj ceni pa i po poklon ceni, svakome kome sam mogao pomogao sam na ovaj il onaj nacin, preporucio i pohvalio svaciji trud i rad. 

 

Bio je mozda jedan covek na forumu do sad sa kim sam imao "sukob" preko pp i to je to. 

 

Toliko od mene.

 

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 9 minuta, Pingvin37 je napisao:

Prvo, postovao sam te kao patriotu i nekog ko je deo 63. padobranske, jer sam tako vaspitan. 

 

Drugo, postovao sam te jer si stariji bajker sa sigurno vise iskustva a ja mladji. 

 

Trece,  tebe sam preporucio za regler sto javno sto privatno pa jedno sigurno 10, 15 ljudi.  I sam sam uzimao od tebe regler. 

 

Cetvrto, nikad te nisam napadao na forumu ni omalovazao, naprotiv. 

 

Peto, ako ne znas za salu (i to internu i javnu koju svi koristimo - kolega na BMWu je prosao bez posledica) i ako na osnovu toga zakljucujes da je neko zloban koga ne poznajes, onda neka tako bude kako ti kazes. 

 

Ja mogu da se salim kako ocu i kad ocu ako to ne krsi pravila foruma. Zlo sigurno nikom ne zelim. Nikog na forumu zajebao nisam, sta god da sam prodao na forumu prodavao sam do sada po realnoj ceni pa i po poklon ceni, svakome kome sam mogao pomogao sam na ovaj il onaj nacin, preporucio i pohvalio svaciji trud i rad. 

 

Bio je mozda jedan covek na forumu do sad sa kim sam imao "sukob" preko pp i to je to. 

 

Toliko od mene.

 

 

 

Ne možeš ni da zamisliš koliko mi je žao i krivo što sam MORAO da napišem onakav komentar. 

Pao je pre svega ČOVEK i kolega, a ne vozač GS-a i ovakva šala je u ovakvoj prilici prosto neprimerena.

I još nešto:

Niti znamo (bar većina nas koji smo informacije pročitali) na koji je način došlo do nesreće, niti koliko je najeb'o kolega, a onda pročitamo ovako "šaljive" komentare. 

Promenio član zika56
Dopuna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Ovo ne odgovaram Ziki svoje sam njemu rekao, al bih voleo da podelim i ovo...

 

Bilo je situacija kad su mi se zapusili karbovi negde oko Vrsca, na mom prvom vecem motoru Yamaha Diversion. Tad sam oko motora znao - nista, ne kazem da sada mnogo znam, al sigurno sam nesto naucio. 

 

Stavim motor na copavu, spustim kacigu na beton (a svako zna sta to znaci), nema nikoga ko bi stao. U grupi od 3,4 motora (fluo prsluci, fluo kacige, full oprema) na GS modelima i mislim da je bio rt jedan model odjednom dolaze i prolaze pored mene kao pored groblja. Masem cak i na kraju ustajem, nista. 

 

Isto tako je bilo situacija gde se nekom kolegi bajkeru pokvario BMW, ja stajem (ulica Milutina Milankovica), on kaze hvala vec sam resio sve. 

 

Bilo je i situacija jedno 50 puta da ne znaju da mahnu da se pozdrave, i bukvalno ispadnes kao kreten pored takvih ljudi. 

 

Njima na cast, necu da generalizujem, al to je tako. 

 

Da ne misli neko da ovde neko ima nesto protiv GS modela jer to sebi ne moze da priusti...Apsolutno ne, da hocu to bih i vozio na ovaj il onaj nacin, al me ne privlaci. 

 

A sad zasto se bas ti tipovi tako ponasaju ( ne kazem svi), to je prica za sebe. Ja imam neko svoje vidjenje, iz nekog mog iskustva i zapazanja koje mi govori da je to lecenje kompleksa nize vrednosti. Sta je tu je, idemo dalje.

 

 

  • Sviđa mi se 9
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 55 minuta, zika56 je napisao:

kolega, a ne vozač GS-a

Nazalost,Ziko, u poslednje vreme je bas primetno da se mnogi deklarisu kao vozaci gs-a,a ne kao motoristi ili slicno.Svedok sam tome da ljudi kupovinom upravo gs-a postaju nesto sto decenijama nisu bili,takav preokret u ponasanju,razgovoru,pogledima na ovo ili ono,izmisljanje tople vode,.....pa to je neverovatno.
Izvinjavam se za off

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Opet se dize stara tema. pa valjda vozis da bi vozio i uzivao a ne da bi ti se neko javio. Svaki udes ili pad je veliki stres za vozaca i nikad se ne salim ma koliko blag pad bio.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 207 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec + BMW R1200GS
pre 4 minuta, ivica744 je napisao:

slicno.Svedok sam tome da ljudi kupovinom upravo gs-a postaju nesto sto decenijama nisu bili,takav preokret u ponasanju,razgovoru,pogledima

.... jel ovo realno? Sad kad kupih GS izgleda da neće više niko da se druzi. Mislim da svi malo tu preterujete i ovi sto hvale i ovi sto kude. 

Taj koji se promeni zbog GS promenio bi se i inace, mozda zbog auta ili nečeg drugog. Definitivno je Gs postao statusni simbol a da li je dobar ili los pitanje je. Gs i afrika kostaju u full opremi skoro isto ali za gs svi znaju a za afriku mali broj poznavaoca. 

Čovek je čovek, a govedo govedo pa bilo šta da vozi!

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 19 minuta, Pingvin37 je napisao:

Ovo ne odgovaram Ziki svoje sam njemu rekao, al bih voleo da podelim i ovo...

 

Bilo je situacija kad su mi se zapusili karbovi negde oko Vrsca, na mom prvom vecem motoru Yamaha Diversion. Tad sam oko motora znao - nista, ne kazem da sada mnogo znam, al sigurno sam nesto naucio. 

 

Stavim motor na copavu, spustim kacigu na beton (a svako zna sta to znaci), nema nikoga ko bi stao. U grupi od 3,4 motora (fluo prsluci, fluo kacige, full oprema) na GS modelima i mislim da je bio rt jedan model odjednom dolaze i prolaze pored mene kao pored groblja. Masem cak i na kraju ustajem, nista. 

 

Isto tako je bilo situacija gde se nekom kolegi bajkeru pokvario BMW, ja stajem (ulica Milutina Milankovica), on kaze hvala vec sam resio sve. 

 

Bilo je i situacija jedno 50 puta da ne znaju da mahnu da se pozdrave, i bukvalno ispadnes kao kreten pored takvih ljudi. 

 

Njima na cast, necu da generalizujem, al to je tako. 

 

Da ne misli neko da ovde neko ima nesto protiv GS modela jer to sebi ne moze da priusti...Apsolutno ne, da hocu to bih i vozio na ovaj il onaj nacin, al me ne privlaci. 

 

A sad zasto se bas ti tipovi tako ponasaju ( ne kazem svi), to je prica za sebe. Ja imam neko svoje vidjenje, iz nekog mog iskustva i zapazanja koje mi govori da je to lecenje kompleksa nize vrednosti. Sta je tu je, idemo dalje.

 

 

Kolega, jednostavno nisam ja iz ovog filma i žao mi je što sam upao u diskusiju. 

Ja ovo ne mogu ni da shvatim ni da ispratim, jer ovo prevazilazi moje mogućnosti poimanja moralnih i ljudskih načela. 

Očigledno je da sam zastareo i da se više ne uklapam u sadašnja dešavanja i shvatanja i izvini ako sam te uvredio. 

Ovo očigledno nije više moje vreme i ne važe više ista ni moralna ni ljudska načela. 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
1 minute ago, zika56 said:

Kolega, jednostavno nisam ja iz ovog filma i žao mi je što sam upao u diskusiju. 

Ja ovo ne mogu ni da shvatim ni da ispratim, jer ovo prevazilazi moje mogućnosti poimanja moralnih i ljudskih načela. 

Očigledno je da sam zastareo i da se više ne uklapam u sadašnja dešavanja i shvatanja i izvini ako sam te uvredio. 

Ovo očigledno nije više moje vreme i ne važe više ista ni moralna ni ljudska načela. 

Nema potrebe da se izvinjavas sa moje strane je sve ok. 

 

Evo ja cu se izvinuti zbog neslane sale ako je tako shvacena, nisam nista lose mislio, a ponajmanje da nekom na 2 tocka zelim bilo kakvo zlo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja