Jump to content

Moto Zajednica

MaxySym 500L

Recommended Posts

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Osijek
  • Motocikl: Siso s Versysa 650 na Yamaha xmax 300

Jucer mi moj lokalni moto zastupnik izbaci oglas da su dobili zastupnistvo i za sym scootere, i odoh ja malo pogledat sta ima i zapne mi za oko ovaj maxi scooter..

NAzalost nisam nasao skoro nista ex yu recenzija a bogami nema nesto previse ni stranih  recenzija..

Skuter mi se cini jaako zanimljiv a prije svega cijenom jer je jeftiniji i od tmaxa i AK550..Cca neki 9k eura u hrv..

 

 

WWW.SYM-GLOBAL.COM

Top two-wheeler brand - Sanyang Motor, known as brand-name SYM, is a world leading manufacturer in the design and production two-wheeled products for over 65 years. We have...

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150

Jako zanimljiv primerak, dosta jeftiniji od kimka ak od kog je kako

kazu po recenzijama bolji, cena u Srbiji je 8k€ I moguce je kupiti ga kod motoring.rs informisao sam se i kako kazu cekanje na isporuku je 15dana plus jos 15tak dana za carina i homologaciju. Moguce placanje preko banke na rate. Po recenzijama kazu da je dosta udoban nesto je veci od kimka ak, dobre kocnice, od 0-do100 / 8sec. Nema kais vec lanac. Motoring nudi 2godine garanciju. Jako lepa instrument tabla. Lanac je kako sam procitao stavljen da bi izvukli vise snage. 2 cilindra. 
 

Iskreno mi se jako svideo ovaj skuter, za 8k nov skuter sa ovakvim dizajnom je top. Opet pitanje je kvalitet agregata. Mada verujem da tu nece biti problema jer sym skuteri se voze kod nas i koliko znam agregati su pouzdani. 

 

Verujem da ce vam ove informacije biti od koristi. Meni se ovaj skuter iskreno mnogo svidja. Cak mi je dosta lepsi od kimka. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150

Nigde nisam nasao info o potrosnji mada verujem da ne ide preko 5l.

Promenio član alexanto
nema potrebe citirati 1. post iznad...
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 318 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS

0-100 ako je stvarno 8s, to je lošije od Beverlija 500 od pre 17 godina.

"Lanac da bi izvukli više snage" nema nikakvog smisla, jer su izvukli čitavih 40ks iz 2cyl 500cc, koliko imaju i jednocilindraši te kubikaže. Dizajn čista kopija Tmaxa 530 (što nikad pre nisu radili, barem su uvek imali svoj dizajn).

 

Nijedan adut sem cene, Ak550 je mnogo ozbiljniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Osijek
  • Motocikl: Siso s Versysa 650 na Yamaha xmax 300
On 9/17/2020 at 12:01 PM, root012 said:

Nigde nisam nasao info o potrosnji mada verujem da ne ide preko 5l.

Ja sam neki od tih testova cito pomocu translate page.. I to mu najvise zamjeraju.Dost vecu potrosnju naspram ak 550 i tmaxa560.  Al kao udobnost voznost i take stvari kazu da su na nivou..  Ja bi volio da ovu koju xmax masinu dignu na 350/400cc i bio bi vrhh. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150

Koliko sam ja mogao da citam po tim njihovim forumima, 25KM/litar Po meni ovo je odlican skuter po onome sto sam procitao. Yamaha Tmax nova je  oko 12k evra to  odmah ispada bar kod mene, AK 550 je nekih 1500eura skuplji sto i nije neka velika razlika ali ispada iz A2 kategorije i tu dolazimo do ovog Syma, koliko sam primetio oni nemaju neki marketing u vezi ovog modela bar kod nas ga nema uopste. Verujem da imaju reklamu kao beneli sto ima za njihove nove modele i ovaj skuter bi bio veoma prodavan po Srbiji. 

Promenio član alexanto
nema potrebe citirati 1. post iznad...
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150

Evo posto bas pratim ovaj model i planiram kupovinu, planirao da ga uzmem u februaru medjutim za ovaj noviji model mora da se ceka april - maj.. Pa da podelim sa vama neke informacije koje sam nasao. 

 

Za sledecu godinu su spremili nesto malo poboljsan model, sto se tice samog izgleda ostaje sve isto. Ali agregat ce biti nesto jaci nego prosli i skuter ce imati oznaku Sym maxsym TL 508, 508 kubika i 33.5kW/6,750 rpm.  Dodali su i keyless system, bice u dostupan u nekim novijim bojama nisam bas nasao u kojim. Ali ovaj sa slika bas prelepo izgleda. 

 

 

 

 

 

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150
Pre 3 sati, alexanto je napisao:

Zbog 8 kubika ide u visu kategoriju za registraciju? :stabre:

Prosli model je imao 460 kubika, pa nece to biti neka ogromna razlika u registraciji. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Mislim da pored svih ostalih troškova furanja ovog modela, razlika u registraciji od 60-70e godišnje deluje smešno. Mislim, samo krenemo od seta guma...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja