Jump to content

Moto Zajednica

BMW r1150 GS kutija sa osiguacima

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 3 sati, mrmiki je napisao:

 

Pre sat vremena, nikolapanic je napisao:

Nema, pitao jos jutros.

 

Ne znam odakle me povezujute sa delovima, stalno naglašavam da se ne bavim polovnim stvarima, niti sam se bavio, niti ću se baviti, a stalno me neko zove, te za sedište, te za šraf, te za žicu,... Sve što ostane od nekog servisa, vraća se vlasniku il završava u kanti za otpatke, vrlo, vrlo retko ostavim nešto i to bude neupotrebljivo ali sa nekom mogućnošću opravke nekad, ili baš za neku nuždu. Nove delove nabavljam isključivo u BMW Radulović Beograd.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Motocikl: BMW R1200GS, Ex BMW R1150GS, Ex Honda NX500R Dominator

Verovatno ljudi povezuju sa tim sto se bavite servisom BMW-a pa da mozda znate ko ima i sl. i zato upucuju na Vas.Ja znam da nemate te stvari,moj poziv je bio iz drugih razloga. A razlog paljevine je najerovatnije do osiguraca jer je izgleda instalacija ostala citava mada cekam da elektricar sve proveri i poveze. Jedno od resenja je da se iskoriste tri slobodna mesta na kraju i da se tu povezu ova tri osiguraca ako ne nadjem deo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
pre 2 minuta, nikolapanic je napisao:

Verovatno ljudi povezuju sa tim sto se bavite servisom BMW-a pa da mozda znate ko ima i sl. i zato upucuju na Vas.Ja znam da nemate te stvari,moj poziv je bio iz drugih razloga.

 

Naravno, ti si zvao zbog peha. To što servisiram ne znači i da dilujem polovne delove, jednostavno ne volim da imam bilo kakve veze sa trgovinom polovnim. Znam imformativno ko se sve bavi, ali se obraćam "momku" iz Obrenovca koji je baš korektan, za starije modele mislim da nema niko ništa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 2 sati, nikolapanic je napisao:

A razlog paljevine je najerovatnije do osiguraca jer je izgleda instalacija ostala citava mada cekam da elektricar sve proveri i poveze. Jedno od resenja je da se iskoriste tri slobodna mesta na kraju i da se tu povezu ova tri osiguraca ako ne nadjem deo.

Do osiguraca moze biti jedino ako je stavljen jaci nego sto treba. Tipa fabricki je od 10A, neko udenuo 15A ili 20A.

 

Drugi razlog koji moze biti je da su sami pinovi oslabili  na kucistu osiguraca. Ne ostvaruju dovoljno dobar, cvrst kontak sa osiguracem te dolazi do grejanja pa samim tim i topljenja lezista.

 

Treci razlog topljenja moze biti da je neki el. deo koji napaja u problemu, dolazi do veceg otpora nego sto treba.

 

Cetvrti razlog je naknadno kacenje gedzeta/potrosaca na el. vod koji ne moze istrpeti svo opterecenje.

 

Malo je cudno da su se 3 lezista istopila, obicno bude jedno u problemu..... srecno s'opravku!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Motocikl: BMW R1200GS, Ex BMW R1150GS, Ex Honda NX500R Dominator

Istopljen je samo drugi, prvi i treci nisu istopljeni ali sam ih izvadio jer je topljenje drugog ostetilo i njih. Prema nekim informacijama koje sam dobio, ovo se nije trenutno desilo vec traje duzi period pa je sada stiglo do kraja. Fabricki ovde ide osigurac od 4A i on,kako pise sluzi za poziciju i zadnje svetlo (to i ne radi).Na motoru postoje vec nekoliko godina dodatna dva LED svetla koja su vezana, ne znam za sta ali posto ni ona ne rade,verujem da je na nekom vodu koji ide do ovog osiguraca. E sad razlog paljenja moze da bude los kontakt (osiguraci deluje kao da su prvi i da nikada nisu menjani) a kazu da kod ubodnih osiguraca to moze da bude cest slucaj, a drugo (sto je malo u suprotnosti sa onim sto je Satelis rekao) je upravo to da je osigurac od 4A bio preslab ako su, recimo LED svetla dodata i da je trebalo da stoji od 10A. Objasnjavali su mi zbog cega je  to tako ali ja to ne kapiram najbolje. Ovih dana ce doci elektricar pa ce videti. I dalje vazi pitanje za one koji znaju nekog ko ima delove,neka ga preporuce ili ostave kontakt. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Moze biti da ti je i neka sijalica od pozicije u sebi napravila kratak spoj pa se zato topi osigurac? 

Izvadi sve sijalice, dobro pregledaj kucista sijalica da ona nisu u kratkom spoju pa vidi da li crkava osigurac? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

Jel to ovo?

https://www.ebay.de/itm/kasten-Sicherungen-BMW-Motorrad-R-1150-Rt-01-04-Benzin/133406024563?hash=item1f0f9e6373:g:dbYAAOSwSwNbRdkD&shqty=1&isGTR=1#shId

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja