Jump to content

Moto Zajednica

Predstavljanje i Honda problem

Recommended Posts

  • U prolazu, 0 postova

Zdravo ja sam Janko 24 god sa Bezanijske Kose. 

Pre mesec dana sam ispuniosvoj san i kupio Honda CBF600S model iz 2004, za vreme papirologije i svih z. motor mi je bio parkiran napolju ali ne lezi vraze. 
Jutros pokusam da ga upalim i sve starta ok(sa kvacilom) ali je problem sto ne mogu da ga ubacim u neutral nikako, sve sam pokusao provozao u prvoj i drugoj ali ne moze da se nadje ler na motoru. 
Sta moze da bude potencijalni problem, da li je menjac, kvacilo ili nesto trece? 

Molim vas pomoc pa da uhvatimo jos malo sunca ovih dana. 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Previse otegnuta sajla kvacila, kvacilo ne moze dovoljno da se odvoji. Podesi na rucici prazan hod poluge na oko 1cm.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Da "ima neutrala"  dok je ugasen motor dao bih savet koji je Arakis vec kucnuo... Ovako, rekao bih da suvise energicno saltujes.

Neutral je na pola klika izmedju prve i druge brzine... Probaj rukom dok je na centralnom stenderu, desnom blago vrti tocak zadnji a levom izbaci iz brzine, motor ugasen .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova

Hvala ti na brzim odgovrima, posto nemam stender vec sam isprobavao nesto slicno da saltujem rukom a da motor pomeram pomalo naped nazad ali bez uspeha, danas posle posla cu se malo vise pozabaviti sa tim. 
Posto nije paljen mesec dana i postoji mogucnost da je ostao u brzini posle zadnjeg paljena i voznje(nisam 100% siguran) ali da li je mogucnost da je to uzrok problema, kad resim da znam sta moze biti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova

Postovanje svima, 
@branko_stefanovic Menjac salta bez ikakvih problema, cini mi se normalno, posto nisam 'mnogo' iskusan ne znam granicu kada je lako a kada tesko menjanje ali sam aps. siguran da se ne cuje nikakvo lupanje nikakva promena zvuka nikakvo trzanje za vreme menjanja brzina.

@qwerty12345Svakako sam planirao da ovih dana menjam ulje pre izlaska na put, stari vlasnik mi je rekao da je na kraj prosle sezone promenio ulja(oko 1k km presao posle). 

Mada da razjasnimo, mislis novo ulje u smislu samo zamene starog(moze istim tipom) ili novo ulje u smislu razlicit proizvodjac, vise sinteticko/mineralno itd..

@Pingvin37 Bice isprobano svakako do kraja dana, hvala ti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Kad sam stavio novo ulje bilo je odlično u početku. Zatim kako je malo ostarilo nisam mogao da ubacim u neutralnu dok je motor upaljen. Koje ulje da preporučim, ne znam, ne poznajem toliko  ulja. Ali probaj neko malo ređe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

BK koja mesna, ne zna se. Javi sta si uradio da znamo. Ako treba da zovem ove drugare motocikliste nase sa Kose gore da ti ubace u ler. Al kod njih nema na ler :P

 

 

Ih, cbf i njihovi menjaci, pa nije to Honda druze :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja