Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia SRV

Recommended Posts

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xt1200z, Yamaha xvs1300cu

Pokusao sam da pretrazim kako forum tako i net, vrlo malo ljudi pise o Apriliji srv 850. 

Neko iskustvo, troskovi odrzavanja, boljke... nesto???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Srv 850

Moje licno iskustvo kaze, skuplja registeacija duplo, skuplje odrzavanje za cenovnik lanca i lancanika i njihovog odrzavanja ulja ide 2.6 litra duplo vise nego u npr. Nexusa 250 ccm, filteri cena skoro ista, gume malo skuplje zbog vece dimenzije ostalo manje vise isto. Ostalo je da ide kao nevreme:zvizduk:, tezak je oko 260kg, dobro lezi kad ga oboris moze za grad a moze i za igranku:tuzno:Ko sta voli:neznam:

20200828_203114.jpg

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xt1200z, Yamaha xvs1300cu

Trenutno vozim Burgmana 400 a u planu mi je da se upgrade na Gileru GP(mozda), Apriliju SRV ili Yamahu Tmax(model posle 2008). Jel mozes neko poredjenje da napravis ako si recimo probao Yamahu ili Burgmana. Interesuje me najvise udobnost jer sam visok 191 i imam preko 100kg(nabildan ) tipa da mi ne kace kolena ili ne izgleda kao da vozim trotinet


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

T-Max mozes odmah izbaciti iz price - ne's imati mesta za noge. Kod Burgera je bolja situacija a za GP/SRV moras probati. Meni su bili "tesni" a iste smo visine. Ja imam 10 kila manje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Aprilia RS 125, Malaguti 250, Kawasaki 750
On 2.9.2020. at 13:46, Vule Gilera je napisao:

Moje licno iskustvo kaze, skuplja registeacija duplo, skuplje odrzavanje za cenovnik lanca i lancanika i njihovog odrzavanja ulja ide 2.6 litra duplo vise nego u npr. Nexusa 250 ccm, filteri cena skoro ista, gume malo skuplje zbog vece dimenzije ostalo manje vise isto. Ostalo je da ide kao nevreme:zvizduk:, tezak je oko 260kg, dobro lezi kad ga oboris moze za grad a moze i za igranku:tuzno:Ko sta voli:neznam:

20200828_203114.jpg

I da dodam  ... lepa za sve pare ...:ljubav:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Srv 850
On 17.9.2020. at 19:08, pronto je napisao:

Lepota je u oku posmatrača...

Teška k'o Varadero, održavanje skuter+motocikl...

Ulje u nexusu 1.3 litre na svakih 5000km, u Srv-u 2.6 l na 10.000km, meni to ista racunica! Vozis zver, to mora da kosta!:neznam:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Srv 850

Da..slazem se sa kolegom. Gume su vecih dimenzija pa su i skuplje. Kupujem ih preko po povoljnijim cenama nego kod nas. U proseku izadje komad 85 do 90 evropskih novcanica a u pitanju je pirelli diablo rosso. Tezak je u pm:zvizduk: 276kg prazan po fabrickim papirima, vec imam ruke kao vozac dajca:lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xt1200z, Yamaha xvs1300cu

Pre par dana sam probao Gileru GP(jer Aprilie nije bilo u blizini) i bio sam odusevljen(ono meni najbitnije, MESTA za noge(kolena ne kace na korman), povoznost, ubrzanje...), zamerka je jedino bila na kocenje (mada to je moj bezveze subjektivan osecaj jer za par sekundi ubrza do 100km/h i ocekujem da se za 2 sekunde zaustavim - NEMOGUCE!) . S'obzirom na to da mi se Aprilia MNOGO vise svidja od Gilere definitivno sam resio svoju dilemu oko kupovine.

Medjutim, jedan od kolega sa sajta mi je doslovice napisao "Bit'cu kratak i jasan.... zaobidji SRV-a, nije dobra kupovina, gledaj dalje"... e sad da li ljudi donose zakljucke i sud od rekla/kazala ili je to stvarno istina - iz njihovog licnog iskustva, videcemo.

Sada ide zima, lagano pracenje oglasa u Svajcarskoj pa se javljam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xt1200z, Yamaha xvs1300cu

Da, i to bez ATC-a sto je uslov za kupovinu, inace se vrte 3(verovatno istekli oglasi), od kojih 2 ne prodaju za izvoz.
Zanimljivo je npr da je najveci ponuda SRV-a u Francuskoj, ali problem je sto tamo nemam nekog da pogleda i organizuje dovoz.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Srv 850
On 17.11.2020. at 8:28, Jack Sparrow je napisao:

Pre par dana sam probao Gileru GP(jer Aprilie nije bilo u blizini) i bio sam odusevljen(ono meni najbitnije, MESTA za noge(kolena ne kace na korman), povoznost, ubrzanje...), zamerka je jedino bila na kocenje (mada to je moj bezveze subjektivan osecaj jer za par sekundi ubrza do 100km/h i ocekujem da se za 2 sekunde zaustavim - NEMOGUCE!) . S'obzirom na to da mi se Aprilia MNOGO vise svidja od Gilere definitivno sam resio svoju dilemu oko kupovine.

Medjutim, jedan od kolega sa sajta mi je doslovice napisao "Bit'cu kratak i jasan.... zaobidji SRV-a, nije dobra kupovina, gledaj dalje"... e sad da li ljudi donose zakljucke i sud od rekla/kazala ili je to stvarno istina - iz njihovog licnog iskustva, videcemo.

Sada ide zima, lagano pracenje oglasa u Svajcarskoj pa se javljam

Moj osecaj je a i neki majstori su mi potvrdili da beze od servisiranja tog modela iz razloga nepristupacnosti odredjenim delovima te je potrebno mnogo vremena u prevodu radnih sati za zamenu nekog potrosnog dela plus skidanja milion plastika kaze a nemogu naplati taj rad kao kod drugih modela skutera. To je istina ali kako kazu gp je mnogo tezi a kod srv-a je dosta toga reseno. Nekako je to i logicno, ogroman je to V agregat trebalo je to i spakovati pod oklop. Iz licnog iskustva da bih zamenuo sirenu koja je crkla treba 36 srafova odvrnuti i pola plastika skinuti racunajuci i masku itd. Slicno je kao kod nexusa plastike skidas od repa ka sredini a ako radis nesto napred od sredine ka  prednjem delu samo sto ima vise srafova od nexusa ali to je logicno treba taj oklop izdrzati te brzine:aha: , npr u sredu sam isao za Bg auto putem i srv ide komotno 200 km/h cak i muzika sa sene se cuje lepo u kacigi pored akrapovica bez db kilera. Lepo si zaklonjen od vetra samo glava sto vise dole, udari vetra te nebacaju toliko jer je skuter bas tezak a i ja sam malo teska kategorija:lol3:!!! Sve je skuceno, tesko za rad, potreban ti je dobar alat i vestina! Sad da li se kvare ili ne vise od drugih skutera neznam. Ja sam na srv-u presao 20.000 km, radio sam cvt, remont stapova vila (kazu to je mana) mada sam ih radio i na nexusu i skoro sve je isti princip skidanja, radio ih perfektno Djunta iz Bg, lanac i lancanike redovne servise, svecice, sirenu, plocice, grafitne prstenove na obe izduvne grane i sada mi je crko automat za zmigavce polovan 10€ pase od mp3-a, x10 itd. Ali ja pustim neki rokenrol otvorim pivo i polako plastiku po plastiku da dodjem do dela koji mi treba! Sada je na satu 48.000 km da kucnem u drvo

IMG_20201012_195348_276.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xt1200z, Yamaha xvs1300cu

Ajd da podelim jedno iskustvo mozda neko izvuce pouku...
U potrazi sam za SRV-om neko vreme, slucajno otvorim oglas nekog Beverlija i vidim na jednoj od slika skuter koji trazim. Kontaktiram coveka koji ciji je oglas i dobijem broj vlasnika Aprilije.
Prica skuter mi nije na prodaju, ali treba mi kes pa bih mogao da razmislim. Javlja se narednog dana, prodace mi, cena fixna 5.500€, skuter mint stanje APSOLUTNO, ispravan, gume nove, servis odradjen... Nema greske, organizujem kamion, idemo na put Leskovac - Beograd
Nalazimo se, skida ceradu, kad ono LUTKA, skuter prelep... nekako ga upalimo(jedva iz treceg puta - ubedjuje me hladno je bilo nocas -5(a skuter bio u podzemnoj garazi)) - prva sumnja, "varira" rad u "leru" - duga sumnja, isteramo vani, kad ono kao da radi IMT 509(onaj dizel) klepetanje u agregatu, lik me i dalje ubedjuje da je sve ok, kao da mi na celu pise DEBIL!
Pristaje na sve, da ga oteram u Leskovac, ako nije ok da ga vratim, da teramo kod njegovog majstora...
Zato sada pre nego idem da gledam bilo sta, zatrazim dodatne slike, video zapis.
Ubacicu video zapis, jos jednom, mozda neko izvuce pouku...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 18 sati, Jack Sparrow je napisao:

Evo i video zapisa...

Ne da znam mnogo, ali meni ovo zvuči samo da kaiš klepeće po dekli.

Može da bude samo da treba da se dotegne matica na varijatoru da uklješti kaiš lepo. A može naravno i svašta nešto... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Srv 850

Tako je, dok se neotvori cvt nista se nemoze znati tacno! Takvog sam ja pre 3g gledao da kupim u Rimskim toplicama ali posto nije bilo mogucnosti to uraditi odustao sam od kupovine jer nisam hteo rizikovati! Ovom bi trebalo otvoriti cvt i sve pregledati u nekom obliznjem servisu pa staviti na papir.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ma često može da bude i glupost tipa - na servisu nisu vraćene sve podloške, pa kaiš ima lufta...

Kupovina polovnog je lutrija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xt1200z, Yamaha xvs1300cu
@ pokretac teme,
znas li sta se pod deklom koju zumiras nalazi?

Nemam pojma. Poslao sam klip mom mehanicaru i ovlascenom servisu u Hrvatskoj. Moj mehanicar je rekao "pozdravi se sa covekom i dodji kuci", serviser iz Hrvatske kaze da je radilica prolupala, popravka cca 1500€



Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Doticni skuter mi nije poznat, ovaj sa snimka ali to je dekla varijatora. Rekao bih da je zvuk agregata super a da se blago, u leru cuje kais i klizaci.
Steta sto mu nisi gas dao da taj sklop "zategne".
Taguj Satelisa ako je voljan da poslusa, meni DELUJE dobro.


Sent from my LLD-L31 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xt1200z, Yamaha xvs1300cu

Pre par meseci sam probao Gileru gp800 i bio odusevljen kako ide, bio sam pod utiskom 10 dana, samo samo o tome pricao. Medjutim kad sam provozao ovu Apriliju to nije bio slucaj kao da nije primala gas kako treba.
Isti zvuk je bio i pod gasom
Ne znam da li se cuje ali na leru takodje nije miran rad...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja