Jump to content

Moto Zajednica

Pitanja oko novog auspuha...

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Virago 250

Pozdrav!

 

Kupio sam starog Viraga 250. To je moj prvi motor. Vozio sam ga danas i super je, ali ima otvorene cevi. Mnogo mi se sviđa boja zvuka, ali je preglasan.

 

Kontaktirao sam Auspusi by Darko i za novi auspuh sa homologacijom traži više nego što bih hteo da dam za ovaj motor. Volim ga, ali nije mi dovoljno jak i ne želim previše da ulažem u njega.

 

Voleo bih da se raspitam koje su mi opcije. Čitao sam na engleskom da postoji opcija da se ugrade "baffles" koje bi barem malo utišale auspuhe. To mi zvuči kao najprivlačnija opcija sa obzirom na to da mi se estetski vrlo sviđaju postojeći auspusi. Kako se kaže "baffle" na srpskom? Da li je neko od vas imao iskustva sa ovim pitanjem?

 

Hvala!

 

edit: evo ga moj Virago ako vas zanima :)

 

 

IMG_20200908_173621.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Virago 250

Hvala ti, ali da li znaš kako se razlikuju na Srpskom muffler i baffle? Jer koliko sam razumeo, muffler imaju auspusi sa dva sloja dok baffle može da se ugradi u otvorene cevi poput mojih?

 

Možda sam nešto pogrešno razumeo, baš sam početnik.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Muffler je lonac znaci spoljni deo, a baffle je unutrasnji deo, ono sto ti treba da napravis je baffle iliti db killer, to treba da izgleda ovako otprilike, poenta je sto je ta perforirana cev na pocetku zatvorena i razbija direktan vazduh koji mora da nadje drugi put kako bi izasao iz izduva pa prolazi kroz ove rupice tako se razbija i izlazi tisi, ako te ne mrzi da trazis ja sam davno radio to na mom kinezu u domacoj radinosti sve sto mi je trebalo sam nasao u malo opremljenijoj vodovodnoj radnji, od alata, pistolj za nitne, busilica, srafovi, pa mozes potraziti u mojim postovima, s tim da kada to uradis moze se promeniti povratni pritisak na ventile pa bi posle intervencije bilo dobro proveriti i ako je potrebno prestelovati karburatore.

Screen.jpg

 

Evo nadjoh u mdjuvremenu, temu.
https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/101871-pokusaj-db-killera/&tab=comments#comment-1634345

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Virago 250
pre 8 minuta, velimirjevtic je napisao:

Muffler je lonac znaci spoljni deo, a baffle je unutrasnji deo, ono sto ti treba da napravis je baffle iliti db killer, to treba da izgleda ovako otprilike, poenta je sto je ta perforirana cev na pocetku zatvorena i razbija direktan vazduh koji mora da nadje drugi put kako bi izasao iz izduva pa prolazi kroz ove rupice tako se razbija i izlazi tisi, ako te ne mrzi da trazis ja sam davno radio to na mom kinezu u domacoj radinosti sve sto mi je trebalo sam nasao u malo opremljenijoj vodovodnoj radnji, od alata, pistolj za nitne, busilica, srafovi, pa mozes potraziti u mojim postovima, s tim da kada to uradis moze se promeniti povratni pritisak na ventile pa bi posle intervencije bilo dobro proveriti i ako je potrebno prestelovati karburatore.

Screen.jpg

 

Evo nadjoh u mdjuvremenu, temu.
https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/101871-pokusaj-db-killera/&tab=comments#comment-1634345

 

Hvala na objašnjenju! Da, to sam baš hteo. Sada gledajući tvoje slike, možda ne bi bilo moguće ugraditi to na moje cevi. jedino ako se db kiler zavari iznutra. Sada znam šta da tražim u svakom slučaju.

 

Idem sutra na tehnički, držite mi svi šipke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow
Just now, bogz said:

Hvala na objašnjenju! Da, to sam baš hteo. Sada gledajući tvoje slike, možda ne bi bilo moguće ugraditi to na moje cevi. jedino ako se db kiler zavari iznutra. Sada znam šta da tražim u svakom slučaju.

 

Idem sutra na tehnički, držite mi svi šipke.

Pa ili da meris unutrasnji fi i da nadjes tu rozetnu, da izbusis i rozetnu i izduv, nacentriras i zanitujes,
a to sto si pomenuo za tehnicki ako je ovako izgleda tvoj motor verujem da ti je stop i tablica sa strane, tako da sumnjam da ces proci tehnicki ako nije gde treba da stoji fabricki :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Virago 250
pre 1 minut, velimirjevtic je napisao:

Pa ili da meris unutrasnji fi i da nadjes tu rozetnu, da izbusis i rozetnu i izduv, nacentriras i zanitujes,
a to sto si pomenuo za tehnicki ako je ovako izgleda tvoj motor verujem da ti je stop i tablica sa strane, tako da sumnjam da ces proci tehnicki ako nije gde treba da stoji fabricki :neznam:

Tako je kako izgleda, da... Ja sam u suštini neiskusan som koji je kupio modifikovan motor bez znanja o novim zakonima. Mislim, nisam som jer ni prethodna vlasnica nije to znala verovatno ali... šta je tu je. Toliko sam se već cimao oko ovog motora da idem sutra i molim boga da ću proći. Ako ne, onda ima još dosta ulaganja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Imaš ih na ali express raznih promera za nekih par eura.

Ali ako odeš kod metalostrugara i pokažeš mu otprilike šta ti treba može da ti to napravi da bude tačno na meru. Ako pri kraju tj pri vrhu izbusi rupu i ureze navoj (ukoliko je malo deblji zid) mozes sa unutrasnje strane da ubaciš Saraf sa kojim ćeš da učvrstio db kiler.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Evo ti primer mog

c13a04d319ce23e0c436d2bbf0c8d2bc.jpg

I nakon male prerade da bi još više smanjio buku iz auspuha, zavario kao neki mali poklopac koji je odmaknut da bi gasovi ipak mogli da izlaze a motor da diše.

a9c3ec3664ea9ac6baa8ed14eab485eb.jpg

Na slici iznad vidiš da viri komadic sarafa koji se zavrce sa unutrasnje strane. Originalno bi trebao kroz top sa spoljne strane ali ne pada mi na pamet da busim yoshimuru kad može i ovako.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Virago 250

Hvala svima na odgovorima! Nisam dobijao notifikacije o komentarima iz nekog razloga.

 

Išao sam danas u prvu dužu vožnju i uši mi zuju i dalje.

 

Sada znam šta da tražim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja