Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia SRV

Recommended Posts

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xt1200z, Yamaha xvs1300cu

Sta mislite da li bi ovaj air-wind deflector mogao da stavi na vetrobran, s'obzirom na to da je zakrivljen?

2c0a2fc8346c63efc81b6f82f8538424.jpg
dcff10e8a40a8666f56d6c9fe5a0887c.jpg
65bd3ea197c97bdee4c46a6e0b2ef5b1.jpg
ee12d3d6919671161930da02af5301af.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xt1200z, Yamaha xvs1300cu

Porucio sam, trebalo bi danas-sutra da stigne.
Za slucaj da je previse prav, planiram da zagrejem fenom i malo ga zakrivim...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xt1200z, Yamaha xvs1300cu

Hello,
 
Javaljam se povodom SERVISA no2, cisto da prenesm utiske...
 
Nakon zavrsene sezone i predjenih nesto malo vise od 5.000km na red je dosao i drugi servis.
Zamenjeno ulje (Motorex 10w40 top speed) 3 x 1.500 = 4500 - jedva sam nasao, izgleda da vise niko ne radi uvoz.
Zamenjen filter ulja (Hiflo filtro 565) 1 x 850 = 850.
Zamenjen antifriz (Ipone) 3 x 750 = 2.250.
Zamenjene gume stavljene Pirelli Diablo Rosso prednja 13.000 zadnja 14.400 ukupno + montaza i balansiranje 1.000 = 28.400
Ociscen filter vazduha (menjan prosli servis i nije bio sad za zamenu( plan je da se menja na sledecem servisu)).
Proveren prenos i ulje u kocnicama(menjano na proslom servisu).
Provera generalnog stanja skutera.
Vracanje centralnog stendera.
Mehanicar  je uzeo 5.000.
 
Sve ukupno 41.000
 
Jedina primedba mehanicara je bila za zadnji amortizer, po njemu moze jos da tera ali bi u nekom narednom periodu trebalo da se razmisli o zameni (ono sto sam bacio pogled je da se krecu oko 60.000 + ruke) tako da ce definitivno da saceka, ili se mozda odlucim za reparaciju(vrlo verovatno) (citao sam na forumu da radi @đunta).
 
S'obzirom da je lepo vreme i da je bilo suvo iskoristio sam i da zavrsim tehnicki i registraciju. Naime pisao sam u drugoj temi, povodom izduva koji nije fabricki vec je Leo Vince(imam fabricki ali iz principa nisam hteo da ga vratim), na tehnickom gde dugo radim registraciju, su me odbili, na drugom tehnickom(koji takodje radi po novom zakonu) a na kom radi kolega bajker, sam prosao bez problema, jer covek jednostavno ima razumevanja. Cena tehnickog je 5.000 a registracije je 25.500, ukupno = 30.500
 
Sve ukupno da bih spremio skuter za sezonu cca 70.000.
 
Kais.thumb.JPG.75a8197ca62b9c3f63a0e9090077fb59.JPG
Lamele.thumb.JPG.c2d1aad76da4d3a01066aa0b04e05c9f.JPG
Rolnice.thumb.JPG.3196f41746a9ed4fc2016b22e99f16ba.JPG
41b18f174a730ac36e1836a597e957ed.jpg

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Srv 850

Hvala ti sto si podelio ovo iskustvo sa nama, cisto da imamo info i o cenama delova i ceni rada majstora, vremenskom intervalu zamene pojedinih potrosnih komponenti. :takoje: Sto se tice tehnickog prolazio sam sa Akrapovicem bez problema ista varijanta, radnik na teh.pregledu je bajker! :aha: Nedavno sam radio zamenu ulja, filtera ulja, malog lezaja na osovini na kojoj je varijator, kaisa, pregled i kontrola antifriza, ulja u kocnicama, lanca i lancanika i kocionih plocica! Cena je bila oko 20.000 din nemogu se sad tacno setiti. Ulje Eni 5w40, filter Hiflo, kais Piaggio, lezaj originalni i naknadno kupljenje zadnje kocione plocice Lukas sinter 2500 din koje tek treba da zamenim. Sve preporuke za Djuntu radio sam servis prednje viljuske sve pohvale za coveka!:jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.
On 2.9.2020. at 13:46, Vule Gilera je napisao:

 

20200828_203114.jpg

Nije moj fazon skutera, ali ovaj konkretan primerak mi je prelep..

Kombinacija boja, oprema...vrhunski izgleda..

Cesto ga vidim na Detelini gde je parkiran pa parim oci....sad je pod ciradom..steta.. :):takoje:

Prelepa sprava..

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3049 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

@Jack Sparrow ako dobro vidim sa slike, DrPulley slajderi se dobro drže, nisu se ništa potrošili?

Imam u šteku slajdere koji odgovaraju za moj skuter, pa me sad kopka da ih isprobam kako će da se ponašaju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Srv 850
On 23.12.2021. at 8:10, Loshmi82 je napisao:

Nije moj fazon skutera, ali ovaj konkretan primerak mi je prelep..

Kombinacija boja, oprema...vrhunski izgleda..

Cesto ga vidim na Detelini gde je parkiran pa parim oci....sad je pod ciradom..steta.. :):takoje:

Prelepa sprava..

Javi se kada si na Detelini da napravimo krug:aha:, juce i danas prelepo za voznju do Tise:moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.
Pre 4 sati, Vule Gilera je napisao:

Javi se kada si na Detelini da napravimo krug:aha:, juce i danas prelepo za voznju do Tise:moto3:

Tu sam ja non stop...vozam se po gradu...sivi Bev sa plavom korpom.. :)20211005_213151.thumb.jpg.f04b1babf422387c3028b0cfb4fe346a.jpg

Mozda se i srecemo po ulicama...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

20230606_154526.thumb.jpg.8fd5960ae1526e53b561591d7c9f9589.jpg20230606_154526.thumb.jpg.8fd5960ae1526e53b561591d7c9f9589.jpg20230606_154526.thumb.jpg.8fd5960ae1526e53b561591d7c9f9589.jpgKupio sam jedan lep primerak..2012. Zaista izgleda perfektno, takodje motor sa fabričkim auspuhom lepo radi. Već par godina gledam SRV al mi nesto bio skup i eto sad ukazala se prilika e sad ima li neko preporuku majstora, servisa na potezu NS-BG da ima iskustva u radu sa RSV, voleo bi da ga ako je potrebno dovedem u savršeno stanje ili ako je takav da ga održavamo. Hvala puno  na svakoj preporuci i veliki pozdrav

20230606_154526.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Vozim ga par dana, ubrzanje je fenomenalno, dok pogledaš već je 80kmh pre njega sam vozio kymco 500..a pre kymcho samo R 1000 suzukija tako da mnogo bolje od Kymcho ali daleko od svakog 600cc redovnog ..1000cc neću ni spominjati..što se tiče potrošnje još ne znam ali 2000din je pun a to se uvek ima hahahah..e sad ide pitanje servis, gde sta... toliko za sad..Veliki pozdrav forumasi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xt1200z, Yamaha xvs1300cu

Top makina, sa srecom da vozis!

Vozio sam je 2 pune sezone i imam samo reci hvale za SRV, samo je moja bila sa ABS/ATC-om

Prodao sam je pre 3 nedelje i dalje mislim da sam napravio gresku. Srce mi se cepa!

Sto se potrosnje tice meni je arcila 7 grad i ispod 6 otvoreno, nikad je nisam stedeo. BRAAAAPP!!!

Sto se odrzavanja tice, mozes da pitas @Vule Gilera on je iz NS i sigurno ti moze pomoci

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Veliki pozdrav :aha: imam par pitanja za vas :jee1: hteo bi zameniti variator, dvoumim se između malosija i j costa, hoću da je vozim narednih 3..4 godine pa reko da uradim da ne čekam zadnji dan..planirao sam još svašta nešto da izmenjam, od guma, kais vidim ima neki od kevlara, lanac, lancanike tj da bude kao nova :) i jos jedna stvar, pali mi se nesto kao upozorenje pa me I to interesuje jer ne tera mi se u servis još ovo malo da izguram pa onda sve po redu.

 

20230917_140117.jpg

20230917_140117.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3049 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ako misliš na sličicu kaiša kao upozorenje, to je samo podsetnik da kaiš treba da se menja. Na mom skuteru se pali lampica na 20.000, a resetuje se kombinacijom dugmića na komandnoj tabli. Pretpostavljam da je isti slučaj kod tebe. To naravno ne mora ništa da znači. Možda je kaiš menjan ranije, a da nije resetovano.

Inače, mnogo je marketinga u igri, svaki kaiš ima neki procenat kevlara, ali Malossi recimo to ima u nazivu, da zvuči fensi.

Ako je varijator već za menjanje, onda mislim da je bolje ići na Malossi. Češće se koristi na našim prostorima, manje je rizičan za montažu, lakše mu se nabavljaju rezervni\potrošni delovi sutra.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Hvala puno na odgovoru, čitao sam da sa Jcosta dobije bolje performanse, mislio sam na da zadnji zupacanik stavim da ima i dva zuba više da dobije malo bolje ubrzanje naravno i manju krajnju brzinu 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3049 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 7 minuta, lukasione je napisao:

čitao sam da sa Jcosta dobije bolje performanse

Moguće je, ali ja ne bih rekao da ovoj Apriliji fale performanse :) O J.Costa varijatorima ima stara tema i na ovom forumu. Malo su nezgodni za nameštanje, par kolega su prijavili havarije i lom, pa ko velim, bolje onda klasika, manje boli glava.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja