Jump to content

Moto Zajednica

Шкрипање је почело да ме изузетно нервира

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Cruiser 250

Поздрав свим, треба ми савет, па се надам да ћу га овде добити.

 

У мају сам купио Кивеј крузер 250, и задовољан сам, лепо иде и возим га скоро сваки дан, краће или дуже. Узео сам га са 870 километара на сату, сад има 4111, и никакав проблем нисам имао, осим овога што ћу га овде описати.  Наиме, негде на 1700. километру почело је неко шкрипање које никако да престане. Не знам тачно да кажем одакле, а јавља на брзини од 70. Тад је тихо готово нечујно, међутим, на 80 до 90 шкрипање је већ врло гласно, и то већ почиње да ме јако нервира. Најчудније ми је што се чује само на 80 до 90, као што сам рекао, почиње тихо на 70, и не смета, а преко 90 нестаје. 

 

Мајстор ми је рекао да је у питању ланац, али он је већ два пута затезан, и очишћен. Нешто мислим, да је ланац, видели би се неки рисеви на њему, или би имао неко оштећење, али нисам ништа приметио.

 

Као што сам напоменуо, мотор је купљен са малом километражом, стајао је и није се возио више година. Претходни власник ми је рекао да је морао да сређује задњу кочницу, која је  од стајања била запекла, па можда је ту проблем, али нисам сигуран. До сада сам два пута мењао филтер и уље.

 

Углавном, не знам о чему се ради, а ја сам слаб са механиком, не знам скоро ништа да урадим сад, па сам хтео да питам да ли је неко имао неки сличан проблем, и да ли у Београду или негде у околини постоји неко ко то може да погледа и среди. Тешко да ће неки мајстор, па и овај код кога радимте основне ствари, да одвоји време за овакав проблем.  Ја могу и даље да возим овако, ионако волим спорију вожњу, ако ми ово цијукање много смета, смањим испод 80 или идем преко 90, зависи на ком путу возим, али ово шкрипање је баш почело да ме нервира. 

 

Хвала унапред.;) 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Odakle se čuje škripanje? Ja sam imao škripanje iz prednjeg točka na malim brzinama do 30kmh. Mislio sam da je u pitanju prljav ili loš disk na kočnici. Međutim kad sam promenio ulje u viljuški škripanje je nestalo.

 

Čudno mi je to da se škripanje dešava na brzini od 70-90 koja je optimalna za kruzer od 250cc. Inaće imam isti agregat u Challengeru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Cruiser 250

Не знам тачно, никако не могу да одредим, а много је незгодно да уопште покушавам да према звуку чујем где тачно шкрипи кад возим 80-90. Мислим да сигурно могу да кажем да није од предњег точка или виљушке.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6301 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ako misliš da zvuk dolazi od zadnje kočnice...skini klešta i zaveži ih negde za ram, al' gledaj da to bude dobro vezano da se ne otkači...NE KORISTI NIKAKO komandu zadnje kočnice. Nije baš pametan predlog, ali moze da ubrza dijagnozu. Kočiš naravno samo prednjom.

Iako je kilometraža mala, neverovatne problematike vrebaju na kinezima.

Pretpostavka...nasumična

Neko je možda menjao gumu i nije lepo vratio zadnji točak.

Na tim spravama se dešavalo da ležajevi točka dobiju luft u samom točku. Znači, spoljna košuljica ležaja nije "fest" u točku....ležaj mož' da bude vasionski, džaba...mrda.

Pretpostavka br.2

Mož' da bude puž kilometar sata.

Ovako može samo da se licitira...jer se ne zna, jesu li u šumi ili su u bunaru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4392 postova
On 9/6/2020 at 9:47 PM, jozamladen said:

Не знам тачно, никако не могу да одредим, а много је незгодно да уопште покушавам да према звуку чујем где тачно шкрипи кад возим 80-90. Мислим да сигурно могу да кажем да није од предњег точка или виљушке.  

 

To je bitno, da proveris lezajeve tockova i slicno sto bi moglo da ugrozi bezbednost.

 

Ostalo manje vise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Cruiser 250

Definitivno ću morati da sve to isproveravam, ako ne sad, zimus, pa polako. Mogu i ovako da se vozim. Hvala na savetima:), za neznalicu poput mene, svaki je dragocen. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja