Jump to content

Moto Zajednica

Albanija - septembar 2020.

Recommended Posts

  • Drug član, 2070 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Upravo dobijena informacija

IgG pozitivan dokazuje da je prelezana korona 30 dana

IgM negativan dokazuje da trenutno nije zarazeno telo koronom 72 sata

cena svakog testa je 2.500 din u VIZIM

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
A jel ga priznaju na granici?
Sa onim od 1200 iz doma zdravlja su vracali sa granice ovih dana...

Ovo je validno od danas


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

Mi smo pomerili datum i krecemo najverovatnije 10 septembra preko Kosova auto putem, jedno noćenje Drač, kažu da treba ga doziveti posebno uveče pa odmorni pored mora narednog dana ka Sarandi, povratak preko Djira. Ako je neko u tom periodu dole zovite da nazdravimo uz jednog skendera:).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A
Pre 8 sati, ZoraNS je napisao:

Zašto "jednog"? :):cirka1:

Javim ti se kada bukiram smeštaje, tada ću znati kada smo u kom mestu...

Koliko se zadržavate u Sarandi @Niko?

Plan je ostati 4 noćenja tu i odatle svakodnevno obilaziti mesta. Mislio sam buteljku jednu;).

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
Pre 2 sati, Niko je napisao:

Ima li kakva preporuka za fin smestaj Drač-Saranda da ne šaram po bukingu?

Tražim i ja pa ću ti poslati nešto. Ako je nešto velikog kapaciteta (više apartmana) možda se zadesimo u istom objektu. Koliko vas ima? Pretpostavljam da vam treba osigurano parking mesto (dvorište ili garaža) i zasebni kreveti za svakog?!? To su inače i meni glavni kriterijumi.

Samo mi nije jasno ono "Drač - Saranda" - da li to znači nešto na tom potezu ili opcije Drač ili Saranda ili par dana Drač + par dana Saranda?

 

Sinoć sam dosta pretraživao Valonu i ima lepih apartmana, ali su većinom u zgradama sa slobodnim parkingom na ulici...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1543 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Ajde da budem od koristi, kad već ne mogu da vam se pridružim...:( Moj drugar bio sa porodicom početkom Avgusta ovde:

130924756.jpg
WWW.BOOKING.COM

Hotel Ceko se nalazi u Sarandi, na 100 metara od plaže i nudi...

Kaže da imaju svoju garažu, "Šveđanka" za doručak, čisto, pristojno...šta ćete više?! 

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A
Pre 1 sat, ZoraNS je napisao:

Tražim i ja pa ću ti poslati nešto. Ako je nešto velikog kapaciteta (više apartmana) možda se zadesimo u istom objektu. Koliko vas ima? Pretpostavljam da vam treba osigurano parking mesto (dvorište ili garaža) i zasebni kreveti za svakog?!? To su inače i meni glavni kriterijumi.

Samo mi nije jasno ono "Drač - Saranda" - da li to znači nešto na tom potezu ili opcije Drač ili Saranda ili par dana Drač + par dana Saranda?

 

Sinoć sam dosta pretraživao Valonu i ima lepih apartmana, ali su većinom u zgradama sa slobodnim parkingom na ulici...

Trebalo nas je biti 11,kao što smo išli pre nedelju dana u Bosnu, ali obaveze i nemožemo se sastavimo nikako tako da nas je zasad 3 sigurna,čekamo da se danas jave ostali pa da zaključujem spisak. Nekako nam je posle noćenja u Draču gušt da se stacioniramo 4 noći u jednom mestu pa izvukosmo Sarandu za resto 4 noći a odatle levo desno gde je zanimacija u druga mesta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tracer 900 GT

Meni je bolji utisak ostavila Valona, nego Drac. Ostavljam mogucnost da smo u Dracu promasili nesto, ali setaliste uz more u Valoni je zaista prelepo.

 

Za SH8 treba ipak malo vise vremena nego sto deluje, staje se, gleda. Krenuo sam sa plaze sa 35 stepeni, na vrh prevoja stigao kad je bio zalazak sunca (mozda pola sata voznje od kad sam krenuo. 17 stepeni temperatura, uleteo u oblak, totalni mrak u onoj sumetini na vrhu, vlaga ogromna. Cisto da znate sta moze da vas saceka.

 

Od Sarande ka Ksamilu, 3 plaze, jedna za drugom: Plazhi i Pasqyrave, Shpella e Pëllumbave, Pulëbardha Beach. Obidjite barem jednu od njih, meni su odlicne. Prve dve su spojene, moze kroz vodu da se predje sa jedne na drugu. Poslednja se promenila opasno od jutra do veceri, talasi su je lepo omlatili, ali je i dalje lepo.

 

Sto se tice Kosova, nikakav problem, brzo se izadje na autoput i samo po gasu. Pumpadzija me upozorio da ovih dana stavljaju radare na nadvoznjake na autoputu, ja to nigde nisam video.

 

Benzin na Kosovu jeftiniji znacajno (i cigare, kome treba). 

 

Put kroz Albaniju odlican, nije dosadan, sklanjaju se svi kad vide motor. Jedna putarina od 2.5eur za motor.

 

Najlosiji put je od autoputa do Prokuplja i posle od Kursumlije ka administrativnom prelazu.

 

edit: sam sam sebe iznervirao sto sam napisao "ka granici"... 

Promenio član MilanS
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
Pre sat vremena, versys205 je napisao:

Pozdrav svima. I ja sam zainteresovan za Albanija od 15 septembra, kao i Niko. Da li ide više motora i odakle se polazi? 

Pozdrav kolega,

nekoliko nas kreće već sutra, a Niko & Co. mislim da kreću 10.09. tako da je 15.09. većini završetak "turneje"...:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 838 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Srećan put i od mene!

 

Pošto vidim da ima raznih ekipa koje će dole ovih dana, evo fotke mesta gde se skreće za Gjipe plažu, pa ko hoće da ide, da ne luta.

 

Gjipe2.thumb.PNG.738c32d1cb1f0e7dc27efee5a1d63a59.PNG

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800
Nema mnogo menjačnica i apsolutno svi zakidaju na kursu. Znači prvo menjačnica pa ostalo.
Mi se juče vratili iz Drača ,Valone i Sarande i apsolutno niko nije zakidao na kursu niti pokusavao nesto vise da naplati a i vozači prema nama bili max.korektni,99% vozača automobila se pomeralo u stranu i propuštalo nas na motorima ,putevi eksta,autoput od Morina do Tirane kao da je bajker projektovao a i put pored mora od Valone do Sarande.U ova 4 dana nigde rupu nismo videli na putevima,sledeće godine obnavljamo gradivo o Albaniji . A i ljudi u hotelima maksimalno uslužni kao retko gde.Sve cene mnogoooo manje nego kod nas. Milicija okreće glavu od nas iako smo debelo krsili ograničenja kao i lokalci.Jedino treba paziti na brzinu između Jarinja i Prištine ako idete tim putem.

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800
I ja planiram Albaniju od 15-20 septembra, ali grupa je veca pa sam odlucio 5 nocenja negde na obali, Saranda i slično i svaki dan na drugu stranu pa pratim dobre predloge od kolega koji su već boravili tamo:takoje:.
Preporuka za hotel Ramo Saranda,iskustva savršena !!

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja