Jump to content

Moto Zajednica

Albanija - septembar 2020.

Recommended Posts

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Kolega Sava @velvetwolf i ja planiramo početkom sledeće nedelje na odmor i vožnju po Albaniji 6 - 8 dana. Okvirni plan (još uvek podložan izmenama) je da se uzima po dva noćenja u jednom mestu, sa nekim izletima po okolini.

U igri su trenutno Velipolje (nedaleko od Ade Bojane) sa izletom do Skadra i SH20, Valona i Saranda od mesta na moru + Pogradec na Ohridskom jezeru.

Cene smeštaja su sada vrlo povoljne i ne predstavljaju značajnu stavku u putovanju (zavisi naravno od broja ljudi) tako da je glavni trošak gorivo...

Ako ima još neko zaiteresovan da se priključi može me kontaktirati u PP.

Isto tako, ako ima nekih sugestija šta obići po tim mestima ili kojim putevima NE ići neka nam javi, prihvatamo dobre predloge...:takoje:

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Ja sam vec nekoliko puta vozio kroz Albaniju.
Preporucujem
- SH20 Gusinje _ Hani i Hotit
- Skender begova tvrdjava
- SH 8 Vlore _ Sarande (Butrint nacional park)

Samo zbog ova dva puta bi posao.
Jel za CG jos uvek treba PCR negativan test.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Hvala Bruno!

Bio sam i ja jednom (2017.) dole u Sarandi tako da imam i nekih poznatih deonica. Nisam išao obalom tako da bih rado sada išao tim putem. Kroz CG se ne može bez testa, ali i ne planiramo tuda nego preko Kosova auto putem (ili eventualno preko MK jer dozvoljavaju tranzit 3h). Tačne rute i mesta po Albaniji još nisu definisani i rezervisani (okvirni predlog je u prvom postu) dok ne vidimo koliko ljudi ide i koje su želje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Kroz Makedoniju daju 3 sata zadržavanja. Daju papir na ulazu i uzimaju na izlazu. Ne gledaju vreme. Ja sam izašao posle 4,5 sata. Putevi su uski i ostali vozači nemaju percepciju za motocikle. Izbegavajte gradove zbog gužvi. Poslušaj Bruna. Butrint je lep kao i Đirokastra. Put Tepelene - Leskovik je  izuzetno loš.  Gorivo je oko 150 dinara. 1 lek = 1 dinar. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Na Kastrati i drugim vecim pumpama sam placao karticom. Moze i eurima. Najbolje za 10 eur. Pa kolko sipa. Pumpi ima na svakih 2 km. Osim na autoputu Drac - Fjori.
Steta ne voziti SH20, pa makar gore dole. Put se predivan.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

SH20 je planiran (navedeno je i u prvom postu). Muljaže na pumpama su mi poznate, a znam i da je u menjačnicama najbolje menajti pare - u menjačnicama inače nisam imao loših iskustava tako da i sada planiram prvo u proverenu menjačnicu i sve plaćati lekom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tracer 900 GT

Evo me upravo na pola SH8, super je put. Vucem se po plazama, sa prilicno malo opreme na sebi, sto mi stvara neku nelagodu, pa ne zavrcem bas. Asfalt deluje mozda mrvicu klizaviji, ali 0 rupa, ako ides svojom trakom korman apsolutno nikad ne stoji pravo. Krave, magarci i koze su lepo vaspitani, pored puta su, ne iskacu na asfalt.

Ka Sarandi sam se spustao onim putem sto ide kroz Gjirokaster, brze se vozi.

Saobracajaca koliko hoces, 0 puta su me pogledali, iako sam uvek bio u prekoracenju. Devojku u kolima zaustavili 2 puta, cim su videli table, mahali joj da produzi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

Ja sam bio u avgustu sa porodicom i kao što @MilanS reče, policija te propušta uvek.

Išao sam preko MK (supruga nije htela preko Kosova), ali mislim da nam je to bila velika greška. 3h je tranzit (kažu da tolerišu 30min) i u povratku sam pitao šta bi bilo da smo ostali malo duže, odgovorili su mi da je bolje da ne razmišljam o tome.

1Lek=0.96 Dinara i uglavnom ti po radnjama menjaju za 120, umesto za 122. Ja sam menjao po kafićima, jer me je iskreno mrzelo da se cimam do menjačnica.

Ka Sarandi smo išli preko Vlore (Valona), povratak je bio preko Gjirokastra (taj put je prijatniji za automobil i sitnu decu).

Iskreno, iznenadilo me je kako su im putevi obeleženi. po sredini trake i na krajevima postoje katadiopteri, a pred svaku krivinu strelice.

 

Ako se uputiš kroz MK, budi oprezan, pogotovu 20-ak km pre Struge, jer je put u izgradnji.

Mnogo teških kamiona, rizle...

 

Srećan put @ZoraNS !

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Pre 5 sati, Bruno 68 je napisao:

Steta ne voziti SH20, pa makar gore dole. Put se predivan

Meni je ostalo u sećanju rizla i kamenje od odrona. Uzak put, pa mora extra da se pazi. Uglavnom nije mi nešto prijalo, ali šta ćeš, moralo se i to čekirati :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 485 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

I ja planiram Albaniju od 15-20 septembra, ali grupa je veca pa sam odlucio 5 nocenja negde na obali, Saranda i slično i svaki dan na drugu stranu pa pratim dobre predloge od kolega koji su već boravili tamo:takoje:.

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

     Apsolutna preporuka za SH20. Kad sam krenuo niz njegaprosle godine, prva misao mi je bila "sto bi bilo dobro ovde negde rentirati smestaj i voziti se jedno nedelju dana gore dole" :lol:   Gore, na severnom delu stvarno ima odrona jer je klanac jako uzak, i kamenje ispada kroz celicnu mrezu na put, pa treba biti nesto oprezniji. Ipak, tih 60-70 km su PREDIVNI za krivinarenje !  Ali smo ispod Tirane naisli na scenu gde je svadbena kolona `ladno stala na sred auto-puta zauzevsi obe trake, pevali, vikali, slikali se, mlada sedela na ramu automobilskog prozora... Da im je naisao neki sleper sa neupucenim vozacem, bilo bi... brrrr :neznam:

     2017-e su sina i mene Albanski panduri demonstrativno ignorisali :lol: Cak i dvojica koja su stajali na sredisnjoj liniji su se okrenuli tako da smo im prosli iza ledja i nisu hteli ni da nas pogledaju :lol:  Svi redom predusretljivi, hoce da pomognu. Koliko sam shvatio, nemaju bas neko visoko misljenje o Kosovskim albancima.

Ko ide preko MKD oooobavezno da pauzira na "strazi" - googlajte na gmaps "stanica straza" (istocno je od donjeg vrha mavrovskog jezera). Mekike su im nadaleko cuvene :Bokilic:. U MKD ima 2 putarine pre Skoplja i jos 4-5 kom ka Ohridu. Nije skupo nego smara

     

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Ja cu sledeceg petka za Cg ali pre Albanije. Da vidim taj cuveni put SH20. Ima li prosirenja na njemu za stajanje? Vidim po slikama da je lepo i bilo bi zanimljivo podici dron i snimiti krivine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Kada udješ u Albaniju prvih 30km ima zelenila, posle je uglavnom kamenjar, ništa posebno. Put je nov ali uzak. U mestu Selce ima sa leve strane jedna jedina kafanica, restoran, tu svratite obavezno jer posle toga nema... Imaju wi fi, i nisu skupi.

Za stajanje im mesta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Slizbeno sam cesce nego sto bi zeleo u Albaniji. Bukvalno sam kompletnu krizu zemljotresnih razaranja proveo u Dracu. Ima tu svega ali prema meni nikad lose.
Kad se sretnes sa albancem on ti ponudi cigaru, uzmes i odma mu ponudis svoje. I on uzme. I tako ispusite "lulu mira". "Mir" na albanskom znaci "dobro".
A to za muriju je tacno, ne sljive te ich. Ni kad vozis brze ni kad obilazis na punoj.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Gs 1200
Pre 3 sati, Niko je napisao:

I ja planiram Albaniju od 15-20 septembra, ali grupa je veca pa sam odlucio 5 nocenja negde na obali, Saranda i slično i svaki dan na drugu stranu pa pratim dobre predloge od kolega koji su već boravili tamo:takoje:.

Ajd da idemo svi zajedno...

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Kop
  • Motocikl: BMW F800GS

Zestoko radim na tome da, u narednim danima, okvasim svoje staro umorno telo

u albanskom moru. Procitao sam puno pozitivnih utisaka od ljudi koji su bili dole

i to je razlog vise da u tome i uspem. Nadam se i dobrom drustvu a ZoraNS je 

garancija za to. :jee1:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Znaci idem i ja.

Upravo sam cuo vesti da se u Crnu Goru moze sa IgG pozitivnim testom koji vredi 30 dana. To jest mogu zemlje iz zute zone (SAD Albanija, Makedonija, Srbija).

slobodan sam  do 20. Septembra (nedelja, u ponedeljak se radi)

Kazu da ovaj test moze da se uradi u svakom domu zdravlja bez zakazivanja (ja cu da radim u VIZIM) cena oko 2.400 rsd.

Kad krecemo?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja