Jump to content

Moto Zajednica

Klapne

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Vladicin Han
  • Motocikl: Suzuki gsxr

Drugari treba mi elektronika koja otvara i zatvara klapne.kako se strucno zove jbga. Za k1 750. Na mojoj je polomljen zubcanik. Ako neko ima nek se javi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

То су клапне за саух и можеш да их прерадиш за ручно отварање и затварање. Импровизујеш дискретну полугицу поред резервоара тачно изнад рама.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Mislim da može samo zupčanik da se zameni....on je izvršni organ, a i ne služi samo pri paljenju, već i u vožnji u zavisnosti od režima rada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Непрописно наштеловане сајле су довеле до оштечења зубчаника, тачније проблем су позиције - скроз отворен и скроз затворен.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Vladicin Han
  • Motocikl: Suzuki gsxr

Sluze i pri rezimu rada motora ne samo za sauh moze da se napravi zubzanik al su problem kontaktne ploce al nije ni bitno kupio sam drugi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Тврдим да мотор одлично ради и са горенаведеном импровизацијом, иначе најбоља је оригинална варијанта јбг.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ako je to "drugi red klapni", onaj koji step motor kontrolise, mozes ih totalno iskljuciti, tj. skinuti sajle i voziti se tako dok deo ne nabavis.

Bice "neotesaniji" i na gasu nervozniji, mnogi to sa namerom rade (uklanjaju klapne).

Instalaciju ostavis zakacenu, da ECU misli sve je ok, leptire fiksiras u skroz otvorenom polozaju i vozi. Mozda ti se i svidi...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Ako je to "drugi red klapni", onaj koji step motor kontrolise, mozes ih totalno iskljuciti, tj. skinuti sajle i voziti se tako dok deo ne nabavis.
Bice "neotesaniji" i na gasu nervozniji, mnogi to sa namerom rade (uklanjaju klapne).
Instalaciju ostavis zakacenu, da ECU misli sve je ok, leptire fiksiras u skroz otvorenom polozaju i vozi. Mozda ti se i svidi...
То је то, без првих клапни нема шансе да функционише.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Vladicin Han
  • Motocikl: Suzuki gsxr

Kupio sam originalni deo stavio radi extra. Otvara zatvara super. Ranije je po nekad palio gresku C28. To je bilo zbog ovog zubcanika kad naleti na slomljene zubce upali gresku pa je onda izgubi. U svakom slucaju nisam hteo nista da imrovizujem ja sam vise da bude onako kako je fabrika stavila. Kad je stavljen na vakum bio katastrofa ni jedan nije bio na svom mestu pumpa dizne uzas. Sve isprano i to je to. Zamenjeno ulje za kocnice jer i to nisam menjao tri sezone a ko zna dali je menjano i pre toga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja