Jump to content

Moto Zajednica

O akumulatorima

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4303 postova

Jutros malo zahladilo, okrenem kljuc vergla malo al ne sastavi. Stanem, ugasim svetla, na zub. Ajde upalio bi on iz druge i bez gasenja svetala nego me interesuje jedno posto ne vozim motor svaki dan - da li je pozeljno dopunjavati akumulator punjacem otprilike jednom u mesec dana, ili je sasvim dovoljno to sto ga motor puni u toku voznje?

 

Ima li neke razlike kada ga punjac napuni do kraja, ili je potpuno isto to sto ga napuni alternator u voznji i nema potrebe za punjacem, osim redovne provere elektrolita ako ga ima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Uzmi neki pametni punjac,oni rade ceo ciklus punjenja i osvezavanja,ja leti nakacim jednom u 10 dana par sati-odradi i desulfatizaciju i punjenje,zimi u novembru nakacim i ne skidam do februara,marta dok ne pocne sezona-i uvek spreman 100%.Pre punjaca sam se bas patio sa akumulatorima,posebno kad ne vozis dve nedelje a on vec los-onda ide bitte gur,gur,zadnjih godina sam i zaboravio sta to znaci guranje da upalis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
Just now, piki said:

Uzmi neki pametni punjac,oni rade ceo ciklus punjenja i osvezavanja,ja leti nakacim jednom u 10 dana par sati-odradi i desulfatizaciju i punjenje,zimi u novembru nakacim i ne skidam do februara,marta dok ne pocne sezona-i uvek spreman 100%.Pre punjaca sam se bas patio sa akumulatorima,posebno kad ne vozis dve nedelje a on vec los-onda ide bitte gur,gur,zadnjih godina sam i zaboravio sta to znaci guranje da upalis.

Imam neki punjac, nije pametni doduse ali ono sluzi da dopuni i odrzava zimi. Mislim da mi sada nece trebati neko vreme ali imacu na umu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Vidi bude u Lidlu s vremena na vreme,dosta ljudi ih je uzelo i kazu da nije lose uopste za te pare.Meni je Sekula doneo iz Louisa neki procharger pre 5,6 godina,bio na akciji 24 evra i radi za sve te velike novce;).

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Jutros malo zahladilo, okrenem kljuc vergla malo al ne sastavi. Stanem, ugasim svetla, na zub. Ajde upalio bi on iz druge i bez gasenja svetala nego me interesuje jedno posto ne vozim motor svaki dan - da li je pozeljno dopunjavati akumulator punjacem otprilike jednom u mesec dana, ili je sasvim dovoljno to sto ga motor puni u toku voznje?
 
Ima li neke razlike kada ga punjac napuni do kraja, ili je potpuno isto to sto ga napuni alternator u voznji i nema potrebe za punjacem, osim redovne provere elektrolita ako ga ima?
Ако ти се возање своди на више пута стајање и стартовање нормално је да га допуњујеш. Још и ови закони за вожњу са светлом и дању. Чисто информативно, свако стартовање потроши акумулатор онико колико га мотор напуни радечи у месту око 15мин тако да кад на крају "вожње" удариш калкулацију.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Pre 4 sati, Motorcyclist je napisao:

Ima li neke razlike kada ga punjac napuni do kraja, ili je potpuno isto to sto ga napuni alternator u voznji i nema potrebe za punjacem, osim redovne provere elektrolita ako ga ima?

Ako ti je regler dobar i voziš dalje od prodavnice, nema potrebe za dopunjavanjem.

Skini klemu i izmeri da ne vuče struju sa isključenim kontaktom. Ako ne vuče, akumulator ti je pred crkavanjem.

 

Pre 3 sati, piki je napisao:

zadnjih godina sam i zaboravio sta to znaci guranje da upalis.

Ali nisam ti ja zaboravio >:(

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
2 minutes ago, mradomir said:

Ako ti je regler dobar i voziš dalje od prodavnice, nema potrebe za dopunjavanjem.

Skini klemu i izmeri da ne vuče struju sa isključenim kontaktom. Ako ne vuče, akumulator ti je pred crkavanjem.

 

Ali nisam ti ja zaboravio >:(

Puni dobro, nema problema, akumulator je kupljen ove godine, nije pred crkavanjem. Problem je jedino sto nije kresnuo iz prve pa pitam da li je dobro s vremena na vreme dopuniti punjacem do kraja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Onda su ti kratke vožnje, pa ne stigne da dopuni. 

 

PS

Da dopunim, zna tako da se ponaša i zbog alansera. Ako vuče veliku struju. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

I meni se desavalo na nekim od prethodnih motora da posle duze stajanja nece da sastavi iz prve (a smart punjac bio na relativno novom akumulatoru sve to vreme). 

 

Nekad kad se ne pali duze nece da sastavi iz prve jer nema dovoljno benzina u loncicima, zato recimo posle 3,4 meseca stajanja i nepaljenja il pustam gorivo na prime na 30 sekundi, il verglam po par puta. 

 

Ali ovi sadasnji akumulatori jesu losi, i dovoljno je promena vremena ka hladnijem i dugo nepaljenje, isprazne se. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja